Podstoupili jste lázně při neplodnosti?

veruru
21. říj 2008

Ahoj holky,
byla jste některá v lázních ?
které byste doporučily, napište prosím nějaké zkušenosti, na co si dát pozor, zda si radši vzít 1lůžkový pokoj, něco o procedurách..
Díky moc za všechny informace,
ahoj, Veru

odvalilova25
25. led 2017

@misaskul tak to je zajimave tak sem zvedava co reknou v nedeli ale psaly a i me to rekli do tel ze jen 315kc

misaskul
26. led 2017

Pokud byste někdo měl zájem o poukaz na slevu 1000,- do Fr. Lázní (musí to být váš první pobyt ve Fr. L.), mám k dispozici, stačí říct. Je to sleva na doplatek na ubytování, neboť stravování a procedury jsou při KLP zdarma.

odvalilova25
27. led 2017

@misaskul jen se zeptam jde to zaslat mejlem ten poukaz? ted jsem koukala ze bych mela udajne doplacet 2730kc podle internetu ale podle dopisu jen 315kc za lazensky doplatek tak to nechapu :(

1miska
27. led 2017

@odvalilova25 myslim ze bude platit co je v dopisu, kamarádka co tam byla to tak taky mela... ja si doplácela za pokoj v adleru protože jsem chtěla "lepsi" ale ona rekla do telefonu ze chce jen pokoj na pojišťovnu tak ji rekli ze samozdrejme a nakonec bydlela jak ja, protože ty "nejobycejnejsi" co plne hradi pojistovna byli uz obsazeny, tak ji dali na "lepsi" ale nic nedoplacela

karkab
27. led 2017

Holky, můžu se zeptat jak to chodí když bych chtěla do Fr. lázní? Musím za obvoďákema ten mi může napsat poukaz? Děkuji 🙂

odvalilova25
27. led 2017

@karkab ja dostala doporuceni z caru a uz to jelo 🙂 a mohla sem si vybrat mezi frantiskovejma a klimkovice nebo tak nejak

misaskul
27. led 2017

@odvalilova25 Ne, mailem to bohužel poslat nejde. Chtělo by si to zjistit, zda opravdu ještě něco budeš doplácet.

Podle ceníku 2017 nabízí pokoj "na pojišťovnu", tedy bez doplatku pouze Otava, Jesenius, Radbuza, Royal a Dr. Adler (většinou 2 lůžkové pokoje kategorie Tourist), v ostatních hotelech je příplatek na ubytování za den minimálně 110, 130, 190 Kč a více (v zimní sezoně). Jaro, podzim a léto ještě vyšší.

@karkab Pokud máš gynekologické problémy, tvůj gynekolog ti napíše zprávu pro obvoďáka, ten potom na základě zprávy vypíše lázně. Odešle se to na pojišťovnu a pak se čeká na schválení.

karkab
27. led 2017

@misaskul Nedaří se nám otěhotnět, podstoupeno 4x IUI a 2x IVF a nic. Takže musím za gynekolohem a ten by mi to měl napsat? V CARU mi totiž řekli, že mi to musí napsat obvoďák.

karkab
27. led 2017

@odvalilova25 V CARU mi totiž řekli, že mi to musí napsat obvoďák, tak se pídím jak to tedy je. Že bych to zkusila. Na jak dlouho se jezdí a jaké dějlají procedůry?

odvalilova25
27. led 2017

@karkab v caru si reknete o doporuceni tam napisou co jste podstoupila vysledky jak dlouho se snazite atd a na konec napise kouzelnou vetu Doporucuji lazenskou peci s tim zajdete za obvodakem a ten da zadost a zasle na pojistovnu ja zadost obvodacce dala 6 ledna a 29 uz jedu .jedu na 3 tydny .a po dvou ivf narok uz mate

odvalilova25
2. únor 2017

@karkab ja mam jogu ,cviceni podle mojzisove,vaginalni irigaci,slatinovej tampon,slatinovej zabal,uhlicita koupel,viriva regeneracni koupel,viriva koupel na nohy,plynovy lazne jednou parafin na ruce a masaz zad

ewik84
3. únor 2017

@odvalilova25 ju, to zni dobre 🙂 Zrovna premyslim, jake obleceni zabalit...co sis brala zbytecne a co ti naopak chybi? 😀 V jakem jsi hotelu? A pujcujou zupany nebo je lepsi mit vlastni? 🙂

odvalilova25
3. únor 2017

@ewik84 zupan mam sebou ale pouzivam ho jen na pokoji pujcit jde ale nevim za jakej poplatek ,zatim me nechybi nic tak uvidim 🙂

misaskul
4. únor 2017

@ewik84 Určitě doporučuji vzít si s sebou varnou konvici, na pokoji jsem si vařila kafíčko, čaj... dále jsem s sebou měla flesh disk s filmy (stabilně vloženou v TV)... kolikrát v TV nic nebylo... Župan jsem neměla, ani bych nevyužila. Na přecházení mezi procedurami, které byly na hotelu, jsem byla ráda za obyč tepláky, protože přecházet jen v županu pro mě nic moc, na chodbách takové teplo zase nebylo a být rozehřátá z vany a nachladit se nestojí za to, takže obyč tepláky, obyč mikina na zip... Nebrala jsem si a ani bych nevyužila žádné společenské oblečení, ani rifle. Nosila jsem pouze legíny a sportovní kalhoty na vycházky ven.

odvalilova25
4. únor 2017

@misaskul u nas na hotelu je konvice zakazana ale mame ji schovanou

misaskul
4. únor 2017

@odvalilova25 To je jasný, že to není povolený, ale když ji zapneš jen v případě potřeby a pak schováš, tak žádný problém. Já se poslední týden pobytu dozvěděla, že konvici s sebou měli všichni, se kterýma jsem se tam seznámila. 😉

Povolené pravděpodobně nejsou ani návštěvy přes noc, ale hodně holek tam mělo přítele či kamarádku na víkend a můj manžel tam taky na pár dní přijel za mnou a vyspali jsme se tam oba.

ewik84
4. únor 2017

@misaskul dekuji moc. Konvici asi nevyuziju, kafe nepiju a caj jen kdyz marodim 😀 Tak obleceni jsem odhadla celkem dobre. Zrovna jsem potvrdila obejdnavku na tanktiny, 4 leginy a dve delsi tricka. Filmy na flesh disk je dobry napad. Taky pribalim nejakou knizku 🙂 A kdyz za tebou prijel manzel...to jste nikde nehlasili? Ja jsem asi moc poctiva....jsem se rovnou ptala, jak se to dela, kdyby chtel manzel treba na vikend za mnou. A rekli mi, ze se to resi pristylkou na pokoji. (v pripade ze budu mit jednoluzak)

misaskul
4. únor 2017

@ewik84 Já měla jednolůžák, kde přistýlka ani nebyla možná. První noc jsme se byli bavit až do rána a těch pár hodin než jsem vstávala jsme se vyspali na jedné posteli. Já vstávala brzy, manžel se dospal, pokojskou jsem požádala, aby tam nechodila, že tam mám manžela a odcházím na procedury. Vše OK. Druhou noc jsem šla spát ke kamarádce, která měla dvoulůžák a zůstala na něm poslední dny sama. Manžel spal u mě na pokoji. Naprostá pohoda. Neříkám, že bych nebyla poctivá, to snad jsem 😉 ale za ty peníze, co by tam nechal za pokoj pro sebe, jsme si raději udělali výlet do Chebu a pokoupili nějaké dárečky. 😉

1miska
5. únor 2017

@ewik84 tak za me konvice uplne zbytecna věc na vezení... nebyly by to pro me ty prave lazne kdyby to nebylo i o tom sedet na kave ci cappucinu v kavarne s nove poznanymi lidmi 🙂 a neznala jsem nikoho kdo by ji tam mel... jsou to uz 4 roky a porad na to vzpominam jako na jedny z nejkrasnejsich chvil v zivote jak to bylo super 🙂 🙂 a taky po x letech snazeni se za tri mesice po navratu ukazaly //

misaskul
5. únor 2017

@1miska Tak určitě posezení u kávy či čaje v kavárnách s nově poznanými lidmi je moc prima věc, to souhlasím. Ale já jela do lázní ještě s ne úplně "vyléčeným" nachlazením, takže konvici jsem ocenila hlavně kvůli těm čajům, kterých jsem vypila litry. Taky jsem si dělala takové ty horké nápoje z lékárny... Každého věc, jak se rozhodne. 😉
Taky na lázně moc ráda vzpomínám, bylo to super a jsem moc ráda, že jsem tam jela. 🙂

janikas85
5. únor 2017

Chtěla bych vědět, jestli mám šanci se do lázní dostat bez doporučení z CAR. Pokud budu mít doporučení jen od gynekologa.

1lenuska1
5. únor 2017

@janikas85 Urcite ano. Musi byt doporuceni od odborneho lekare, je jedno jestli gynekolog ci CAR. To se pak prilozi k zadosti, co odesila obvodni.

ewik84
6. únor 2017

Ach jo, tak to nebude tak ruzove jak jsem si myslela 🙂 Ted jsem volala ohledne rezervace. Bylo mi receno, ze me daji na nejblizsi volny termin, bez ohledu na to, do jakeho hotelu to bude. (Chtela jsem do Pawlika, ale tam by bylo volno az nekdy na konci brezna). Stejne tak mi bylo receno, ze jednoluzaky budou pravdpodobne vsechny obsazene a ze budu na dvouluzaku. A co mne pak zajima...jak dlouho trvalo, nez to pojistovna poslala na ty lazne? Me sms prisla hned, ale oni to tam zatim nemaji. A pani mi rekla, ze mi zatim nebude delat rezervaci (v jednom hotelu meli volno od 19.unora), ze nevi, jestli to do te doby od pojistovny vubec prijde.

lennus
6. únor 2017

Holky, děkuji vám tady za podporu. Na lázně mě upozornili kamarádka, která má za sebou tři potraty. Já dva předčasné porody, z toho jeden nedávný, který skončil špatně, takže by se dal brát i jako potrat a před ním zamlklé těhotenství. Z pojišťovny mi napsali, že podle tohoto nárok na lázně nemám, ale zmínila jsem se u gynekoložky a probere to s vedoucím, tak uvidím, naděje je, pokud by mi napsali diagnózu podle požadované indikace.
Z jakých důvodů vám lékař uznal lázně?

Spojuje se revizní lékař ještě potom s gynekologem? Gynekolog napíše zprávu na zvláštní papír, která se pak připojí k té žádosti - formuláři od pojišťovny, který vyplní moje praktická lékařka? Děkuji.

odvalilova25
6. únor 2017

@lennus me to navrhla doktorka v caru po dvou nevydarenych ivf kdy se embryo vubec nechytlo a po laparce a narok jsem mela 6 ledna se odesilalo na pojistovnu a 29 ledna uz sem jela

lennus
6. únor 2017

@odvalilova25 Je smutné, že o lázních se moc neví a ani se běžně moc nedoporučují, doktoři radši rovnou posílají na kliniky, já teď vlastním pátráním došla na urogynekologii, kde měří pánevní dno, přitom v rámci stejné porodnice, kde jsem před časem rodila. Zjistila jsem, že povolené pánevní dno může mít právě souvislost s potraty a předčasnými porody. Holt je třeba pátrat a zajímat se, jako ve všem.

odvalilova25
6. únor 2017

@lennus tak ja tu sem jen na relax ja mam jen pcos nic vic laparka chromopertubace a hysteroskopie vse dopadlo na 1* imunologie a genetika tez v poradku takze asi tak jen embryo se nechce zakousnout ale jelikoz byly 2 ivf a z toho jen dve vlozeni tak je to i o stesti

ewik84
7. únor 2017

Tak to mám zarezervované. DR. Adler, jednolůžák standard, 21.2.- 14.3. 🙂 Budete tam některá v této době? 🙂

1miska
7. únor 2017

@ewik84 adler je super🙂🙂