Deprese po potratu

katylone
7. kvě 2016

Ahoj,
potřebovala bych poradit a taky vypovídat. Nedávno jsem sem dávala příspěvek ohledně pozitivního testu. Těhotná jsem byla. Doktorka mi to potvrdila. Jenže jsem měla pak dost stresující období. Začala jsem ráno o pár dní později lehce krvácet, pak přišel ten největší stres, který jsem kdy zažila v práci a přes noc jsem strašně krvácela. Vyšetření u doktorky znělo jasně. Těhotenství už na ultrazvuku vidět není, jednalo se o samovolný potrat. Jenže já se na miminko začala těšit už. Teď mám obrovský pocit prázdnoty. Vím, že to je v prvních týdnech normální, ale prostě mě ty myšlenky na to pronásledují. Probírám to s přítelem a ten mě podporuje a pomáhá mi. Jenže já mám pocit, že jsem se všem odcizila tím. Jsem nějak v myšlenkách hodně uzavřená. Trápím se. Ptám se sama sebe, jestli jsem to nemohla ovlivnit. Vím, že to je normální, ale nejde mi se netrápit. Chci se zeptat, jak dlouho to bude trvat tenhle smutek? Mírní se to. Na začátku jsem brečela a ted už vnímám jen ten pocit prázdnoty a smutku. Jak dlouho tohle trvalo u Vás? Prožily jste nějaká taky takový stav nebo jsem jen přecitlivělá? Podle testů už hormon mi klesnul o polovinu v krvi. Takže to třeba s snížením tohohle hormonu i přestane? :( Neumím si poradit. Snad mi některá poradíte jak jste to třeba přežily a zvládly vy...
Díky moc za to, že jste si to třeba jen přečetly ☹

verusky
2. únor 2018

@andelka andelko, co to tu ctu??? moc me mrzi, ze se stalo, co se stalo... moc...ale jak sama vis, melo to nejaky duvod... moc Te zdravim a preju mnoho, mnoho sily...

andelka
2. únor 2018

@verusky děkuju. Stalo se,byl to šok,ale nějak se s tím srovnáme. V takových chvílích člověk pozná,jak skvělého chlapa vedle sebe má.

verusky
2. únor 2018

@andelka to asi ano... muj prvni chlap, kdyz jsem lezela s hrozicim potratem v nemocnici mi rekl, ze by mi vycital, kdyby to spatne dopadlo (???!) a druhy chlap, kdyz jsem lezela po ranem krvaceni doma mi rekl, ze to by on urcite neobetoval (myslel cas, utecenou praci apod.). takze budte si oporou a preju jeste jednou moc a moc sily!

zvedavec2
2. únor 2018

@snezenka123 jo, ono my zeny proste rady sdilime, mluvime o vecech - a zvlast o ztrate ditete, i kdyz treba v 6 nebo 8tt.. I tak je to dite - ktere timto prislo o budoucnost, my o vsechny zazitky s nim.. Kdyz uz jedno mam, tak tim spis vidim, o co vse to nenarozene prislo a my s nim.

Jasne, vim, ze to melo nejakou zdravotni pricinu a ze se nemohlo vyvinout, atd,.. Racionalne to vse chapu a akceptuji. Emocne - to je vec jina. Jak pisu - my uz jedno mame, neumim si predstavit prijit o prvni. To musi byt tak zdrcujici. Preji vsem, ktere tim prochazeji, jen to nejlepsi.

A vam pokracovani pohadky 😉

snezenka123
3. únor 2018

@zvedavec2 krásný den, a moc děkuji🙂

přesně tak, já mám už tři, takže mě to mrzí, protože si říkám, jaké by mělo asi oči, vlasy, povahu? představovala jsem si, co všechno budeme podnikat, jak poprvé řekně mami..tati...a pak se to rozplyne jako pára nad hrncem...
ale musí jít dál a věřit, být tady pro ty naše dětičky a nezapomenout na ty co jsou v nebi...
Musí to být hrozné, přijít o první☹moc přeji všem sílu a hodně štěstíčka do budoucna, i tobě❤

terez07
4. únor 2018

@snezenka123 aj u teba to dopadne dobre a pokiaľ túžiš po ďalšom miminku, určite sa ho dočkáš.

snezenka123
5. únor 2018

@terez07 moc děkuji...no já toužím, ale partner říkal, po potratu, že budeme mít další a zatím to nevypadá, že by chtěl...snad to chce jen čas❤

terez07
5. únor 2018

@snezenka123 tak ,ono sa to nezdá,ale aj chlapi to prežívajú ťažko.Netreba na neho tlačiť.. môj nemal prvý mesiac vôbec chuť na sex..postupne sa mu však vratila..

andelka
5. únor 2018

@snezenka123 je to ještě brzo. My jsme teprve načali šestinedělí,a snažení připadá v úvahu až bude vše ok, minimálně za 3 měsíce. Netlačila bych na něj,ani oklikou,ani náznaky.

snezenka123
5. únor 2018

@terez07
@andelka
holky vím, také netlačím, nenaléhám, řekla jsem mu, že to nechám čistě na něm, a až bude chtít on, tak bude...prostě ale potom mi došlo,že jsem mu dala úplnou volnost v rozhodování o tom, zda a kdy bude miminko...ale jakobych se vzdala toho, mít právo do toho taky mluvit a chtít to třeba jinak, než on...víte jak? jako dobrá bude to podle tebe...ale co já? já přeci mám taky svoje touhy po dítěti...ale jsem v pozadí, nechávám to vážně na něm, protože vím, že čím víc bych tlačila, tím by to bylo horší..musím hold vydžet:-/

andelka
5. únor 2018

@snezenka123 ono to přijde,až budete připraveni oba dva.
Já teď nemám vůbec myšlenky. Po každém porodu jsem se dlouho čistila,mám zakloněnou dělohu,a teď to vypadá podobně. Ráno odvádím děti, odpoledne jsem s nimi,ale mezi tím odpočívám.

snezenka123
5. únor 2018

@andelka já vím...prostě to chce čas...jen se bojím, aby po tom všem ještě vůbec chtěl☹
věřím, že to musí být těžké, já mám tři děti, dvě školní a jedno doma se mnou, tak se člověk zaměstná prací, vařením atak, že na to ani moc nemá čas myslet, ale i tak to někdy přijde...taky bych si moc přála mít společné s přítelem...přeji brzké zotavení❤

andelka
5. únor 2018

@snezenka123 jj,děti mě zamestnaji až až. Ono je potřeba se s tím vyrovnat a najít odvahu jít do toho znovu. My chceme,takže to záleží hodně na fyzické stránce,zda budu v pořádku a jestli něco zjistí z vyšetření. A pak uvidíme.
Děkuju, tobě přeji taky jenom to nejlepší,ať je už dobře.

terez07
6. únor 2018

@snezenka123 pozri,majte ďalej sex,nehovor mu kedy ovulujes a tak,aby nemal pocit , že ho do niečoho nútiš..môže mať pocit,že o tom rozhoduje,ale stačí,že ho zvedies v pravú dobu 😉

snezenka123
6. únor 2018

@terez07 jenže on ač mi řekl, po potratu, že tomu necháme volný průběh...což jsem já pochopila, jako že se nebudeme chránit...on se do mě neudělá, prý nechce a vždy před vyvrcholením ze mě rychle vyskočí☹nikdy jsem se nezmiňovala o ovulaci, nebo plodných dnech, ale tím, že praktikuje přerušovanou..tímto způsobem asi neotěhotním:-/

snezenka123
6. únor 2018

@andelka moc ti děkuji za povzbuzení...i tobě přeji do budoucna moc a moc štěstíčka, a zdravíčka pro vaše společné miminko, věřím, že to dopadne dobře, a až budete mít výsledky, a vše bude ok, jak dlouho budete čekat?

andelka
6. únor 2018

@snezenka123 no,výsledky by měly být do dvou měsíců. Dr řekl počkat 3 měsíce. To je 1. května. Tak uvidíme jak se budeme cítit. Možná v průběhu června nebo až po svatbě.

snezenka123
6. únor 2018

@andelka 1. května je hezké datum🙂 a gratuluji ke svatbě, a tiše závidím...kdy máte termín svatby?

andelka
6. únor 2018

@snezenka123 děkuju. Chtěli bysme v červnu. Uvidíme jak bude volno kde chceme.

legelata
16. říj 2018

Ahoj holky, četla jsem příspěvky tady v diskuzi a hledám někoho, kdo by si pokecal kdo má za sebou více potratů. Mám za sebou dva neúspěšné pokusy (SP ve 13 tt a zamlklé diagnostikované v 10 tt.). U obou to skončilo revizí a pokaždé jsme si prošla i dost fyzickými bolestmi a komplikacemi. Ale problém je v tom, že se po tom druhém nedokážu pořád sebrat. Manžel už se z toho dostal a já jsem pořád jako tělo bez duše a nevim, jak to zlomit. Máme navíc čtyřletou dceru a já se jí nedokážu naplno venovat a to nemluvim o práci, kde nikdo nic neví a já každý den jedu jako stroj a ve skutečnosti jsem vyčerpaná až na kost. Práce vždy byl i můj koníček a teď? Nebaví mě nic a nejradši bych zůstala jen v posteli. Dostala jsem nějaké prášky na hlavu, ale po těch bych radši spala ještě víc. Prosím kdo má stejné zkušenosti a čím to zlomil? A to nemluvím o tom, že muž to chce zkoušet znova, jenže pokud znova potratim, tak vim, že z toho už se nevyhrabu takže z toho mam strasny strach.