Downův syndrom. Šly jsme na potrat. Podpoříme se?

lucie.krajcarova
23. črc 2010

Milé maminky, potkala mě moc smutná věc... z plodovky se potvrdilo, že miminko má Downův syndrom.. S manželem jsme byli rozhodnutí pro potrat... nemáme dost síly ani vůle vychovávat postižené dítě. Navíc doma máme 15měs. klučíka, který občas vydá za dvě děti.. ale to, že o miminko přijdete, když už kope, bylo to v 19tt, že rozhodnete o jeho životě, to je strašné... ráda bych proto založila toto téma, abychom se vzájemně podpořily, řekly si zkušenosti a vymyslely, co dál...

81boruvka81
3. dub 2019

Ahoj holky, prispeju svou zkusenosti. Na screeningu vysla krev hodne spatne a utz na hrane nt 3mm, riziko down 1/4 a ty druhy dva dokonce 1/3. Sla jsem na odber klku a porad doufala ze je sance. Bohuzel se potvrdil down. Manzel byl jednoznacne rozhodnuty pro ukonceni. Ja dokud to bylo v tom riziku tak jsem vahala, ale kdyz bylo potvrzeno, neco ve me se rozhodlo. Sli jsme na upt k apolinari, ve vire ze je to spicka. Koncila jsem 14tt, bylo mi receno ze je to na hrane ale abych se netrapila vic nez je nutne, udelaji mi revizi. Ta probehla dle propousteciho papiru a sestry bez komplikaci. Ale divne jsem spinila, tak zlute, tak hned po vikendu k moji dr. A na ultrazvuku bylo videt, ze tam velka cast plodu zustala. Myslela jsem ze me trefi. Tak znova k apolinari, znova revize. Chybu samozrejme nepriznali, ac tvrdili ze bylo kontrolovano utz. Po druhe revizi jsem taky divne spinila, ale rikals jsem si ze uz jsem paranoidni. Na kontrolu po 10 dnech. A deloze jsou stale rezidua... tj.druha zmrsena. Takze ted cekam jestli menstruace vyplavi zbytek nebo budu muset na hysteroskopii. Clovek by rek ze to trapeni s rozhodovanim by stacilo, zvednete se z depky a jdete dal a pak vam tu ranu otevrou znova...

lentilkah
3. dub 2019

@81boruvka81 To me moc mrzi, ze mas takove problemy. Oni asi dobre vedi, proc od urcite doby vyvolavaji radeji porod. Ale nabidnout mi revizi, nevaham. Vyvolavani mi trvalo 4 dny, takze jsem si ho fakt "uzila"

81boruvka81
4. dub 2019

@lentilkah ja se prave vyvolavani bala hodne takze jsem byla vdecna za revizi, ale nemusi to byt vzdycky nejsnazsi volba no.

lentilkah
4. dub 2019

@81boruvka81 Na vycisteni delohy se jeste picha nejaka injekce...tu gynekolog nezkousel? Snad se pri ms vse vyplavi a budes moci jit dal.

81boruvka81
4. dub 2019

@lentilkah pichal 2x a nic. Deloha rekla ze jim na to kasle 🙂

lentilkah
5. dub 2019

@81boruvka81 Aha, tak snad si telo poradi samo.

milionovedeti
Autor odpověď smazal
Zobraz
leever
12. dub 2019

@milionovedeti musel to být šok. Ale hlavní je, že jste se s tím smirili a jsou milovani. Mně se dost často o malém zdá a stále se mu v duchu omlouvám. Přeji moc moc štěstí a zdraví Vám všem

zuzajulie
16. dub 2019

Ahoj devcata, pred dvema rokama jsem sem psala, nasli z tripplu 1:45 Down, nakonec Patau to byl a potrat v 19.tt, ted cekam dalsi mimi, taky by to mela byt holcicka a Down vychazi 1:396, ale NT je docela vysoke, 2,9... Tak jsem si zaplatila Prenascan, na plodovku jen v pripade pozitivity... myslim, ze mi minule po plodovce mimco umrelo, a uz jsem porodopotratila mrtve dite. Tak drzte palce prosim!

zuzajulie
16. dub 2019

@81boruvka81 je to sice strasne, ale i kdyz jsou komplikace, co ja bych bejvala dala za revizi tehdy... Ja jsem ted rozhodnuta, pokud bude zle, zkusit ukecat u psycholozky atd. maleho cisare, uz si tim nechci projit!

lentilkah
16. dub 2019

@zuzajulie Ahoj, pamatuju si, ze jsme si tu psaly, byla jsem na ukonceni chvili pred tebou. Gratuluju k tehotenstvi. Ono to riziko dost ovlivnuje vek, v tvem pripade je to 1:310. NT se bere mezni od 3,5 takze taky zadna hruza. Urcite to bude v poradku, drzim palce.

zuzajulie
16. dub 2019

@lentilkah taky si te pamatuju a jeste @apollo20 - díky, snad to dobre dopadne. Treti a posledni tehu, no... Tys otěhotněla nějak hned skoro, ne? 🙂 vse v poradku?

lentilkah
16. dub 2019

@zuzajulie Hned po trimesicni pauze, vsechny vysledky byly v poradku a me tu ted dava zabrat 16ti mesicni rarach.
Vim ze sis nebyla jista, jestli to chces jeste nekdy zkusit znovu.

zuzajulie
16. dub 2019

@lentilkah no spíš jsem chtela jit hned, jak to pujde, na sterilku, abych uz to nikdy nezazila :D ale pak jsem to nechala otevrene vyslo to nejak samo, kdyz jsme to neřešili, uz jsem byla tri mesice v praci. Gratuluji ke klucikovi a bude druhe? :D

lentilkah
16. dub 2019

@zuzajulie Děkují. Druhe asi bude, ale mela jsem narocne tehotenstvi a zacatky s malym byly dost perne, tak se do toho zatim moc nehrnu. Spis az bude maly ve skolce.

jade85
16. dub 2019

@zuzajulie moc držím palce, určitě to bude v pohodě. Já byla na ukončení chvíli po vás, koncem ledna 2017, v květnu 2017 jsem se vdávala a hned potom otěhotněla. Teď mám téměř 14 m chlapečka za odměnu 🙂

zuzajulie
17. dub 2019

@jade85 u me to bude za dva dny dva roky. A to je zas dobre, ze hned po svatbe, ma to sve kouzlo :D

jade85
17. dub 2019

@zuzajulie aha, já myslela, že jsi byla podobně jako @lentilkah , každopádně hlavně že je to za tebou, věřím, že Prenascan vyjde dobře a budeš si moct tohle těhotenství užít 🙂

zuzajulie
17. dub 2019

@jade85 doufam v to. Vcera jsem mluvila s psycholozkou a rekla, ze me kdyztak urcite podpori v doporuceni na malyho cisare, kdyby neco. At si kdo chce co chce mysli, ja pak stejne chci sterilku, tak pri tom... Brisni operace uz jsem mela, takze cca vim, co to obnasi. ALE PORAD DOUFAM 🙂 neni to nejhorsi, ty vysledky.

lentilkah
17. dub 2019

@jade85 Ahoj, rada ctu, ze se mas dobre.
@zuzajulie Krevni hodnoty si mela dobre?

zuzajulie
17. dub 2019

@lentilkah Papp pry jo, hcg vyssi, nejak 72, ted nevim ty druhe jednotky... Jenze myslim, ze i u Julie jsem to mela vyssi a kolikrat jsem cetla, ze to znaci holku. Ale tehdy se mi nikdo nevyjadroval. U druhyho to vyslo az z tripplu, ze 1:45 Down, tam myslim to afp bylo blby, uz taky nevim 🙂 na druhou stranu to pry muze ovlivnit, ze clovek moc nepije a ja jsem tomu moc nedala.

lentilkah
17. dub 2019

@zuzajulie No snad to bude v poradku, musi! Kdy budes mit vysledky?

zuzajulie
17. dub 2019

@lentilkah trn Prenascan do 14 dnu snad, max tri tydny. Dam vedet no 🙂

lentilkah
17. dub 2019

@zuzajulie Drzim palce, budu cekat dobre zpravy.

81boruvka81
24. dub 2019

ahoj holky, držím palce, at všechno klapne, tak jak si přejete 🙂 já doufám, že na třetí operaci nebudu muset, tělo si dneska opravdu poradilo samo. šikovné 🙂

lentilkah
24. dub 2019

@81boruvka81 Tak to je super, konecne to budes moc povazovat za uzavrene. At se dari.

apollo20
26. dub 2019

@zuzajulie Ahoj, ráda tě "vidím". Moc moc držím pěsti a myslím na tebe 🙏🍀🍀🍀
U nás je vše ok, máme šikovnou skoro osmiměsíční princeznu, proběhly zásnuby a skoro manžel chce ještě druhé, zatím se do to nijak nehrnu, máme počkat dva roky, měla jsem velmi komplikovaný porod císařem. Tak až se dám dokupy. Teď mám velkou Diastázu, tak cvičím, ale výsledky zatím žádné. Ale to vsechno vem čert, důležité je zdraví naše a broučků 🙏🍀 Drž se a ozvi se :* 🙏🍀

lentilkah
26. dub 2019

@apollo20 Je, gratuluju k holcicce. Rozestup mi taky maly zustal, ale neni videt a neboli, tak me to nenuti neco s tim delat...jsem lenoch.

zuzajulie
26. dub 2019

@lentilkah uz to viim🙂
@apollo20 gratuluji, segra mela take cisare v zari a uz by chtěli druhe 🙂 pry zacnou na tom pracovat. Kdy se budes vdavat? Ja loni v cervnu :D
Jinak mi vcera volali a nezjistilo se nic spatneho z tech tri vad a je to 100% holcicka :D

zuzajulie
26. dub 2019

@81boruvka81 tak hlavne, ze uz to je vse za tebou, a ted si od vseho muzes odpocinout!