Mám jít na interrupci, ale nejsem si jistá

xyzzyx
12. črc 2016

Nevím co dělat a asi bych potřebovala poradit. Je to moc soukromé, osobní, takže volím tuto anonymní variantu. Jsem nechtěně těhotná, přes nitroděložní tělísko. Další dítě jsme neplánovali, protože mi to doktoři nedoporučovali. Bohužel jsem otěhotněla a všichni mě posílají na potrat. Ale já nejsem přesvědčena, že dělám správnou věc. Měla jsem katastrofální první porod, byl akutním císařem, ale potom se to moc zkomplikovalo, málem jsem umřela. Dělali mi opět revizi dělohy. Dále mám za sebou druhý porod plánovaným císařem. Celkem už 3x nějaký zásah do dělohy. Při druhém CS mi primář řekl, že mám dělohu jako papír a že mi nedoporučuje další těhotenství. Už po prvním nebyl moc nadšený, protože mě viděl, věděl, jak sem ve vnitř moc šita a jak má děloha vypadá.... A teď mi ze zdravotních důvodu napsal rovnou žádanku na interrupci. Jenže se s tím vnitřně peru, nevím, jak s tím dokážu žít. Můj muž je rád, že mám jít na potrat, hrozně se o mě bojí, nechce abych umřela, už jednou si to zažil. To samé i moje maminka a tchýně. Nechcou nám do toho mluvit, ale vím, že by také byly raději, kdybych šla na potrat. Ne že by nestály o další vnouče, ale prostě se o mě bojí. A všichni se shodnou na tom, že raději chcou mít mě se dvěma zdravýma dětma, než 2 - 3 poloviční sirotky. Ale já si myslím, že všichni přehánějí, že to takové riziko není a že se nic nestane. Nikde jsem se o takovém případě nedočetla

musichetta
13. črc 2016

No, věřím, že je to dost těžká situace, těžké rozhodování... Je asi ode mě troufalé Ti takhle radit, ale já bych to riskla a na potrat bych nechodila. Jsem zásadně proti potratům, v jakékoliv situaci. Nechci si tady hrát na hrdinku, že bych radši riskovala vlastní život než abych zabila svoje nenarozené dítě, ale doufám, že kdybych se někdy v takové situaci ocitla, že bych to udělala. Dítě vždycky stojí za to... A hlavně věřím, že to zvládneš a nic se Ti nestane 🙂 Nevím, jestli jsi věřící, ale pomodlím se za Tebe 😉 A ještě bych Ti doporučila, abys zkusila kontaktovat linku pomoci Aqua Vitae (http://linkapomoci.cz/), je to organizace, která pomáhá těhotným ženám, které se dostaly do nějaké těžké situace (vinou zdravotního stavu, rodinné nebo finanční situace nebo čehokoliv jiného) a poskytuje odborné poradenství. Moc Ti držím palce!

xyzzyx
autor
16. črc 2016

Tak píši jak jsem slíbila. Byla jsem u dalšího odborníka, tvrdí to samé co ostatní, takže manžela nepřesvědčil, abychom to zkusili a mimčo si nechali. Nabídl mi dokonce podvázání vaječníků. A aby toho nebylo málo, zatím to vypadá na zamlklé těhotenství. Ale ještě uvidím příští týden

frufrunka
17. črc 2016

@xyzzyx Tak jak to dopadlo? Moc na Tebe myslím...

xyzzyx
autor
17. črc 2016

@frufrunka no zatím nijak, ještě jdu v úterý, protože zatím nebyla srdeční akce a už by měla být. TAkže možná to bude zamlklé těhotenství 😢 Děkuji, že na mne myslíš

nutricnihodnota
17. črc 2016

@xyzzyx Já myslím, že pokud odešlo samo, tak je to to nejlepší řešení, i když to asi teď takhle vyzní hnusně. Nebudeš se muset rozhodovat mezi potratem a rizikem, že tvoje děti přijdou o mámu. Rozhodla prostě příroda. Podvázat se určitě nech, aby ses už nikdy do takový situace nedostala. Držím pěsti, ať se s tím vším co nejsnáze vypořádáš.

frufrunka
17. črc 2016

@xyzzyx Ahojky, já si až teď všimla, že jsi už psala, nějak mi zlobil koník a nezobrazila se mi druhá stránka komentářů... Ach jo... ☹ Jestli to bude zamlklé těhotenství, tak příroda ví, co dělá, bohužel... Uvidíš tedy. Posílám aspoň virtuální objetí a sílu...