Maminka v nouzi

klaryta
13. zář 2017

Zdravím všechny maminky.. mám na vás veliký doraz a možná i prosbu.Ma kamarádka maminka dvou malých chlapců 2 a 3roky.Samozivitelka pobírá jen sociální dávky které ji byli včera i s peněženkou odcizeny..Tudis nemá na zaplacení nájmu,na jídlo na zimní oblečení dětem..Na úřadě jí řekli že ji nepomůžou neboť dávky vyplacené dostala.Ja osobně ji pomohla aspoň tak že jsem ji dala nake jídlo.Financne jí bohužel pomoc nemohu,sama mám malého chlapce a jsem na md poraďte prosím na koho se má obrátit?

zuzana_ka
13. zář 2017

Holky, ale jestli je člověk na soc dávkách nebo pracující je jedno! Mě když ukradnou výplatu, tak budu v háji stejně jako většina lidí. Ale nepůjdu nikam škemrat o prachy nebo nevím o co. Prostě budu žít ze zásob ala rýže se sojovku nebo po víkendu budu makat...

beetlejuice1666
13. zář 2017

@mourovatakocka to je ale uplne jiny pripad. Ty pracujes a jsi zodpovedna. Je mi lito, ze mas tyhle potize a preju, at ti nemocenska brzy dojde a aat jsi brzy zdrava.

luj89
13. zář 2017

@zuzana_ka asi je rozdil v tom, ze kdyz ti ukradnou vyplatu, tak vis, ze si ty penize zase budes muset zpet vydelat sama svou praci. Ale kdyz ti ukradnou soc. Davky, nekteri budou zase ocekavat dalsi a dalsi pomoc...

beetlejuice1666
13. zář 2017

Ale fakt, holky... reknete. Chidila jsem na gympl, vejsku. Od fakulty jsem na volne noze, nikdy jsem nebyla nezamestnana. Makam jak barevna, manzel to same. Prvni dite jsme pocali v mych dvaatriceti, protoze uz jsme vedeli, ze ho v pohode uzivime. Ted cekame druhe, je mi temer tricet ctyri. Platim dane, vsechno, co platit nam a ne malo. Mame hypoteku, cili o bydleni jsme se postarali take.
Proc mam mit soucit s holkou, co si uplete v osmnacti sviste s prvnim volem, na kteryho narazi, nema vzdelani, nema zazemi, nema penize a budoucnost. A ma jen natazenou ruku a ocekava, ze ji budeme vsichni s ohromnou radosti zivit?

zuzana_ka
13. zář 2017

@beetlejuice1666
jak se říká, kdo chce, ten může.... nebo taky když se nechce, to je horší, než když se nemůže....

Já třeba nechápu, jak propagují v tv, že každé 10té dítě nemá peníze od rodičů na obědy??? to jako fakt? Každá 10tá rodina nemá 500kč měsíčně na teplé jídlo? By mě zajímalo kolik toho v takové rodině prokouří....

pavlina212
13. zář 2017

@beetlejuice1666 Proč? Protože ohled na prospěch druhého patří ke společenské povaze člověka a lidská socialita, schopnost spolupráce a solidarity je základem jeho evolučního úspěchu. Ale tohoto smýšlení jsou schopni jen jedinci, kteří mají dostatečně uspokojené potřeby z nižších pater Maslowovy pyramidy. Doufám, že se jednou budeš mít tak dobře, že i sama pochopíš proč.

pavlina212
13. zář 2017

@beetlejuice1666 Mimochodem, z těch mála informací, které o paní víme, jsi jí poskládala pěknej život. Holt někomu stačí málo na to, aby měl jasno.

jade85
13. zář 2017

Predpokladam, ze pani, ktere se tohle stalo, potrebuje ted v prvni rade penize, aby nemela problem se zaplacenim najemneho nebo se nedostala do dluhove pasti nejakou nevyhodnou pujckou (vyhodnou ji nikdo v tehle situaci neda). Verim, ze jidlo a obleceni pro deti muze ziskat od ruznych charit a neziskovek, ktere se timhle zabyvaji, zkusenejsi urcite poradi/poradily. Co se tyce penez, myslim, ze by spousta z nas byla ochotna a schopna alespon par stovkama prispet, ale chtelo by to tenhle pribeh trochu zverohodnotit. Poskytnout jmeno, zpravu z hlaseni o kradezi na PCR atd...hm? Jinak souhlasim s tim, co uz zaznelo - pani by si mela okamzite zalozit bankovni ucet s platebni kartou a najit si praci nebo brigadu.

beetlejuice1666
13. zář 2017

@pavlina212 z evolucniho hlediska nemas pravdu. A z toho socialniho? Soludarita je veci chteni, ne veci musu. Myslis si o mne, ze jsem sociopat? Mysli... ale vez, ze bezne prispivam na charitu, posilam prachy lidem, kterym voda splachla dum, Kamile jsem.prispela na bionickou ruku... atd. Jen nemam soucit s lidmi, kteri jsou neschopni a lini. A s tim nema co spolecnyho ani pyramida pana Maslowa.

Mimochodem, jsem skolena na to, odhadovat lidi.

zuzana_ka
13. zář 2017

@jade85 já osobně cizím lidem penězi nikdy nepřispívám!!!

luj89
13. zář 2017

@beetlejuice1666 tak ono to hodne ovlivnuje i prostredi, odkud clovek pochazi, z jake rodiny...

jade85
13. zář 2017

@beetlejuice1666 po pravde, mam velmi podobny osud jako ty, s tim, ze nejsem na volne noze, ale zamestnana, dokonce ne od fakulty, ale uz pri studiu, cca od nejakych 22 let nonstop. Ted je mi 32, cekam prvni dite, s manzelem oba dost pracujeme, rekonstruujeme dum. Nikdy by me ale nenapadlo se na zaklade toho povysovat na holku z decaku, ktera nikdy nemela zadne zazemi a ted se snazi zit a starat se o svoje deti. Reknes, ze si nemela "uplest sviste", ale bohuzel zvlast u holek, co nikdy nemely rodinu, kdyz byly samy deti, ze velmi silne touzi po detech, aby konecne nejakou rodinu mely. Takze trochu soucitu, empatie a pohledu mimo vlastni socialni bublinu, kdyz uz se chces k tematu vyjadrovat. Jo a uvedomuju si, ze tady mozna resime vymysleny pribeh 😎

beetlejuice1666
13. zář 2017

@luj89 urcite. O tom to hodne je. Ale i clovek z blbyho prostredi muze vyletnout nagoru. Staci jen chtit, v tehle zemi to jde. Jenze ono je snazsi se nechat zivit ostatnima...

Jinak taky delam uz od studii, co piv jsem se nanosila v hospodach a hodin u pasu stravila. Empatii mam i mimo svou socbublinu. Znam hodne lidi, kteri si zaslouzi pomoci. Ale taky dost tech, kterym bych sebrala veskere davky a nechala je jejich osudu

jade85
13. zář 2017

@zuzana_ka a nuti te snad nekdo? Napsala jsem, za jakych podminek bych byla ochotna prispet ja a vyjadrila domnenku, ze by nas bylo vic.

editah222
13. zář 2017

@mourovatakocka nechapu, nemocenskou po 14dnech vyplácí okresní správa. A zaměstnavatel musí zaslat podklady, jestli tak neučinil tak honem na správu vyřešit to.

ruzenkas
13. zář 2017

Obrátit se na nějaké krizové centrum či neziskovku. Většina je zapojena do projektu od ministerstva, kdy máji k dispozici balíčky s potravinami. Seznam registrovaných neziskovek najde v registru poskytovatelů sociálních služeb, kde vybere okres a město. Doporučuji kontaktovat nějakou ze služeb z terénních programů.

pavlina212
13. zář 2017

@beetlejuice1666 Aha. Takze odsud prameni tva jistota, ze muzes soudit ostatni. Ver, nebo ne, pokud jsi nenosila jeji boty, vis prakticky kulovy.
A na to s tou evoluci bys, verim, taky prisla, kdybys nebyla hned se vsim hotova. Nejde o zachranime slabsiho, potomci rodu budou slabi, ale zachranime slabsiho a bude nas vic, az prijdou vlci.

beetlejuice1666
13. zář 2017

@pavlina212 tvuj nazor, muj nazor. Tim bych to asi uzavrela.

japona
13. zář 2017

@klaryta Pokud se stalo opravdu, co píšete, nejvíce ji můžete pomoci tím, že ji pohlidate děti, aby mohla na brigádu. A dále ji poraďte, že je velmi nerozumne nosit všechny své peníze najednou v peněžence, ať si zřídí účet.

japona
13. zář 2017

@pavlina212 Je pekne pomáhat, ale vše má své limity. Paní už se do s*aček dostala, proto je v péči sociálky a my všichni se skládáme na její davky. Takže vše je "v pořádku", ona ani její deti hlady a zimou nestradaji. A ona misto toho, aby se snažila díky socialni pomoci ze s*acek vyhrabat a naučit se spoléhat sama na sebe (udělat si alespoň minimální rezervu nebo si najít brigádu), spoleha, že se o ni zase někdo postará..

caverina
13. zář 2017

@beetlejuice1666 ne..není mi líp...bohužel patris k lidem,kteří dokud sami nezažili tak nepochopí...věř ze takových lidí,kteří byli jako ty znám docela dost a dneska už jsou pokorni ,protože vi jak je snadné se v dnešní době ocitnout na dně..bohužel,komu není dáno..

japona
13. zář 2017

Zajímalo by mě, zda ona dotyčná někdy pracovala? Zda by své "těžce vydelane peníze" také nosila tak lehkovážným způsobem? Na me to totiž dela dojem, že je zvyklá, že peníze se líhnou samy, jen stačí zajít na správný úřad..

beetlejuice1666
13. zář 2017

@caverina helejt, reknu to naposledy. Zijeme v nejlepsi dobe, ekonomice se dari, prace je dost, mzdy rostou. Pokud se nekdo zdravy vali doma, pracovat nechce, ne ze nemuze. A takoveho mi lito neni. Do te situace se se svou odbornosti jen tezko dostanu, praci budu mit vzdy. Rikas, ze komu neni shury dano... mne dano je. A proto nikdy nedopadnu jako zakladatelka. Pokud budu zdrava. A pokud nebudu, uz mi to bude asi vsechno burt.

renca1978
13. zář 2017

@mourovatakocka Zamestnavatel prece plati prvnich 14 dnu PN ktera To prijde jako nahrada mzdy...Od 15 dne plati OSSZ...tak je asi divny ze si pul roku nedostala penize ne???

pavlina212
13. zář 2017

@caverina .....větrné mlýny.... aneb nejhorší je srážka s....

dominikaromanova
13. zář 2017

Milé dámy,

dle mého názoru se zde dohadujete zbytečně, autorka si zrušila účet, což o něčem vypovídá. Nehledě na to, že jsem podobný příběh četla na úplně jiném fóru cca před třemi týdny. Udělejte si o tom obrázek každá sama!!!!

beetlejuice1666
13. zář 2017

@pavlina212 takze kdyz nemam stejny pohled na vec, tak jsem blbec? To mas teda celkem zajimave lozene.

dominikaromanova
13. zář 2017

@beetlejuice1666,

nedohadovala bych se, nemá to smysl, zase si zde některé čtenářky musely najít někoho, koho pranýřovat.

bamishop
13. zář 2017

@beetlejuice1666 a ty jsi tuto zodpovednost ziskala vychovou v detskem domove? Tohle vlakno je asi jen snaha vytahnout z lidi penize, o to nic, ale pokud by to pravdive bylo, tak problem je uz u rodicu pani v nouzi, ze...

beetlejuice1666
13. zář 2017

Ne, mela jsembkliku na dobroz rodinu. Ale motivovat muze skola, nizkoprahove centrum... tech instituci, co pomahaji rodinam ze dna, je hodne. Staci chtit.