Miniinterupce. Do kolika hodin před zákrokem můžu pít?

sisip
14. dub 2011

Ahoj maminky, v nejbližší době mě čeká miniinterupce jsem v 6tt a rozhodli jsme se ,že další mimi ted bohužel nechcem ale strašně se bojím, nevím co mě přesně čeká a taky malou stále kojím a zákrok se dělá v narkoze, takže nevím za jak dlouho odezní z těla pryč, abych mohla v noci kojit. Sestra mi řekla , že od pul noci nesmím jíst ale zapoměla jsem se zeptat jak je to s pitím ,do kolika hodin se muže pít??Mamči co jste na tom byli, můžete mi prosím napsat jaké to je ,at se tak šíleně nemusím stresovat?? Děkuji moc

paolin
21. dub 2011

@sisip tak si pro jistotu něco nechej napsat. nebo koupit v lékárně 🙂

martinawin
16. črc 2011

Ahoj ja sem si pred dvema dny delala testy dva a vysli chtela bych jit na interupci ani nevim v jakym sem tydnu ,uz mam dceru rok a pul starou mela sem tezky porod a tak sem myslela ze jen spinim ze se mi to srovnyva a ted jen cekam az pujdu v pondeli na gyndu a co mi tam reknou moc se vseho bojim ,ale nemuzu si nechat dalsi.

rebeka1980
20. lis 2012

Ahojte , tak koukam ze v Cechach jsme opet za opicemi, ja byla na miniinterupci v holandsku a tam se provadi lokalni narkoza, je to bezbolestne a za hodinu jdete domu, personal vynikajici a hradi to pojistovna.

miska233
13. čer 2013

ahojte ja jdu taky mam doma už dva chlapečky a ted čekám dvojčata otěhotněla sem přez antikoncepci jdu na ambulantně mini interupci a chtěla sem se zeptat jestli se provádí normalne u doktora nebo me posle do špitalu.děkuju za odpovědi

luznicarka
29. srp 2013

Ahoj taky mě to čeká doma mám dvě zdravý děti ale třetí prostě ani finančně ani jinak nedám alespoň ne teď navíc se nám zadařilo přes prášky . Dneska jdu k doktorovi takuvidíme co mi poví a doufám že v úterý to budu mít za sebou . Strašně se bojím ale jinak to prostě nejde. S manželem sme to zjistili včera a oba sme za jedno. chci se jen zeptat podstupovali jste nějaká předoperační vyšetření?
Díky moc

607
22. říj 2013

Ahoj a kdyz uz se tak bavite ja mam 2 male deti nechala jsem si udelal nitrodelozni telisko za 6000 ale stejne jsem pres to otehotnela dnes jem byla u lekare a ten mi rekl ze bud mam jit na miniinterupci nebo si dite nechat..do 6 tydne odsaji pouze plodove vejce... Takze zadna antikoncepce neni 100 procentni..
😲 😲 😲 😲 😲

petulapl
25. říj 2013

ahoj holky, tak jsem docetla tuto diskuzi ...kazdopadne me miniinterrupce ceka ted neboli do tydne...

chapu to dobre tak, ze do 6tt je to ,,pouze,, bunka a neni to jestep roste hotove miminko

ivet6
26. říj 2013

@petulapl mě právě překvapilo, že už to je takový "mimino", má to základ sleziny, pohlaví, srdce, začíná se hýbat. Tak sem se ptala doktorky, jak moc si to mám připouštět (taky mě to čeká příští týden) a ona říkala, že vůbec, že je to malý 6mm, receptory bolesti to snad ani ještě nemá, a že je to blbost se trápit takovýdlema úvahama a že to odsátí je strašně rychlý...no tak jí prostě věřim 😉

petulapl
26. říj 2013

@ivet6 aha, jezis nestras me ze je to uz ,,miminko,, ja se porad uklidnuji tim, ze ,,zabiju,, ,,jenom,, bunku a ze to neni jeste vubec hotove miminko.

Jj taky mi rikaly, ze je to rychly, ze pry to jeste neni ani klasicka interrupce.

lajla
26. říj 2013

Nechapu:[ nechapu...jak nekdo muze toto udelat dobrovolne:[:[:[:[ kazdopadne to na srdicku bude moc moc bolet,ja prodelala nechtene preruseni a stavy potom opravdu silene...tak at se vam holky dari

lajla
26. říj 2013

@petulapl hotove mimi to opravdu je...staci trosku zagooglovat

linda81
26. říj 2013

@petulapl
@ivet6 no je sice male, ale kazdopadne ma uz srdcovu akciu, ktoru mozno vidiet aj zmerat, je definovane pohlavie,...vsak treba pozriet obrazky v embryologiia nejake sona na nete v tom tyzdni,...ja nevidim rozdiel medzi UPT v 6 tyzdni alebo 12 tt, to je uz sice mimino vacsie, cca 5 cm, podla mn ato je len otazka dohody do kolkeho tyzdna sa "zabije legalne" a odledy uz nie....je to kazdopadne otras

sarriku
26. říj 2013

@petulapl
@ivet6
Děvčata, překvapuje mě, že doktorka ještě říká, že to nic není, protože i ona se musela učit skripta z embryologie a musí vědět, jak vypadá embryo v tom kterém týdnu, i když je malinké byť jako sezamové semínko.:-/
Je možné, že to miminko nic necítí, ale pořád je jedinečná osobnost, která je na vás závislá, bude mít oči stejné jako vy, bude mít rádo růže nebo naopak autíčka, bude milovat banány nebo jahody, protože je máte rády vy, protože je to vaše dítě.
Takhle vypadá embryo v 6.týdnu od početí, obrázek se dá najít na googlu a pokud váháte, podívejte se na dokument
Němý výkřik (je na youtube), kde je ukázáno na ultrazvuku jak potrat probíhá i s výkladem, který by mohl změnit váš názor, protože by bylo škoda doslova zahodit lidský život, pokud si ještě nejste jisté.
Najděte si stránku Po potratu, píšou tam ženy, které musely jít z jakéhokoli důvodu na ukončení a nesou si z toho psychické trauma na celý život, jsou tam autentické zážitky a příběhy, kdyby jste se přecejen pro ukončení rozhodly, tak ať se z toho co nejdřív dostanete.
http://popotratu.cz/

sarriku
26. říj 2013

Moc pěkná výpověď, nějaká paní z té stránky popotratu.cz, co jsem už sdílela výš, píše:
Cituji:
"Nedělejte to, pokud myšlenka na potrat nevychází přímo od vás a pokud s ní nejste 100% !!! ztotožněná.
Máte-li nějakou pochybnost, byť jen malinkou o tom, že je to správné, a že tím nic zlého neuděláte, nedělejte to.
Vždyť je spousta variant, co s miminkem, když jej nechcete (a nechcete jej zabít) nebo se o něj nemůžete postarat. Můžete mu dát život, který pak stráví s jinými rodiči, kteří jej budou milovat nade vše, věci se mohou během těhotenství změnit, a třeba nakonec zjistíte, že jej chcete... Potrat se už ale změnit nedá!!!"
@petulapl
@ivet6

ivet6
27. říj 2013

@petulapl a prej že hlavně nemám číst žádný diskuze 😀

linda81
27. říj 2013

@ivet6 preco nie ? ja ked sa rozhodujem o banalnych veciach, nie to o zivote a nezivote, tak si pozriem vsetky fakty a spravim si zaver....
neviem , co je na smiech,ze tvoje dietatko ma spocitane hodiny...divny to svet , fakt...

petulapl
28. říj 2013

@lajla tak driv nez se nekdo odsuzuje, ze jde na to dobrovolne, mozna by stalo se zamyslet nad tim, zda ma ten clovek k tomu nejake duvody.....

petulapl
28. říj 2013

@linda81 tak rozdil je to minimaln v zakroku.....je rozdil zda se jde na ,,odstraneni,, miminka do 6ti tydnu nebo ve 12ti tydnech.

petulapl
28. říj 2013

@ivet6 😀 😀

linda81
28. říj 2013

@petulapl ja som anesteziologicka, takze okrem kyretazi po spontannych potratoch , ktore samozrejme robim, som videla aj UPT ( odmietla som robit nieco take....), ako aj sekcie, ako aj ine gyn, operacie....takze....principialne nie je ziadny rozdiel , okrem velkosti trubice na odsatie.....ale vsak, ked si videla na vlastne oci, tak tomu kludne ver ...😀...
inak na internete su aj videa , ktore su realne, kedze viem , o com hovorim....

linda81
28. říj 2013

@petulapl mozno pre zenu je to z fyzickeho hladiska rozdiel, lebo cervix sa dilatuje na menej mm v skorsom stadiu...pre embryo ( do 8 tt ) a pre plod ( po 8 tt) je to vzdy ukoncenie jeho existencie....uplne rovnake v 6 tt ako v 12 tt ako v 24 tt...

inak to , ze ta plod sa povazuje uz od 8 tt je pomerne nove ked som ja studovala, ralo sa embryo do 12 tt.......ktovie, mozno sa raz dockame toho , ze zivot bude chraneny od zaciatku...je to len otazka dohovoru ludi....a este jedna vec...nie som kostolny clovek, ak by niekoho nieco take napadlo, len si vazim zivot ako najvysiu hodnotu ...

lu777
28. říj 2013

za mě pokud pro to nejsou velice vážné důvody (velmi mladá dívka, bez pomoci rodiny, ohrožení zdraví apod.), tak bych do toho nešla...

nevěřím, že bych neměla výčitky...

a jinak musím říct, že jsem viděla svoje první miminko na ultrazvuku v 10.tt a byla jsem doslova v šoku jak velké bylo a jak se pohybovalo (byla jsem na větším utz kvůli podezření na něco, takže super rozlišení).... opravdu dodnes na to vzpomínám jak měl ruce, nohy, plaval, byl to zážitek 🙂 🙂 hrozně mě mrzí, že mě nenapadlo vzít si s sebou foťák a natočit to!

linda81
28. říj 2013

a este jeden obrazok...na klasickom sone je to tazko si predstavit, tam naozaj vidno len nejaku machulu 🙂...ale napr 3 D, 4D sono...alebo histo preparat. ako tento
http://www.google.de/imgres?start=88&biw=1092&b...
tu jasne vidno, ze ide o viac, ako "nejaku bunku"....na nete je kopa obrazkov...alebo aj v ucebniciach embryologie..🙂

linda81
28. říj 2013

@lu777 veru aj nasa bola strasne mobilna v 9 +1 tt 🙂...a aj jej to ostalo....uz ma 9 mesiacov 🙂

lu777
28. říj 2013

a jinak teda že to nemá receptory bolesti, tomu nevěřím..... pardon za srovnání to je jako když jsem mluvila s mým kamarádem co je mega masožravec a tvrdí mi, že zvíře je jen zvíře a bolest je pro něj mnohem menší atd....

já jsem na bolest hodně citlivá a nevěřím, že je cokoli živého co bolest necítí 😔 😔

a rozdělení do x týdne je to jen "buňka" a od x týdne je to NAJEDNOU člověk ?? 😅 😅 samozřejmě je to od začátku člověk a prostě se postupně vyvíjí.... 😉

linda81
28. říj 2013

@lu777 no nervovy system sa naozaj vyvoja trocha neskor....ale na urcite podnety na urcitej urovni reaguje, aje ked to pre to embryo...alebo neskor plod, nie je samozrejme vedoma zalezitost...ale napr novorodenec tiez nevidi dobre prve tyzdne po porode a reaguje na dotyk a hlas skor reflexne ...co sa ale upriet neda, v kazdo pripade je embryo zive.🙂

lu777
28. říj 2013

@linda81 to je právě to, že se těžko odhaduje jak to je... novorozenec nevidí dobře nebo si většinou nepamatujeme věci do 3. roku apod. ale přesto nás formují.... mnoho věcí se nedá jen tak lehko změřit

petulapl
29. říj 2013

no Lindo, jeste ze te tu mame ;)