Opakované zamlklé těhotenství, prožil někdo?

dadaanela
27. zář 2012

Jsem po revizi delohy 6tydnu,doktor rekl ze je dobre pockat aspon pul roku a ze se to stava jen jednou za zivot.Je tu nektera ktera to prozila vickrat?Jaky byl duvod zamlkleho tehu?

kristousenecek
7. únor 2017

Ahoj holky,cítím se taky hrozně...opět sem absolvovala již 4.revizi.Já ani nevím co Vám tu mám napsat už ani nevím kam se obrátit ,...Genetika vše pořádku,hematologie těž...Já nevím co je špatně...Na hematologii mi řekla doktorka,že je zbytečné mi dávat injekce,že prý nevidí důvod...Sem unavená jen čekat co bude,...bojím se....

mosquito
8. únor 2017

Ahoj holky. Doufám, že vás alespoň trošku povzbudím. Mám za sebou dvě zamlklá těhotenství, vždy v prvním trimestru. Jedno v roce 2010 ještě s bývalým partnerem, druhé v roce 2015 s nynějším partnerem. Po tom druhém jsem byla zoufalá, hledala chybu v sobě. Po 4 měsících od druhé revize jsem znovu otěhotněla a tentokrát s dvojčaty a vše v pořádku, klukům už je 8 měsíců.
Po druhém potratu jsem se zaměřila na svatbu a děti jsem na chvíli přestala řešit. Plánovali jsme náš den D a také jsme se těšili na koncert MUSE v Praze. Nevadilo by mi se vdávat těhotná, ale nečekala, jsem že otěhotním takhle brzy (svatbu jsme nakonec odsunuli a dobře jsme udělali, rodila jsem o týden dřív než byl termín svatby). Moc vám všem přeju, ať se brzy radujete z prcků. Věřte, že to dobře dopadne. Vím, že je to těžký a psychika dělá hodně. Ale ženy jsou silný druh 🙂

ojujinka
8. únor 2017

@kristousenecek
Ahoj tak to me moc mrri a testovali ti reprodukcni imunologii?..plzen nebo praha?
Av jaken tydnu?

kristousenecek
8. únor 2017

Ojujinka:
Ahoj🙂,...Ne nic právě tedka mám jít za jedním docentem v Olomouci ...ale nevím...Nikdo ti moc neřekne jen by mě hnaly na umělko,to mi přijde úplně zbytečné když mám problém to udržet ,... No po každé to bylo 8-9 týden,...Jenže i se to přestalo vyvíjet,myslím to tak že to ani neodpovídalo týdnů...Jenže mám hodně nepravidelkou mentes ,a po těch potratech je to horší...

ojujinka
8. únor 2017

Vyzadej si jednoznacne reprodukcni iminologii..tam muze byt zakopany pes

ojujinka
8. únor 2017

@kristousenecek
Mne spis desi ty revize..mam take tri za sebou i ldyz ja jsem byla dal 12tt

kristousenecek
8. únor 2017

A to píše ,gynekolog nebo odvodní?Já uvidím co mi řekne ten docent🙂A odkud si?

ojujinka
8. únor 2017

@kristousenecek
Gynekolog,jizni cechy....kolik ti je a mas uz nejake dite

kristousenecek
8. únor 2017

Aha,dálka teda,...Je mi 25 a tobě?Ne dítě nemám,...A ty?

ojujinka
8. únor 2017

@kristousenecek
32,deti zadne 😞....my jsme byli ted na repro imunologii v plzni..akorat mam potraty dlouho,tak nevim jestli na neco prijdou...jsem z toho zoufala stejme jako jsme asi vsechny tady a uvazovala jsem i o adopci

kristousenecek
8. únor 2017

@ojujinka
Aha,..😒 Bude líp🙂..!Není možné aby na nic nepřišly taky se děsím....Co bude...Já vím ,že moje bývalá gynekoložka mi říkala že mám i jnákou mutaci F16 nebo co a když sem za ní byla úplně otočila ,...No a tak jen čekám věřím tomu,že mi tedka něco řeknou....

editamarie
8. únor 2017

@kristousenecek Ahoj, chci se zeptat - to se to miminko podařilo mezi potraty "náhodou"? Já jsem po třech zamlklých, pokaždé revize, teď mi přes půl roku nejde otěhotnět. Byla jsem na reprodukční imunologii v Plzni u Ulčové Gallové a ta mi poradila, že jediné,co můžu, je to prostě zkoušet, že se to alespoň jednou podaří... Tak si říkám, že to asi není tak beznadějné, když se Ti alespoň jedno miminko podařilo. Děkuju

editamarie
8. únor 2017

@ojujinka Taky jsem uvažovala o adopci, ale manžel nesouhlasí. Myslí, že se to prostě jednou musí podařit... Je mi 31, nechci strávit nejlepší roky bez dětí a trápit se tím, že to nejde. Navíc, v pozdějším věku je už asi adopce složitější. Nepřemýšlela jsi na náhradním mateřstvím?Já ano...

kristousenecek
8. únor 2017

@editamarie
Ano,úplně první to ani neřeším,pač sem byla hodně mladá škola nedodělaná ...A ty tři ,ano první bylo úplně o náhodě nečekali jsme to ani jeden ani mě to nenapadlo...To druhé bylo revizi sem měla listopadu 2013 a hnedka v unoru sem byla opět v tom...Taky náhoda nebo nevím...A to poslední bylo dlouho pauza až tedka v říjnu 2016 sem potratila,...Já nemám problém otěhotnět...A nemyslím si,že jde o to kdy si ji měla a tak...Spíš jde o tu psychiku ,a o tvoje tělo,každej to má jinák...Když není tělo připravené nic stím neuděláš....A taky jestli na to myslíš a hodně si počitáš plodné dny je to k ničemu...Promin uživej si milovaní jako by to mělo být poslední🙂Ono se to chytne..🙂...

ojujinka
8. únor 2017

@editamarie
Nahradni materstvi myslis aby to donosila jina?o tom vubec...asi to nei pravne legalni a stoji to dost penez pokud to neudela nekdo v rodine....to se mi nejak prici 😊...ale spis o prime adopci ale vse m to nejak desi 😞....manzel taky veri ale ja jsem z tech zazitku dost unavena 😞...unavena a zklamana trosku zivotem a bez nadeje

editamarie
8. únor 2017

@kristousenecek přesně tak, taky myslím, že čím víc to člověk plánuje a řeší plodné dny atd,tím spíš to neklapne. Nezbývá než to nechat osudu, ale je to moc těžké... Přeju Ti hodně štěstí 🙂

editamarie
8. únor 2017

@ojujinka jo jo, myslím to donošení jinou matkou. Legální to sice je, ale ne za peníze, takže vlastně to, že té ženě zaplatíš je nelegální. Navíc po porodu se ona musí dítěte vzdát a ty ho pak adoptuješ. Ale zase bude mít tvé a partnerovy geny, bude mít Tvoji podobu atd. Ale je to hrozně riskantní. Něco jsem už o tom zjišťovala, psala si s holkama, co tohle podstoupily a mají děti od náhradních matek... Je to dost náročný psychicky i finančně. Nevím, jestli bych to zvládla, taky se mi to nějak příčí. Taky bych byla pro přímou adopci. Ale manžel se nechce smířit s tím, že by dítě nebylo "jeho." Někteří chlapy přemýšlí prostě jinak. Rozumím Ti, taky už jsem strašně unavená a zklamaná. Vždycky, když se objeví nová těhotná kamarádka, neubráním se závisti... I když si to pak vyčítám. Nechápu, proč máme takovou smůlu.

kristousenecek
8. únor 2017

Holky🙂!❤To půjde,...!....Musíí🙂Pořád tomu věřím🙂editamarie ,To je pro Tebe ,...uvolni se udělej si relax co tě uvolní a vypneš na chvilku pak se krásně pomiluj s můžem🙂*...A Ono to vyjde za pár dní možná týdnů ale bude to🙂..Jnák mám čuch na jiní lidi nebo nevím něco mi říká,že to bude 🙂*...❤ a
@editamarie rádím něco podobného🙂*....❤ PS:ozvy te se mi🙂

ojujinka
9. únor 2017

@editamarie
Ja se prave jeste na nic takoveho jako je adopce necitim...tzn.pockamr jeste nejaky cas a snad to vyjde...cetla jsem prave clanek od jednoho psychologa a psal tam ze v techle situacich upadnes do silenych depresi,zavidis a nezijes...byla jsen na tom takhle...radil zazadat o adopciba snazit se o svoje...ze ta nadeje ze kdyby ti nevyslo vlastni tak jednou budes mit z adopce te postavi na nohy.....me by nevadilo kdyby nemelo moje geny ale na to je jeste cas pro nas obe...jednou to vyjit musi!...jolky pokedte do lazni..matena to narok...ja uz mam vyrizeno a jedu v dubnu...mozna by to na otehotneni pomohlo

editamarie
9. únor 2017

@kristousenecek Ty jsi zlato 😍 Taky věřím, že to vyjde. Jen na to nesmím tlačit. Jen mám trochu obavy z toho, že až konečně otěhotním, budu se strašně bát potratu. Všude se dočítám, jak jeden nebo dva potraty mohou být náhoda, ale tři a více už mají důvod... Já ten důvod neznám,abych ho léčila, takže strach, že se to bude opakovat, se sám nabízí... Ale musíme bojovat dál, nesmíme to vzdávat.

editamarie
9. únor 2017

@ojujinka Možná,že pojedu. Ale nechala bych to na léto, jsem učitelka a celé léto volné, nechci si brát volno v průběhu školního roku. Pak dej vědět, jaký to v lázních bylo a jestli se cítíš líp. Hrozně se těším, až se sem za pár let vrátíme a tady v diskuzi budou příspěvky o tom, jak jsme všechny maminky... Věřme tomu a přejme si to, ono se to povede...

kristousenecek
9. únor 2017

@editamarie Ale🙂*..Nebude..!!Já říkám stane se co se má stát🙂!No,až tam budou brzo ty dvě //...🙂❤ To Už poznáš jestli to vyjde nebo ne 🙂
,veř mi 🙂!A Já vím,že to vyjde,že to už nebude to zlo🙂*..!

ojujinka
23. únor 2017

Ahoj,jak se Dari?ja zas mam dnes nejakou depku a lovim na netu co delat...😞...cekame na vysledky z plane...

petracafourkova
23. únor 2017

Ahoj holky, jak je? Já čekám, jestli se zadařilo nebo ne. Na začátku týdne to budu vědět, tak mi držte palce.
@ojujinka - to čekání na výsledky je nejhorší, to znám ☹
@cafinka - a jak to vypadá u tebe? Něco nového?

cafinka
23. únor 2017

@petracafourkova drzim moc palecky, casto na vas myslim holky..u me nic noveho, jsem po 4 biochemu....bylo mi doporuceno jit pres IVF, ale od vcerejska pozitivni ovu testy tak opet zkousim...nevzdavam se....jen beru leky na prolaktin a po tech mi je tak moc spatne.

kristousenecek
24. únor 2017

Ahoj ,holky já ti depky mám tedka taky,ale jaksi nestíhám ani chodit na net,pač mám úplně na pytel směny v práci.Takže já byla u docenta v Olmu a nic moc mi neřekl,připadalo mi spíš že ani neví co mi má odpovědět na moje otázky...Dal mi doporučení na všechny stery a tak...To mám za sebou čekám na jeden výsledek.To my dopadlo normálně a tedka mě čeká Laparoskopie ale až po měsičkách,takže zas jen čekaní ,....A něco mi říká,že beztak to bude zas tam kde to bylo....Ale každopádně ,po tomhle vím,že se chci opět snažit🙂...No dokonce mi doktor potvrdil to,že beztak budu muset brát jnáké léky a být hlídaná na speciálním pracovišti ,...Tak nevím co si mám myslet....😒

ojujinka
26. únor 2017

@kristousenecek
Ahoj,jj ten pocit znam,kdyz vlastne nikdo nezna reseni...jsem zvedava jestli ti neco zjisti na laparce a ptala ses ho na tu reprodukcni imunologii? A tu laparoskopii pro to,kdyby tam byla nejaka vada v deloze?

kristousenecek
26. únor 2017

ojujinka
Ahoj,no jako ptala a řekl mi,že uvidíme ale že tohle určitě není ten problém...Tak já nevím....Uvidíme,....
Asík jo aspon tahle sem to pochopila a ještě mi z dělohy budou brát jnáké vzorky nebo co....Každopádně sem vzjedava ...A co ty vůbec?

jezz13
27. únor 2017

Ach jo, tak zítra podruhé revize, zamlklé těhotenství v 10 tt 😢
S dvěma různými partnery, takže problém spíš u mě. Pořád si říkám, že lepší ZT, než u mojí tety, která dvakrát porodila mrtvé dítě. A nakonec se jí narodila dvě zdravá, takže budu věřit, že i nám se nakonec zadaří.

petracafourkova
28. únor 2017

@cafinka
ahojky, tak jsem dnes objevila dvě // 🙂. Hned jsem volala doktorovi a ještě dnes jsem byla na vyšetření. Zatím tam sice nic neviděl, ale nějaké příznaky už tam jsou. Něco tam uvidí až tak za 14 dní. Tak jdu zítra na krev a ve čtvrtek se 100% dozvím, jestli jsem v tom, nebo ne. A rovnou mi udělají testy na hormony. A co ty? Nějaké nové vyšetření?
@karolec1
tak jak pokračuje těhotěnství? Všechno v pořádku?