Otěhotnění po umělém přerušení těhotenství

jge
15. čer 2016

Mile maminky, prave prochazim neskutečnou ztrátou a rada bych slova nadeje. Prosim všechny maminky, které by se do me chteli pustit a odsoudit, at tak radeji nedelaji, je mi na nic uz takto. Dekuji.

V pondělí 13.6. jsem byla na UPT (vlastní rozhodnuti z mnoha duvodu - největší ale z duvodu prodelani nekterych vysetreni, když jsem nevedela, ze jsem tehu (selhani aktikoncepce), která ohrozuji plod s rizikem poskozeni 50%. Vim, ze to znamena, ze je tam také 50% sance na zdrave miminko, ale riskovat potrat v pozdejsim stadiu jsem nechtěla). Potrat prodelam v 6tt. Od te doby jen placu a vycitam si vse. Co me ale motivuje je fakt, ze se chci pokusit o to me miminecko znovu. Maminky, které prosly potratem (at uz z vlastního ci medicinskeho duvodu), co je nejlepší udelat, aby se telo co nejdříve zahojilo a zacalo normalne fungovat? Za jak dlouho se vam podarilo otěhotnět? Donosily jsme v poradku sve miminko. Mam jiz 2 zdrave deti doma, za které jsem neskutecne vdecna a ktere me drzi nad vodou. Dekuji.

andreaandrejka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gepe
15. čer 2016

@jge ahoj, telo se srovna a psychika... Prijmi co se stalo to je zaklad, uz je to minulost kterou nezmenis a neovlivnis. Pripadne nejakeho psychology ci psychiatra, ver ze bude lip 🙂

jge
autor
15. čer 2016

@bendys Dekuji, vazim si tve odpovedi. Preji ti pohodove tehotenstvi a krasnea zdrave miminko!

lenusaak
16. čer 2016

@jge Bohužel se pokaždé do každé diskuze vloudí nějaká chytrá hlava, která prišla jen moralizovat. Nic bych si z nich nedělala, myslím, že je tady převaha podpory!

K tématu: Tvoje situace je dost těžká, bohužel. Chtít dítě, a dobrovolně se ho vzdát vyžaduje hodně odvahy. A bohužel psychika asi utrpí i víc, než když dojde k zamlklému těhu nebo samovolnému potratu. Tady převládá ale zdravý rozum, protože 50% je opravdu moc ☹
Já měla těhotenství po IVF . v 10 tt jsem plánovaně samovolně potratila, přestalo nám tlouct srdíčko. Opakovala jsem si dokola, že to tak mělo být. Že si to prcek rozhodl sám a já tak třeba nemusela být postavena před těžké rozhodnutí třeba po 1.screeningu , kdy by se zjistilo, že je něco špatně. U tebe se to samo nerozhodlo a rozhodla jsi to ty, ale vedl tě zdravý rozum. Což je asi správně. Potrat v začátku těhu je pro tělo lepší než potrat v pokročilém těhu. Hlavně po psychické stránce.
Co se týká potratu. Nejlepší lék, bude druhé těhotenství. Podstoupila jsi revizi, kde se doporučuje až 3 měsíční abstinence, ale z různých diskuzí mám načteno, že to málokdo vydržel a po první menstruaci se na to ,,vrhli" 🙂 a ejhle bylo zaděláno 🙂 Takže bych doporučila minimálně alespoň jeden cyklus počkat 🙂 ať se to zhojí a dočistí a hlavně ať se zhojí dušička.
Držím palce a hlavně psychika ať je dobrá, to je také hodně důležitý faktor.

astyna
16. čer 2016

Jinak k dotazu: moje sestra prodělala UPT v 16.tt, vývojové vady dítěte. Otěhotněla za rok.

jge
autor
16. čer 2016

@lenusaak Dekuji. Když jsem premyslela, zda jsem vůbec napsat (bylo mi jasne, ze se dockam nejakeho toho odsouzeni), prevazila potřeba slyset nejake zkusenosti.

Jak rikas, z pocatku je to alespoň mensi zasah pro matku. Fyzicky. Psychicky je to teda mazec, ale manzel i deti me drzi! A také jsem nacitala a jsem rozhodnuta, ze po první MS to zkusime... A snad jsem si to tam nahore uplne nepokazila a andilek nam zasle svého zastupce.

zuzana0809
16. čer 2016

@jge Od včera na tebe pořád myslím.Mrzí mě,že jsem to vůbec četla ale i to, že jsem na tebe byla tak zlá.Moje mamka byla na potratu 2x co si pamatuju.Nesnášela jsem ji za to.Hlavně vím, že ji to bylo úplně volný.Kolikrát jsem slyšela jak říká, že už se toho chce zbavit.Vim že jednou to zkoušela i strhnout nějakým svařeným vínem což se jí nepovedlo.Já prostě při slově potrat slyším znova tu mámu a vzpomenu si jak vždycky přišla a dělala jakoby nic.Moc se ti omlouvám.Mozná se mi bude někdo smát že dolízám ale je mi to jedno.A k té otázce.Co já vím,tak matka šla na potrat a hned za dva měsíce otěhotněla a měla zdravé mimčo,bráchu.Pak znám holku co teda potratila v pátém měsíci,nedodržela šestinedělí a teď má za 10 dní termín.Takže si myslím,že až se na to budeš cítít,nikoho se neptej a zkus to.Preji ti hodně štěstí a promiň prosím tě...

jge
autor
16. čer 2016

@zuzana0809 Ahoj,

dekuji a vazim si toho, co jsi mi napsala. Ver, ze nejsem clovek, pro ktery by potratem byl antikoncepce. Vycitky mam, ale snazim se kukat do budoucna. Dekuji i za slova nadeje ze zkusenosti.

Preji ti pohodove tehotenstvi a krasne a zdrave miminko.

pabka
16. čer 2016

@zuzana0809 ahoj, myslím, ze nikdo se ti nebude smát, naopak, je chvályhodné, ze dokazes uznat chybu a omluvit se. Super. Také přeji pohodove těhotenství a zdravé a krásné miminko.

reinne
16. čer 2016

Nejlepší je pravděpodobně navštívit odborníka, psychologa, aby se z tohoto zážitku "nevyklubala" post traumatická stresová porucha případně úzkost nebo deprese. Když bolí duše, okolí to nevidí a celou věc bagatelizuje. Přeji hodně sil hlavně těch psychických.

igiana
18. čer 2016

@jge ahoj, tu Ti urcite pomozu http://www.alexisporadna.sk/