Potrat kvůli sexu? Máte zkušenost?

michalka1402
11. zář 2013

Ahojte mam po 2 zamlklím potratu a přemýšlím proč se to stalo a napadlo mě jestli za to nemohl třeba sex na začátku těhu. Máte někdo stím to zkušenosti??? Děkuji pokud se někdo ozve

fram
11. zář 2013

@michalka1402 sex za to určitě nemohl, zamlklé těhotenství může být jen náhoda, stává se to poměrně často. Pokud jsi to prožila už 2x popros svého gynekologa,aby tě poslal na vyšetření, třeba zjistí příčinu. Ale sex to určitě nezpůsobil 🙂

chrisula
11. zář 2013

@michalka1402 ahoj,muze to byt i tim,ale nemusi.pokud se to stane i po 3,tak uz bych zacala hledat priciny potraceni.ja sama uz 1 dite mam a chtela jsem druhe,ale porad dokola jsem uz potracela,vselijaka vysetreni,vse v poradku,nevi cim to je.

chrisula
11. zář 2013

@michalka1402 pokud se ti to stane jeste 1 pozadej sveho gyndare o vselijaka vysetreni...ale sex na pocatku to take u nekeho muze zpusobit,take mi to na gynde rekla doktorka.

llluckaaa
11. zář 2013

@michalka1402 Ahoj, mohlo to být tím a nemuselo, těžko říct. Já měla sex v těhotenství jednu dobu zakázaný 😝

makiska1
11. zář 2013

ahoj, já myslím že zamlklé těhotenství sex na začátku těhu určitě nezpůsobil... spíš bych věřila že kvůli sexu dojde ke spontánnímu potratu, ale ne zamlklé těhu... to je kvůli tomu, že se embryo přestane vyvíjet, a za to sex určitě nemůže... když už se ti to stalo 2x, měl by tě tvůj gynekolog poslat na nějaká vyšetření... zkus se ho zeptat, a pokud tě nikam nepošle, požádej třeba svého obvodního lékaře alespoň o test na srážlivost krve, moje kamarádka taky dvakrát měla zamlklé těhotenství a když jí pak udělali test na srážlivost, tak zjistili, že to bylo tím, že srážlivost nebyla v pořádku... dostala léky a chodila na hematologii a už má půlroční holčičku 😉 já měla taky jednou zamlklé těhu, zjistili to ve 13tt, byla jsem na revizi... teď v červnu jsem měla biochemické těhotenství, ale věřím, že do třetice to vyjde, a u tebe určitě taky!!

amabilis
11. zář 2013

@michalka1402 Být tebou, tak možná už o nějaká vyšetření požádám, ono to není samosebou. Jednou budiž, ale dvakrát za sebou? A co se týče sexu - pokud znova otěhotníš, tak zkuste používat kondom a třeba to bude v pořádku. On je totiž dost často problém se specifickou buněčnou imunitou, kdy můžeš být citlivá na sperma partnera a výsledkem je to, že se vybudí tvoje imunita a nedovolí se plodu dál vyvíjet. Taky může být nějaký probléms krví, se srážlivostí, kdy neproudí správně krev pupečníkem a tudíž to embryo není dostatečně vyživiváno... Takže za mě - lepší to teď řešit, než se trápit případným dalším potratem. Ale nejdřív si musíš zodpovědět ještě otázky ohledně toho zamlklého potratu - v koikátém tt k němu došlo a zda to byl skutečně zamlklý potrat. Doktoři mají snahu vše zařazovat do tabulek a někteří z nich bohužel nebrou na vědomí, že to těhotenství může být klidně o 14 dní mladší, pokud má žena ovulaci pozdě, případně dlouhý cyklus, pak je podle poslední MS těhotná třeba 7 týdnů a ejhle, ve skutečnosti je to jen 5 a pak tam má být něco vidět a dokonce srdíčko... V 5tt asi těžko.

veruska007
12. zář 2013

@michalka1402 Já po sexu potratila 😒 . Prý jsem měla příliš křehký čípek. Začala ksem malinko krvácet, jela jsem do nemocnice, mimčo bylo ok... ale pak mi vyhrklo krve hodně a miminko to neustálo. V příštím těhu jsme sex neměli až do porodu 🙄

michalka1402
autor
12. zář 2013

@amabilis prvni potrat byl v 8 tt a ten 2 v 5tt ale ani jednou to neopovidalo s posledni MS.A hlavne se to v nicem neshodovalo s nemocnici.Chci se objednat na endokrinologii nebo jak se to jmenuje.

lili1986
25. zář 2013

Já jsem po sexu potratila tak jsem u druhého u sex úplně vynechala a ted taky. ☹