Potrat v 11. týdnu těhotenství

pumucklp
27. říj 2014
Ahoj, mě je bohužel jenom 18. Jsou to přesně dva týdny co jsem podstoupila kyretáž v 11tt. Zjistila jsem, že jsem těhotná až v 10tt podle měsíčků už ve 12tt..možná i málo času na promyšlení nás donutilo rozhodnout se pro tu horší věc. To, že jsem těhotná jsem nijak nepociťovala a tělo se nijak neměnilo. Testy mi vycházeli negativně tak jsem čekala jestli se mi MS neopozdila no nakonec jsem co nejdřív běžela k doktorovi. S přítelem jsme krátce já sama nejsem v dobré finanční situaci..sama bydlím se sestrou, která zůstala s dítětem sama. Ze začátku jsem hodně brečela, že se tak nějak budu muset vzdát něčeho co je ze mě a taky ve mě..nakonec jsem se s tím smířila, že by to jinak nešlo. Před zákrokem jsem byla klidná a vyrovnaná. Po zákroku to bylo horší když jsem se probudila a na operační košili byli tak nějak všude kapky krve. To jsem se na lůžku rozbrečela a brečela ještě celý den. Teď jsem už zase v pohodě akorát se mi klasicky rozsvítí oči když vidím miminko a představuju si to svoje a taky když vidím těhulky. Já se ale nevzdávám a doufám v to, že jednou snad co nejdřív příjde čas kdy si miminko budu moct dovolit a udělám pro něj vše 🙂…Kyretáž bych jinak už nikdy zažít nechtěla po zákroku jsem měla docela problém s krvácením. Po miminku o velikosti 44 mm se mi vytvořila v děloze velká sraženina o velikosti 54×78mm. Nepřekonatelné bolesti. Musela jsem dostat injekci aby se ze mě sraženina dostala takže ze mě někonil dnu vycházeli obrovské krvavé cucky vypadalo to jak játra. Bolesti, nehorázné ale vydržela jsem to a zatím to vypadá že jsem v pořádku. Sraženina se ze mě dostala poměrně celá protože pokud ne musela bych postoupit další zákrok podobného typu jako kyretáž co by vyvolalo další krvácení a opět by se mohla vytvořit sraženina. Takže by se mohl opakovat menší koloběh. Určitě se dále budu trápit a bude mi to líto ale já vím, že přijde den kdy i já budu šťastná maminka :srdce:
terezapetrova
27. říj 2014
@pumucklp davej si pozor na to s kym spis bez antikoncepce... tohle jedocela nezodpovedne nemyslis :-| a když pises, ze na tom nejsi financne dobře - vse jde resit když se chce 😉
maky_s
27. říj 2014
@pumucklp Moc nechápu o čem je diskuze,litovat tě teda nebudu. Já se bojím o toho prcka ve mě, aby vše bylo ok..už by pro mě bylo těžké, kdyby se něco pokazilo,počítám každý den a těším se na miminko..je tu spousta snažilek..mimo to jsem neměla antikoncepci 2 roky a otěhotněla jsem až když jsme to oba chtěli, takže nějáký omylem apod. je jen výmečně.. (můj názor) už si to udělala, tak jdi dál a VEM SI Z TOHO PONAUČENÍ!!
terinda
27. říj 2014
@pumucklp ve své situaci a věku jsi udělala jen dobře.
Dál se chovej radši zodpovědně, mít sama dítě a být nezajištěná - to není dobrá situace. :-S
Lepší je: zázemí, stabilní partner, zaměstnání - a pak plánované rodičovství. Hodně štěstí a hlavně si už nic nevyčítej, nemá to cenu 😉

Tady Tě nejspíš plno holek sprdne, je to fórum pro snažilky a "těhulky" 😉 , ale myslím, že i takové situace sem patří... holt to je život.
tarra27
27. říj 2014
@pumucklp tezko rici, co je dobre a co spatne rozhodnuti...to je dost subjektivni...ted už nemá cenu si nic vycitat. Stalo se stalo, zpět i kdybys na krásno chtěla, to nevezmes....už se s tou situaci musíš pouze naučit žít. Časem bolest polevi,otupi,asi si občas vzpomenes během života,to ano...ale nikdo te za to nemá právo soudit.
Rozhodla ses a ted už to je za tebou. Snaz se dívat vpřed.

A ze te tady holky chválit nebudou, jsi na fóru o dětech,kde se 95% řeší děti a otěhotnění, často i to,ze to nejde...takže tady moc pochopení necekej 😉

Ale celkove si myslím,ze každý člověk ma sam v sobě něco, o čem nemluví, co neříká, takovou svoji 13.komnatu, něco, co ho trápí, co by udělal jinak, za co na sebe není hrdý....a ty možná budeš mít toto....a jak jsem psala, je rozhodnuto, snaz se dívat vpřed....a čas to trošku zahoji,zaceli ránu v srdci....a ty se s tím musíš naučit žít.

Drž se.
terezapetrova
27. říj 2014
@terinda jasne a pak třeba bude mit problém otěhotnět a at klidne mari další a další zivoty ze.. :-| ty myslis, ze se chova odpovedne?? mej se
terezapetrova
27. říj 2014
@pumucklp asi první na co jsem se mela zeptat Ty jsi otěhotněla i když jste se nejak chranili? promin jesti je to v Tvem úvodním clanku a ja to prehledla..
evulina77
27. říj 2014
@pumucklp jsi dospělá a tak by ses tak měla chovat. Rozhodně popřemýšlej o antikoncepci a z toho, co se stalo si vem ponaučení. Z každého nechráněného sexu se může narodit dítě, to není žádný překvapení. Věřím, že jsi to tak neplánovala ani nechtěla, ale stalo se. Zkus na to nemyslet a taky si to odpustit. Už s tím nic neuděláš, už je hotovo...
merilinka
27. říj 2014
@pumucklp Co na to napsat.......Přišly jsme o malé v roce 2001 a 2002 na 14tt a 11tt-zamlké těhotenství.V té době bych dala vše za zdravé miminko.Pak se dlouho nedařilo a o 5 let déle se nám narodily s pomocí lékařů a spousty vyšetření a hormonů dvě děti.Tento rok jsme se pokusili o třetí zázrak a opět v srpnu zamklé těhotenství na 11 tt. Je to každého rozhodnutí,já dnes vím sama za sebe,že není nad zdravé dítě a že se mi zrovna nehodí do života ..ok... jen v dnešní době tolika antikoncepcí a preparátů celkem nechápu. A tvoje popisování bolestí po kyretáži..... pokud o to malé přijdeš nedobrovolně,je to ještě větší bolest ,to mi věř! A asi příště zvolit opravdu jinou diskuzi,spousta holek a maminek tady jsou na druhém břehu a na to svoje vysněné celkem dlouho čekají.Tak se měj 😉
terinda
27. říj 2014
@terezapetrova každý jsme za své činy a rozhodnutí sami zodpovědní 😉

taky se měj 🙂
terezapetrova
27. říj 2014
@terinda to je jasny ale psat nekomu, ze je zodpovnej když když se chova takhle no nevim nevim 😉
denyzuza06
27. říj 2014
nejsem právě zastáncem potratu a neumim si představit že ja sama bych někdy tuhle hruzu podstoupila, ale uznávám že někdy je rozumnější a zodpovědnější na něj jít a proto za to nikdy neodsuzuji. Pokud je těhotenstvi neplanovane, a já sama jsem své prvni dite rozhodne nemela v planu takze vim moc dobře že se takové věci ději, a není možné se o dítě patřičně postarat je asi lepší když se nenarodí než aby pak trpělo. dítě i matka. Bohužel následky si nese především žena. Přeji ti aby tvé příští těhotenství již bylo chtěné a bez problémů 🙂
terinda
27. říj 2014
@terezapetrova ano, v její situaci mi to přijde zodpovědné. Nejde "jen" o to, jestli mít dítě, ale taky o to, jestli je schopna se o něj a sebe postarat. Ono partnerství a finance nejsou v tomhle případě vůbec na škodu.
Nebudu nikoho soudit, myslím, že se z toho zakladatelka poučí sama 😉
terezapetrova
27. říj 2014
@terinda Tvuj příspěvek vyznel jakoze je zodpovedne spat s nekym bez antikoncepce a to tedy urcite není 😉
terinda
28. říj 2014
@terezapetrova ne kdepak, reagovala jsem na to těhotenství a následky... ne na početí v nezralém věku a bez antikoncepce. Blbá opravdu nejsem, sama mám dceru 😉
Nehodlám tady do zakladatelky pérovat, evidentně jí to mrzí a se svědomím se musí poprat sama.
terezapetrova
28. říj 2014
texetka
17. lis 2014
@pumucklp
Nebudu tě ani litovat ani tě odsuzovat . dle mého jsi udělala co jsi musela. Zvážila jsi vše pro a proti . Hodně žen tě odsoudí, ale kdo ví jak by to řešil on sám ?
Určitě budeš v budoucnu mít rodinu s tím, kdo tě bude milovat a budete mít zázemí pro mimčo.
pumucklp
autor
19. lis 2014
Já bych chtěla jenom ujasnit, že jsem se neptala na názor. Já jenom v krátkosti popsala svůj "příběh" protože když jsem si hledala podobnej příspěvek tak jsem ho nenašla. Já jenom chtěla říct, že jsem si vědomá toho že jsem mohla dát šanci dalšímu lidskému životu ale já si přiznám že bych nebyla schopná mu dát to co potřebuje. A jen protože některé z vás je mít nemůžou neodsuzujte ty co si je nemůžou dovolit a proto podstupují potraty. Každá z nás má právo rozhodnout se jak chce, vy je očividně zabezpečit můžete ale máte problémy otěhotnět a pak jsou další který je zabezpečit nemůžou. Nevím jak vy ale já bych si na triko nevzala to, že by skončilo v děcáku nebo aby se mělo špatně 🙂 to ho radši nemít...

Sem začni psát odpověď...

Odešli