Potrat ve 21. týdnu, máte zkušenost?

nasta77
15. bře 2014

Holky...máte některá zkušenost s potratem ve 21.týdnu? Ve čtvrtek jsem byla na ultrazvuku a dr. zjistil, že malému nebije srdíčko. Ještě ve středu bylo vše v pořádku 🙂 cítila jsem jak se hýbe a kope. A ve čtvrtek taková podpásovka ☹ . Zítra mám nastoupit na kliniku...prý mi vyvolají porod a malého si porodím. Sestřička říkala ještě něco o narkóze 😔 tak vůbec nevím.

nasta77
autor
20. bře 2014

Holky...všem Vám chci moc a moc poděkovat za podporu...jste moc hodné 🙂

maudn
20. bře 2014

Přeji tvému malému andilkovi, ať je v nebi na tom nejkrásnějším místě, a všem u vás doma a hlavně tobě hodně síly!

kifsepixam
21. bře 2014

@nasta77 To mě ani neříkej. Včera jsem se dozvěděla, že od sestry přitele sestra ma velke riziko na Downa a musí jit na plodovku a ma mamka to zacla hrotit, ze mam jit v 10. tydnu na vysestreni placene genetiky a totalne me zase vystresovala, ja na to, ze i kdyby to vyslo blbe, ze stejne bych počkala na odber plodovky...no tim jsi me zase dostala, ach jo....neee ja musim verit, ze ted u me vse bude v naprostem poradku.

nasta77
autor
21. bře 2014

@kifsepixam Když jsem čekala prvního syna tak jsem taky byla na tom placeném vyšetření kolem 12.týdnu a vše bylo ok. Už tenkrát jsem se bála odběru plodovky ☹...naštěstí jsem nemusela. Teď už mi je bohužel 36.let a po 35. roce už se prý chodit musí ☹ tak jsem šla a dojela jsem na to ☹. Kdybych byla těhotná znovu tak už se jim to pěkně víš co. Je velmi malé riziko, že se něco stane, ale já se svým štěstím do té rizikové skupiny patřím.
Když to dokotor dobře napíše tak by to vyšetření kolem 10.týdne mohla uhradit celé pojišťovna 🙂 to vím od sestřenky. A některé pojišťovny hradí polovinu. Já za to vyšetření tenkrát zaplatila 1700,-kč.
Zbytečně se nestresuj...musíš být v klidu. Já věřím, že všechno dobře dopadne...držím ti všechny palečky a moc na tebe myslím 🙂

nasta77
autor
21. bře 2014

@maudn Mockrát 🙂 děkuju. Život je fakt krutej ☹

maudn
21. bře 2014

@nasta77 jeje, hlavně k těm,co si to nezaslouží

maladama
21. bře 2014

@nasta77 jediné vyšetření, které v těhotenství odmítnout nemůžeš (a ani k tomu tě ve skutečnosti nemají jak donutit, když tam nepůjdeš), je krevní test na AIDS. To, že doktor říká, že někam musíš, jen kecá, musíš akorát umřít a platit daně.
Jinak já měla kombinovaný prvotrimestrální screening hrazený pojišťovnou u obou těhotenství - můj doktor teda ty ultrazvuky dělá sám (ale byl by mi napsal žádanku do Thomayerky, kde to dělají zadarmo), a na krev jsem byla v Thomayerce taky zadarmo. Odběr plodovky jsem byla připravená odmítnout i v případě, že by vyšly výsledky z krve blbě (stačilo mi, že na UTZ nejsou vady neslučitelné se životem). Já ani nechtěla jít na tripple, u prvního jsem ho odmítla, u dvojčat se ve fakultce tvářili, že bych fakt měla, no a protože mi stejně zrovna nabírali krev na něco jiného, tak jsem je nechala, ať si teda ten test udělají, když ho ONI chtějí.

nasta77
autor
21. bře 2014

@maladama jsem alergická na ty jejich řeči...musíte...souhlasím, že musíme jen umřít. Já jsem zvědavá co mi příjde písemně. To, že jsem měla infekci mi dr. řekl jen mezi řečí...jako by se nic nedělo. To je jako bych měla rýmu.
Dnes jsem si uvědomila, že plodovku mi nabíralo nějaké jelito...dělala to asi poprvé. Šla jsem jako první. Nevěděla chuděra co má dělat...když se rozjela tak se jí ucpala jehla...tak jí musela proplachovat a vypadalo to, že bude muset napichovat znovu. Já mám fakt štěstí ☹

nasta77
autor
21. bře 2014

@maudn s tím naprosto souhlasím...musíme být statečné...i když občas je to těžké 😒

melis7
21. bře 2014

@nasta77 já byla ve FN.Nemůžu si na ně stěžovat.Výkon hrozný,ale chování lidí bylo super.Všichni se moc snažili,aby se to dalo jakž takž snést.Byli moc hodní.Moc se snažili,abych žádné bolesti necítila.
Hlavně,že to máš za sebou.Příště všechno už dopadne na 1 a nebudeš je potřebovat.

nasta77
autor
21. bře 2014

@melis7 Já uvažuju nad tím, že už to nebudu pokoušet...mám dvě krásné zdravé děti a jsem za ně vděčná. I když manžel stále žadoní, že to zkusíme ještě jednou 🙂...dám tomu čas a uvidím 😉. Ve FN jsem rodila 2x a byla jsem spokojená 🙂

melis7
21. bře 2014

@nasta77 Ono když se stane něco jednou,tak se nemusí stát vždycky.Mě se to stalo po prvním porodu a ještě jedno miminko jsem chtěla.Tak jsem pak porodila ještě 2x a už se nic zlého nikdy nestalo.Mám celkem 3 zdravé dětičky.Asi už bych nešla na amniocentézu, ale asi bych to ještě jednou riskla.No, hlavně, že to máš za sebou.Je to hrozně traumatizující výkon. Tak se drž.
Já na hradeckou fakultku taky nedám dopusti.

nasta77
autor
23. bře 2014

@melis7 Nechám tomu čas a uvidím co bude dál 🙂

melis7
24. bře 2014

@nasta77 Moc ti přeju,ať se všechno brzy zpraví i po psychické stránce

nasta77
autor
25. bře 2014

@melis7 Jsi zlatíčko...moc moc děkuju 😉

lucie2604
27. bře 2014

Ahoj, vůbec ti tento zážitek nezávidím. Já jsem kdysi byla v Sanosu na odběru plodovky a byl to můj nejhorší zážitek v životě. Tam už bych nikdy více nešla, i když u mě už to ani nehrozí. Jen ti chci napsat, že pokud bys někdy náhodou zkusila ještě další těhotenství, tak má kamarádka, velmi dobrá gynekoložka, posílá maminky ne na odběr plodové vody, ale na podrobné UZ vyšetření k nějakému lékaři do Ústí nad Orlicí. Jméno nevím, ale mohla bych ho zjistit. Přeji ti hodně síly, abys překonala toto smutné období

kifsepixam
27. bře 2014

@lucie2604 Nemohla bys to jméno zjistit. Já jsem po potratu v 21. tydnu tehotna znova a kdyby náhodou se něco dělo. Byla bys hodna.

lucie2604
27. bře 2014

@kifsepixam určitě zjistím, zítra sem písnu 🙂)

radusik
28. bře 2014

@lucie2604 Ahojky Lucie! Nedá mi to, se Tě nezeptat. Tvá gynekoložka sídlí kde? Já jsem po ukončení ve 20. týdnu - miminko bylo moc postižené - můj doktor tvrdil stále, že je v pořádku, přemýšlela jsem nejen o přestupu k jinému, ale ráda bych to s nějakým doktorem probrala, jestli je vůbec podobná situace možná. Nemůžu se zbavit pocitu, že ten můj doktor pochybil.... ☹ Radana

lucie2604
28. bře 2014

Ahojky Radano, paní doktorka se jmenuje Ludmila Bejdová a má ordinaci v Dobrušce, telefon na ni je 725 473 626, v pracovní dny je na telefonu sestřička a případně tě objedná. Přeji ti hodně štěstí 🙂)

radusik
28. bře 2014

@lucie2604 Děkuji, bydlím v Neratovicích.... ☹