Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

felicitta
4. led 2011

@kackag Všimla jsem si že jsis opravila profil,to je krásné a to jméno se mi strašmě líbí....

Hele ještě mě napadlo že můžeme vyměnit chlapa za 20 letého zajíčka a zase nám ten věk. průměr bude sedět 😀

@lucie.krajcarova To je takové pitomé že to máš nejisté co a jak bude tak nějak to budu mít i já jednou...Moc Ti držím palce ať to vše dopadne k Tvé spokojenosti a Martínek vydrží ve školce dlouho zdravej!!!Ještě mám dotaz co myslíš dá se letět s 10měs. dítětěm na dovču,se o tom doma dohadujeme,já už plánuji na příští rok? 😉

@berule Mě už se to také párkrát stalo,tak si nejsem jistá jestli to píchám blbě?Na ten porod se zítra zeptám na gyndě,to je jasné že dám hned vědět,vždyt zítra se to vše tak nějak rozhodne,nebudu spát celou noc,už teť z toho mám stres jak blázen....
Myslíš že se cola může v těhotenství,já bych se jí totiž tentokrát nejraději upila,ale manža mě to zakazuje tak piju jen potají?

lucie.krajcarova
4. led 2011

@felicitta ahoj, jj určitě se dá letět, my letěli s půlročním mimi. jen doporučuji evropské civilizované země. my byli na Mallorce. chorvatsko, bulharsko nám doktor nedoporučil. jinak na mallorce jsme byli i o rok později a musím říct, že samotný let zvládlo půlroční miminko daleko líp 🙂 já teda kojila, takže jsme neřešili jídlo pro miminko, to bylo bez starostí.

veruska007
4. led 2011

No, třeba maminčina kamarádka má dítě a je jí přes 40 a mají downíka ☹. No, já bych radši měla děti dřív. Manžela měli rodiče, když jim bylo dost přes 30, když šel na střední, tak už nastupovali do důchodu a když se nám narodil Honzík, bylo jim 70 na nějaké hlídání malého neměli ani pomyšlení 😖 .

Mne bylo taky minule blbe skoro az do toho 19.tt. Tak ted snad bude lip... ja teda jim, ale jak neco snim, tak je mi strasne spatne, snesu akorat rohliky. A to musim varit pro Honzika, to je des.

Jo, mimochodem, jsme zase bez vody ☹. Vcera jsem otocila kohoutkem a nic. Ani to nedali vedet predem 😠 . Tak jak se Honzik pokaka, tak ho musim sudlit jen tema ubrouskama... ono to dohromady smrdi tak, ze jsem ho malem poblila.

Ja otehotnela hned, jak jsem zacala pracovat z domova, tak to, Luci, treba taky otehotnis, jak nastoupis do prace. Jinak ty jesle jsou super, u nas jsou i statni o dost drazsi a soukrome jsou od 10 tis. nahoru!!! Tak to mas super.

lucie.krajcarova
4. led 2011

@veruska007 jj s věkem nejde si moc zahrávat..
taky by se mi líbilo otěhotnět, jak nastoupím. protože bych opravdu chtěla děti s malým věkovým rozdílem. pět a více let, to jsou už dva jedináčci... ti si spolu hrát nebudou.

berule
4. led 2011

@felicitta Já myslím, že to pícháš dobře, ono se stane, že někdy napíchneš žilku, ale nemělo by to krvácet pokaždé, to by asi bylo špatně. Já musím i kolikrát vytáhnout jehlu jak mě to štípe a pichnout jinde. Mě tu coca colu poradila i sestřička na gyndě, že ji mám vychladit, že to studené trošku zklidní žaludek, ale říkala po lžičkách, takže když nevypiješ litr najednou, tak ji určitě můžeš. A říkala mi to před doktorem a ten proti tomu nic neřekl. Já jsem vysadila úplně kafé a mám poprvé krásný tlak, vždycky jsem měla 140 a více, ale piju místo toho čaj a včera jsem si všimla, že v granulovaném čaji je taky kofein, tak už jsem z toho jelen co teda můžu pít 😒

felicitta
4. led 2011

Jenže někdy člověk míní a osud mění,já jsem chtěla být také mladá máma,dnes budu vděčná když budu máma vůbec 😒
A je strašně těžké si říct tak kamarádko je Ti 35 takže Ti vypršel čas a nemáš nárok...jasně že se věkem hromadí rizika,ale já jsem třeba byla máma postiženého dítěte ve 22 letech.Ale chápu že na to má každá jiný názor,na druhou stranu musím říct že je snažší mít tak jasné stanovisko když už někdo dítě má..

felicitta
4. led 2011

@berule To taky znám že mě to někdy nejde vtlačit tak se musím přepíchnout,fuj 😒 Taky jsem přestala pít kafe,jak jsem furt zvracela tak mě to nějak přešlo,ale tlak mám bídu tak 100/60,ráno se mi motá hlava že mám strach vstát..Tu kofolu nepřeháním tak deci každé dva dny,ale je to divné nikdy jsem to nepila a teť jsem jak maniak...Jinak z čajů je dobrý zázvor prý to podporuje imunitu mimi už v břiše,tak si každý den nastrouhám lžičku...Ale ne každému to chutná..

veruska007
4. led 2011

No, ja jsem na chlebu a na rohlikach. Taky bych chtela deti brzo po sobe, ideal je 18 mesicu az tri roky. Snad to tentokrat vyjde.
Jsem zvedava, jak na tom budu s tlakem, ja mela vzdycky hrozne nizky, ale pri minulem tehu vysoky, ani nevim proc. Tak ted to snad bude v pohode.

kackag
4. led 2011

@felicitta No jo to byla naše Nelinka.Anička ji už dala jméno a povídala si sní, byla už u nás v rodině, takže jsem si uvědomila,že nemám díté jedno, ale mám dvě 🙂jedno je se mnou a druhé je můj andělíček 🙂vždycky když si to takhle řeknu, tak mně to trochu uklidní 🙂
taky někdy přemýšlím o výměně chlapa 😀 😀
já mám taky v těhotenství hroznou chuť na colu.Jednou jsem ji pila hodně a podruhé jsem si ji zakázala a stejně to nedopadlo ☹ takže colou to rozhodně nebylo 🙂 pokaždé nepiju moc kafe a hlídám se abych jedla zdravě a nic z toho, takže příště si povolím všeho s mírou 😀
Naše anička chodila do státních jeslí od 2,5 roku za 1.000,-Kč a hrozně se jí líbilo.Byli jsme spokojeni
a s tím věkem ☹ víte, já si to taky říkám,ale čím víc se to nedaří, tím víc se nemůžu spokojit s jedním dítětem, takže to prostě bude.Mojí tchýni je 65let a je super vitální ženská,sportuje, baví se, hlídá děti. moje máma to samé, takže když se chce tak to jde 🙂 🙂

felicitta
4. led 2011

@kackag Tak to jsem ráda že nejsem sama kofolovej typ,snažím se všeho s mírou a zdravě,ale že by se mi to zrovna dvakrát dařilo 😒 My tady máme školku od 3 let,ale prý je to docela natřískané tak uvidím,teda doufám že tyhle problémy budeme mít 🙂 Co se týče věku moje řeč,já mám rodiče mladé,chodí ještě oba do práce a rádi se baví takže nám také nikdy nehlídali a ani asi nebudou 😉

S Nelinkou jsi to moc krásně napsala 🙂 🙂

Momentálně nevím jestli můj chlap nepřemýšlí o výměně manželky 😀 Je ze mě pěkná megera,neustále ho komanduju,jsem protivná,o sexu se raději ani nezminuji.. 😒 A to nemluvím o tom že už se mnou nabral 5 kg 😀

kackag
4. led 2011

@felicitta 🙂 🙂 já myslím, že manža to se sexem ještě rád vydrží a bude rád,že to dobře dopadne 🙂
když jste to všechno zvládli doteď 🙂
no, už se z něj začíná stávat fotřík 🙂 za chvíli bude papat s holčičkou a půjde to ještě nahoru 🙂 a až holčička začne běhat,tak to zase vyběhá.
Budu na tebe myslet zítra.Určitě to bude dobrý.A jdeš i na tu hematolku??

felicitta
4. led 2011

@kackag Děkuji,jsi hodná 🙂Ne na hematolku jdu až v pátek,ale tam to není nic důležitého..Vlastně mě vždy pouze napíše nový recept,naberou krev a zase jdu...Podstatné je teť to měření rezistence toků v pupečníku,pokuď to bude zítra dobré tak prý máme šanci na slušný týden porodu...Pokuď ne tak už to bude zítra viditelné.Jsem zrovna dokoukala dokument jak 25 holka čeká 5 dítě od 5 chlapa,o ty 4 děti co měla doma se nestarala,ještě si držela doma psa a kočky a děti v tom lezli po podlaze a ona na 32 tt denně vykouří 20 cigaret..Vsadím se že i to páté dítě bude zdravé,je to tak nespravedlivé to bych se ukřičela vztekem 😠

lucie.krajcarova
4. led 2011

@kackag jéé tak to jste měli prima, že se malá dostala do státních jeslí. to asi nebyl ještě takový nátřesk ne?
@felicitta manžel je trochu chudák, ale která z nás,když byla těhotná, nebyla protivná 😀 😀 😀 😀 manžel mi to předkládá ještě dnes, a to má dost velkou trpělivost. 🙂 to přejde 🙂

berule
5. led 2011

@felicitta Manžel se taky zakulatil a když mu to někdo připomněl, tak se hned bránil.....co chcete, po tolika dětech,no po každém dítěti mi zůstalo 10 kg 😀 😀 bych ho třískla, potvoru jednu. Ale teď se zapřel a zhubnul, kéž by to tak jednoduše šlo i mě. 😉

felicitta
5. led 2011

Ahoj holky tak ještě pár hodin do termínu a já jsem vrak,celou noc jsem nespala a zdá se mi že malá nekope tak jak by měla,nevím zda to ještě dokážu realně posoudit,ale zdá se mi těch pohybů míň a slabší,no jistě se to dozvím odpoledne,ale to byla hrozná noc,celou jsem ji strávila na sále jako tenkrát ☹ Ještě že mě doprovází manžel asi bych se zhroutila předem...

katy.m
5. led 2011

@felicitta vydrž holka,bude to určitě dobré.CHápu,co prožíváš,přesně v tuto dobu jsem přišla o naše drobečky,chyběli nám za**ané 2 dny,aby se lékaři pokusili o záchranu 😔 🤐 a dodnes se mi to vrací 😔 .Určitě to,holky,obě zvládnete na 1 🙂

veruska007
5. led 2011

Jo, to ja mam taky sem tam nocni muru, ze jsem prisla o dalsi miminko.. ale doufam, ze ted uz ne. Je mi dost spatne, sice nezvracim, ale nemuzu se na jidlo ani podivat. Snazim se neco snist, ale moc to nejde. Zatim jsem docela zhubla, no, vubec mi to neva. Akorat na rotoped se prasi, ja nesnasim zadnou telesnou aktivitu 😀 . Kdybych mohla, tak cely den prolezim.

Felicita, drzim palecky. Pak napis, jak jsi na tom 😉.

Jo, co je sex, to uz taky pomalu nevim... vecer jsem mrtva 😝 .

kackag
5. led 2011

@felicitta to se ti jenom zdá,jak jsi nervózní 🙂 udělala jsi si z dnešní kontroly takovou noční můru a teď se zaměřuješ na všechno, určitě to bude dobrý 🙂 to chce klid a zhluboka dýchat 🙂 🙂 🙂
Věřím tomu, že to dobře dopadne 🙂

felicitta
5. led 2011

Nevím jak to mám napsat....Zítra mám nástup do nemocnice,zásobování malé skoro nefunguje a umírá,je to pouze otázka hodin..Mě to blokuje krevní systém mám tlak 160/120 a je prý nebezpečné v případě když me začne bolet hlava mám jet ihned...Holky co jsem udělala špatně,já už nemůžu ☹ ☹ ☹ Prý mi píchnou nějaké hormony do dutiny děložní abych začala rodit a dají mi nějakou anestezii do páteře abych to necítila ten porod ale zažiju to při vědomí,já to nechci proč mi nemůžou udělat císaře....Strašně se bojím,nevím jak dlouho to bude trvat a jak dlouho tam budu,nevíte někdo?Bolí ta injekce do dělohy a ta narkoza na umrtvení spodku?Malá mě ještě pořád kope,nevím co mám dělat,ale prý nemá šanci od posledně vůbec nevyrostla a zachraňovat ji nechtějí je malá a bez šance,holky prosím napište mi někdo co víte o to porodu......prosím

lucie.krajcarova
5. led 2011

@felicitta ježiší, už zase? to je mi strašně líto... proč je to tak najednou, ach jo!!!!!!!!! držím palečky, ať jste obě dvě v pořádku a dlouho 2v 1, snad to ještě půjde!!!

lucie.krajcarova
5. led 2011

@felicitta u mně to bylo přes tabletu a dost rychlé... píchnutí je jak píchnutí plodovky, ale může to trvat i den a víc než jsou kontrakce...

felicitta
5. led 2011

@lucie.krajcarova Prý je to vyloučené,že jsou ty cévy ůplně zavřené,za 3 týdny nepřibrala ani nevyrostla je to otázka hodin kdy umře,já jsem to poznala už včera byli ty pohyby jiné,slabší a míň,ale jsem doufala..Nevím co mám dělat,mazžel tak brečí,jinak to nikdo neví...Prý mě píchnou něco skz břicho do dělohy a samotný porod jsi zažila při vědomí?Mě tenkrát rodili pod narkozou já z toho nic nevím,ale tentokrát to prý bude jiné,strašně se bojím....Nevím jestli to unesu...

kackag
5. led 2011

@felicitta ježíži, je mi strašně líto, felicitta ☹ doprdele, proč???
Nemysleli tím epidurál, jako tu anestezii, aby jsi to necítila? Já jsem vtom 16tt dostala epidurál abych necítila bolesti a fakt jsem nic necítila asi od 1hod a v 6ho ráno jsem porodila ani nevím jak. Zkus se jich ještě zeptat na toho císaře.
většinou volí porod normální cestou, proto ,kdyby ženská chtěla mít ještě dítě,aby ta jizva nedělala problémy.Kolik malá váží a měří,nevíš??To ti nemohou něco dát,aby se vyživovala a vydžela ještě tak 2 týdny??Vždyť máš hematologii v pořádku,tak proč se to furt děje?

kackag
5. led 2011

@felicitta nejlepší by byl císař,ale kdy ti ho neudělají, tak aspoň epidurál,ať nemusíš snášet bolesti, těžko se v tu chvíli snesou ☹

lucie.krajcarova
5. led 2011

@felicitta jj rodila jsem, omdlela jsem u toho.... 😖 tak teda já na bolesti nedostala nic, ale bolesti jsem měla asi jen 2 hodiny, stupňovaly se.
no vzpomeň si, že moje známá taky porodila ve 25 tt a dítě žije.. příští týden by se měla dostat domů k rodičům.... ale ona měla spontánní porod takhle brzy...

lucie.krajcarova
5. led 2011

@felicitta kdybych ti mohla nějak pomoct, poradit, ráda to udělám... vím že ty tablety byly rychlejší, zavedli mi to v 6, pak co tři hodiny, no a v 16 hodin bylo po všem.... jmenuje se to misoprostol.

kackag
5. led 2011

@felicitta já taky rodila při vědomí v 23tt, jestli se chceš zeptat, tak se ptej,ráda poradím ☹ ☹

felicitta
5. led 2011

Váží 550g,to odpovídá 22 týdnu velká je 32 cm,ale prý už je to tak špatné,že nefungují ty toky ani v pupečníku a ni v hlavičce malé,byla by kdyby přežila postižená,,,Doktorka mě řekla že to nikdy neviděla aby se to za 3 týdny tak zhoršilo,neví proč...Chci si toho císaře prosadit,ale doktorka mi řekla že si myslí že se neprosadím...Jo mají na mysli epidurál,jsem nevěděla jak se to jmenuje,bolí to myslím když Ti to do těch zad dávají a jak dlouho to trvá?Taky Ti píchali nějakou vyvolávačku do břicha?

felicitta
5. led 2011

@kackag Strašně se bojím abych malou nemusela vidět nebo aby nemusela nějak pomáhat nebo něco slyšet,jak dlouho to celé trvalo a jak dlouho tam budu muset zůstat?

felicitta
5. led 2011

@lucie.krajcarova Já vím mě ale porod začnou vyvolávat až malá umře,doufám že to bude už zítra,nevydržím to čekat až umře,věděla jsem že existuje riziko,ale teť nevím co dál,sedím tady můj manželbrečí v obýváku nemůžu přestat brečet a to si mám hlídat tlak