Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

veruska007
13. dub 2011

Jo, a s temi terminy... Jakoubek i babicka zemrely ve stejny mesic, Vojtisek ma stejny termin porodu, jako bylo umrti babicky, a kdyby byl 2 tydny driv jako Honzik, je to presne na umrti Jakoubka ... no, treba by se to melo nejak vyvazit 😅

ivcah
13. dub 2011

No já bych právě řekla, že jsem to dneska dostala. Ale je to teprve 17 dní tak jsem nevěděla, jestli je to už ono. Už je to dlouho od naposled 😉 Je těžký odhadnout, kde končí očistky a začíná MS... No zítra jdu k doktorovi, tak se optám 😒
Přemýšlela jsem o té práci a jestli nebude můj MUDr. proti, tak bych asi od pondělí šla. Mám pocit, že je to jedna z věcí, který se bojím, takže když to zvládnu, tak se mi o trochu uleví. Všichni vědí co a jak od manžela tak snad nebude zapotřebí nic vysvětlovat...
@veruska007 ... to proto, že když něco končí, tak něco jiného začne! Určitě to není náhrada ale důkaz, že to špatný už je za vámi. Ty týdny Ti tak hezky naskakujou, to je táááák hezký sledovat 🙂

sue_m
13. dub 2011

Ahoj holky,
s těmi výročími je to hrůza... 😒 jít potom slavit něčí narozeniny, nebo dokonce své, každý rok, to je děs... ☹

S prací vás opravdu obdivuji, já to prostě nějak nemám 😒 pracuju s těžkou skupinou klientů, ti navíc všichni vědí, že jsem byla těhotná a nejsem si moc jistá reakcemi. Dneska se mi o tom dokonce zdálo... Byla jsem tam první den, nevěděla jsem už vůbec nic, ani kde máme čaj, všichni kolegové spíš mlčeli a divně se po mě koukali, řešili se hovadiny a já si v tom snu říkala, panebože, vždyť já měla mít miminko a být s ním doma a místo toho musím být tady... no, sen nic moc 😒 tak fakt nevím, jak to nakonec vyřeším...

@klara.k a můžu se zeptat proč to posunovali? že je ještě moc brzy? bojím se, aby nám v červnu KET povolili

kami77
13. dub 2011

@ivcah Verim,ze to zvladnes,uz podle toho,co pises...
Z Tvych slov je citit,ze jsi silna zenska,ktera se s tim,co se Ti stalo,statecne pere 🙂 .

Vsechny mate samozrejme muj obdiv! 🙂 I pres neprizne osudu se snazite vratit do normalniho zivota,nekdo drive,nekdo pozdeji,ale verim,ze se Vam to podari! 😉 A znovu Vam vsem dekuju,ze i mne tim dodavate silu,zvladat to.

klara.k
14. dub 2011

@sue_m - ano že ještě jeden měsíéc ať si tělo odpočine. Já jsem nejdřív byla jako ty, chtěla jsem hned otěhotnět, nejdřív jsem si myslela, že bysme na KET šli v březnu (porod byl 9.11.), ale v CARu nám řekli, že počkat půl roku. Kvůli děloze - aby se pěkně zvětšovala a tělo nabralo sílu a odpočinulo si, že prý se má čekat tak dlouho jak dlouho trvalo těhotenství. Když mi teda řekli že můžeme jít nejdřív v květnu, tak to pro mě bylo něco naprosto nepředstavitelného. Ale čas je opravdu nejlepší léčitel a vůbec mi to nepřijde že jsem čekala nějak dlouho, myslím si, že je opravdu důležité si dát tělo i hlavu co nejvíc do pořádku. Psychika bude ještě dlouho nepředvídatelná, ale aspoň to tělo ať je OK. Smířila jsem se s termínem, mám doktorku, které věřím, takže jsem to nechala na ní. Asi kdybych trochu zatlačila, tak bysme začali teď, ale věřím doktorce. Navíc je pravda, že život nabral zase trochu jiný směr, už ho žiju zase ráda (i když jsou i velice smutné okamžiky) a užívám si ho. Mám radost ze života a mám radost z toho, že si ho můžu užívat. Nabralo to trochu jiný směr než jsem čekala. Těhotná chci být a živé děťátko samozřejmě taky chci, je to mé největší přání, ale momentálně teď jsem ráda, že si můžu dát večer skleničku vína, jít s kamarádkou na pivo a dát si cigaretku a žít trochu svobodněji. Nemyslím to tak, že je toto přednost, jen prostředek k naprostému odreagování, povykládat si pořádně, probrat kde co a nemuset se zatím stresovat tím, jestli je miminko v pořádku. V hlavě si stříhám metr a jsem ráda, za každý den, za každý večer že je zase za mnou a já jsem blíž k vytouženému cíli, ale ten den si už chci užít.

kackag
14. dub 2011

@klara.k mám to přesně tak jako ty.Strašně se těším na miminko,ale odkládám to každý měsíc,protože se staršně bojím a vím,že to nebude vůbec krásné těhotenství,ale období velkého starchu a obav ☹

klara.k
14. dub 2011

@kackag no právě, a to období teď, kdy už se dá žít je tak fajn. Bolest je pořád a velká, ale ta radost je už taky velká. Takže si to chci užít, abych potom měla z čeho čerpat pozitivní energii, a doufám, že si užiju i těhotenství. V nějaké rozumné mezi, nechci být moc vystresovaná, abych to nepředávala miminku.

kackag
14. dub 2011

@klara.k já bych se taky nechtěla moc stresovat,ale teď už vím,že se mi to po tom všem co jsem prožila nepodaří a budu to muset zvládnout i s tím stresem.Říkala jsem doktorovi, jestli by mně nemohl na 9 měsíců uspat a těsně před porodem probrat 😀 😀
Mám za sebou už více potratů a dva v II trimestru, takže jsem třeba dvě těhotenství zvládla bez velkého stresu, ale tentokrát si myslím,že už to nepůjde ☹ možná potom v III trimestru budu klidnější 🙂 ach jo 🙂

klara.k
14. dub 2011

@kackag to jsem nějak nevěděla, že toho máš tolik za sebou. Já doufám, že už se nám všem další problémy vyhnou. Se stresem je to prostě těžký, bude to je jasný, ale budeme se snažit aby to bylo co nejmíň, jak na to, ale nevím.

veruska007
14. dub 2011

No, musim rict, ze stres prozivam porad a nepomaha, ze si rikam, ze to miminku nepomuze. Jedine co mi pomuze, je obcas vecer trocha vina, potom se uklidnim a muzu usnout...

@ivcah Myslim, ze Ti prace pomuze. Ja taky zacala potom brzo pracovat (i kdyz jen na kratsi uvazek, protoze jsem byla na rodicaku), ale moc mi to pomohlo. Kdybych mohla, sla bych do prace od rana do vecera. Jakoubek se mel puvodne narodit na Vanoce, tak myslim, ze je jeste nejakou dobu budu prozivat jinak... ale s tim se neda nic moc delat.

Drzim vam palecky, at se taky brzo dockate vysnenych // a jste mnohem klidnejsi nez ja, protoze ja si ted fakt pripadam jak srab 😖 .

sue_m
14. dub 2011

@klara.k máš to v sobě krásně srovnané... to já o sobě říct nemůžu, naopak, spíš se v tom ještě pěkně plácám 😔

kackag
14. dub 2011

@veruska007 přesně tak, ale myslím, že takový ten malý stres,spíše obava o miminko nevadí 🙂 aspoň mimi ví, že ho máš ráda a bojíš se o něj jako každá maminka 🙂

veruska007
14. dub 2011

Jo, ja se porad Vojtiskovi omlouvam, at si to nebere osobne, ze se o nej proste hrozne bojim 😅 . Ja si nedokazu predstavit, prozit to znovu... asi az tak silna nejsem. Taky to se mnou sem tam poradne mava, hlavne kdyz se doma chytneme nebo tak.

kackag
14. dub 2011

@veruska007 vojtíšek to určitě pochopí 🙂 jen se doma nehádejte,je to teď zbytečný.Až se vojtíšek narodí ,potom budete mít dost času na hádání 🙂

sue_m
14. dub 2011

Holky, třeba si rády poslechnete jednu písničku...

https://www.youtube.com/watch?v=QKTcQRHmMJw
kami77
14. dub 2011

@kackag Neklesej na mysli,verim,ze jsi si vybrala svuj pridel smuly a ted uz to bude jen a jen lepsi. 😉
Taky se psychicky pripravuji na eventualni dalsi tehotenstvi.Bude to tezke,ale nezbyva jen verit,ze to vsechno dobre dopadne.To bychom se utrapily!!!Takze hlavu vzhuru! 😉

kami77
14. dub 2011

@sue_m Mela jsem slzy v ocich,kdyz jsem si ji poslechla...Je to neuveritelne,jak je pravdiva... ☹

sue_m
14. dub 2011

@kami77 také to tak cítím... ☹

ivcah
14. dub 2011

@sue_m Taky jsem tu písničku obrečela. Je krásná a asi ji chápeme víc než všichni ostatní, bohužel.

maculda
14. dub 2011

@klara.k pěkně sji to napsala, vystihlas to přesně, taky to tak cítím.

@sue_m No ty nám dáváš, poslouchám pořád dokola a bulím. To je z nějakého filmu? (Připadá mi to tak).

sue_m
15. dub 2011

@maculda nene, je to jen písnička... taky u toho bulím a poslouchám pořád dokola ☹

Holky, já hledala i nějakou knížku nebo film o tom co se nám tu stalo, o potratech, ale na nic jsem nenarazila. Z filmů je to snad je mamas a papas... a knížka žádná. Nevíte o něčem? já si nakonec koupila knížku Na cestě za dítětem, ale tam je o potratu jen velice stručně, jinak je to spíš o tom když se dítě nedaří a o adopci.. Je to ale moc dobrá knížka. Taky pravdivá.

klara.k
15. dub 2011

holky - já vám nechci nic radit, ale zkuste raději přesunout myšlenky na pozitivní věci 🙂 .
Nedrásejte se samy ještě víc 😕

kami77
15. dub 2011

@klara.k Souhlasim s Tebou...,zrovna dnes jsem narazila na materialy,co jsem dostala od doktora,kdyz jsem byla tehotna,tzv. prenatal box,ktery jste pravdepodobne dostavaly v poradne taky a vehnalo mi to slzy do oci...Myslela jsem,ze uz jsem to nejhorsi prekonala,ale vidim,ze ne... ☹ Vubec mam ted takove "horsi" obdobi,kdy se mi vzpominky vraceji casteji ,stejne jako slzy... ☹

Takze si musim naordinovat pozitivni myslenky,naplanovat dovolenou a vikendy a zase snad bude lip!!!

kami77
15. dub 2011

Holky, mrknete se k Maove do alba,ma tam par fotecek Nelinky,je to kouzelna holcicka... 🙂 🙂 🙂

kackag
15. dub 2011

@kami77 viděla jsem 🙂 je krásná 🙂

sue_m
15. dub 2011

@kami77 taky se na Nelinku koukám, je moc krásná... 🙂 takové štěstíčko 🙂

ivcah
15. dub 2011

Nelinka je vážně moc rostomilá!!! 🙂

lucie.krajcarova
16. dub 2011

ahoj holky, tak už mám za sebou tři pracovní dny. no je to fakt velká změna jít do práce po dvou a čtvrt roce 🙂 doprava mi zabere denně skoro tři hodiny včetně cesty do školky. je to síla. a večer jsem jak praštěná, velká únava.

Klárko, napsala jsi to moc hezky. kdo se dostane do tohoto stadia, je už skoro zachráněn. má spoustu pozitivních myšlenek a naději 🙂))

Píseň je krásná, Leona má super hlas, pamatuju ze superstar.

a jdu mrknout na Neli, Maova na nás už asi zapomněla. chápu, že má jinde myšlenky, než na potrat. ale mohla se aspoŇ přijít t rozloučit... 😢

ivcah
16. dub 2011

Maova se určitě ještě ozve, určitě teď neví, kde jí hlava stojí! Ale konečně příjemné starosti 😅

@lucie.krajcarova To máš teď teda pěknou honičku 😖 Mě čeká první pracovní den v pondělí a to tam půjdu po "jen" po 5 týdnech... tak na mě myslete 😖

wwwerca
16. dub 2011

No tak se musim podelit se svymi pocity po prvnim pokusu o tehotenstvi. Diky tomu, ze mi dr. rekla, ze ovuluju a ze jsme se opravu snazili, blahove jsem myslela, ze by se mohlo hned zadarit. Verila jsem tomu skoro na 100% snazila jsem se brat to rozumem ,ale nejde to nejde. Pozorovala jsem se, delala jsem si i test 2 dyn pred ocekavanou mrchou, proste blazen. Myslela jsem na tehotenstvi kazdy den, hodinu asi i minutu. Dokonce jsem si i vypocitala datum porodu (mimochodem krasny 31.12.) a ted jsem to dostala a samozrejme jsem z toho v ... Tak ja vam nevim co s tema svyma nervama budu delat, takhle mi asi brzo sibne:o) Pritom vim, ze nam snazeni pred tim trvalo skoro dva roky. Je to boj!!!