Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

veruska007
18. kvě 2011

@duhovka Ja taky mivala dost problemy, kdyz se podaril Honzik, tak jsem zacala verit na zazraky, protoze ms jsem nemela pul roku! Zkousela jsem Sarapis (pomohl na rust sliznice a zpravidelneni cyklu) i kontryhel (podobne ucinky, ale pomalejsi). No, a treti cyklus jsem zkusila s clostylem a vyslo to hned 😉. Uvidis, treba v tom reprodukcnim centru budou rozumnejsi, daji Ti Clostyl a za dva mesice uz budes mit uuuplne jine starosti.

duhovka
18. kvě 2011

Veru,
já asi doufala, že otěhotním hned jak budeme moc a teď to nějak nejde a jsem z toho rozhozená...vlastně jsem minule čekala 2 roky a teď jsem nešťasná ze 2 měsíců☹ asi bych tomu měla dát šanci a hotovo. To jsme včera právě probírali s manželem. Doufáme, že nám v centru pomůžou ze začátku právě s clostíkem a pregnylem a nebudou nás hned nutit do něčeho, co ještě snad nepotřebujeme a když to do léta nepůjde, tak přistoupíme na větší pomoc. Uvidím...snad to nebude jen pračka na peníze a empatie žádná...
Já mám clostík doma...dostala jsem ho tak nějak před 2 lety a expirace je tam dlouhá, ale zase si říkám, že nejsem doktor, abych si ho začala sama předepisovat☹ asi počkám, co nám příští týden řeknou...klidně si to ten clostík řeknu a hold si pak najdu jiného gynekologa...
I tak díky🙂 kéž bych řešila jiné "starosti"🙂 všem nám to tady moc přeji

Hezký den holky, za chvíli fičím domů, až se po mě zůstane točit jen židle u stolu🙂

veruska007
18. kvě 2011

@duhovka Tak já měla taky depku, jak to dva cykly nevyšlo, tak jsem si dala clostyl sama, měla jsem ho doma ještě než se nám povedl Honzík. Jen doporučuju nenech se odbýt a místo pregnylu žádej utrogestan. Já měla pregnyl jednou a těhu skončilo (spontánně, aspoň že tak) v 7.tt a kamarádka je zdr. sestra a říkala, že to pregnyl dělává, že utrogestan je lepší. Moje dr. mi teda taky nechce nic jiného než pregnyl předepsat, ale utrogestan jsem sehnala 😉 a vyšlo to - 1. cyklus. Tak držím palce.

kessinkaa
18. kvě 2011

@duhovka dík a určitě dám vedět 😉.....jinak koukej změnit gynekologa 😠

macik79
18. kvě 2011

@duhovka Neboj se změnit doktora pokud jsi nespkojená. Já měla doktorku něco jako ty, pokud jsem chodila předepisovat jen prášky, byla v pohodě, ale jak byl problém tak nevěděla a hlavně abych se na něco neptala. Rok jsem k ní chodila že se nedaří otěhotnět a nic neřešila, prý počkáme. pak jsem se naprdla, našla si jiného na kterého jsem měla dobré reference. Udělal mi vyšetření, vyřešil problém na čípku a 4 cyklus jsem našla //. takže se neboj změny.

okurkaa
18. kvě 2011

@duhovka Nesmutni. Jsem na to tom podobne. Sliznici mam neustale nizkou, kdyz se dostanu na 6 mm, tak jsem rada. Ale doktori to nejak neresi. Mame za sebou 3x IUI a porad nic. Pred potratem jsem taky tehotnela na prvni pokus. Urcite je v tom ta nase hlava. Ale jak se odreagovat?

sue_m
18. kvě 2011

Ahoj holky,

@kessinkaa držím, držím pěsti! Hlavně ať se vše podaří a je všechno v pořádku... a dávej průběžné info! 🙂 budu na tebe myslet

Holky, já jsem slyšela, že na tu sliznici je dobrý ten Sarapis, jak píše Veruska a pak taky kontryhelový čaj, ale ne ten pytlíčkový z lékárny, ale pocitvé bylinky. Pak to prý má opravdu odbrý účinek a na sliznici a celkově cyklus je to moc dobré... jinak z léků co já vím, tak ten utrogestan. Já ho brala na zpravidelnění cyklu a sliznici jsem měla vždy dobrou.

skurinka
18. kvě 2011

Ahojky holky ja vubec nestiham ted litame kvuli skole a dneska tam byl mladej 2h tak byl nadsenej jen ja zapasila ze slzickama.
Dneska jsem balila jak diva v patek ve 4h rano vyjizdime smer Ceska republika uz se moooc tesime .Holcicky tak zatim papa a drz te se a krasny vecer 🙂

wwwerca
18. kvě 2011

@duhovka U nas je to skoro stejne. Pred tim jsme se skoro dva roky snazili a pak to vyslo na prvni pokus po Clostiku. Ted mam za sebou dva nepodarene cykly a taky jsem hotova. Porad prepocitavam dny, test bych delala nejradsi hned po tuleni. Nejlepsi by bylo ovulovat, pak hned zjistit jestli to vyslo nebo ne a pripadne hned zase ovulovat 😀
Myslim, ze v centru budou rozumni a nebudou vas hned nutit do umelych zasahu. Bylo by to predcasne. Jinak Utrogestan muzu taky doporucit, beru ho od dvacateho dne cyklu, ale je mi po nem teda hrozne, zavrate, motani hlavy az skoro pocity na zvraceni, ale bojuju! 🙂

kessinkaa
18. kvě 2011

@sue_m děkuju,určitě budu informovat,jestli se nezhroutím 😉

klara.k
19. kvě 2011

@kessinkaa hroutit se budeš leda velkou radostí, přeju ti to 🙂
@wwwerca tak si ho zaváděj, když ho zavedeš tak po něm není špatně, taky jsem ho brala, až do 12 tt, a jen zavádět, jinak se nedá. 😖

Já jsem teda taky zuřila kvůli doktroce, šla jsem tam že nemám ms, ať mi píchne injekci. Tak mě prohlídla a řekla, no vy teda neodmenstruujete, nemáte vůbec žádnou sliznici. S dost pohrdavým tonem, byla jsem z toho dost rozhozená. Do tří dnů po injekci jsem dostala ms a když jsem tam šla za dva měsíce tak jsem viděla v kartě, že jsem měla sliznici 6mm, vím není to nic moc, ale přece žádná je žádná a 6 je 6. Nebo ne. Rozhodila mě tak, že jsem si myslela, že jsem snad v přechodu, už jsem si zjišťovala co se děje atd. No dost mě rozhodila. Naštěstí to byl jen záskok za moji, a nebudu s ní přicházet dál do styku. To bych opravdu nerada.

A ještě můj zážitek s homeopatii - nikdy jsem tomu moc nevěřila, ale pomalu začínám. Dostala jsem kuličky, mám jednu vzít 10 den cyklu, je na lepší ovulaci, a šla jsem ke gynekoložce si nechat udělat utz. Sliznice byla sice 6-7mm, takže nižší, ale byly tam dva folikuly 19 a 15, takže jsem vlastně měla ovulaci. Když ještě dorostly folikuly, tak i sliznice. A cyklus se mi zkrátil o deset dní, takže byl 33 dní. A mohla jsem si ho pěkně vypočítat a došlo to na den přesně. Což se mi nikdy nestávalo.

pajdulka
19. kvě 2011

@kessinkaa nevěš hlavu já mám problém s růstem sliznice a už jsem 5x otěhotněla se sliznicí kolem 7mm. 🙂))))Držím palce

kessinkaa
19. kvě 2011

@pajdulka já odpoveděla holkám,já nemám problém se sliznicí 😉.....ta mi roste,jedna báseň 10DP mám 11mm
já se budu bát až v 36tt,aby se zase něco ne......

sue_m
19. kvě 2011

@kessinkaa přesně tak, hroutit se budeš až tak za devět měsíců nedostatkem spánku 😉 a tentokrát už to dopadne dobře. Musí.

@klara.k doktoři jsou v tomhle hrozní. Nechápou, že i jen malá nevysvětlená poznámka může pěkně potrápit... :/ já taky kolikrát po návštěvě doktora googlila o stošest, protože mě něčím rozhodil, nevysvětlil, byl nepříjemný. To pak nemá cenu.
A s homeopatií jsi tedy spokojená? Já s ní vůbec nemám zkušenosti... ale ráda bych vyzkoušela celkem cokoliv... jen nevím jestli tomu mám věřit, základem je asi opravdu dobrý homeopat, že?

@wwwerca a nechceš zkusit duphaston? ten prý má stejné účinky jako utrogestan, ale je šetrnější, doktorka mi ho sama nabízela s tím, že jestli je mi po utrogestanuy špatně, ale já jsem ho snašela dobře...

klara.k
19. kvě 2011

@sue_m homeopatii jsem vyzkoušela poprvé asi 2 měsíce po porodu, chtěla jsem něco zkusit a nevěděla jsem co. Chtěla jsem očistit tělo a připravit na další možná těhotenství. Taky trochu psychiku nějak posílit. Tak jsem šla k homeopatce. Nevěřila jsem tomu, ale říkala jsem si, že prostě zkusím všechno. Dlouho jsme si vykládala, odešla jsem a po týdnu mi přišla kulička, tak jsem si ji vzala a čekala. Potom jsem měla strašnou rýmu, ale nic mi nebylo - prostě jsem jen hrozně smrkala asi 1,5 měsíce. A celkově mi začalo být tak trochu jako líp. Psychicky jsem se uklidnila. Jen jsem začala strašně zapomínat, ale strašně a byla taková nezodpovědná, zmatená. Začala jsem něco vykládat a zapomněla o čem mluvím. Při další kontrole, jsem jí to vykládala a homeopatka říkala, že je spokojená. Že to na mě působí tak jak má. Jen to zapomínání by být nemělo. Potom mi dala kapky - kapu obden 1 kapku a je mi dobře. A pak 10.den cyklu si beru tu kuličku na ovulaci. Je to všechno takové šarlatánství, já jsem tomu nikdy nechtěla věřit, ale líp mi je, tělo se opravdu čistilo a ovulaci jsem měla. Takže já jsem spokojená, nečekám žádné zázraky, jako že otěhotním díky homeopatii, to by tam musel jít i manžel (špatný spermiogram) a zatím jsem se ho ani neptala, jestli by šel. Možná se zeptám. Ale spokjená jsem a začínám věřit, že homeopatie může fungovat.

duhovka
19. kvě 2011

Hezké odpo holky,
@veru, to sis ten clostík naordinovala sama? A kdy jsi ho brala? Ten Sarapis je k sehnání v lékárně? Já beru Femigard a kontryhel popíjím furt🙂
Já jsem myslela, že Pregnyl je injekce, kterou si spustíš ovulaci a pak se máš v určitý čas více tulit....Utroš je na pravidelný cyklus a asi zpočátku na udržení oplodněného vajíčka....teda myslím...
Mám doma jak clostík tak utroš, nevíte, kdy si vzít ten utroš? V příbalovém letáku to není☹

Dneska mi přišla sms od gynekologa, že si zkracuje pracovní dobu o dvě hodiny odpoledne dva pracovní dny...to byla poslední kapka..už tak vždycky čekám měsíc na objednání...tak jsem tam zavolala, že už tam chodit nebudu a objednala se ke gynekoložce mé kamarádky...

Jinak souhlasím s Klárkou, že některé jen náznaky doktorů či jejich mumlání je na pěst. A hlavně mi přijde, že když se člověk na něco ptá, tak se jim to taky až tak nelíbí...dokud se chodí jen pro prášky, tak je to super, ale když je potřeba něco řešit, tak to pr....

Nevíte od kdy do kdy roste ta sliznice? Jen od konce MS do ovulky? Já jen že tomu svýmu debilovi vysvětluji, že ovuluji (asi) později tak kolem 21. dne a on mi řekne ať tam přijdu kdykoli to samé...v Gennetu mi nikdy nic neřekli...a když je přece folík 17 mm, 17. DC a asi ovuluji později, tak by snad ještě mohl dorůst a prasknout ne????
Holky, máte někdo dobrou zkušenost s ovu testy? Mě přijde, že jsou furt negativní, ale podle BT bych snad ovulovat měla...tak já jsem z toho jelen🙂

duhovka
19. kvě 2011

@wwwerca
tak to máme dost podobný🙂 i s tím jak píšeš teď...já teda měřím BT a s každým tulením okolo snad ovulace si říkám, že teď to je ono🙂 Jsem magor, ale ještě furt se tomu s manželem dokážeme zasmát🙂 Teď si tak říkám, že jsem před tím otěhu vlastně bez jakékoli pomoci clostíku, utroše...tak teď jsem prostě jen překvapena, že to nejde....Ono to půjde, musí🙂 Jen na to přestat myslet🙂 Ale jak????

okurkaa
19. kvě 2011

Holky, tak ja mam dneska nejakou depku. Propadam zoufalstvi, ze uz nikdy nebudu mit mimnko. Vubec nevim, jak se odreagovat...

wwwerca
19. kvě 2011

@duhovka Ja taky nevim jak na to nemyslet, ted zase jsem pred ovu a uz premyslim, kdy asi zjistim ze jsem tehotna a hlavne at je to uz co nejdriv atd. 🙂
Jinak jsem si tak rikala, jestli to o tom "nemyslet na to" nejsou jen kecy. Prece kdyz nebudu chtit byt tehotna, muzu na to myslet a rikat si to horem dolem, ale kdyz ta mrska s vocaskem vleze do vajicka, tehotna budu stejne 😀

ivcah
19. kvě 2011

@okurkaa Holka zlatá musíš věřit tomu, že už jsme si kalich hořkosti vypily do dna a teď se na nás usměje štěstí a za pár měsíců i naše miminko. Já to tak taky často měla, tu hrůzu, že zůstame sami, ale prostě jsem se rozhodla, že to příště vyjde! Prostě jo a hotovo. Nesmíme se tomu takhle poddávat. Psychika dělá hrozně moc a když nebudeme věřit, tak se nám bude blbě těhotnět a to nemluvě o stresu v těhotenství. Já se těším, že za dva měsíce se už asi taky budeme moct snažit. Zkus se začít těšit - na to, až budeš těhotná a nemuč se myšlenkama, co by bylo kdyby. Je lepší řešit problémy až nastanou, protože to by se člověk zbláznil...
Takže nevěš hlavu - to vyjde, za měsíc nebo za půl roku ale PROSTĚ TO VYJDE!!!

sue_m
19. kvě 2011

@ivcah tak to máme úplně stejné, já jsem taky rozhodnutá, že to prostě vyjde a že celkově bude těhotenství úplně v pořádku a narodí se nám zdravé miminko... myslet na to takhle musím, jinak bych nemohla sebrat odvahu do dalšího pokusu... a spíš bych se musela zbláznit 😒

@okurkaa to mě mrzí, ach jo, ty depdy jsou mor... já měla dneska taky, no, hlavně spíš zase děsně smutnou náladu... ráda bych něco poradila, ale moc nevím co... mě pomáhá dát si skleničku vína, začít si třeba číst nebo pustit telku, počítač... zaměřit na chvíli pozornost na něco jiného. Ale často to nejde, to je jasné. Já opravdu pevně věřím tomu, že se tu všechny dočkáme a budeme mít miminko. Všechny.

@wwwerca nooo, můj názor na "nemysli na to a ono se to povede" je dosti špatný, nemám tyhle řeči ráda. Samozřejmě na to člověk myslí, hlavně, když se už nějakou chvíli nedaří. A neřekla bych, že to má nějaký extra vliv - při druhém IVF jsem na "to" myslela neustále, ono se to ani jinak nedá a vkládala jsem do toho hodně nadějí... a otěhotněla jsem 🙂 takže já na tohle zas až tak nevěřím...

duhovka
20. kvě 2011

Krásné ráno,
@okurkaa
Nebuď smutná, za pár měsíců už to bude veselejší s miminkem v bříšku! Určitě to vyjde všem nám tady, jen si na to musíme počkat. My už jsme si to špatné vyžraly a teď už nás čekají jen hezká těhu a zdravoučká a voňavoučká miminka🙂
Vůbec si nesmíme říkat, že to zase nevyjde (i když to přepadne občas každou z nás), protože musíme myslet pozitivně, protože miminko si už vybírá a sama bys přece taky nevybrala smutnou a negativní maminku, ne? Takže je čas na plánování, snažení a pozitivní myšlenky!!!!
Za rok v tuto dobu už nebudeme mít čas tady psát, protože budeme mít úplně jiné starosti🙂
Jen teda holky doufám, že se každá pochlubíte s // a pak i s fotečkou miminka či miminek🙂

@wwwerca
tak to máme úplně stejná...i s tím cyklem....taky jsem v očekávání ovulky just now🙂 držím pěsti, ať je tento měsíc ten pravý🙂

klara.k
20. kvě 2011

@duhovka já jsem byla minule na tom utz 15 den, sliznice byla 6mm, folikuly 19 a 15, a doktorka mi řekla, že dorostou, že za den rostou (a teď jsem zapomněla kolik), no ale prostě dorostou a prasknou. Já bych teda řekla , že sliznice roste dokud není MS, nebo myslíš, že se při ovulaci růst zastaví? Já bych typla, že roste pořád dál. Protože když tam to oplodněné embryo může třeba až tři dny jen plovat, tak se mu tam ta postýlka přece pořád vystýlá, aby se měl kde chytit. a to už je vlastně několik dní po ovulaci. Ti doktoři by patřili pvoěsit za uši do průvanu, to by jim zabralo opravdu tolik času, kdyby to jednou, ale pořádně vysvětlili 🙄 No holka bojejeme s tím pěkně viď 😀 (s těmi informacemi) A ovutesty, já nepoužívám ani neměřím BT, ale píšu si na jedné diskuzi a tam otěhotněly dvě holky v prvním cyklu - a používali k tomu ovutesty. Jestli to byla náhoda nebo díky ovutestům .... ?

kesinka - dnes je den D. Myslím na tebe, pěkně přivítej novou dušičku. Držím palce 🙂

@okurkaa nesmutni, vyplač se, povykládej si s miminkem a usměj se na ně, usměj se na sebe a na muže a věř, že všechno dobře dopadne. Bez víru bysme byly zatraceny. Musíme si to prožít celé, i s těmito smutnými a ještě smutnějšími chvilkami (neskutečně dlouhé chvilky) ale musíme prostě věřit. 🙂 Prostě za rok máme v náručí miminka, naše děti. 🙂 Věř tomu

maculda
20. kvě 2011

Včera byl asi nějaký divný den. Tak yjsem byla smutná,nějak mě to přepadlo. No spíš asi proto, že jsme se s manželem chytli (kvůli úplné blbosti - jak jinak) a pak jsem byla smutná. Mě trochu pomůže, když si prolistuju albumek, který jsme mimču vyrobila, pobrečím si, povzpomínám, popovídám si s mimčem, pak albumek uložím zpátky na místo a je to lepší.
Já jdu v pondělí k doktorovi, mám teda úplně super doktora, zatím si nemůžu stěžovat. Vše, na co jsem se zeptala mi polopaticky vysvětlil, snažil se rozveselit a povzbudit. Připadá mi, že k tomu nepřistupuje jako, že se to stává, tak je to normální. No a pevně věřím, že budeme mít zelenou ke snažení. 🙂 A beru to tak, že to příště prostě vyjde, budu si vesele píchat heparin a bude vše OK. Sice si to beru až moc, budu smutná, když to nevyjde hned prnví měsíc, ale to je asi normální, je jasné, že všechny tady moc moc moc chceme další mimčo, tak se k tomu upínáme. První mimčo se nám podařilo hned první měsíc a to ještě v neplodných dnech, tak si říkám proč ne i teď... No pro jistotu piju Čaj ke zdárnému početí 😀 http://www.celostnimedicina.cz/bylinky-podporuj...

duhovka
20. kvě 2011

@klarka
Hm, jsem byla minule u doktora 16 DC a měla jsem sliznici 8 mm a folík 17 mm(to bylo v CARu). Ovu testy jse dělala pak dalších x dní, ale nic jsem nevysledovala. Teď jsem byla 17DC (u svého gyndaře), sliznice 4mm a folík taky 17mm, tak babo raď☹ Jenže já už tomu svýmu gynekologovi vůbec nevěřím...bůh ví, co tam viděl. Včera bych řekla, že byl ovu test pozitivní, ale nevím, jestli už nevidím trávu růst🙂 Každopádně nepolevujeme a děláme si stále děti sami🙂
Já jsem našla, že folík roste 2-3 mm/den. Praská mezi 18-26mm. Injekci na ovulku ti dají, když je aspoň 18 mm. S tou sliznicí vůbec nevím☹

okurkaa
20. kvě 2011

Ahoj holky, moc vam dekuju za podporu. Strasne se snazim byt silna a musim rict, ze se mi to obcas i dari. Ale taky jsem si myslela, ze otehotnim hned a nejak to nejde. A pak prijde poradna krize a sesypu se. Do toho jsme se jeste pohadali doma, protoze jsem chtela jet v cervnu na dovolenou. MM nechce, tak byla hadka. Vsechny kamaradky uz maji dite, tak s nima taky nemuzu pocitat.

okurkaa
20. kvě 2011

Jo, jinak sliznice roste pomalu az do menstruace. Myslim, ze prumerne by mela byt v pulce cyklu kolem 8 - 10mm. Ja jsem rada za 6, pred MS tak 8. Uz jsem s ni jednou otehotnela, tak budu snad to pujde i priste.

duhovka
20. kvě 2011

okurka
pročpak se drahé polovičce nechce na dovolenou? Musíš ho hezky navnadit🙂
Další snažilka, super, držím pěsti! Nevěš hlavu, nemusí to vyjít na poprvé...naplnánuj léto a uvidíš jak se můžou plány změnit🙂

okurkaa
20. kvě 2011

@duhovka No, on na ty dovcy moc neni. Ja ho vzdycky tak nejak premluvim... A taky ted na tom nejsme s penezi moc dobre, ale odreagovat se je nutne! Chtela jsem se jet vykoupat uz v cervnu, tak pry az o prazdninach. Tak uvidime...

duhovka
20. kvě 2011

@okurka
ono se dá dovolenkovat i levně, stačí něco vymyslet. Určo se mu pak bude chtít🙂
Nějaký zaručený rady jak otěhu nemáš🙂? Ono se říká, že se po potratu lépe těhotní, ale mě se tedy nějak nezdá☹ jsem šíleně netrpělivá🙂