Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

klara.k
20. kvě 2011

@duhovka taky jsem se utěšovala tím, jak se říká, že je to tělo jak pohnojený. Ale můžu být pohnojená a klidně i pooraná jak chci, ale když se ty mršky s ocásky prostě nepohnout, tak je to potom marná lásky snaha. 😝
Já prostě sázím všechno na to, že se nám zdárně rozmrazí, přežijí a já pohnojená - je udržím až do konce. 🙂 i když samozřejmě mě napadá, jak by to bylo krásný, kdyby se zadařilo přirozeně, ale to jsou moc velké zázraky. 😉

duhovka
20. kvě 2011

@klárko
vám se nedaří kvůli spermoníkům? My máme všechno v pořádku, minule jsem otěhotněla taky sama (i když po dlouhé době, ale bez jakékoli pomoci léků a atd.) A teď nás taky odeslali na ivf...vůbec nevím co nás čeká, tak si zase myslím, že jestli tam nějaké sněhuláčky ještě máte, tak to bude jen že si je prostě vyzvednete a u tebe v bříšku už to bude dobrý....ne dobrý...nejlepší...

klara.k
20. kvě 2011

@duhovka jojo nám se mršky nechcou kmitat a je jich málo. Do CARu si zajdi, většinou tam bývají příjemní, povykládají si s vama a myslím si, že se budeš potom cítit líp. Neměli by vás do ničeho tlačit a pokud jste otěhotněli normálně, tak vás do IVF nebudou tlačit, třeba vám nabídnou IUI a nebo vám řeknou, že to zvládnete sami, že není problém. Každopádně si myslím, že vás povzbudí.

duhovka
20. kvě 2011

Klarko, díky moc...já v to taky doufám🙂 Možná jen potřebujeme jít mimču naproti a hlavně se musím zklidnit já a nemít občas depku, že už nejsem těhu...prostě se snažit na to nemyslet🙂
Uvidíte na dovči...třeba se hejbat začnou🙂 Dělali vám asi více speriogramů viď? Mému manželovi jeden vyšel nic moc, ale v normě a druhý byl úplně v pořádku...asi záleží na hodně okolnostech🙂

sue_m
20. kvě 2011

@klara.k Kláry, taky doufám, že jsme pohnojené až dost a mimčům se bude krásně uhnízdovat a držet až do konce... na spermiogram je dobrý Selzink... ale to asi znáte, že? Manžel ho taky bral, u nás je to se spermiogramem jako na přeskáčku, jednou dobrý, jednou špatný... do toho u mě to taky není stoprocentní... koukala jsem včera na tu homeopatii, našla jsem si paní kousek od našeho bydliště, tak se ještě musím rozhoupat a třeba bych to zkusila, říkám si, že se tím určitě nic nezkazí.

@okurkaa ach jo, ještě ty hádky doma... nějakou dovču by to určitě chtělo, myslím, že je to dobré na všechny strany. Ale souhlasím s Duhovkou, dají se pořídit i velmi levné. Já pokukuju na Student agency, tam je odlet sice většinou z Německa, ale zato se to vyplatí a dá se dovolenkovat velmi levně.. Držím moc palce... anebo třeba jen po českých horách, to je krásné..

okurkaa
20. kvě 2011

@sue_m Ja mam k dispozici levnejsi letenky i hotely. Tak vetsinou cestujeme na vlastni pest po celym svete.
Kdybyste se ke mne nektdy chtela nektera pridat, tak jste vitane.

kessinkaa
20. kvě 2011

@klara.k díky,že jsis vzpoměla 😉 ....tak má u sebe dvě mimča,prý jsou super kvalitky,tak ted jen čekat

duhovka
20. kvě 2011

@kesinka
tak ať se tam udrží celých 9 měcíců🙂!!!!! Jak to teď je, budeš si dělat testík nebo už se nemusí?????
Moc držím pěsti!!!!!!!!!!!!!!

okurkaa
20. kvě 2011

@kessinkaa Taky mooc preju at to vyjde. Ja se chystam na IVF v cervenci. 🙂

klara.k
20. kvě 2011

@kessinkaa jojo vzpomněla, představovali jsem si jak ti je vrací (zní to hrozně), ale myslím, jako ten pocit, tu naději, když mi je dávali, tak jak jsem s nima mluvila. Drž se holka. Byla by to krásná zpráva a naděje. Já už odpočítám dny, kdy si pro ně taky půjdu. Kolik ti jich rozmražovali? Maš ještě nějaký další?

@duhovka jistota to není, teď se čeká, jestli se embrya uhnízdí, takže tak za cca deset dní bude kesinka vědět, jak to dopadlo.

kessinkaa
20. kvě 2011

@duhovka díky,no já chodím vždy na krev,ale stejně si dělám test
@okurkaa děkuji,taky přeju hodně štěstíčka

kessinkaa
20. kvě 2011

@klara.k rozmrazili ve středu dvě a dnes mi je dali,Kačka byla taky z této(várky),když to tak řeknu a mražáček 😉.Mám tam ještě dvě 🙂

okurkaa
20. kvě 2011

@kessinkaa A kam chodis do CARU?

kessinkaa
20. kvě 2011

@okurkaa ted do Sanusu v Pardubicích

sue_m
20. kvě 2011

@kessinkaa tak to je paráda, že už máš bobíky u sebe, držím moc palce! A jestli se můžu zeptat, byla zamražená po PK? jestli když jsou zamražená po PK a rozmražují se, tak se pak nechávají třeba ještě den dva vyvíjet, než ti je dají?

@okurkaa my taky takto cestujeme, většinou na vlastní pěst 🙂 tu jsi měla dvojčátka z IVF?

veruska007
20. kvě 2011

@duhovka Jj, naordinovala jsem si ho sama, mela jsem ho uz predepsany z minula, brala jsem 1tb. 5. - 9. DC a utrogestan po ovulce, cca 17 - 25 DC. Promin, ja si spletla pregnyl s proverou ☹, mne dr. misto utrogestanu predepisovala proveru, a ta se prave nedoporucuje. S pregnylem zkusenost nemam, s ovu testy sama taky ne, ale mely je dve kamosky a stezovaly si, ze dle nich taky neovulovaly a byla to blbost 😉. Sarapis byva bezne v lekarnach.

kessinkaa
20. kvě 2011

@sue_m já je ted měla mražené,hned po oplodnění(ve stadiu zygota) http://cs.wikipedia.org/wiki/Zygota
pak je vytáhnou a čeká se,jak se budou dělit 🙂

sue_m
20. kvě 2011

@kessinkaa aha, tak to jo 🙂 no já jsem zvědavá na naše bobky, máme tam zamražené čtyři emryjka po dvou, tak snad se rozmrazí a celkově bude všechno ok, aby KET mohl proběhnout... za jak dlouho budeš tak testit? já tehdy plánovala fakt až po těch čtrnácti dnech od ET, ale samozřejmě jsem už devátý den po žhavila test 🙂

kessinkaa
20. kvě 2011

@sue_m no já naposled 8 den po ket a // ....uvidím,jak to vydržím 🙂

okurkaa
20. kvě 2011

@sue_m Ja mela dokonce trojcatka do 9tt po IUI. Pak je priroda zredukovala na dve. Ale nemam pevne delozni hrdlo, tak ze mam dvojcata uz zakazany. Zkusime jeste tento mesic jednou IUI a pak pristi rovnou IVF. Ale jsem domluvena s doktorem, ze v pripade dalsich dvojek budeme redukovat na jedno ☹

veruska007
20. kvě 2011

Ahojte, holky. Moc na vas myslim. Ja ty tri mesice, nez jsem znovu otehotnela, se citila jak idiot, nemyslela jsem na nic jineho, nez na otehotneni, den po ovulce jsem uz prohlizela na webu kocarky a vybavicku... tak moc drzim palce, at to brzy vyjde. Mne pomohl ten clostyl, i kdyz vim, ze bych si ho sama brat nemela... dr. nemam nic extra a vzpomnela jsem, ze jsem otehotnela jen tehdy, kdyz jsem o ovulce mela utrogestan nebo podobny preparat. Takze jsem to jeden cyklus zkusila.... teda, strasne me z toho bolely vajecniky, tri dny jsem lezla v predklonu... ale povedlo se 😉. Ted uz se snad nic nepokazi. Drzim moooc palecky§

kami77
20. kvě 2011

@kessinkaa Ahoj,tak moc drzim pesti,at se uchyti a najdes vytouzene //.Verim,ze se to podari 🙂 🙂 Budu na Tebe myslet.

Jinak se chystam na vikend do Hradce Kralove,mame tam sraz z vysky.Ma byt pekne pocasi,tak si aspon odpocinu a prijdu na jine myslenky.Uz se tesim.Maly bude s tatinkem u rodicu,jak vim,bude o ne postarano se vsim komfortem 😉 ,takze se nemusim bat a v klidu si ten sraz uzit.Po dlouhe dobe se zase dostanu do spolecnosti. 😉

kami77
20. kvě 2011

@okurkaa Urcite byste na dovolenou jet meli,i kdyz to nemusi byt zrovna more,ale staci i nase republika,je tady tolik krasnych mist....Telo i duse si musi odpocinou a nacerpat novou silu!A pak to,co se ma to se stane. 😉

okurkaa
20. kvě 2011

@kami77 Tak ted jsme se domluvili. Pojedeme v cervenci. Tak snad si telo i duse odpocine.
🙂

veruska007
20. kvě 2011

@okurkaa To je dobre, my loni nikde nebyli, kdyz jsme prisli o miminko, pak uz manzel jet na podzim nikam nechtel, na jare taky ne, ted jsem na neschopence... a mne ta dovolena strasne chybi, uplne to na sobe citim.

Jinak ja si porad pripadam strasne zranitelna, kdyby mi z automatu nevypadlo kafe, tak urcite brecim taky 😅 . Fakt, je mi to az trapny, ale staci malo, abych mela slzicky na krajicku a zkazeny cely den. Jsem zvedava, jestli to nekdy prejde, pripadam si jak porcelanova panenka. Mate to taky tak?

kessinkaa
20. kvě 2011

@kami77 díky moc,taky se snažím věřit 🙂

okurkaa
20. kvě 2011

@veruska007 Ja to mam taky tak. Az mam nekdy pocit, ze jsem moc vztahovacna....Ja ale nerada ukazuju svoje pocity, tak se snazim to nedavat najevo. Ale asi to neni dobre.

reddwarf
20. kvě 2011

Ahoj holky,nedávno jsem k Vám nahlédla,prošla jsem si stejným peklem jako Vy a dokonce,před dvěma týdny i má kamarádka,která mi byla oporou tenkrát,tak přišla po amniu o zdravého chlapečka-cca 21tt-povedlo se jim -ji zavést infekci 😒 ,ale nakukuji kvůli @kessinkaa a koukám,že máš mražáčky u sebe 😵 -držím palce a moc moc přeju,ať se tentokrát nic nepokazí a ty máš v náručí zdravé miminko 🙂

kessinkaa
20. kvě 2011

@reddwarf mooooc ti děkuju :-* ,třeba budu mít kliku a narodí se dvě cácorky,jako tobě 😉
proto na amino nechci 😠 ,je kdyby to bylo fáááááááááákt nějaký špatný

sue_m
20. kvě 2011

@veruska007 mám to taky tak... stačí tak málo, někdy i špatně zvolené slovo, tón, vztáhnu si to na sebe a už propadám lítosti. Jsem mnohem citlivější než předtím...

@okurkaa bože, tak na začátku trojčátka... to je mi moc líto 😔 mě taky v CARu řekli, že i kdybychom dali dvě a obě se uchytili, tak že by mi doporučili redukci, vzhledem k tomu, co se stalo. Moje gynekoložka si ale zase myslí, že dvojčátka klidně mít můžu. Tak mám trochu dilema, ale asi nebudu nic pokoušet a dáme jedno embryjko. Budu moc moc věřit ( věřím mu už teď ) že to zvládne...