Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

janakropackova
20. pro 2013

Netuším co budou dělat, ale je pravda, že u kluků jsem byla v poho a od druhého porodu jeden zánět močových cest za druhým. Minule byla přenesená infekce právě z ledvin a tentokrát jsem taky v 9tt měla akutní zánět. No dnes zase. Dostala jsem ATB na deset dní po třech a pak tři měsíce udržovací atb po jedné. Aby jsme se mohli snažit a nemuseli mít strach...

durdass
3. led 2014

ahoj holky, uz jsem tady zase... mam par otazek a nejak nevim na koho jineho se obratit. Porad cekam na vysledky z patologie ted jsem zrovna volala do nemocnice ale neberou to tam... uz pekne dlouho. Ted jsem tady vsude cetla jak je dulezite mit vsechna potrebna vysetreni a byt v klidu pri dalsim tehotenstvi, tak jsem se chtela zeptat jaka vysetreni jste podstupovaly a co si u doktoru vydupat.? Me jen brali krev a zjistily nejakou infekci kvuli ktere jsem pry s nejvetsi pravdepodobnosti potratila, dostala jsem antibiotika na 10 dni jak polikaci tak zavadeci, partner je dostal taky ale to je cele. Dal mi rekli ze mam prijit za 2 mesice a ze uz se teda muzeme snazit. Neni to ale malo? zadny vysetreni nic, mam strach ze se neco zanedba a stane se to znovu,. tak diky za rady

janakropackova
8. led 2014

@durdass Ahojky, mě poprvé taky nic neřekli a nic krom krve se nedělalo. Tentokrát jsem akorát byla na dvou kontrolách. Jednou hned po pár dnech od propuštění a podruhé dneska po první MS. krev nebrali. Věděli důvod proč se to stalo. No a příští týden jdeme na krev na genet oba na genetiku. Uvidíme co pak bude dál. jenže to se prý dělá až u druhé potratu a dál...
Takže se neboj. Určitě nic nezanedbali.
Jo a ATB. Já hned pár dnů po zákroku chytla znovu zánět ledvin a dostala ATB na 8dnů po třech tabletách a pak na tři měsíce udržovací aby jsme mohli začít se snažením a nemusela jsem se bát že ho zase chytím.

janakropackova
7. dub 2014

Tak se dívám, že jsem byla poslední kdo tu v lednu napsal a to už máme 7.4. Pro mě úžasný den. Protože jsem našla // na testu. Holky držím vám palečky aby jste tu euforii zažili znovu taky. I když se jasně bojím. Po dvou potratech mám asi důvod. tak se i tak strašně těším a nepřipouštím si nic zlého. 😅

moncakolarova
7. črc 2014

Co se stane s miminkem po porodu ve 20 týdnu?

niky6784
8. črc 2014

@moncakolarova odveze se do kremačky a spálí se, bez pohřbu...je to pořád ještě "jen" bilogický odpad :( myslím, že až od 24.tt můžou rodiče miminko pohřbít, ale ted se chystá nový zákon, aby rodiče měli možnost pohřbít i dříve "narozené" mimčo.

maova
9. črc 2014

@janakropackova po delší době jsem sem nakoukla a vidím, že jsi psala takovou krásnou zprávu a teď už jsi v 18 tt. Držím palce, ať jde všechno i dál dobře a narodí se ti zdravé miminko 🙂

janes14
14. črc 2014

Dobrý večer, ráda bych požádala o radu, jak zvládnout další těhotenství po potratu 23.týden. Jsem nyní v 17.týdnu a prostě to nezvládám, každé bodnutí, sebemenší bolest mě děsí. Potrat proběhl velice rychle, bez předchozích problémů, varování, nezjistila se příčina, byla jsem na genetice, hysteroskopii, ale nic, vše v pořádku. Jsou to tři roky, vyrovnala jsem se s tím, zažádala o adopci a najednou jsem po 6 letech přirozeně otěhotněla( před tím to bylo těhotenství z umělka ). Potřebuji nějaké vodítko jak přežít ty dny plné strachu. Je to paradox, ale jsem nešťastná a vůbec si to neužívám.

potrat
25. črc 2014

ahoj holky...přidávám se k vám,dlouho mi trvalo než jsem napsala...mám zvlaštní přezdívku,protože jsem jen zkoušela a nevím jak změnit už.jméno?Tak tedy muj příběch: ☹ ☹ jemi 37 let nemám bohužel děti,jsem po 2 konizacích del.hrdla a okaždé od 20t-24t potrácím...tedypředčasný porod...vždycky mi děti žijou,jsou zdrávy,ale odteče mi plod.voda.kvuli infekci,jsem neštastná a nevím jestli budu mít někdy děti.Dnes je to 3 týdny co jsem přišla o poslední miminko...ve 20t...ani nevím jestli holčička nebo chlapeček...muj příběch je ....oid 26 let jsem těhotná apořád prázdná náruč 😒 omlouvám se za chyby....máte někdo podobný....?

janakropackova
11. srp 2014

Nebojte holky, zvládnete to. Taky jsem se bála jak překonám tu kritickou dobu a už jsem za ní ani jsem se nenadála. Držím Vám všem palečky.

potrat
12. srp 2014

Gratuluji.... 🙂 ,já ještě kritickou hranici nepřekonala...bojím se dalšího otěhotnění...tak uvidíme až projdu kompletním výšetřením co mi poví.Mějte se tu zatím pěkně,já frčím na dovolenou,at se dám trochu dohromady... 😉

maova
12. srp 2014

@potrat jsem na tom podobně. Tedy s těmi potraty. Taky jsem vždycky potrácela kolem 20 až 24tt. Miminka žila do poslední chvíle, ani infekce se neprokázala, vůbec nic. Prostě přijdou kontrakce, praskne plodová voda a je konec. My jsme to vyřešili adopcí a máme dvě krásné a úžasné holčičky 🙂 Prostě pak přišla doba, kdy už jsem neměla na další těhotenství sílu. Vnitřně mě pořád láká to vyzkoušet, ale bojím se, takže nic a za naše dvě cácorky jsem úplně nejšťastnější 🙂

zhortova
17. srp 2014

Ahoj holky, přidávám se k vaší skupině. Bohužel jsem před 14 dny potratila ve 23.týdnu, před 3/4 rokem v 18.týdnu. U prvního potratu mi začaly kontrakce doma, praskla voda a bylo vystaráno. Nyní jsem šla na běžnou kontrolu bez jakýchkoliv potíží a hned mě odeslali do porodnice s tím, že jsem otevřená. Doktoři se vše snažili zachránit, udělali mi cerkláž hrdla, ale po týdnu se mi spustila krev a mimčo muselo jít předčasně ven. Po prvním potratu jsme s manželem absolvovali genetiku a hematologické vyšetření. Ne genetice vše ok, na hematologii drobná věc, takže jsem preventivně píchala Fraxiparine, ale bohužel i přesto všechno to opět nedopadlo. Po prvním potratu se nic moc nezjistilo, pravděpodobnou příčinu mi řekli předčasné odloučení placenty, teď na zprávu ještě čekám. Před 11 lety jsem absolvovala konizaci čípku, takže se obávám, že ten problém by mohl být právě v tomto zákroku. Ale některý doktor říká, že by to mohlo tím být, jiný je zase proti...takže babo raď. Po prvním potratu jsem otěhotněla 4.měsíc...s otěhotněním problém zatím nebyl....jen vždycky to donošení. Absolvovali jste také imuno vyšetření či štítnou žlázu? Doktoři sami nic moc nenavrhnout, člověk se všeho musí domáhat....Pořád ale nic nevzdávám a pevně věřím, že se důvod zjistí a že třetí těhu už dopadne....i když teda vím, že by si to člověk absolutně neužíval, protože ty obavy po těch našich zkušenostech jsou na místě...Ale nesmíme to přece vzdávat ne? Holky, když jste měly pozdější potrat, kdy jste se reálně začaly snažit? Většinou doporučují skutečně kolem půl roku....

nocinoci
17. srp 2014

@zhortova ahoj, mrzí mne co jsi všechno musela prožít ... ☹ já letos v březnu na začátku 21tt .... ale řekl mi primář že stačí 3 měsíce pokud nejsou jiné zdravotní potíže... já otěhotněla po dvou měsících a třech týdnech 😀 .. jsem v 15 tt zatím vše v pohodě a pořád mluvím s mimčem že to tak jistě tentokrát bude .. držím ti velké pěsti ... určitě se vše dobře podaří!!!! 🙂

zhortova
18. srp 2014

@nocinoci...ty jsi zrovna ten případ, který dává naději, že to člověk nemá vzdávat. Já bohužel děti ještě nemám a je mi už 33let, ale v porodnici mi říkali, že je spousta starších prvorodiček. Tak to nebudu vzdávat, taková já určitě nejsem a rozhodně bych jeden uzlíček chtěla mít, už kvůli manželovi, který mě v tomto obrovsky podporuje a společně to musíme zvládnout. Zatím se trošku obviňuji ze selhání....důvody nevíme a přeci jen pozdní potraty způsobuje pravděpodobně mé tělo. Ale musím věřit, že důvod existuje a někdo mi ho řekne. Pokud se s tím tělo fyzicky a psychicky vyrovná, tak proč čekat...3 měsíce je myslím ideální doba, aby se dal člověk dohromady a mohl se začít znovu snažit. Mám velkou radost, že se vám zadařilo a že se posunuješ k vysněnému cíli!

potrat
26. srp 2014

Tak jsem se vrátila z dovolené,ale moc to nepomohlo,a ted 1.9.2014 nastupuji po pul roce do práce...no aspon snad přijdu na jiné myšlenky.My máme také zažádáno o adopci,ale rok a pul a pořád nic,proto jsme zkusily miminko po IVF se nám zadařilo,a opět najednou konec.Ted mě čeká imunologické vyšetření u Dr:Ulčové na podzim tak jsem zvědavá jak vše dopadne a jestli na něco přijdou.Všem držím pěsti,at se dočkají svého štěstí.

potrat
26. srp 2014

potrat@zhortova...jsem po 2 konizacích del.hrdla,vždy mi také odteče pl.voda.Vždycky jsem měla kontrakce,a ted při 3 těhotenství,nic a rovnou mi odtekla pl.voda,a to jsem 2 měsíce ležela v nemocnici,prostě když to nemá vyjít nepomužou ani doktoři.Za týden budu znát výsledky z hystologie. A pak mě čeká kompletní vyšetření.Mám kamarádky které taky přišly ve 2 trim.o miminko a dnes už mají zasebou tu krit.hranici.Snad se na nás taky usmeje štěstí. 🙂

zhortova
27. srp 2014

@potrat...jejda, to mi ani nepovídej. To jsem teda moc zvědavá, co Ti ta hystologie ukáže a jestli třeba na tom imunu. Pokud by tam nic nezjistili, tak bych fakt řekla, že za to předčasné ukončení fakt asi může ta blbá konizace hrdla. Mě sice doktor v porodnici říkal, že to až tak časté není, ale my asi budeme ty špatné výjimky, nebo netuším. Já jsem doma na neschopence od dubna a taky to vypadá, že se od půlky září budu vracet do práce...Mě se teda vůbec nechce...zvlášť když tam jdu takhle s křížkem po funuse už podruhé, ale co nadělám. Doma mě už nikdo tak dlouho nenechá. Já nemám ještě po kontrole, jsem teď po 3.týdnu v šestinedělí...takže zatím ani netuším, jak na tom zdravotně jsem. Ale když bude vše dobrý, tak po 3.cyklu tomu necháváme volný průběh....půl roku čekat nechci.

potrat
28. srp 2014

já jdu zítra navyšetření po šestinedělí,a od 1.9. mám nastoupit dopráce.Dělám zástupkyni v Penny...takže docela hruza,včera mi volali z práce,že musím na zaučení do jiného města atd....a že si mám vybrat dovolenou,jsem z toho hotová,tak přemýšlím,že se ještě s doktorkou domluvím a budu ještě marodit.dnes jsem volala na výsledky z hystologie a nikdo mi to nebral,tak zítra trochu se bojím...přemýšlím o přímí adopci...a ještě mám zamražený 2 vajíčka,ale fakt se bojím dalšího otěhotnění ☹ jsem vlastně pořád neštastná,bolí to...ale to mi tady všichni známe.Mě třeba ted řekli,že hrdlo mám v pořádku 2,6mm,tak kde se ta infekce pořád bere? 😒 😒

zhortova
29. srp 2014

@potrat...jej, tak to držím pěsti, ale vyšetření dopadne určo dobře. No na tu hystolku jsem fakt zvědavá, jestli to něco ukáže. Třeba jo a budeš zase o fous klidnější. Mě řekli, že na hystolku budu čekat 3 měsíce...no děsné. Ale tak uvidíme, zkusím tam volat a otravovat 🙂 třeba to někdo popožene, ale pochybuju. No tak s tou neschopenkou uvidíš....jako než se hned nervovat a jezdit nevím kam....tak kdyby to šlo, tak se zkus ještě na nějaký týden domluvit, třeba by Ti to prodloužila. Já jdu na kontrolu až 12.9...tak uvidím, ale taky mi ji už bude nejspíše ukončovat. A Tobě zjistili nějakou infekci? Nemůže to být sexem nebo koupáním v létě ve veřejném bazénu? Někdy se to může stát...i když je manžel či přítel úplně zdravý, tak se to do těla může dostat právě sexem...No my už jsme říkali, že v dalším těhu sex projistotu necháme (holt jsou jiné metody že?), protože já jsem tak nějak vždycky potratila, když byl den dva dny předtím sex....tak já nevím. Většina říká, že by to nemělo mít vliv...ale už je těch náhod nějak moc..tak kdoví. Ale nechci nad tím tak uvažovat, protože by si to člověk akorát vyčítal... Určitě to nevzdávej....je to sice kruté, čím si musíme procházet, ale jednou to přeci vyjít musí!!!

potrat
29. srp 2014

@zhortova byla jsem po IVF,hned ve 2m mi zjistily ueroplazmu,pak jsem občas krvácela,někdy i hodně,od 13t,jsem ležela v Plzni v nemocnici,a brala jsem měsíc antibiotika,do toho jsem měla,zánět močáku,streptokoka a ještě 1 infekci,no děs a tu ueroplazmu mi nepřeléčily,nezabírala antibiotika,a pak mi odtekla plodovka.Asex opravdu nebyl,ani jsem se nekoupala mám to zakázaný.No uvidíme co dál.Taky sem si myslela,že už to vyjde a nic ☹ ☹ .Já mám volat za 2 měsíce,to bude až 4.9....tak snad už budou mít výsledky.

zhortova
30. srp 2014

@potrat...jejda, tak to jsem nevěděla, že jsi toho prodělávala tolik. To už je i na jedno mimčo hodně hrozeb. Tak to pak těžko říct, jak se ty infekce do těla vůbec dostanou. Ach jo...to je pořád něco. Když to není to, tak je to zase něco jiného. Já už teda taky doufám, že snad do třetice to vyjde, ale prognóza je taky děsná...zatím už vím předem, že bych musela celé těhu ležet pod dohledem...ale kdyby člověk věděl, že i tak to vyjde, tak udělá všechno. Jenže tu jistotu nemáme. Holt musíme věřit, že to nejhorší máme za sebou a že to už sakriš musí vyjít. Tak uvidíš s těmi výsledky, určo dej pak vědět. Já jsem si zatím vydupala jen štítnou žlázu a ještě bych se chtěla zeptat na to imuno vyšetření...akorát si vše musím vydupávat, nechtějí ty testy moc dělat...tak nevím.

potrat
2. zář 2014

@zhortova Ahoj,tak jsem se konečně dovolala pro ty výsledky a nic nevím,po telefonu info nedávají ☹ ach jo...Jsme objednaný 25.9. a v Plzni dostaneme papíry do ruky.Já jsem si vydupávat vyšetření nemusela,nabídli mi to sami.Ale měli už dávno,hned po 2 potratu,to mi měsíc holčička žila,tak se vubec neboj a nedej,léta běží.Kdyby to se mnou řešily pred tema 7 lety,už jsem mohla dávno vědět co mi je 😒 ,pořád sem jenom slyšela,to bude tím čípkem a ted zase,že už neví čím to je,a co máme vědět mi?No máš pravdu...musíme věřit.

zhortova
3. zář 2014

@potrat To teda moc drzim pesticky, aby ta zprava ukazala neco vice. Prece logicky nejaky problem asi muze byt
, kdyz se jedna o tak pozdni potraty a at nikdo netvrdi, ze pricinu nevi. A po jake dobe jste se pak zacali zase snazit?
J ted budu 4.tyden po revizi, tak cekam na tu slavnou menstruaci, ale asi je cas. Minule dosla az 5.tyden.
Sice budes mit ty vysledky az koncem mesice a to cekani se silene vlece, ale vydrzte...Taky se muze stat, ze se pricina ani nezjist. Ale samo lepsi, aby neco bylo a mohlo se s tim uz krucis neco delat. Musi to byt naprosto silene, kdyz mimco zije a pak to vse takhle dopada...to je fakt hnus. Jsi moc silna a obdivuji Te!!! Uz nam to prece jednou musi vyjit. Budu Te moc podporovat!

potrat
5. zář 2014

@zhortova...jééé,děkuji za podporu.Já jsem po druhé vdaná.S nynějším manželem jsme 6 let a bylo to první těhotenství,museli jsme podstoupit umělé oplození,normálně nám to nejde,a stejně to nevyšlo,tak bude chyba ve mě 😒 .Já první mensruaci dostala taky po 5 týdnech.Ty už jsi byla taky hodně tehotná 23t,víš co ste čekali?Snad se na nás štěstí usmeje 🙂

zhortova
5. zář 2014

@potrat...je mi moc líto, co vše jste museli kvůli těhu podstupovat. Není to vůbec jednoduché, když přirozeně otěhotnět je problém, ale v dnešní době je to u hodně párů a tak je super, že jsou už prostředky, jak tomu můžeme pomoci. Ale určitě to nevzdávejte. Uvidíš, že se jednou musí zadařit. Byla jsi už taky v pokročilém stupni, tak problém bude někde v nás. Tobě to sešití čípku nenabízeli nebo nepřemýšleli o tom aspoň? Já jsem pořád přesvědčená, že pokud není problém v tom čípku, tak by něco mohlo odhalit to imuno vyšetření. Tam bývají problémy, když se potrácí takto často. Kdy na ně jdeš? A jak to máš v práci, nastoupila jsi?

potrat
8. zář 2014

@zhortova...už jsem ukončila neschopenku,ted mám dovču a v pondělí nastupuju,vubec se netěším,místo na mateřskou,zase do práce ach jo 😒 😒 .Já byla zašitá před 7 roky astejně jsem rodila 24+0.Takže mi to nepomohlo,měla jsem tenkrát infekci pl.obalu a to mám každé těhotenství.Ted mě nešily,protože tam opět byla infekce,a stejně neradi šijou,tak nevím co se mnou.na tu imuno se budu teprve objednávat,tak uvidíme co mi zjistí.Ještě máme tu adopci,ale zatím pro nás nemají vhodné mimi,už čekáme rok,změnili zákony,tak to trvá.A co ty kdy jdeš do práce?A tobě na něco přišly?

potrat
8. zář 2014

@maova...to je divný že ti nikdy na nic nepřišli...ty nejsi po konizaci děl.hrdla,myslím,že né,nikdy si o tom nepsala,je tady toho tolik,ale někoho si dobře vybavuji.Je pravda,že já předešlé těhotenství měla jiné.Při dvou kontrakce,odtok plodové vody a toto těhotensví,nebýt vyšetření tak ani nevím,že nemám vodu.Jsem už taky zoufalá.Jak dlouho jste čekali na adopci?

potrat
8. zář 2014

@zhortova...tak dneska mám den blbec ,volala jsem ke svojí gynekoložce,jestli by si nevyžádala výsledky hystologie,nic neslíbila aza 3 hodiny mi volala,že je má...Výsledky:chlapeček:zdráv:nic jiného se neprokázalo,tak jsem uplně hotová,přišla jsem o naše miminko a nikdo mi neřekne proč...nechápu,tolik infekce jsem měla a ted nic?No opravdu jsem zvědavá natu imuno...co se mnou vlastně je?Najednou mám všechno před očima a brečím.... 😒 😒 ...je to tak nespravedlivé na tom světě,musíme být hodně silné....

zhortova
9. zář 2014

@potrat. No tak já sama nevím, co na to říct. Na jednu stranu by bylo dobré, aby se něco zjistilo, aby se už konečně vědělo, kde by mohl být problém. Na druhou stranu, pokud tam zase nic není, tak pak můžeme opravdu jen doufat, že je všechno v pořádku a holt jsme si vybraly to nejhorší už několikrát. Je to teda fakt už peklo, ale i přesto, že jsi tam měla tolik komplikací, tak se nic neukázala...no neuvěřitelné toto. Hlavně si na sebe neber vinu. Musíme k tomu přistupovat, že to tak prostě je a hlavně se aspoň trošku zbavit strachu do dalšího těhu, což nebude vůbec lehké. Ale když tam ten strach pořád bude, tak to pro to další mimčo taky nebude po psychické stránce nic ideáního. Takže hlavu vzhůru a ber to tak, že jsi zatím prostě zdravá. Ještě fakt zkus to imuno. Mě teda ještě doporučují hysteroskopii, kdy se podívají, jestli je vše "uvnitř" v pořádku. Řada věcí nejde vidět na UTZ...tak by mohlo být třeba něco tam...ale pak už jsou snad všechna vyšetření vyčerpaná. Já mám taky zatím vše dobré. Včera mi došla genetika potraceného mimča...vše v pohodě. Pitevní protokol zatím nemám a čekám, kdy bude k dispozici. Říkali mi, že to tak bývá do 3 měsíců...takže to bohužel neurychlím. Ale jsem ráda, že už dorazila první porevizní mrcha a v pátek jdu na první kontrolu UTZ...tak se všeho už tak trochu obávám, ale snad to bude dobré. Zatím jsem ještě doma a jsem ráda. Do práce se mi skutečně nechce, ale předpokládám, že mi ji už bude chtít ukončit..tak snad se domluvim jeste na nějaký ten týden...Je to fakt hrozné, že jsme si touto hroznou věcí musely projít, ale nevzdávej to. Adopce je určitě taky řešení, ale ještě bych to nevzdávala. Jsi moc silná a uvidíš, že to bude zase dobré. Kdy vám řekli, že můžete jít znovu do dalšího těhu?