Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

veruska007
11. lis 2010

@felicitta Ahojky, a nechces navstivit psychologa? Ze bys s nim pracovala na technikach k odstraneni uzkosti? Myslim, ze bys to ted dost potrebovala. Jinak se budes moc stresovat a to taky pro miminko neni to nejlepsi. Snad by pro Tebe mel psycholog pochopeni a rychle Te naucil neco ke zvladnuti uzkosti nebo Ti predepsal velmi slaba anxiolytika... On i ten stres muze vest k predcasnemu porodu... ze jo, treba u mne. Jakoubek byl uplne zdravy. Ja jsem taky v poradku. Jen asi ten stres z Honzika.

Luci, cyklus mam kazdej jinej - napred 28 dni, pak 31, ted to bude hodne. Ale kfybych to brala jinak, tak 3. cyklus jsem mela 2 tydny, pak dva dny ms a ovulka by mi vychazela pekne po 14 dnech. Ach jo, ja to do pondelka snad nevydrzim: Teplota se milosrdne prehoupla nad 37... tak moooc doufam.

Kacko, mas muj obdiv, ze jsi to tolikrat znovu zkusila, ze mas tolik odvahy... ja se bojim, ze kdyby to nevyslo jeste jednou, tak se snad zblaznim. Moc drzim palecky.

lucie.krajcarova
11. lis 2010

@felicitta jj jsem s tou známou ve styku a snažím se opatrně ptát. vím, že komunikuje. mně to taky nevadilo, zvláš´t od lidí, které jsem znala. a pak přišla sousedka s manželem na kafe a neptala se vůbec, přišlo mi to, že to snad pro ni ani nebylo důležité.. hodně mě to zabolelo. jako by se nic nestalo.... myslím, že je opravdu lepší o tom mluvit...

jj zumba je prima, pěkně se u toho zpotíš, ani nevíš jak. prostě tancuješ a cvičíš a přitom i trochu hubneš.

Veruško, tak to máš taky ještě trochu nepravidelné. tak snad to dobře dopadne!!!!

kackag
11. lis 2010

@felicitta ahoj, zkoušela jsi si nechat vyšetit šítnou žlázu?Já jsem teď hodně o tom četla a stává se docela často,že se po předchozích těhotenstvích a porodu objeví nějaká porucha štítné žlázy a to může způsobit potraty i předčasné porody.Nemusíš na sobě pozorovat žádné příznaky a přesto se to zjistí. Někde psali,že VZP bojuje za to aby bylo vyšetření štítné žlázy v těhotenství již standartním screeningem v gynekologických ordinacích. Já jsem se objednala dneska až na leden a to je poslední vyšetření,které absolvuji, jinak to potom nechám na přírodě 🙂 já brala anopyrin asi ze stejného důvodu jako ty heparin,taky ředí krev, aby krev správně procházela cévami a netvořili se sraženiny.
To máš pravdu nedokážu si představit, že bychom jako čtyřčlená rodina fungovali s postiženým dětátkem, ale taky se někdy někomu podaří, že z toho vyklube,ale stejně se tam aspoň něco trošku objevuje, jako malé opoždění a tak ..
Káždopádně v tu danou chvíli bych udělala vše pro záchranu miminka a nebyla jsem schopná rozhodnout a neuvědomovala jsem si následky, musel za mně rozhodnout manžel. Ve 30 týdnu už bude mít miminko přes kilo a vše bude zažehnáno. A s tou plodovkou si nedělej starosti,já jsem teď taky nebyla, všechny testy dopadli dobře, Uz taky tak jsem zbytečně neriskovala.

kackag
11. lis 2010

@veruska007 ahoj veru, možná mi nebudeš věřit, ale každý neúspěch mi nabalil sebou ještě větší touhu po miminku.
Prostě chci ho čím dál tím víc a jak víte všichni tak jenom další těhotenství mně může z předchozího neúspěchu dostat .

veruska007
11. lis 2010

@kackag Kaci, tak to uz musis byt miminkem uplne posedla, ne? Teda, kdyz to vezmu u sebe - jeden nezdar a jak ted nedokazu ani porad ne myslet na nic jineho... Pripadam si jako idiot. Sedim nad disertackou a porad spekuluju nad svym grafikem... Snazim se tomu nepodlehat, ale moc to nejde. Na zumbu chodim taky, je super. Akorat jsem si rikala, ze kdybych nemela pripravu z aerobicu, orientalnich tancu, salsy... tak si tam ani neskrtnu. Je to dost rychly, na kazdou pisnicku jina sestava... ale jinak super.

Taky jsem po potratu zacala jezdit na rotopedu, je to tri mesice a mam uz najeto dost pres 1000 km za tu dobu 😉.

Luci, nepravidelne to mam dost, hlavne tento cyklus. kdybych otehotnela a doktorka se me ptala na mesicky, tak ji ani nebudu umet odpovedet... jedny na zacatku rijna, jeste normalni... a pak dvakrat cca co 147 dni, slabounke...

kackag
11. lis 2010

@veruska007 asi jsem posedlá 🙂 přejeme si ho strašně a taky Anička se strašně těší na brášku nebo na ségru a nechci aby byla sama.já mám staršího bráchu a jsem strašně ráda,že ho mám.
Taky jsem začala cvičit power jógu, dělá mi dobře i po psychické stránce a minule jsem cvičila jógu a pak jsem otěhotněla hned na poprvé. Zumbu bych chtěla taky vyzkoušet.Je to náročné fyzicky?? protože já fyzičku moc nemám 😉 To já leda tak brusle a v zimě hodně lyže provozujeme

kackag
11. lis 2010

@kackag jo a taky doktor mi říkal,že ma třeba pacientku,které se to stalo 6x a po sedmé se to podařilo,ak v tom rozhodně nejsme samy,holt to asi tak mělo být ☹ a jednou se to určitě podaří. Já nad tím taky stále přemýšlím, ale časem pak čím dál tím míň,ale z minula vím,že mně to drželo hodně tal 3-4měsíce a pak to bylo lepší,samozřejmě na to nezapomeneme.

veruska007
11. lis 2010

@kackag Zumba neni az tak na kondicku, asi jako dance aerobic. O neco malo narocnejsi. Ale kdyz jsi unavena, tak to flakas a nikdo nic nepozna 😀 . Ja mam 1,5 leteho chlapecka a taky se porad pta na mimi a saha mi na bricho 😖 . A uz me to drzi neco pres ty tri mesice. Tak snad uz trochu znormalnim. Pripadam si jako cvok 😝

felicitta
12. lis 2010

@veruska007
Ahoj,asi to řeknu na v poradně ať mi poradí co mám dělat,místem mám pocit,že jsem nebezpečná sama sobě,třeba když mě to přepadne u řízení auta,řvu a řvu a ani pořádně nevidím na silnici..
Je mi to trapné tenkrát jsem se z toho vyhrabala sama a teť jsem vrak..

Hele když to máš takové nepravidelné mohla by jsis dát určit ovulku na gynekologii,nebo se to nedělá?

veruska007
12. lis 2010

Merim BT, tak ji (snad) poznam. Tady mam grafik tento mesic:

http://www.fertilityfriend.com/home/2bfb80

Ale myslim, ze ovulka byla az 1. 11. ... toz uvidim.

Od doktorky ma Clostylbegyt+Utrogestan kvuli dlouhym cyklum, tak porad premyslim, jestli to zkusit s hormony nebo ne...

Jj, zkus neco na zklidneni, moooc doporucuju.

felicitta
12. lis 2010

@veruska007
Já se v tom moc nevyznám,nikdy jsem si to nehlídala,pane to je věda sama pro sebe 😉 Já jsem za staré školy,jsem trápila manžu,týden po menstruaci měl každý večer směnu až do té doby nežli jsem to zase dostala,umíš si představit jak se ulevilo jemu,že to brzy klaplo 😀 Zato teť má komplet smůlu,až mi ho je líto!

S hormony bych raději ještě počkala,to pak asi pěkná pecka pro tvé tělo ne?A tak dlouho to přece zase nezkoušíte...
I když chápu jak moc rychle chceš...

felicitta
12. lis 2010

@kackag
Ta štítná žláza mě překvapila,nikdy jsem to neslyšela,se hned zeptám v poraďně,to víš každé stéblo dobré...
Hele když o tom tak přemýšlím,všimla jsis že u těch kde se to opakuje,se u každého nového těhotenství dostáváme dál?Většinou je to tak u všech,poprvé třeba 20tt,podruhé 24tt...Takže mám naději,že se dostaneme na ten náš vymodlenej 30tt anebo to donosíme ůplně,to je pro mě absolutně nepředstavitená věc,pro jiné samozřejmost...
Že to dopadne u Vás jsem si jistá s tou odvahou,silou a vytrvalostí je ten sourozenec pro Aničku jistý 🙂
Jak se k tomu staví manžel má stejně odhodlaný přístup?

felicitta
12. lis 2010

@veruska007
Myslíš,že něco existuje co se může brát v těhotenství?

kackag
12. lis 2010

Určitě se dají brát léky na št.žlázu v těhotenství.Zkus se zeptat, za zkoušku nic nedáš.Nechala bych si vzít krev.
Všimla jsem si,že se dostáváme dál a dál, asi nás ta příroda zkouší co vydržíme a my to vydržíme, ikdyž to jde obtížně 🙂 Určitě to donosíš, musíš tomu VĚŘIT.Hlavně se nenervuj, hezky si bříško užívej!Já vím ono se to říká,ale já sama to neumím.Stejně si myslím,že se mi to stává z psychiky, protože se mnou ty hormony v těhotenství ták mávají, hrozně všechno potom prožívám a beru si na své bedra i problémy,které nejsou moje a nemusím je řešit,prostě psycho.Jinak normálně jsem v pohodě. Teď jsem si koupila u nás v bylinkářství čaj, který pomáhá k otěhotnění.Kamarádky mi ho doporučily a zabral jim a potom tam má paní i směs na udržení těhotenství, tak to potom někdy zkusím. Felicitta a kam chodíš do poradny do Hradce?? Já totiž pocházím z Hradce, byla jsem tam do mých 20let a pak mně vítr zavál až do Ústí nad Labem za manželem.V Hradci jsou ale dobří doktoři v Sanusu a tak.
Já jsem právě přemýšlela, že bych se objednala k někomu jenom na konzultaci, protože do HK jezdím každý měsíc.

felicitta
12. lis 2010

@kackag
Měla jsem chodit do Fakultky do poradny pro rizikové,ale mám štěstí,má lékařka je doc.Rešlová a ta má jako jediná v Hk ten hloubkový ultrazvuk na toky v cévách a dochází jí tam Musilová z Fakultky pro rizikové těhule,takže jsem tam mohla zůstat,ale ta bohužel nebere těhule...Sanus už není to co býval,strašně tam na to teť nadávají,ty dobrý lékaři už mají většinou vlastní ordinaci,ale moc si chválí právě Fakultku,mají tam super možnosti a berou si na pacientky dostatečně času...Navíc tě pak všichni znají kdyby se něco dělo a byla potřeba hospitalizace.
Ta Musilová je super lékař,ale někdy je dost drsná jako člověk..Mě třeba na rovinu řekla že mi moc naděje nedává,že když se neví proč to bylo a stalo se to dvakrát se to bude pravděpodobně opakovat,no byla jsem z toho na švestku...

Já se snažím věřit,ale pak mě zase přepadne ten strach,jsem 18tt a tak je klidně možné,že za 6 týdnů je po štěstí a to by mě tentokrát asi zabilo,ale bojuji za každý den..Musíme být statečné všechny,není to lehké pro žádnou..

felicitta
12. lis 2010

Holky,
prosím vás nemáte některá zkušenost s krémy na strie,asi jsem stará,ale fakt mě už teť prasklo břicho na každé straně mám jednu čárku,zatím malou,ale není to nic pěkného...?

kackag
12. lis 2010

@felicitta já používám oleje na strie,ale žádný jsem neměla,jenom preventivně.Vyrábí to weleda.
Tak se drž, držím pěsti na každý den 🙂

felicitta
12. lis 2010

@kackag
Děkuji moc,já Vám všem taky!!! 🙂

veruska007
12. lis 2010

@felicitta Ahojky, urco, slaba antidepresiva a anxiolytika se mohou brát v těhotenství. Není to problém. My se o nich učili dost a právě nám psychiatrička říkala, že je lepší brát pár týdnů prášky než se několik měsíců trápit a ubližovat si. Poraď se s doktorkou, určitě o něčem bude vědět. Jinak preferuju bylinky, ale těm bych se v těhu raději vyhnula kvůli negativním vedlejším účinkům.

No, my chceme mimčo brzo, když se povede brzo, budu třeba 2 měsíce na neschopence. Když později, budu muset do práce, malý do jeslí... všechno se zkomplikuje ☹.

veruska007
12. lis 2010

@felicitta taky se mi nadělaly strie - docela jsem s tím počítala, mám totiž hodně suchou pleť. Můžu doporučit olejíček od Hippu. Mně pomohl. Ale je třeba ho nanášet aspoň 3x denně a trochu mastí.

felicitta
13. lis 2010

@veruska007
Ahoj,
to máš blbé,že už Tě trochu honí čas co se týče práce atd...Právě na to aby to klaplo rychle potřebuješ klid a čistou hlavu,tu ale asi moc nemáš viď?Moc Ti přeji ať se to brzy srovná a už nejsi tak moc smutná....

Jinak díky za tip 🙂

lucie.krajcarova
14. lis 2010

@veruska007 kdy přesně bys musela nastoupit do práce? já 12.4. no už je to míň než 5 měsíců.. máš se, že máš aspoň ty jesličky... no a teď mám asi ovulaci - jsem v druhé půlce cyklu, ale manža tu není.. chjo chjo... ale nějak to dopadne.
@felicitta mazala jsem se eucerinem, je taky super. ještě mi zůstal, takže si ho schovávám na další těhu.

veruska007
14. lis 2010

Ahojky, musela bych 18. 3. Jeste driv ☹. Aspon ze budou ty jesle. Jenze i tak to bude hloupy - v praci musim v lednu nahlasit, kdy prijdu. A pokud tam nastoupim a otehotnim, tak to bude trapas, protoze budu urcite na rizikovem, doktorka mi to uz rikala.

Tak to bude vsechno jeste komplikovanejsi. Navic nez jsem sla na materskou, mela jsem dvakrat vyssi plat (pracovala jsem totiz neoficialne az do porodu, takze mi ty penize dali uz predem), coz ted mit nebudu, takze budu mit nizsi materskou, nizsi nemocenskou...

Jinak ms dorazila vcera, podle grafiku to vypada spis na rany potrat ☹. A taky mam teplotu a docela velke bolesti, tak asi jo.

http://www.fertilityfriend.com/home/2bfb80

Tento cyklus zkusim s Clostylem a uvidim. Od kamaradky jsem dostala Utros, treba to pomuze mimiska udrzet. Ja vlastne vzdycky otehotnela s Utrogestanem, mela jsem ho na zpravidelneni cyklu. Tak treba bude zakopany pes tam.

lucie.krajcarova
14. lis 2010

@veruska007 jo takže o tři týdny dřív než já. no já to neřeším, za mě tam někoho vzali na dobu neurčitou, tak vůbec nevím, co budu dělat.
ale s tou mateřskou se neboj. pokud půjdeš na mateřskou do 4 let dítěte, tak bys měla mít stejnou výši mateřské jako u prvního dítěte. i když mezi tím pracuješ a máš nižší prachy. tak mi to řekli ve mzdovce.
no nestraš s tím potratem, tomu se stejně asi tak neříká...asi to je to neuhnízděné vajíčko... jinak já mám od revize taky dost bolesti a křeče při ms, na to jsem nebyla zvyklá.
aha takže tobě takhle pomohl utrogestan? tak uvidím, kdy mi přijde ms v prosinci a když tak si o něj řeknu. jak pravidelnou ms jsi měla s tímto lékem?

veruska007
15. lis 2010

No, super, 28 dni. Ale jen jednou, jinak jsem ho mela dvakrat a vzdycky jsem pak byla tehu. Vickrat jsem ho nemela. Bravala jsem ho kvuli dlouhym cyklum.

lucie.krajcarova
15. lis 2010

tak to vypadá, že ti pomohlo i k otěhotnění 🙂 to by se mi taky líbilo.

veruska007
15. lis 2010

@lucie.krajcarova Jj, ja jsem ted nad tim premyslela. Uz dvakrat jsem byla "skorotehotna" - jednou jsem mela BT nad 37 skoro 3 mesice, // nejasne... a ted to taky vypadalo chvili nadejne... tak si rikam, ze je zvlastni, ze jsem dvakrat uspesne otehotnela a vzdycky jsem pak vlastne mela utrogestan / proveru / duphaston. Tak to ted asi zkusim taky. Pro jistotu. Problem s hormonama mam odjakziva, tak to muze byt i tim... mozna. Jeste mam doma par krabicek, co jsem mela predepsanych pred Honzikem a pred Kubikem.

lucie.krajcarova
15. lis 2010

a kdy se ta provera začíná brát? já to teda tak nesleduju, ale je fakt, že u tak dlouhých cyklů pak nemůžu ani odhadnout, kdy je ovulace a to je na nic. aspoň to bych potřebovala vědět. napíše ti to doktor automaticky?

veruska007
16. lis 2010

@lucie.krajcarova Musis sledovat BT nebo testovat, protoze Prvera, Utrogestan apod. se berou cca 1 den po ovulaci. Jinak je otehotneni velmi nepravidelne. Ja teda merim BT. Mne to napsaly dve doktorky bez problemu, kvuli dlouhym, nepravidelnym cyklum.

felicitta
22. lis 2010

Ahoj holky,
jestli Vás zajímají bylinky tak mrkněte sem,moje sestra tam začala jezdit a dost jí to pomohlo,má jiné problémy,ale prý je dobrý skrz vše...Snad s ním spolupracuje i nějaká klinika v Praze... 🙂

http://www.jukl.cz/neplodnost-zena/c-1357/