Přemýšlím o rodičovství s kamarádem, poraďte

jana_1238
2. pro 2014

Dobry den, uz dlouhou dobu premyslim nad jednou hodne zasadni veci a moc by mne zajimalo, jak mou zalezitost vidi nekdo nestranny. Jsem 34-leta vysokoskolacka s dobrou praci a zazemim, ktera jiz delsi dobu zije bez partnera. Moje posledni 2 vazne vztahy skoncily rozchodem, a to i presto, ze jsem si myslela, ze to bude navzdy. Postupem casu jsem tak nejak zjistila, ze zivot single mi vlastne vyhovuje a k hledani partnera me tak nic nenuti. V posledni dobe jsem ale hodne zacala premyslet nad ditetem a stale uvazuji, jak to resit. Nejdrive jsem si myslela, ze bych otehotnela pres nejakou kratkodobou znamost. Prijde mi to ale nefer jak vuci dotycnemu muzi, tak vuci diteti, ktere by nemelo fungujiciho otce. Druhou variantou je, ze bych se pokusila otehotnet se svym gay kamaradem, ktereho znam jak sve vlastni boty jiz 12 let a za ktereho bych klidne polozila zivot. On si take dovede predstavit, ze by mel dite a kdyz nekdy s nekym, tak jedine se mnou. Kamarad ma jiz nekolikalety vztah a predpokladam, ze v tomto vztahu zustane. Jsem si jista, ze by se nam podarilo vytvorit diteti dobre zazemi a ze by zilo v laskyplnem prostredi. Na druhou stranu nevim, jestli by netrpelo tim, ze jeho rodice spolu neziji a jeho otec je gay. Byla bych nerada, aby bylo okolim nejak urazeno ci jakkoliv jinak trpelo. Urcite bychom dite vychovavali otevrene, narovinu mu rekli, jak se veci maji (samozrejme s prihlednutim k jeho veku atp) a ze ho oba moc milujeme. Nevim ale, zda by mu to treba v takove puberte, ktera je pro dite asi slozita sama o sobe, nezpusobilo nejake problemy. To bych si opravdu neprala. Zkratka proste nevim, zda je moje uvazovani realne, zda to zkusit, ci zda to treba vsechno vidim moc sobecky a jednoduse. Prosim, neradte mi, at si najdu partnera. Takove rady jsou samozrejme dobre, ale pro me ne moc pouzitelne..;) moc dekuji, jana

budilinka
15. dub 2016

@jana_1238 Jani, s odstupem vice než roku, jakou cestu jsi zvolila???

hanka_12345
Autor odpověď smazal
Zobraz