Sousedé řeší, že nám nejde otěhotnět

anicka1211
30. říj 2017

Ahoj holky, znáte to, když se vám dlouho nedaří miminko, lidé si začnou vykládat, že vám to nejde.
Já mám sousedy, kteří se snažili přes rok asi 15 měsíců až se jim zadařilo. V době kdy sme se nastěhovali se snažili 8 měsíců a soused se nám s tím svěřil a měl obavy, že jim to prý nejde a že on je ale v pořádku a tak nějak mezi řádky naznačil že problém je u jeho ženy. Ta ale zrovna v místnosti nebyla, šla uspat jejich prvorozené dítě předškolního věku. Nikde ani před ní jsem se o tom nezmínila,že se nám s tím svěřil nechtěla jsem ji vystavovat nepříjemné situaci, kdo ví co mají za sebou, říkala sem si.
Já teď byla ve Frantovkách po 4 potratech, ale o tomhle jsme my nikomu neřekli, ani sousedům. Jediné co jsme jim řekli, tak o prázdninách, že bychom taky chtěli miminko, že jsme teda dostavili a mám práci a tak že tomu nic nebrání. Jelikož se nás ptali, jestli neplánujeme a vzhledem k tomu, že se ptali víckrát, tak jsme teda řekli že bychom je chtěli. Za dva měsíce na to jedu do lázní a soused ani nevěděl do jakých a už o nás vykládá, že nám to nejde a jak on je rád, že jim se povedlo a je to v pořádku.
Nevím, co si myslet. Že si lidé povídají když jsme s manželem už nějaký ten rok a nemáme ještě společné dítě bych pochopila, ale že ten kdo se nám svěřil, že má obavy že jim to nejde a až se jim to povede, že o nás bude vykládat cizím, zatímco já jejich tajemství nevyzradila a ještě se tváří jak největší kamarád. .. .
Nevím, jestli to mám řešit se sousedem, že se to ke mně doneslo nebo dělat že nic nevím a stavit se mu do očí jak on se staví mně.

sthanina
30. říj 2017

@anicka1211 Ahojky, jestli je to opravdový kamarád, řekla bych mu, že to vím a že je to od něj sviňárna... Uleví se ti. A ještě by mě zajímalo, že proč to dělá? A rozhodně bych mu připomněla onu situaci, ve které byl on sám...

dominikaromanova
30. říj 2017

@anicka1211,

já bych to neřešila, jestli bude chtít soused roznášet drby, stejně je roznášet bude. S blbcem se bohužel nedomluvíš, a tak bych ho také brala. Možná jednou při nějaké vhodné situaci bych mu to střelila do obličeje, a to takovým stylem, že je Ti vlastně úplně jedno co o vás vykládá, že Ty jsi nad věcí a on je ten hlupák, který se tímto akorát ztrapňuje.

anicka1211
autor
30. říj 2017

@sthanina myslím si, že si tím žehlí své sebevědomí, že jim se nedařilo. Možná se o nich taky vykládalo a možná si to zavinil sám, tím, že to někomu řekl jak nám a ten to vyzradil. Tak aby se obhájil, že oni neměli problém, upozorňuje na nás. Nevím, no co si myslet. Já být v jejich situaci, tak nebudu vyhlašovat že mají problém, když by mi řekli, že se začali snažit před 3 měsíci. Jo byla bych ráda, že nám se povedlo, ale neprozrazovala bych problém jiného páru, pokud by se mi svěřil ani kdyby se mi nesvěřil a věděla bych že se snaží chvíli. Kamarád jsem si myslela že je, ale evidentně není. Slyšela jsem že ho v práci moc nemusí, že prý si hrabe na svém písečku, není kolegiální a že je takový slizký. Nám se zdál sympatický jako soused, pořád se chtěl seznámit a zval a zve nás k nim. Ale když jsme se teď po lázních viděli, tak mi tvrdil určité věci, které jsem se pak dozvěděla, že nejsou pravda a že to celé obrátil jen abych nepřišla na to, že to byl on, kdo zpovídal a snažil se vytáhnout informace o mém zdravotním stavu a na to konto pak tvrdil lidem, že nám to nejde a proto sem musela do lázní zatímco jim se naštěstí povedlo. Takže teď nevím,co si o něm myslet. Naštěstí já mu nikdy nic důvěrného neprozradila, a dobře sem udělala. Ale takového drbnu chlapa sem ještě neviděla.

anicka1211
autor
30. říj 2017

@dominikaromanova no to evidentně drbe, protože ho vidím kolikrát jak stojí na ulici a kecá se sousedy od naproti a nebo s jinými z naší ulice a když mě vidí, tak se divně tváří jako kdyby řešili něco tajného a teď je mi jasné co zřejmě.

rozarka2213
30. říj 2017

Ze souseda a ostatních lidí bych si vůbec hlavu nelámala. Je to jen a jen vaše věc a ostatní lidi ať si myslí bůh ví co. Vůbec se s tím netrap, aspoň se vám soused předvedl v pravém světle. Užívejte si s manželem jeden druhého a myslete pozitivně 😉

linee
30. říj 2017

@anicka1211 tak to bude delat bohuzel vzdy. Chapu, ze te to trapi, ale uz o tom vis a proste bych s nim omezila kontakt na to nejnutnejsi a na tema deti bych rekla, ze se s nim bavit nebudu. A kdyby, rekni mu, ze jste spokojeni tak, jak to je, a ze on to resit opravdu nemusi (pokud nebude na vase dite prispivat😅). Hlavu vzhuru.

deniee
30. říj 2017

Soused nesoused.. řekla bych mu že vím, co roznáší a jestli mě hodlá stresovat fabulacemi po dvou měsících snažení, že vám to nejde, tak řeknu, že je zamindrákovaný právě z důvodu toho, že se jim nedaří počít druhátko.
Než bych ale konfrontovala jeho, v klidu bych si o všem promluvila s jeho ženou, na kterou hází vinu a ze sebe dělá bezchybnýho alfasamce. Co si budeme povídat. Pravda může být jiná a sousedíček si nechce srazit EGO.
Takže buď na něj bude platit manželka nebo že si zahrají na něj a začnu taky kvakát. Na hrubý pytel, hrubá záplata. Jeho manželky je mi upřímně líto..

dokument
30. říj 2017

nepovazovala bych ho za kamarada a nestykala bych se s nim uz. At si zustane se svym nestestim sam , ono se casem neco najde. Podle popisu takovy soutezivy typ. Takove chlapy rada nemam. Ani zeny.

lentilkah
30. říj 2017

Ja bych se do zadnych rozbroju nepoustela a uz vubec neoplacela stejnou minci. Soused je blbec a blbcem zustane, tema dite bych s nim uz neresila a hlavne se tim vubec nestresovala. Uzij si lazne.

lentilkah
30. říj 2017

Ted koukam, ze uz si v laznich byla, spatne jsem cetla 🙂

sthanina
30. říj 2017

@anicka1211 Chápu, v téhle situaci já bych si rozhodně potřebovala "ulevit" a proto bych mu vše řekla... ne kvůli němu, ale kvůli mně... Sežíralo by mi to můj klid... Takhle bych se vypovídala případně vyslechla "obranu" a uklidnila bych se... A tady už je jedno jestli to je kamarád nebo ne, jde jenom o princip, když neví, ať mlčí. Kdybych byla tvoje sousedka, dala bych mu za tebe pár facek slight_smile: To jsou hnusný drby!

anicka1211
autor
30. říj 2017

@sthanina tak vím, kde vítr vane. Manžel se mi přiznal že před pár měsíci, kdy spolu byli na pivu mu ve slabé chvilce svěřil, že jsme se snažili a přišli o to několikrát kvůli zdravotním problémům. Tak on to věděl a ještě schválně zpovídal mou kamarádku z lázní co s ním pracuje a mě pak po návratu z lázní tvrdil, že ona mu o mě vykládala sama od sebe a na to konto mi zasadil ránu ( kterou jsem už teda věděla), že čekají miminko a že jsou už v polovině a že je všechno u nich v pořádku. Já sem se nenechala vykolejit a s úsměvem mu pogratulovala. Ale je to pěknej falešník, hraje na tu stranu kam se mu to hodí :(. Manžel má zlost, že zneužil jeho důvěry. Takže to asi budeme muset se sousedem probrat.

deniee
30. říj 2017

@anicka1211 no tak myslím, že bych probrala souseda pár fackama.. a manžela minimálně z naivity, že se svěřuje na potkani i když nejspíš už s kapkou alkoholu v krvi.. hlavu vzhůru.. uvidíš, že se dočkáte zdravého miminka.. 🙂

petrasipkova1
30. říj 2017

Vůbec bych to neřešila a styk omezila na minimum. Nestal bY mi za to a zdalo by se mi ponižující se s ním v tom pitvat,ať si trhne. Ještě že nemám žádné sousedy, ufff. 😁

anicka1211
autor
1. lis 2017

@deniee @petrasipkova1 tak jsem to s manželem probrala, že to teda necháme být a pak že to sousedovi při vhodné příležitosti vytkneme, ale manžel to neustál a večer se se sousedem potkal venku a něco řešili a manžel mu to nadhodil, že by nerad slyšel odněkud, že si o nás povídají, že nemůžeme mít děti že mu to svěřil jako tajemství a že doufá, že to nikde neroztrubuje. Nechtěl prásknout konkrétní osobu. No a soused se zakoktal a cítil se evidentně provinile že to vykecal, ale manželovi se nepřiznal a že prý se na něj může spolehnout. Tak jsem si řekla, to určitě, když už to vykecal. Ale co už, aspoň víme, co je zač. Člověk by řekl, že když sami měli problém a on se s tím svěřil mému muži, že nebude roznášet o nás, ale že spíš bude soucítit a on místo toho třepe jak stará klepna.

kacasa
1. lis 2017

asi si potrebuje pripadat dulezitej...a je to kreten
resila bych asi podle nalady..bud vubec , nebo bych konfrontovala primo jeho..
stejne asi bude tvrdit..ze on nic urcite nerikal..
tohle mi dost vadi.... ale jsem z mesta..kde lidi moc neresi..na vesnici je to asi jiny