V 6tt nejde vidět plod. Můžu být ještě pořád těhotná?

motylek01
2. říj 2015

Holky prosím o radu,byla jsem u doktorky a neviděla plod,pouze žloutkovy váček,poslala mě do nemocnice,kde mi vzali krev a bohužel potvrdili,že plod není.Hcg ukazuje 22 000.V pondělí nastupuji na revizi,kde mi ještě předtím vezmou krev.Myslíte,že je nějaká šance,že by vypočítali špatně datum poodu a můžu být ještě pořád těhotná?Moc všem děkuji

ty_na
2. říj 2015

@im4fun aha, tak to jsem přehlédla... v tom případě se musí řídit podle ultrazvuku..

ty_na
2. říj 2015

@motylek01 řiď se dle utz a vyčkej dva týdny... držím ti palce ať to dobře dopadne!!!

werumka
2. říj 2015

@motylek01 Ahoj, já myslím, že jim tam neseděla ta hodnota hcg. Ta totiž opravdu odpovídá 6. týdnu a výš. Pokud bys hodnotu hcg neznala, tak bych předpokládala (a doktor zřejmě taky), že k otěhotnění mohlo dojít později. Ale ta hodnota hcg je prostě na nižší týden opravdu vysoká ☹ Ale každopádně bych tomu ještě těch 10-14 dní dala.

saaralota
2. říj 2015

@ppejskova jasný, já jsem taky už dřív psala, že na paniku je vždycky dost času 🙂 tohle byla reakce čistě na to testování, že to nemusí vypovídat nic zásadního. Každopádně doufám, že to dobře dopadne.

yukonek
4. říj 2015

@motylek01 ahoj jsem na tom úplně stejně jako ty...akorát hCG 24380...v pondělí nastupuju...u mě prázdný váček navíc ještě zkriveny :( už to chci mít za sebou

motylek01
autor
4. říj 2015

@yukonek treba se stane zazrak a mimi tam mit budeme

motylek01
autor
4. říj 2015

holky moje,dělala jsem si test Clearblue a vyšlo mi 3+..nevíte který týden to může být? Vím,že to může být i nepřesný,ale mě prostě nejde jen čekat na zítřejší ortel☹ Promiňte,že se pořád ptám...

motylek01
autor
4. říj 2015

@yukonek myslím na tebe :-* Moc :-*

opicaa
4. říj 2015

@motylek01 drzim moc palce,at to dobre dopadne.. Srdicka nemam, tak aspon takhle ❤❤❤

nikdo17
4. říj 2015

@motylek01 clear blue urcuje tydny dle hodnoty hcg a i kdyz uz je ta hodnota hodne vysoka tak uz ukaze jen 3 + ptz uz nic vic ukazat nemuze. nema smysl ho tedy delat ted. a nelze z nej urcit delku tehotenstvi

karlajasmine
5. říj 2015

@motylek01 no zítra to zruš a dej tomu ještě tech 14 dni!! Mě vyšlo 2-3 v 4-5 tt a 3+ v 6tt,pak už jsem si test nedělala.

jetynka
5. říj 2015

@motylek01 ahojky já teď byla poslední těhu dle ms 6+3 a byl vidět jen prázdný váček, žádné mimi ani nic, dr tomu nechal dva týdny, ty byly jedny z nejdelších dní v mém životě, šla jsem pak 8+3 a na uzv mimi 1,13cm a krásně mu tlouklo srdíčko, takže to určitě nevzdávej, naděje je obrovská i hcg máš vysoké, pokud tě chtěl dr. poslat na revizi tak u takového dr. bych nebyla ani minutu, to mi tak udělal u prvního mimi a já byla zdrcená co si to dovoluje a tak jsem přešla kl jinému a ten viděl i srdeční akci, tak nevím jetli měl dr. starý uzv nebo byl tak blbý a slepý nevím. držím palečky !!!!

motylek01
autor
5. říj 2015

Holky,došla jsem od dr. a ta mi ani testy nedělala,viděla jen prázdný nafouklý váček..Už to chci mít za sebou☹

jetynka
5. říj 2015

@motylek01 ☹ tak to mě mrzí a nechceš ještě opravdu počkat?je mi to hloupé se ptát ale kolik dní máš zpožděnou ms?nechceš si jít nechat někam nabrat ještě krev na hcg?pokud stouplo tak tam naděje ještě je. drž se, posílám srdíčko.

motylek01
autor
5. říj 2015

@jetynka Moc děkuji,ale dr mě dnes dorazila,už to chci mít za sebou...nejhorší pro mě byly ty dva dny čekání.....A naděje.MS jsem měla naposledy kolem 15.7. Popřemýšlím a rozhodnu se..Děkuji moc :-*

somalicats
5. říj 2015

@motylek01 Na revizi je vždycky času dost. Pokud to miminko opravdu chceš a máš hodně nepravidelný cyklus, tak se nikam nežeň a ještě počkej. Pokud je to těhotenství opravdu staré jen 6 týdnů (což v případě dlouhých cyklů klidně být může), tak je ještě dost času na to, aby se mimčo ukázalo.

anakolut
5. říj 2015

Já bych taky vyčkala. Dcera bylo od začátku hodně mladší než dle MS a strašili mě opětovným mimoděložním těhotenstvím nebo revizí. Opravdu vyčkej.

jetynka
5. říj 2015

@motylek01 Kdybysi měla cyklus pravidelný jako hodinky, tak by to dneska bylo špatně a ta revize by tě neminula, ale jak jsem tu četla že to máš hodně nepravidelné tak bych vyčkávala, ms mohla být poslední 15.7. ale to oplodnění mohlo nastat klidně až o měsíc později, souhlasím s @somalicats. Pokud nekrvácíš nebo nemáš křeče popř. jiný problém opravdu bych nespěchala, zajdi si jako samoplátce na laboratoř a budeš vědět na čem jsi, hcg roste co 2dny tuším, tak pokud je to ok, tak bude zase vyšší a nebude klesat. co říká na to tvůj muž?

anakolut
5. říj 2015

@jetynka Naprosto souhlasím.

jetynka
5. říj 2015

@motylek01 Pokud máš váček potvrzený v děloze tak bych se mimoděložního těhotenství nebála. Ještě nevím co si mám představit pod pojmem nafouklý váček? jestli se od minulé kontroly zvětšil? měřila ho?promiň snad tě tím nějak více nedeptám, jen to jsou celkem podstatné věci co by dr. měla udělat, než tě pošled na nějakou revizi, mi ho třeba dr. měřil.

karlajasmine
5. říj 2015

Navic za 2 dny se toho tolik nezmeni, proto bych fakt pockala jeste tech 14 dni.. za to nic nedas.. ber to tak ze pokud je to prazdny vacek tak to mas fakt jedno jestli pujdes na revizi dneska nebo za 14 dni.. a pokud by to tehotenstvi bylo mladsi tak za 14 dni uz tam to mimco muze byt krasne videt.

werumka
5. říj 2015

@jetynka
@karlajasmine Holky, ale to těhotenství není mladší. Vaše zkušenosti jsou v tomhle trochu odlišné. Je důležité srovnání hodnoty hcg a ultrazvuku. Pokud hcg odpovídá 6. týdnu a výš, tak to těhotenství mladší prostě není. A v 6. týdnu a výš plod ve váčku vidět je. Nemyslím teď zkušenost, že podle menstruace vycházel nějaký týden a ve skutečnosti bylo na ultrazvuku těhotenství mladší. To se stát může, protože ovulace chodí každé ženě jinak. Ale jde tu o to srovnání hcg a ultrazvuku a to je bohužel fakt.

somalicats
5. říj 2015

@werumka Ale tady se vychází ze stáří dle UTZ - podle menzes by byla v ještě vyšším týdnu. V 6tt nemusí nutně ještě být vidět i embryo, sama jsem toho zářným příkladem 🙂, dvě v 6tt neviditelná embrya dnes mají 12 let a necelé 2 roky. Ale normální postup by byl vzít i kontrolní krev a sledovat dynamiku růstu hCG. Posílat na revizi jen kvůli tomu, že na UTZ nic nevidím (a to pomíjím situaci, že její dr nemusí mít ten nejkvalitnější přístroj), není standardní postup.

jetynka
5. říj 2015

@werumka Možná máš pravdu možná ne, ono i záleží hodně jak kvalitní uzv lékař má, vím to z vlastní zkušenosti, já byla v 6+3 podle ms a měla jsem opravdu jen prázdný váček, nebyl tam náznak ničeho a čekalo se co z toho bude, třeba u syna ve stejném týdnu byla vidět aspoň malá tečka v gestačním váčku a taky se čekalo co bude a srdíčko bylo až v 9tt. A to já vždy věděla kdy došlo k oplodnění aspoň přibližný den, teď u posledního jsem nachlup věděla kdy se to stalo a srdíčko s plodem bylo vidět až 8+3 podle ms. u první dcery jsem měla srdíčko 6+1 podle ms zase úplný opak. těžko říct jak to doopravdy je,, každá žena to má jinak.

werumka
5. říj 2015

@somalicats
Vím, že přístroj může být nekvalitní. Ale u tazatelky se vychází z hodnoty hcg, nikoli primárně z ultrazvuku. A podle této hodnoty je pravděpodobně ještě ve vyšším týdnu, než v tom 6. Tato hodnota hcg odpovídá tomu, že plod je již vidět. Kdyby tuto hodnotu hcg lékař neměl, pak bych taky radila počkat. Ale v tomto případě si bohužel myslím, že šance je téměř nulová.

werumka
5. říj 2015

@jetynka Však já rozumím tomu, když se stáří těhotenství neshoduje se stářím podle menstruace. Protože stáří podle poslední menstruace odpovídá tomu, že k ovulaci došlo 14. den cyklu. Pokud třeba víš, že k oplodnění došlo až 20. den, tak je pak jasné, že těhotenství bude oproti tomuto výpočtu o týden mladší. U tazatelky se tímto řídit nedá, tam je jediná možnost právě srovnání hcg a ultrazvuku...

karlajasmine
5. říj 2015

Ale ty rozmezi HCG jsou strasne veliky - udava se ze v 6tt je normalni rozmezi hodnoty HCG 1,080 az 56,500. Zakladatelka psala, ze mela HCG 22.000? Jednu tabulku jsem vzala tady:
http://www.whattoexpect.com/pregnancy/ask-heidi...
A tady to samy v cestine
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/medicina/a...

Z toho vyplyva ze hladina HCG je fakt bezpredmetna.. samozrejme, ze hladina ma rust, to ano, proto by bylo dobry napr.14 dni hladinu sledovat, jestli roste, nebo klesa, ale samotna hodnota z jednoho mereni neni vypovidajici..

werumka
5. říj 2015

@karlajasmine To ano, ale tato hodnota naznačuje, že těhotenství nemůže být mladší než je právě ten 6. týden. Může být starší, ale mladší ne. A když se pak tato hodnota srovná s ultrazvukem, tak to napoví ještě víc.

karlajasmine
5. říj 2015

@werumka Jo, to mas pravdu, takze muze byt v 6tt, ale nemuze byt ve 4 nebo 5tt.. ale pokud je v 6tt a na UZ neni nic videt, tak to neznamena, ze je vse ztraceno?, protoze za 14 dni muze byt v 8tt a pak uz tam neco byt videt muze? Vis, jako ze kdyby podle HCG byla uz v 8tt, tak by to bylo jiny.. ale kdyz ma HCG 22.000, tak muze byt v tom 6 tydnu a tim padem na UZ muze opravdu byt porad videt jenom ten gestacni vacek?

werumka
5. říj 2015

@karlajasmine Právě, že ne - v tomto týdnu už by mě být vidět minimálně žloutkový váček a malý plod.