V 6tt nejde vidět plod. Můžu být ještě pořád těhotná?

motylek01
2. říj 2015

Holky prosím o radu,byla jsem u doktorky a neviděla plod,pouze žloutkovy váček,poslala mě do nemocnice,kde mi vzali krev a bohužel potvrdili,že plod není.Hcg ukazuje 22 000.V pondělí nastupuji na revizi,kde mi ještě předtím vezmou krev.Myslíte,že je nějaká šance,že by vypočítali špatně datum poodu a můžu být ještě pořád těhotná?Moc všem děkuji

misula29
2. říj 2015

vždyť v 6tt je brzy, ještě bych se na revizi nehrnula

stepankaw
2. říj 2015

@motylek01 Já měla být dle PMS 6+0, ale byl jen gestační váček, který změřila a odpovídal 5+0, kontrola za 10 dní... už byl plod a odpovídal 7+0. Takže držím moc palečky, kéž to dobře dopadne....

karlajasmine
2. říj 2015

@motylek01 A vis, kdy jsi mela zhruba ovulaci? Jeste bych tomu dala cas.. treba tyden aspon... 6tt je fakt jeste dost brzy..

motylek01
autor
2. říj 2015

@karlajasmine já právě mám opravdu nepravidelnou MS jednou za 2 měsíce,takže ani nevím,kdy jsem otěhotněla,dr i v nemocnici říkali,že vidí jen ten obal,plod ne..strašně se bojím a modlím,aby se stal zázrak ...

motylek01
autor
2. říj 2015

@misula29 poslali mě tam právě v nemocnici ☹

karlajasmine
2. říj 2015

@motylek01 Hmm tak v tom pripade bych jim rekla ze si nejsi uplne jista, kdy doslo k odpodneni a ze to tehotenstvi muze byt mnohem mladsi nez 6tt, muzes byt treba jenom ve 4tt.. a ze bys radeji s tou revizi 14 dni pockala.. oni to musi respektovat a proste te preobjednaji, a jeste jednou se mezitim objednej ke svoji doktorce na kontrolu za tech 14 dni a uvidis? Pokud nemas pravidelnou menstruaci po cca 30ti dnech tak muzes mit ovulaci treba az 25 den cyklu a pak to tehotenstvi jeste proste neodpovida 6tt..

saaralota
2. říj 2015

Na revizi bych nespěchala. Někomu se ukáže mimi klidně až v osmém týdnu. Dost jsem si o tom četla. Já jsem to měla podobně, ale dr. čekal s revizí až do 9. týdne, kdy už bylo opravdu jasné, že z toho nic nebude. Držím palce, ať je vše v pořádku. Pokud máš nepravidelnou MS, tak je podle mě celkem šance, že těhotenství je prostě jen mladší.

ty_na
2. říj 2015

u mě 5+2 nález bez žloutkového váčku, o tři týdny později už ťukalo srdíčko.. neboj, bude to v pořádku.. a co se týče termínu porodu, tak mě ho určili až ve 12+6 a i v ten den jsem dostala průkajdu..

misula29
2. říj 2015

@motylek01 nevadí,ještě počkej 😉

im4fun
2. říj 2015

@motylek01 pokud nemas jine potize - spineni, krvaceni, krece, tak bych s tou revizi fakt pockala tak 2 tydny. Nemas co ztratit, spis naopak...

motylek01
autor
2. říj 2015

@misula29
@stepankaw
@karlajasmine
@saaralota
@ty_na
@im4fun Holky,moc moc děkuji za malou naději,jste opravdu zlaté,trochu jste mě uklidnili,zároveň je mi smutno z toho,že doktorka mě posílá na revizi a neřekne mi,to co vy..Snad máte pravdu..Děkuji vám :-*

karlajasmine
2. říj 2015

@motylek01 Mrkni sem : https://www.modrykonik.cz/forum/o-tehotenstvi/ultrazvuk-54tt-pouze-gestacni-vacek-je-to-problem/

To fakt muze byt tim ze to tehotenstvi je mladsi.. dej tomu tech 14 dni, na revizi jeste nechod' a neztracej zatim nadeji 🙂

dita1979
2. říj 2015

No určitě, taky se divím, že tě doktorka poslala hned na revizi, ono jak to není podle jejich tabulek, tak je všechno špatně....... Počkala bych určitě 14 dní, pak by ti to také mohlo být líto. Držím moc a moc pěstičky 🙂

im4fun
2. říj 2015

@motylek01 jinak vlastne ja to mela stejne. Na prvni kontrolu jsem sla v 5tt a videt nebylo nic, v 6tt jen mala bublinka. A ted jsem v 15tt. Zalezi hodne na tom, co ma dr. za ultrazvuk. Ale je pravda, ze v hodnotach hcg se nevyznam, nikdy mi ho nemerili.
Fakt bych na revizi nechodila. Ale dost se sleduj, jestli nebudes mit krece v brise apod. To bych pak jela do nemocnice.
Ja tenkrat sla na revizi v 13tt, kdy plod vypadal na 9tt, cykly jsem mela pravidelne a presne na den vim kdy jsem otehotnela, takze tam bylo fakt jasne ze to je v pytli. Ale 6tt je fakt strasne brzo ma revizi. Podle me muzes jen ziskat nez ztratit

karlajasmine
2. říj 2015

Doktori kolikrat jak neco neni podle tabulek tak to hrozne hroti, ze je to vsechno spatne.. moji mame taky tvrdili uplne jinej termin porodu, kdyz cekala mne (podle tabulek) a mama jim pry tenkrat rikala, ze ne, ze ona vi naprosto presne kdy mela ovulaci a ze je tehotna o 3 tydny kratsi dobu, tak ze ma termin az o 3 tydny pozdeji.. ze mela ovulaci pozdeji.. a oni ji proste neverili. Samozrejme ze ''prenasela'' a ja jsem se narodila na ten termin, ktery ona puvodne vsem rikala.. takze podle doktoru to byl nejakej 42/43tt. ale ve skutecnosti jsem se narodila na velikosti a vaze ktera odpovidala 39tt... protoze to tehotenstvi proste bylo stary 39tt...

betelgeuzz
2. říj 2015

Z takových doktorů se mi otvírá kudla v kapse 😠 Bohužel podobné příspěvky tu čtu dost často, jak doktor brzo plaší, že těhotenství nevýjde, objednávají na revize a těsně před revizí ještě mimčo najdou. nechápu, kam se tak spěchá. Dřív šla ženská k doktorovi, až neměla 2x MS, žádné testy nebyly. Dnes se tam běží hned s vynechanou MS a jsou to akorát zbytečné nervy. Revizi bych odmítla a čekala minimálně další dva týdny.

dindonka
2. říj 2015

Jeste bych pockala. Ja mela zivy plod az ke konci 6tt. A do toho 6 nevideli nic. U kazde to muze byt jinak. Odloz revizi. Nedej se

jhoki
2. říj 2015

Taky bych počkala, těhu může být mladší. Uvidíš, že to bude OK!

ppejskova
2. říj 2015

V 6tt jsem měla taky jen váček,ale moje doktorka mi řekla,že to ještě není směrodatné,přesně jak jsem se dočetla,i já měla nepravidelný cyklus,no pozvala si mě za 14 dní aniž by mě strašila revizí,a už normálně tlouklo srdíčko jako o život,všechny testy máme jak z učebnice,dnes jsme v půlce, co jedině tak se nám schovává a nevíme co se nám vylíhne...takže na revizi nechoď a počkej ne vsechny miminka se taky vyvíjí stejně rychle často to kolem 10tt rychle dohání 🙂
Pro jistotu si třeba ještě udelej nějakej hodně citlivej test a klid...

ty_na
2. říj 2015

Kup si test v lékárně DR.MAX se stejným názvem .. Má citlivost 10 mIU/ml, což je velká citlivost a uvidíš.

motylek01
autor
2. říj 2015

Holky a navíc mi minulý týden říkala,že jsem 5,6.tyden a teď mi napsala do zprávy do nemocnice,že jsem 11.týden..To taky nechápu..

saaralota
2. říj 2015

@ppejskova @ty_na testování je podle mě k ničemu, já jsem měla podobný problém, nakonec to nedopadlo dobře, ale HCG mi ukázkově rostlo (dle opakovaných testů z krve). Bohužel se ale vyvíjelo jen plodové vejce a plod nikde... není to tak výjmečný případ.
@motylek01 to s těmi týdny je taky divné... každopádně revizi bych být tebou odložila a nechala si vše pořádně vysvětlit a pokud jsi v tom 6. týdnu, tak pro jistotu ještě počkat...

karlajasmine
2. říj 2015

@motylek01 A kdy jsi mela posledni MS?

motylek01
autor
2. říj 2015

@karlajasmine poslední MS jsem měla v polovině července..

ty_na
2. říj 2015

@motylek01 a termín porodu máš vypočtený na jaký datum? pokud jsi měla poslední ms v polovině července řekněme 15.7. , tak jsi musela otěhotnět někdy koncem července... tzn, že bys teď měla být přibližně opravdu v tom 11-12tt, tak tomu už vůbec nerozumím..

ty_na
2. říj 2015

anebo ještě jedna možnost.. dle poslední ms jsi 11-12tt, ale dle utz 5-6tt.. což je rozdíl šesti týdnů.. jaké máš cykly-pravidelné či nikoliv?
@motylek01

ppejskova
2. říj 2015

@saaralota určitě nepopírám může se stát, ale co rozhodně neprospěje je stres,a nervovani se...na to je dost času když to nedopadne...podle mne...

im4fun
2. říj 2015

@ty_na ona psala ze ma cykly nepravidelne-MS jednou za dva mesice. A to se pak tezko pocita.

karlajasmine
2. říj 2015

@motylek01 Tak podle MS tim padem vychazi ze jsi v 11-12tt, ale pokud mas opravdu cykly pravidelne po 2 mesicich, tzn. fakt hodne dlouhe, tak jsi teoreticky mohla otehotnet v pulce srpna, tzn. ze bys ted byla v 8-9tt.. ale je fakt ze porad uz by na tom ultrazvuku melo byt videt neco vic nez jenom ten vacek.. tak to moc nadejne nevypada :-/.. ale tak dej tomu treba jeste 14 dni a uvidis..

motylek01
autor
2. říj 2015

Právěže velice nepravidelně,někdy se stane,že je nedostau třeba i 4 měsíce,ale většinou každé 2 měsíce..Hodně špatně se to počíta..