Může být na plod v 6tt ještě brzy?

kirinka1
9. říj 2017

Zdravím,
chtěla bych Vás požádat o radu. Jsem nějaká zmatená, nešťastná. Byla jsem u doktora na ultrazvuku a doktor mi řekl že jde vidět jenom gestacni vacek ale ještě nevidí plod a že pro mě s největší pravděpodobnosti nebude mít dobré zprávy. I když jsem poslední MS měla před osmi týdny, otěhotněla jsem přesně na den před šesti týdny, vím to se stoprocentní jistotou. Takže bych teď měla být v 6tt a nemusí to být ještě úplně ztracené, ne? Ještě se může ukázat..?🙂 Máte s tím někdo zkušenost? Moc děkuji za jakoukoli reakci.

lmartinkova85
9. říj 2017

Ahojky já byla 5+4 kdyz jsem byla poprvé na ultrazvuku říkal ze jeste vidět není ze to nevadí ze muze byt mladší..nikdo neví kdy přesně byla ovulka.. akorát u me to spatne dopadlo 10dni na to jsem potratila..tak u me se nevyvijelo byl jen Vacek. Ale nemusí to takto dopadnout nevíš přesně kdy se to mohlo stát to bude dobrý uvidíš hlavně nestresuj...držím palečky

kirinka1
autor
9. říj 2017

Jej, Tak to je mi líto. Já už jsem z toho právě úplně v háji. Všude čtu jak už v 6tt jde všechno krásně vidět... No uvidíme. Každopádně děkuju 🙂)

sabcav
9. říj 2017

@kirinka1 pokud jsi měla poslední ms před 8 týdny (a styk před 6 týdny) , tak jsi nyní v 8.-9.tt (těhotenství se počítá všude od poslední ms, ne od ovulace/styku) a to už by plod měl být vidět (abych byla přesnější, váček v tomhle týdnu bývá kolem 3-4 cm a v něm plave cca 2 cm miminko s bijícím srdíčkem) , gestační váček bývá vidět kolem 4+něco, gestační váček s plodem velkým pár mm a srdíčkem kolem 5+něco ...

není možné, že si otěhotněla ještě později, než píšeš ?

držím palce, ale upřímně, moc dobře to nevypadá ☹

kirinka1
autor
9. říj 2017

@sabcav Jo takhle. Já myslela že se to počítá od poslední MS protože ne vždycky je známo , kdy k oplodnění došlo. A že se to potom ustálí podle velikosti plodu.
Ale tak tím páde je to asi vyřešený. 8-9.tt je samozřejmě dost na to aby šel plod vidět .
Děkuji za info🙂

ejmate
9. říj 2017

U mě bylo v 6tt také všechno vidět, i srdíčko už bilo, ale nakonec v 11tt jsem musela na revizi kvůli zamlkému potratu. Člověk nikdy neví, jak to bude. Držím palce 😉

rozarka2213
9. říj 2017

@kirinka1 já byla v 7tt a doktorka jen konstatovala, že tam je gestační váček, ale neřekla, že je něco špatně. Tvářila se úplně v pohodě, taky jsem tenkrát hrozně stresovala no a v 10tt už mi konečně potvrdila to srdíčko 🙂. Určitě je ještě brzy, uvidíš 😉

bacika
9. říj 2017

@kirinka1 Mě bylo u obou dětí řečeno, že je tam jen gestační váček a že ještě nic nevidí a mám přijít později a u obou tam byli 🙂 V šestém týdnu to je asi ještě brzy přesně určit, nejde vidět ještě ani srdíčko nic, takže vše může být ještě jinak. Neházela bych hned flintu do žita a držím pěstičky 🙂

kirinka1
autor
9. říj 2017

@rozarka2213 Přála bych si aby bylo brzy, ale vzheledem k tomu, že i když vím, jak je plod starý, to musím počítat od poseldní menstruace, je už nejspíš pozdě.

sabcav
9. říj 2017

@kirinka1 každá ovulace ale nemusí být v půlce cyklu, někdy se třeba i o týden opozdí a podle ms jsi třeba 6+0 a podle utz 5+0, , ale tvůj utz nález (váček bez plodu) odpovídá na ten termín 4+něco ... tzn. , že by to bylo teprve 2-3 týdny od úspěšného styku ...jindy, než před těmi 6 týdny jsi otěhotnět nemohla ?

kirinka1
autor
9. říj 2017

@sabcav Právě že ne. 🙂) Vím, že to bylo před těmi šesti týdny.

lmartinkova85
9. říj 2017

U druhého prcka jsem měla ovulaci pozdě těsně pred ms! Test jsem měla pozitivní až týden po vynechání tím tuplem musel byt i menší podle ms...tehda jsem sla k dr až kolem 8tt to uz bylo vidět krásné mimco

sabcav
9. říj 2017

@kirinka1 pak už styk nebyl vůbec nebo byl a byl třeba přerušovaný ? Ono se klidně může otěhotnět i z přerušovaného styku , několik mých kamarádek je toho přímým důkazem 😀 .

Pokud by už od té doby žádný styk nebyl, tak to dobré není ☹ ... pokud by byl, i když třeba jen přerušovaný, je možné, že je těhotenství mladší a je tam naděje, že se plod ukáže 🙂 😉

kacasa
9. říj 2017

@kirinka1 už by měl být vidět alespoň žloutkový váček .-( já mám to samé..jsme teď 8tt a vypadá to dost blbě..k potratu se mé tělo zatím nemá..a já nechci na revizi ☹

petapetruska
9. říj 2017

Tak ony spermie jsou schopne prezit leckdy i tyden takze jsi mohla mit pozdeji ovulaci,ony pockaly a je to.....ne vzdy selze ridit tabulkami.....ja mela mimi o skoro dva tydny mensi nez by "melo" byt.,v 6tt jakoze uz s tim zpozdenim jsem mela jen dutinku,za 10dni uz bylo videt i miminko...a bylo vse ok...takze neztracej nadeji a cekej no..

2hanah
24. lis 2020

@bacika Taky může záležet i na ultrazvuku, na některých to fakt vidět nejde, souhlasím s Vámi, že nic není ztraceno👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru