Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

osinka37
11. črc 2010

Ahoj, je mi 38 let a jsem po revizi pro zamklé těhotenství asi v 6 týdnu ☹ Hcg krásně stoupalo až na 8650, dutinka 8mm, sono- děloha bez struktur plod ☹ Šlo o první těhotenství.
Mám za sebou inseminaci, 2* umělé oplodnění a po x letech jsem otěhotněla přirozenou cestou a neplánovaně, bohužel se špatným koncem. Byla jsem již smířená z bezdětností a přišlo tohle. Proč tohle všechno?? Chce mi snad příroda říct, že moje naděje ještě neumřela???
Chci se dát brzy do pořádku, poradí někdo jaké vitamíny či čaj užívat. Díky.

zzzzuuuuzzzziiii
14. črc 2010

ahoj holky, chci se jen zeptat, zda mate nektera podobnou zkusenost... 2.7.2010 jsem prodelala revizi delohy, vsechno bylo v poradku, zadne vyrazne zdravotni potize nemam, tento patek mam jit na kotrolu... Vcera - tudiz az 11 dni po revizi jsem zacala spinit - neni to krvaceni, ale rekla bych ze dost vyrazne spineni, jakoby na zacatku mesicku, nebo takovy ten dozvuk mesicku... je mozne ze az po 11 dnech se to takhle zacalo dit? Je to normalni? Po zakroku jsem ani nekrvacela, nic... az ted a dnes to pokracuje. Prosim o vase info.

zzzzuuuuzzzziiii
14. črc 2010

@osinka37 Ahoj Osinko, je mi moc lito, co prozivas, taky jsem si tim prosla, taky v 6 tt. Mrzi me to, protoze vim, jaky to je a jak je clovek beznadejny... asi nam nezbyva nic jineho nez verit... holky tady na konikovi mi doporucili prirodni doplnek stravy "Gynex" nasla jsem si to na internetu a hned objednala... mrkni na to, sice to stoji 500, ale pokud to bude mit takove ucinky - i na psychiku - tak penez nelituju. jde o to, co nejdriv se z toho dostat, at uz sakra taky mame stesti a to roste nam brisko ☹ . Drzim palecky.

30maja
11. srp 2011

@vlasta23
ahoj Vlasto
nevim, zda jsi jeste tady. Ale to jsi tady popisovala v rubrice o zamlkl.tehu ze dne 5.cer.2008 - spineni, podle ovu spise 5tt. jinak 6tt. HCG kolem 3000 ale videt jen gestacni vacek... Ja mam ted totiz uplne to same.
Tak by mne zajimalo, jak to dopadlo - a jestli soudim podle obrazku, tak asi dobre????? 🙂 😉

dekuji moc za odpoved!
Maja

kiticka
15. zář 2011

Ahojky holky.Jak tak koukám zamklé těhotenství je opravdu častější než jsme si myslela. I nám se stalo.Byla jsem v 8týdnu an kontrole vše v pořádku a pak v 10týdnu jsem šla na skrining a pan doktor mi oznámil že plod je zaniklý , že těhotenství skončilo, nebije srdíčko a pold se nevyvíjí.Je to šílený pocit, ta beznaděj a bezmoc, řekli jsme to všem známím a ted najednou je vše jinnak:(.Hned druhý den jsme šla revizi a ted jsme doma a odpočívám.Jsem hrozně unavená a bolí mi pořád břicho.Dostala jsem i antibiotika.Pan doktor mi řekl, že po šestinedělí se můžeme začít snažit znova.Že každé těhotenství je 50/50, že je důležité otěhotnět ale ještě to neznamená že pujdu domu z porodnice s miminkem.Je mi po mimi strašně smutno.S přítelem jsme se na ně tak těšili, a ted niiic a prázdnota.Nezbývá nic jinného, než sebrat sílu, a zkusit to znovu a věřit, že tentokrát to vyjde.Mějte se všechny krásně a přeji hodně štěstí a zdravá miminka🙂))).....papapa Jana 33let

sem
30. zář 2011

Ahoj všem, po dvoletém marném snažení jsem otěhotněla z IVF a bohužel těhotenství zaniklo 😢
@kiticka naprosto tě chápu, jsem na tom úplně stejně, v 8+0 tt jsem byla na kontrole a vše bylo jak má, srdíčko krásně blikalo a miminko prospívalo a odpovídalo i velikostí, měla jsem hroznou radost a v 10 tt jsem šla na kontrolu a miminko už bylo bez srdíčka a včera jsem musela podstoupit revizi dělohy. Jsem naproto na dně a nevím teď kudy kam a mám strach z dalšího IVF. V nemocnici mi doporučili snažení až po 3 měsících. ☹

tichackova
4. říj 2011

Holky, nerada se v tom pitvám, ale jen by mě zajímalo, než došlo k tomu, že přestalo bít srdíčko a plod se přestal vyvíjet, měly jste normálně těhotenské příznaky? Jako nevolnost, nateklá prsa...

veruska007
4. říj 2011

Ano.

berenik
4. říj 2011

Ja jsem mela tehotenske priznaky (a i rostl HCG) i pote co se plod prestal vyvijet.

marcelkap
4. říj 2011

@tichackova Ahoj, já jsem byla na první kontrole u dr. v 9.tt, tam mi řekl, že srdíčko ještě nevidí, ale že tomu dáme ještě naději, za týden jsem šla znovu a od dr. rovnou do nemocnice na revizi. Příznaky jsem měla takový, že jsem byla unavená a bylo mi špatně (ale nezvracela jsem), ale to ani při prvním těhu ne.

sem
4. říj 2011

@tichackova bohužel ano a dokonce po revize mám ty příznaky ještě silnější, když jsem odcházela z nemocnice tak jsem měla prsa jak dva balóny a ještě citlivé i bradavky což jsem po dobu těhotenství vůbec neměla! Všechny potraviny, které mi vadily v těhotenství mi vadí ještě teď (6 den o revize). Únava byla až do revize velká, takže opravdu to asi poznat nejde, že miminko umřelo!

marcelkap
4. říj 2011

@sem To je nejhorší...víš že jsi těhotná, ale nevíš že je něco špatně 😖

sem
4. říj 2011

@marcelkap jjj to je pravda, jak dlouho jsi po revizi???? Já bohužel byla těhotná až po IVF a bylo to první dítě takže mne to dost vzalo a další snažení až od lena ☹

marcelkap
4. říj 2011

@sem My už jednoho prcka máme, takže to asi snášim líp. A zadařilo se nám na druhej pokus teď, takže vim, že to u nás jde. Promiň, že to píšu... musí to být pro vás hrozný po ivf a ještě poprvý. Já jsem byla na revizi 23.9.

sem
4. říj 2011

@marcelkap za to nemůžeš, ale faktem je, že kdybych věděla, že se zasnažím a můžu otěhotnět tak bych to opravdu asi snášela jinak ☹ . Já byla na revizi 29.9., a jak se cítíš? Krvácíš nebo tak něco?

martinakl
4. říj 2011

@tichackova Ahoj. My jsme zjistili, ze mimi nezije na zacatku 16t dva dny po svatbe. Podle velikosti bylo aspon 2 tydny mrtve a ja nic nepoznala, priznaky byly porad stejne :(

tina74
4. říj 2011

@sem Je mi moc líto, co se Ti stalo. Četla jsem to ještě v uzamčené diskusi a než jsem mohla zareagovat, najednou mi do ní z nějakého důvodu zmizel přístup. Musím říct, že to se mnou pořádně zamávalo. Jednak mám za sebou dvě zamlklá těhotenství v minulosti (hned na začátku, ani nenaskočila srdeční odezva, ale spolu s lékaři doufám, že se příčina našla a vyřešila) a teď mám taky po IVF a čekám na NT screening. Vzhledem k tomu, že budu mít mezi screeningem a posledním vyšetřením 3 týdny, docela mám strach, aby mi neřekli něco podobného jako Tobě. Děsí mě to víc než samotná genetika...
A jak Ti je? Budeš teď podstupovat nějaká speciální vyšetření?

sem
4. říj 2011

@tina74 moc ti děkuji za tvou podporu. No plácám se v tom a snažím se vzchopit, vždy když mi napíšou holky co něco podobného mají za sebou a už jsou třeba těhulky nebo maminky dodá mi to sílu. Bohužel, nejhorší pro mne je to, že nemůžu nevím z jakého důvodu otěhotnět přirozeně takže mě samozřejmně limitují pokusy IVF hrazené pojišťovnou (zbyly dva) a to mne stresuje, protože jako samoplátce IVF to, abych šla nevím kam na to vydělávat!!!! Jinak moc ti držím palce, máš toho za sebou také dost takže vůbec nemysli na to špatné, hezky se nalaď a těš až uvidíš své miminko na UTZ - sama jsem se stresovala a pořád bála a nemá to cenu, stejně to ničemu nepomůže takže si zakaž veškeré diskuze o zamlklém těhu apod. 😉 ať ti to neuškodí 🙂 . Jinak dnes jsem si vyzvedla žádanku na genetiku, imunologii a hematologii tak snad se něco zjistí! Moc ti děkuji za tvou podporu!!!!!!!!! Můžu se zeptat co byla příčina těch zamlklých těhu u tebe - klidně písni do IP jestli to sem nechceš psát - díky.

martinakl: no to je také strašné! V 16tt to je hodně, co se stalo???? A už se snažíte o další mimi nebo je to čerstvé? Vůbec si neumím představit jak těžce se s tím člověk musí vypořádat.

michele30
4. říj 2011

@sem Ahoj, je mi líto, co tě potkalo a vím, že teď to bolí hodně ☹ já měla zamlklý potrat dvakrát, v 10. a 13. týdnu, podruhé to bylo před rokem a trvalo mi dlouho, než jsem se rozhodla pro další snažení, začínáme zkoušet mimčo až teď, ten strach byl větší a je pořád, děti žádné nemám e je mi přes 30.
Držím moc palce, ať to brzy přebolí a hlavně nepřestávej věřit, určitě budeš jednou máma 😲

martinakl
4. říj 2011

@sem Mam 4 tydny od revize. Byla to holcicka a byla moc postizena (Downuv syndrom, Edwardsuv syndrom, Patauuv syndrom atd) Skoro vsechny chromozomy byly spatne, ani to nemohla prezit. Ted cekame na vysledky z genetiky, jestli to neni dedicne. Ale pry by nemelo byt. Navic uz j to podruhe, loni v prosinci jsem prodelala mimodelozni tehu. Dve nahody proste... Mame smulu. Jinak jsem uplne zdrava pry. A otehotnet se nam podarilo pokazde napoprve (poprve to navic bylo neplanovane, taky celkem nahoda...). Snazit se budeme asi az pristi rok. Jeste ted, kdyz se treba koukam na fotky ze svatby, tak je i na nic pri pomysleni, ze jsem v sobe mela mrtve mimi ☹ Uz mi i rostlo brisko, koupila jsem tehu kalhoty a tak.. No snad bude brzy lip a aspon ta genetika dopadne dobre.

sem
4. říj 2011

Jéé holky děkuji za Vaši podporu, koukám, že nás je opravdu hodně co máme takové trápení
@michele30 děkuji, dvakrát a ještě ve 13 tt to už je také hodně a člověk už věří, že to bude dobré a má pocit, že překročil tu pověstnou 12 a ono pak tohle. A otěhotněla jsi při té vší smůle alespoň přirozeně a co genetiku a imuno máš udělané? Máš na to nárok po dvou potratech.

@martinakl Já vůbec nechápu jak to, že žila tak dlouho až do 16tt, mě říkali, že ty zamlklé těhotenství jsou vždy genetického původu a většinou zaniknou právě do toho pověstného 12tt. No Marti já jak se znám tak já bych v 16 tt už nakupovala a to by mne fakt už zabilo! No prostě to dáme v tom roce 2012 a snad se nám zadaří zdravá miminka
😉. Já tě chápu já měla v sobě také dva týdny mrtvé miminko, zjistili to až na další kontrole.

martinakl
4. říj 2011

@sem ono asi umrelo na zacatku 13t podle velikosti. tak aspon mi nemuseli vyvolavat porod a sla jsem na revizi. No tak snad se opravdu pristi rok zadari nam obema... I kdyz ja zatim nejakou nadeji nepocituju, ale to snad prejde.

marcelkap
4. říj 2011

@sem Já jsem ted v pohodě. První 3 dny jakž takž dobrý, pak strašný bolesti břicha, vyšly ze mě velký cucky sražený krve a pak se to tim asi nějak pročistilo a od tý doby je mi fajn.
@martinakl To je hrozný, v 16.tt. A ještě vědět pohlaví... Brzy se z toho dostaňte 😉 My taky plánujem po novým roce se začít zas snažit, nebo koncem roku, jak to vyjde a jak dr. povolí.

marcelkap
4. říj 2011

@martinakl Mě říkali, že od 13.tt se už vyvolává porod. Tak to jsi měla dobrý, že jsi šla "jen" na revizi.

martinakl
4. říj 2011

@marcelkap No my ho nevedeli. Ale pak po to vsem jsme byli na onzultaci na genetice a jak mel ten doktor pred sebou ty papiry, tak jsem tam koukla a stalo tam "plod zenskeho pohlavi".. ☹
Ono to nebylo uplne jasny vsechno. Podle predchoziho UZ (kdy jeste mimi zilo) jsem byla na zacatku 16t, podle MS dokonce 17. Ten plod merili, nez jsem sla na revizi, ale byl nejak spatne nastaveny, ze jednou zmerili 12t, jednou 13t, tak nevedeli, co se mnou, a nakonec me poslali na revizi.
Mne doktor doporucil pockat pul roku. Ale pak jsme se dohodli, ze v lednu prijdu na prohlidku a pak se uvidi.
Jak dlouho mas ty po revizi? Ja 4 tydny. Druhy tyden chodim do prace. Za coz jsem moc rada, protoze mi hrozila druha revize, vypadalo to, ze neco v deloze zustalo, ale nakonec dobry..

marcelkap
4. říj 2011

@martinakl Tyjo, to musí být blbý se takhle dozvědět, že to byla holčička...
Rozhodující tedy asi nebyly ty týdny, ale to, že nebilo srdíčko, ne?
Já jsem 10 dní po revizi - byla jsem v pátek, v so a ne s náma byl manžel, po a út si vzal dovču a st byl svátek a ve čt šel do práce, takže skoro týden jsem odpočívala. Bylo to fajn, tolik jsem toho nepřečetla snad za dva roky zpátky a pěkně jsem se vyspala. Manžel v noci hlídal, přes den se staral, chodil s malou ven...jsem měla takovou malou dovču 😀

martinakl
4. říj 2011

@marcelkap To, ze nebije srdicko, jsme se dozvedeli, kdyz jsem sli do genetickeho centra na odber choriovych klku kvuli spatnym vysledkum ze screeningu. Ja jsem tam sla s tim, ze podezreni na Edwardsuv syndrom, ktery vysel s pravdeppodobnosti 1:25 ze screeningu, se proste nepotvrdi, ale misto toho jsme se dozvedeli tohle. No jesteze tam se mnou byl manzel, jinak bych tam asi uplne zkolabovala...
Ja byla doma mesic a pul. Jeste nez jsme se dozvedeli tohle, me dokor nechal doma, protoze jsem od 12t krvacela. Tak jsem mela uz toho valeni se plny zuby 🙂 Akorat ted mam problemy dostat se do toho pracovniho tempa. Ale mame super kolektiv, tak mi to dost pomaha.

michele30
4. říj 2011

@sem byli jsme na genetice a jsme v pořádku, nic se nezjistilo,já jsem šla po druhé revizi k bylinkářce, moc na tohle nedám, ale měla jsem lepší pocit, že pro mimčo udélám maximum,, tak jsem pila čaje a bylinné elixíry, říkám si, že když bylinky nepomůžou, tak ale ani neuškodí 🙂 moje kamarádka u ní byla, dlouho nemohli mít děti, byla dvakrát na IVF, jednou nic, podruhé se povedlo, ale po pár týdnech potratila, tak si řekla, že si dá rok pauzu a zkusí bylinky.Otěhotněla přirozeně po pár měsících a teď mají neplánovaně ještě miminko 😉 takže věřím, že se dočkáme všechny.
Já tedy otěhotněla přirozeně, to je mi líto, že ty máš tu cestu k miminku ještě složitější ☹

michele30
4. říj 2011

@martinakl 16.týden, ach jo, já nevím, jestli si po takových zkušenostech může to těhotenství člověk vůbec užívat ☹ já se budu asi třepat až do konce, pokud to vyjde 😒

martinakl
4. říj 2011

@michele30 Presne tak. Jesteze nam se to pokazde aspon podarilo prirozene a hned. Jen ten konec byl vzdy spatny. Tak snad priste uz to klapne. No ja jak jsme prekonali 12t, tak jsem si myslela, ze uz to bude dobry a pak tohle.. Clovek si nemuze byt nikdy jisty.