Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

beandy
17. kvě 2013

@maasa Dopadlo to tak, že ve středu jsem začala špinit a včera se rozjela MS. 🙂 Mám teď cyklus 31 dní, kterej jsem měla i před otěhotněním +-, takže pohoda. 🙂 No holt se budem snažit zas za 14 dní. 😎

martaa
30. kvě 2013

Já jsem zamlklý potrat a následnou revizi prodělala v srpnu 2011 vývoj plodu se zastavil na 8tt, krátce na to jsem otěhotněla po druhé, ale bylo to nečekané a příliš brzy a spontáně jsem potratila 27.12.2011, nejhůř mi bylo v nemocnici, kde se na chodbě skvěl vánoční strom ka u něj posedávaly mamky s čerstvě narozenými miminky ☹ bulela jsem jak želva, na pokoji se mnou byla paní, která mi v tu chvíli pomohla ze všech lidí nejvíc i když ani nevím jak se jmenovala...pak jsem čekala mnoho měsíců a měla hrozný strach, že se vše bude opakovat, nyní jsem v 20tt a vše vypadá dobře i když malinká vnitřní nejistota pořád kdesi hlodá, snažím se nenervovat a těším se na miminko🙂 Všem vám držím palce a přeju ať jste brzy v pořádku a miminka taky. Každá taková zkušenost je bolestivá, ale je potřeba tu bolest přijmout a nevzdávat to. Příroda je mocná a někdy silnější než naše touhy, ale stejně věřím, že tentokrát to vyjde🙂

zuzikhak
7. čer 2013

Ahoj,já byla na revizi v listopadu a od února se opět snažíme. Teď je to týden co mám zpoždění, test jsem si ještě raději nedělala, chystám se na to zítra ráno. Mám takhle lepší pocit, jak se říká občas lepší nic nevědět :o) No ale příští týden se to tak či tak dozvím.

mufyxa
11. čer 2013

Ahojky holky v neděli jsem byla na revizi byla jsem v 10 tt a miminečko se přestalo vyvíjet v 8+6 v neděli od rána bolest v podbříšku a v poledne krvácení tak jsme jeli na pohotovost kde mi udělali UVZ a tam mi to sdělili myslela jsem že je konec světa ....uplně jsem se psychicky zhroutila , manžel je na tom ještě hůř snažíme se o mimi už skoro 3 roky 3krát neúspěšná inseminace a při druhé IVF se nám to povedlo bohužel to dopadlo takhle a já už nějak ztrácím naději a sílu . 😢

renda12
12. čer 2013

ahojte holky ,zřejmě už sem taky k vám patřím máme 3 iui neuspěch a první ivf neúspěch na konci 3týdne jsem byla.od pondělí jsem krvácela začlo to 3.6. a bolesti v podbřišku.byla jsem na krev včera a klesla z 2000 na 450 a v děloze je vidět krev i v plodu měla jsem dvě embria doktor řekl že je to konec že mám vysadit léky a dojít za týden na ultrazvuk a krev at je to potvrzené.jen mám dotaz jak dlouho to krvácení trvá jelikož dnes je to už 9den s tále krvácím břicho už mě tak nebolí ale je to hrozné jinak mi řekl že mám ty léky vysadit a dostanu měsíčky.teprv tak nevím normálně mívám měsíčky tak 1nebo druhého dne v měsíci.co bude teď??

zuzikhak
26. čer 2013

Tak jsem byla u doktora a snad se to povedlo. Ale stejně mám tak trochu strach,příští týden jdu na další kontrolu,tak uvidím.

zuzikhak
4. črc 2013

Tak se to nepovedlo. Po druhé opět nic, zase jsem skončila na 8 týdnu. Včera ráno jsem byla na revizi a odpoledne jsem byla už doma. V tuhle chvíli jsem akorát strašně naštvaná, myslím si, že doktoři něco zanedbali, přece není normální když se to stane dvakrát za sebou.

b_e_r_r_y
9. črc 2013

@zuzikhak Tak to mě mrzí. Já mám za sebou v červnu první revizi a teda celkově mě překvapilo, že doktoři k tomu přistupují tak, že řeší až třetí potrat. Kamarádka potratila dvakrát a musela vyloženě dr ukecávat, aby udělali genetické testy... no a vyšla z toho leidenská mutace, takže kdyby je neukecala, tak dost pravděpodobně potratí i potřetí, vše se ale vyřešilo a dnes má krásnou holčičku. Tak jen posílám povzbuzení, aby ses nenechala odbít a třeba je zkoušela udolávat, aby něco dělali.

zuzikhak
11. črc 2013

To je právě to, že leidenskou mutaci mám a vím to už asi 10 let a doktoři to z mého pohledu podcenili, i když jsem jim to několikrát říkala :o(((,takže po třetí už se jen tak odbít nenechám!!! Bohužel to dopadlo jak to dopadlo, kdyby se to podchytilo hned už jsem v červnu mohla mít mimčo a takhle se budu zase stresovat

lenusinka2
18. črc 2013

ahoj holky, po včerejším a dnešním utz jsem totálně na dně. dnes bych měla být dle posl. MS 7+1. V pondělí jsem volala na gyndu s tím, že jsem nedostala ms a mám pozitiní těhotenský test a kdy mám přijít. sestřička mi řekla, že je to moc brzo, že stejně nebude nic vidět. nicméně mě tedy objednala na středu 17.7. na utz byla vidět malá kulička, ovšem prý mimi neodpovídá dle MS (7+0) ale tak o 14 dní méně. a pan dr. mi řekl, že se mám připravit na nejhorší, že z toho nic nebude. srdíčko samozřejmě nikde. nic víc nic míň. šla jsem odtamtud úplně na dně. brečela jsem celý den. rozhodla jsem se jít tedy dnes do nemocnice, doufajíc, že mi řeknou něco víc. přístup lékařů mě opravdu zarazil. že prý pozitivní těhotenský test, ještě neznamná že budu mít dítě! a že pokud se mimi nebude vyvíjet, tak se prý selektují "nezdravé" děti od těch zdravých, které mají 2 ruce, 2 nohy a něco v hlavě!!!!! chápete ten přístup? já na dně, že není vše jak by mělo být a oni mají takové kecy. nicméně mi řekl, že mimi opravdu neodpovídá, nález GS 9 mm zatím bez prokazatelných struktur. navíc jsem po utz začla špinit. velmi se bojím, že to dopadně špatně. mátě některá zkušenost s tím, že by mimi bylo o 2 týdny zpožděné a pak se u něj objevilo srdíčko? na další utz mě pozval za 14 dní. a prostě nechápu, proč m nikdo vlastně přesně neřekl, v kolikátém týdnu tedy jsem?

seb
24. črc 2013

@lenusinka2 ahoj, mě taky dr řekla, že to co vidí na UZ je o 14 dní mladší, ale že by to mohlo být mladší těhu a pozvala mě za 3 týdny a to už bylo narostlé dle UZ na 8tt+nějaký ten den navíc, já si nechala ještě udělat z krve hcq jestli roste a to rostlo, tak má, tak snad to dopadne vše
ti doktoři jsou občas na facku s těma svýma kecama 😠 , ale překvapuje mě, že ti neudělali testy hcg

zuzikhak
25. črc 2013

Bohužel vám neřeknu nic moc potěšujícího. Dle mích dvou zkušeností. V kolikátém týdnu ti přesně neřeknou protože můžeš otěhotnět v průběhu celého měsíce, protože ovulaci můžeš mít téměř kdykoli a doktoři to berou od prvního dne poslední menstruace, takže tam klidně těch 14dní lítá. Ale mě třeba HCG měřili a stoupalo mě to, ale stejně to bylo na nic. Dvakrát jsem skončila na 8 týdnu a bohužel doktoři to berou v celku normálně, je to hrůza, ale oni se s tím setkávají deno deně několikrát a my to bohužel bereme více osobně.

koliotte
25. zář 2013

Ahoj holky, v únoru jsem prodělala zamlké těhotenství - psala jsem o tom tady a maminky mě podpořily, za což jim moc děkuji ! Pomohly mi trápení překonat a psychicky se srovnat. Teď v září bych bývala rodila ... O další mimčo jsme se snažili hned od následující menstuace, bohužel byla nepravidelná. Pak mi kamarádka doporučila Sarapis mensis (jde koupit v lékárně), stačilo jedno balení, cyklus se srovnal a já po čtyřech měsících opět otěhotněla. První tři měsíce jsem si ale neužívala, hrozně jsem se bála, navíc jsem v 10. týdnu zase začala krvácet ... mimi se ale udrželo a nyní jsem v 17 tt. Těhotenství si konečně užívám a na mimčo se moc těšíme. Chci tímto vzkázat všem maminkám, které si prodělaly potrat, ať se nebojí, bolest časem přebolí. Chce to jen vytrvat, srovnat se, nemyslet na to a vše nakonec dobře dopadne !!! 🙂 🙂 🙂

jennyska
5. lis 2013

@martinakl Ahoj Martinakl, mohu tě poprosit, zda bys mohla svou zkušenost s Pataovým syndromem vložit do naší Wiki knihovničky? Klidně na tento link https://www.modrykonik.cz/patauuv-syndrom/ zkopíruj svůj příspěvek z této diskuze, kterým tak pomůžeš ostatním těhulkám, jenž si prochází tím stejným obdobím a hledají radu, tip, pomoc, podržení v této chvíli...
Děkuji TI a přeji fajn den 🙂
Janča

piskotatko
6. lis 2013

Ahoj všem, moc bych prosila o radu. Jsem 5 dní po revizi dělohy (zamlklé těhotenství v 8. týdnu). Psychicky na tom nejsem vůbec dobře. Rádi bychom se snažením o miminko začali s manželem co nejdříve, ale povinné 3. měsíce chceme dodržet. Ráda bych si při zotavování trošku pomohla bylinkami. Četla jsem, že na dělohu a ženské orgány vůbec, je dobrý Kontryhel a Drmek (dále Maliník, Meduňka, Sporýš, Heřmánek a Šalvěj). Máte s těmito bylinkami některá zkušenosti? Popřípadě v jakém množství a kdy je správně užívat? Je něco dalšího, kromě psychické pohody, co by mohlo pomoci? Budu moc ráda za jakékoliv rady. Děkuji

jennyska
6. lis 2013

@piskotatko @koliotte @zuzikhak @seb @lenusinka2 @b_e_r_r_y @renda12 @mufyxa @martaa @beandy
@helca76

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s revizí dělohy na https://www.modrykonik.cz/revize-delohy/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? emoticon

Pomůžete tím ostatním těhulkám, které si prochází stejným obdobím a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

iva1112
7. lis 2013

Ahojky, tak včera mi pan doktor oznámil, že se plod zastavil na 6+6 a cca 14 dní ho mám už mrtvé v děloze. Až příští týden mě objednali na kyrezáž. Jsem celá špatná a o nervech nemluvím. Mám strašně ráda děti a tohle mělo být moje první... ☹ Nevíte jak se bývá doma po kyretáži?

deenyska
8. lis 2013

Příbuzná byla doma tři týdny, co vím, ale ta měla ještě nějaké komplikace, takže to asi nebude dobré srovnání. Jinak by se mělo dodržet šestinedělí.

p3tulkaa
8. lis 2013

@iva1112 mně se stalo to samé, jen jsem plod nosila přes měsíc..... v pátek jsem byla na kyretáži a v pondělí jsem šla do práce, přeju hodně sil 😉

verca46
18. lis 2013

V 8týdnu jsem prodělala potrat.Začala jsem hodně silné krvácet a s krví odešlo i miminko.Udělaly mě vyškrab.A jsem patý den po výškrabu a přestala jsem špinit a je vše v pořádku.

sadly
20. lis 2013

Ahoj holky, moje dr. mi do zprávy do nemocnice také napsala-missed abortion-zamlklé těhotenství.
Není vidět dle ultrazvuku srdíčko a prý se přestalo vyvíjet. Dle výpočtů lékaře jsem 8/6 ale dle výpočtu našeho početí s manželem 6týden. chtěli bychom ještě počkat.. protože na tohle dítě jsme se snažili přes rok než se to povedlo. je mi už 36 a bojím se,že to nedopadne.. s prvního manželství již mám 14letého syna. v pátek chceme jít ještě na jeden ultrazvuk... a modlíme se...aby to ještě dopadlo..ach jo..

123698745
20. lis 2013

@sadly Ahoj, držím palečky aby to vyšlo !!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 My se snažíme už přez rok, a před půl rokem jsem též prodělala zamlklé těhu...tk vím jak se cítíš...

sadly
21. lis 2013

díky 123698745!
no byla jsem dnes u kartářky.. a řekla..že tam vidí problém.
zítra se dozvím co dál.. každopádně kartářka řekla...že tam v roce 2014 vidí mimi...tak mi to zvedlo náladu.. 🙂

zuzikhak
3. pro 2013

Ahoj. Já jsem prodělala dvě zam.těhu během jednoho roku a teď jsem těhotná znovu. Po dvakrát se mě to stalo v 8 týdnu, teď jsem také v 8 a poprvé mě doktor řekl, že je vidět srdíčko, skoro jsem se rozbrečela, ale stejně mám pořád strach, že se něco pokazí a myslím že to budou mít všechny které tím prošli. Já byla po obou revizích doma 3 týdny a to jsem neměla žádné komplikace. Myslím že hodně záleží na doktorovi a na nás samotných jak se cítíme(hlavně psychicky). Mám vrozenou vadu Laidenskou mutaci- příliš hustá krev, teď si ji ředím, každý den si budu píchat injekci a doufat, že to pomůže. Radim každé které se to stalo aby si nechala na tuto "nemoc" udělat testy, je to jedna z největších příčin potratů!!!

ined77
5. pro 2013

Dobrý den snažilky, těhulky a maminky 🙂 ,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán článek https://www.modrykonik.cz/zamlkle-tehotenstvi/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se o Vaše zkušenosti i s jinými maminkami a těhulkami, kterých se toto téma třeba zrovna týká a hledají informace a rady.
Své zkušenosti a příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka "Moje zkušenosti s...".

Mockrát děkuji a přeji všem krásný den 🙂 .

@zuzikhak @sadly @123698745 @p3tulkaa @verca46 @iva1112 @piskotatko @koliotte @b_e_r_r_y ... a další 🙂

ovce11
5. pro 2013

Ahoj holky, i já mám stejnou zkušenost z listopadu. Pořád se s tím nějak nemůžu srovnat, ikdyž si říkám, že to tak asi bylo správně, že čím dřív budu v pohodě, tím líp ale bolest asi nejde jen tak vymazat. Od února se bude snažit znovu a snad se nám zadaří brzy 🙂

Jinak já byla po revizi doma 14 dní. Za čtyři dny jsem byla ok po operaci, ale nedokázala jsem si představit, že sedím v kanceláři a dělám, jako že se nic nestalo, tak jsem zůstala doma. A sestřička mě chtěla nechat ještě další týden, ale tak zase se nemá nic přehánět, že 🙂. On ten návrat do "běžného" života nebyl taky lehký, ale chtěla jsem to mít za sebou. Držím nám všem pěsti, ať můžeme brzy oznámit doma lepší zprávy 🙂

ovce11
5. pro 2013

@zuzikhak a když dělají v nemocni krevní testy, tak na to nepřijdou? to je na to asi zase nějaký speciální test, je to tak? škoda, že se takovéhle věci nedělají automaticky...

123698745
5. pro 2013

@ovce11 Ahojíka 🙂 trefila jsi asi na dobrého lékaře / sestřičku, že Tě nechali v klidu domova se s tou smutnou zprávou smířit...držím všechny palce a věřím že brzy budeš psát mnohem lepších událostech - třeba o novém miminku.... 🙂 🙂 Já byla tento týden opět na vyšetření, a podle dr jsem naprosto zdravá..jen mám zvýšenou hodnotu testosteronu...tk nevim jestli tento faktor mi brání v otěhotnění... ??? 😉 😉 ale nevzdávám to a ty to taky nevzdávej!! Uvidíš zase bude dobře 🙂 🙂 🙂

ovce11
5. pro 2013

@123698745 děkuji. Sestřička i doktor jsou opravdu úžasní, jsou to manželé 🙂 a jsem ráda, že k nim můžu chodit. Bohužel já se tu špatnou zprávu dozvěděla na pohotovosti, tak jsem jim to ani nechtěla věřit.

Já tedy jen rychle koukla, co znamená testosteron u žen, tak to může být problém potom s ovulací...

123698745
5. pro 2013

@ovce11 JJ vím...taky jsem to studovala... dostala jem Duphaston...od 11.12.2013 budu užívat...jsem zvědavá... snad se mnou hormony nezačnou házet...... to by ještě chybělo 😅 😅