Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

takarazestinusakur
13. čer 2014

@zuhra Nejsem si jistá, zda to je krajinou, kde žiju (Japonci jsou všude popisování, jako velmi citliví a ohleduplní lidé...)za tu krátkou dobu, co tu jsem, s tím nemůžu úplně souhlasit. Je to tak, že na blba narazíš kdekoli a je jedno jestli je to Čech nebo Japonec, výsledný efekt bývá stejný...a ten doktor byl debil, tím jsem si jistá...Musím říct, že "po revizi" jsem na nějaké snažení neměla moc myšlenky, protože mi bylo hrozně. Tobě přeju hodně štěstíčka do budoucna🙂

ajkan
13. čer 2014

@takarazestinusakur
Teda, tak to byl opravdu debil. Já jsem se po tom co mi doktor oznámil že miminko se přestalo vyvíjet obviňovala a hledala jsem, co jsem udělala špatně, udělat mi doktor tohle tak by mě to asi složilo... ☹ Já taky zamlklé nepoznala, přestaly mě bolet prsa ale myslela jsem že to je normální, jinak všechy příznaky trvaly až do revize a bylo to dost psychicky náročný, vědět že mimčo je mrtvé, ale jinak všechno vypadá že je v pořádku. ještě při ultrazvuku před revizi jsem doufala, že řeknou že se spletli...

takarazestinusakur
14. čer 2014

@ajkan Já jsem se na revizi doslala dost pozdě (v podstatě 5 týdnů po tom, co mimi přestalo být srdce) Do té doby jsem nekrvácela, ale za ten měsíc a něco už mě většina těhu příznaků opustila. Na posledním kontrolním ultrazvuku jsem se modlila, aby mi neřekli, že je vše v pořádku. Zní to divně, takže to vysvětlím. Tou dobou už jsem se vnitřně srovnala s tím, že mimi už není. Ale je tu i zdravotní stránka: dítěti bije srdce, na příštím ultrazvuku mu srdce nebije a na dalším ultrazvuku by mu bilo. Já jsem si pomyslela, že v tom případě by se mimi sice ukázalo jako bojovník, ale mohlo by mít nějaké těžké postižení. V Japanu tě budou nutit nechat si postižené dítě, protože i postižené dítě má právo na život. Já jsem toho názoru, že bych péči o těžce nemocné dítě nezvládla. Navíc bylo to moje první těhu a jsem mladá, takže bych si snažila i v Japanu ten potrat v tomto případě vydupat a dát nám šanci mít příště zdravé dítě. Jako každá máma si přeju jediné, mít zdravé dítě a v tomto případě by tomu tak nejspíš nebylo. Takže když na kontrolním ultrazvuku jen potvrdili stávající situaci, tak jsem byla hrozně smutná, ale trošku se mi ulevilo...péče o těžce postižené dítě je úkol celoživotní a já smekám před těmi, kterým osud určil tuto cestu.

zuhra
14. čer 2014

@takarazestinusakur jj,to je pravda,srážce s blbcem se nevyhnes😜 diky moc,uvidím,jak se nám to bude vyvijet

zuzikhak
14. čer 2014

@takarazestinusakur Souhlasím s tebou, mít postižené dítě je nepředstavitelné. Já měla "štěstí" v tom, že u nás srdíčko vůbec nebylo, takže mě to řekli hned v 8tt (v obou případech). Po mé zkušenosti už budete-me mít vždycky při těhotenství strach, jestli to bude všechno v pořádku. Všem vám držím pěsti ať se s tím srovnáte co nejlépe (každá po svém).

takarazestinusakur
14. čer 2014

@zuzikhak kdyby mi bylo 40 pryč a byla by to poslední naděje na to mít dítě, tak bych asi zvažovala, jak velké je postižení, zda si mimčo nenechat. A kdyby to nešlo, tak bych šla cestou adopce. To zatím není můj případ, tak jsem se mimi rozloučila, nikdy na něj nezapomeneme a ano já se taky budu bát, aby bylo příště všechno v pořádku. Já se děsně bojím, že se mi to stane znovu, znám hodně lidí se dvěma zamlklými těhu. Jsem ráda, že se ti nakonec zadařilo a jak koukám, už to máš "za pár" 😀 Hodně štěstí!

zuzikhak
15. čer 2014

@takarazestinusakur Děkuju. Jo nakonec se zadařilo, ale tak zhruba do 20.tt jsem byla jak na trní, každá kontrola pro mě byla šílená. Pak když jsem začala cítit pohyby tak jsem se trochu uklidnila a když byl chvilku klid, tak jsem měla strach, že se něco děje. Fakt hrůza. Pak jsem se na chvilku uklidnila a teď u zase přemýšlím, aby proběhl porod v pořádku. Fakt je, že s dítětem přichází zodpovědnost a strach od začátku do konce už po celý život :o). Ty řeči jako nemysli na to, jsou blbost, ať chceš nebo ne, tak na to stejně myslíš!!!

saraha1
15. čer 2014

@takarazestinusakur ahojky, to je tedy jednani, je preci ve finale uplne jedno, s cim clovek do nemocnice jde, porad je to clovek a nikdo tam nejde pro legraci a tak by se mel lekar chovat! Kazdopadne je videt, ze jsi to vydrzela, prekonala a mas dobry pristup.

Jinak jsem dnes 19.den po zakroku a pdle hlenu bolesti to uz vazne vypada na ovulaci, takze bych mohla za nejaky dva tydny ocekavat MS. A myslim, ze pak uz vazne sbohem sestinedeli, nekoupani, atd.! Uz zase zacinam blbnout a vcera jsem koukala do vylohy obchosu s miminkovskyma vecka a objevila dalsi baby obchod, o kterym jsem u nas ve meste nemela tuseni. Ale uz zase stejne nevim, kde byl 😀.

Meli jsme tu tento vikend mestsky slavnosti, prijeli kamaradi, takze jsem si vikend vazne uzila. Ceka me poslednich 14 dni prace, pak prazdniny a pak dej se vule bozi. treba se na me jeste usmeje stesti v tom pracovnim zivote. V osobnim uz s zadnyma negativama snad uz nepocitam 😀.

saraha1
15. čer 2014

@ajkan ahoj, asi mas pravdu, chce to proste cas. Kazdopadne pokud Ti nedojde MS po sestinedeli, urcite hned za mudr. Alespon ta moje rekla, ze mam prijit po sestinedeli, kdyz MS nikde. U me to ted vypada na ovulaci, i kdyz bolest se projevuje trochu jinak nez drive u ovulace, ale predpokladam, ze se to celkove proste zmeni - cyklus, pocity, atd. Tudiz by snad MS mela dorazit na zacatku cervence.

takarazestinusakur
15. čer 2014

@saraha1 Jakmile žiješ v zahraničí, tak si můžeš tak akorát postěžovat, ale v podstatě se musíš rychle srovnat s místním standartem. Já se s tím jednáním nesmířila, takže jsem ráno na přijmu oznámila, že k nim na revizi dělohy nenastoupím (bylo to po té, co se ke mě nerudně chovaly i sestry na přijmu) a to koukali jak puci, protože většina lidí si to jejich chování nechává líbit. Jsem toho názoru, že když se mi někde nelíbí, tak tam prostě nejsem. Obešla jsem pak čtyři nemocnice, kde ne všude mě chtěli přijmout, protože jsem cizinka (důvodem je jazyková bariéra), někde se zase pan doktor mrtvými miminky nezabýval. Ale nakonec jsem skončila v městské nemocnice, kde jsem byla velmi spokojená. (přístup na jedničku, vyšetření prováděla stejná jako v Čechách).

Jinak prohlížení dětských věciček mě neopustilo do teď (revize byla v březnu) 🙂 ale je pravda, že jsem se na svojí profesní stránku vykašlala a prostě se soustředím na budování rodiny a domova.🙂 Držím ti pěsti, aby ti to vyšlo ve všech směrech 🙂 🙂🙂 Hodně štěstí 🙂

saraha1
18. čer 2014

zdravim vsechny

@takarazestinusakur to je dobre, ze jsi mela tu odvahu a silu si to nenechat libit a sla jinam.
@zuhra jak se mas?
ja mam devcata dobru zpravu, v praci si me nakonec nechaji, jeste to tedy nemam cerne na bilem, ale najde se pro me parhodin. Bude to plovicni uvazek, takze financne zadnej odvaz, vlastne to bude tvorit temer mesicni minimalni mzdu, ale budu tam, kde jsem rada a v klidku. Prisla i dalsi nabidka na vesnickou skolu, za lepsi penize a plnej uvazek, ale dojizdeni a to, ze je to ZS (ted jsem na SS) me prece jen odrazuje. Takze jsem nemyslela na financni stranku veci a ridila se srdcem.
Zuhra, jak to vypada s tebou?

@zuzikhak jeste je miminko uvnitr?

Peknej vecer preji.

zuzikhak
19. čer 2014

@saraha1 Jo, ještě stále uvnitř. Ale už bych to měla ráda za sebou :o), na druhou stránku je zatím klid a hlavně ho mám pořád u sebe. Dnes jdu na kontrolu, tak uvidíme jak jsme na tom.

zuhra
19. čer 2014

@saraha1 ahoj,tak to moc gratuluju a tise zavidim😀u me bohužel stále nic, ani ty pracovní nabídky moc nejsou

komarek
20. čer 2014

Ahoj holky, jsem nová na Koníku. Teď jsem se vrátila z nemocnice, kde mi bylo oznámeno že mám umlklé těhotenství v 10tt. Přečetla jsem si pár zpráv a musím souhlasit. Je to jak když vás kopne kůň. Mozek to chápe, ale srdce a hormony tomu nechtějí porozumět. Snažím se, ale slzy tečou a tečou. ☹ V pondělí mám nástup U Apolináře a bude revize. Byla jste tam některá? Jaké jsou tam sestry a doktoři? děkuji předem za zprávičku. Petra

zuzikhak
21. čer 2014

@komarek Ahoj, já jsem od Pardubic, tak ti moc nepomůžu, ale není se čeho bát. Je to hlavně v hlavě a personál??? Stejně záleží na tom na jakou směnu padneš, někdo je spokojený a jiný zase ne, tak ať ti to dopadne dobře (v rámci možností).

amelienne
21. čer 2014

Holky, taky jsem prošla touto diagnózou. Naprosté nechápání, neovladatelné slzy a pořád jsem cítila, že tam uvnitř něco je a chce bojovat. Že si to přece jen nemůžu jen tak nechat vzít. Při nástupu na revizi jsem žádala o důkladné vyšetření před zákrokem. Nastoupila jsem na oddělení, dokonce už ležela na pokoji v zapůjčeném pyžamu a novými spolubydlícími... a zarputile si trvala na svém. Vzala mě mladá doktorka a uvnitř opravdu něco maličko tepalo. Bylo to nepatrně malinké (neotěhotněla jsem poslední den mens., takže jejich výpočet mých těhu týdnů byl zkreslený a mimuško bylo maličkaté), ale já jí hned řekla, že si to vzít nenechám. Že jestli to má být špatné, tak to půjde ven samo a ne že tomu budou oni pomáhat. Najednou jsem měla pocit, že ten koloběh musím zastavit a bojovat stůj co stůj. Pardon, ale v tu chvíli mi připadalo, že jim jde jen o peníze, které za zákrok dostanou. Ta mladá doktorka si zavolala starší doktorku na kontrolní vyšetření - neochotná, nešikovná, nic tam neviděla, říkala, že jsou to jen zbytky po missed těhu. Trvala jsem si na svém, řekla jsem, že to tam jasně mladší doktorka viděla. Propustili mě. Hlavní sestra řešila pouze jediné - poplatek, který se právě zrušil a ona nevěděla, jak mě vlastně zkásnout. Hodila jsem jí na stůl stovku, popřála jí pěkný den a utíkala do auta. Jela jsem ihned ke svému homeopatovi, který mi dal takové kuličky, po kterých to bude buď a nebo. Zachránili jsme prcka a já jsem teď v 22. tt. Bojovat se vyplatí. Někdy se prostě doktoři spletou. To, že to mohou být fatální chyby, nikdo neřeší. Dejte na svůj cit, maminky, trvejte na dalších prohlídkách, i jinde. Nenechejte se odbít.

komarek
23. čer 2014

Tak je tu den D. 😢 Za chvilku vyrážím do nemocnice. Až budu OK, tak se ozvu a budu referovat.

elennka
23. čer 2014

@komarek
myslím na tebe.. já mám revizi teky za sebou.., před 14 dny... a jak píšeš mozek chápal, ale city... jsem snad vybrečela rybník slz.
Drž se..

kocour1
23. čer 2014

Ahoj, já osobně mám zkušenost se zamlklým těhotenstvím. Zamlklo to někdy v pátém týdnu, zjistilo se to až v devátém...ale cítila jsem, že je něco jinak...kdybych neměla deset dní zpoždní a kamarádka mě nedonutila udělat si test, tak by mě nenapadlo, že můžu být těhotná (také jsem vlastně ani nebyla). Teď jsem těhu podruhé...nemám žádné příznaky jako jsou nevolnosti apod...ale přesto cítím, že je to jiné a hned od začátku jsem si dělala nedočkavě testy, protože jsem měla tušení na těhu...no a byla jsem také v nějakém šestém týdnu u Mudr. a nebylo ještě nic vidět...za týden už tlouklo srdíčko. Také jsem se bála, že je to opět zamlklé, ale naopak doktorka říkala, že je ještě čas. A to samé mi přijde u tebe...může být rozdíl tři, čtyři dny a na ultrazvuku je najednou vše jinak...zatím vydrž a mysli pozitivně, protože jsi velmi málo těhotná a ještě se tam vše může teprve ukázat.

saraha1
23. čer 2014

@kocour1
@amelienne
Ahojky, gratuluju a drim palce, devcata.

Zajimavy, ze u me ten rozdil v delce tehotenstvi a posledni MS mudr vubec neresila, naopak ja byla tak trochu vyjukana uz od zacatku, protoze embryo bylo o 2 tydny mladsi nez melo k poceti dojit, takze neco bylo spatne. Na druhou stranu, kdyz uz bije srdce, tak pak clovek si tak poprve oddechne, to je pak horsi, kdyz prijde ta rana.

@elennka
@zuhra s praci vydrz, treba neco prijde. Ja s polovicnim uvazkem to taky nemam zadny terno.

No jinak teda sem byla u tchanovcu o vikendu po ctvrt roce. Nikdo se o nicem nezminil, ale vsechno od manzela vedeli. Prece jen jsem cekala nejaky dotazy, ale asi jim to bylo neprijemny. Oslava tchanovych narozenin se spostou pribuznych a kamaradu, kdy jsem videla i moje pulrocni synovce, to uz takova legrace nebyla. Nejak to na mne padlo, takze sem co chvili zadrzovala slzy,, tvarila se, jak kdyz mi ulitly vcely, no jeste nikdy jsem se necitila ve spolecnosti tak pod psa. A samozrejme nikdo nechce slyset o potratech, takze sem hrala divadlo, ze sem unavena. Tak to skoncilo tim, ze jsem se trosku pripila a tancovala az skoro do rana. 😀..
@komarek Drzim palce, at je to co nejmin neprijemnej zazitek a hodne pozitivni energie.

Ja jsem dnes mesic po kyretazi, bricho poboliva, tak si snad myslim, ze by do tydne mohla prijit MS. S koupanim si myslim, ze nejpozdeji po MS zacnu, podle pocasi, mozna si troufnu i driv. Myslim si, ze mesic nebo 6 tydnun uz neni zas takovej rozdil.

komarek
24. čer 2014

Ahoj děvčata, tak jsem po. Celkem to šlo, personál byl vstřícný, doktorky sice mlaďoučké, ale hodné. Na zákrok jsem šla kolem jedné hodina a v půl druhé jsem se už probrala při převozu na pokoj. Břicho už ani nebolí, jen jsem oslabená. Teď se musím jen dát dohromady já vnitřně. Snažím se pořád něco dělat, jen abych nemuse na to myslet. Teď jen přečkat 6 týdnů a tři měsíce a budeme to zkoušet znova. V nemocnici mi Dr. řekla, že tento problém je u každého 5 těhotenství a že tělo si dokáže samo říct, zda je mimi v pořádku a nebo né a samo to ukončí. 😢 Příroda je mocná. ☹

zuhra
24. čer 2014

@saraha1 ahoj,diky, ja už nic nedělám měsíc a jsem dost na nervy. Ted taky očekávám menses,snad dojde.vsichni mi říkají,ať tomu v mem veku dame volný průběh a antiko neužívá me.jinak jsem divná,posmutnela,mezi lidi se mi nechce,takže hospody a oslavy ted nic.

zuhra
24. čer 2014

@komarek ahoj,drz se,první dva týdny pro mne byly nejhorší.mne MUDr říkala,ze tak konci každé treti😞snad máme vybrano😃

ajkan
25. čer 2014

@saraha1 tak jsem dnes byla u doktora, jsem 7. týdnů po revizi. roste pomalu sliznice ☹ , ještě příští týden mám čekat jestli ms nedorazí a kdyžtak ten další týden mám dojít na vyvolávačku...

ajkan
25. čer 2014

@komarek Taky mi doktor říkal, že každé páté těhotenství takhle končí ☹ Je to hrozné, ale je to život a příroda snad ví, co dělá...i když nás to bolí ☹ Já třeba rozumem chápu, že je nejlepší že příroda to sama ukončila a brzy, než aby se miminko narodilo nemocné, nebo bysme se museli později rozhodovat zda si ho nechat....ale srdce tohle nepochopí. Nikdy jsem si nedokázala představit, jak to bolí. Ale musíme být silné a nevzdávat se 🙂

zuhra
25. čer 2014

@komarek ahoj,ja jsem byla u apolinare.tezko psát,určitě je to o tom,na koho narazis.celkove ok,nicméně pasová výroba,někdy jsem pro slzy nestačila pobírat informace,ale proběhlo ok.zajisti si někoho,kdo te odveze,jinak musíš byt přes noc

komarek
26. čer 2014

ano, ano. Musela jsem mít doprovod, jinak ba mě nepustili. Neschopenku jsem si nechala do pátka a na víkend pojedem na chalupu. Aspoň bude mít změnu. No a v pondělí frčím do práce a snad nebudu mít čas na přemýšlení. Doktor mi řekl ať počkáme na první ms a pak ať to necháme na přírodě. Žádné čekání po třech měsících, tělo pozná kdy bude připravené. Myslím že je to dobrý názor a od primáře to beru. Doporučil mi pořád užívat Nosifol a pro hojení a imunitu Wobenzym. Mám 200 tablet, to stačí pro zotavení. Teď už jen dávat na sebe pozor, vše vypustit a snad to půjde.
🙂

saraha1
3. črc 2014

@komarek Tak co, kocko, jak je? Jsi v praci uz, vid?

Ja mam od patku prazdniny, takze z skoro tyden, a jsem teda vedena UP.
O vikendu jsem si troufla do naseho bazenu na zahrade a vypada to, ze snad uz dobry. Jen teda MS porad nikde, bricho poboliva uz asi 10 dni. Zacinam byt nervozni. Zrovna na jine diskuzi prisla holcina, shodou okolnosti z meho mesta, ze pri druhe ocekavane porevizni MS mela strasne krece. Vlastne jen zasppinila a pak krece. Skoncila na dalsi revizi - pri tom hojeni delozniho hrdla doslo ke srustum, takze menstruacni krev nemohla ven a musela jit na vycisteni dalsi. A bohuzel to se pry proste stava, zadna rarita. Tak jsem docela napnuta, jak to skonci u mne- Ale samozrejme nechci nikoho desit! Myslet poztivne!!! 🙂
@zuhra
@elennka
@takarazestinusakur
@zuzikhak zuzko, jak jste na tom vy? 🙂 Tesim se na slavnostni zpravu 🙂.

elennka
3. črc 2014

@saraha1 Já jdu v pondělí do práce, sice se mě moc nechce, ale není řešení se vyhýbat práci ( i když jsem z práce unavená-- syndrom vyhoření). Jinak čekám na MS, jsem 24 den od revize.. tak snad přijde brzo. Máme dovolené se snažit.. teda nemusíme se chránit.. gyndařka mě řekla, že není důvod čekat 3-6 měsíců jak mě řekli v nemocnici..

saraha1
3. črc 2014

@elennka muzu se zeptat, co delas? Koukala sjem ted na to tvoje psisko, co to je za rasu? Je to milacek. A taky jsem si precetla tvuj clanek..teda holka, mas smulu poradnou. Doufam, ze to zvladas uz psychicky lepe. Syndrom vyhoreni zatim neznam, ale asi teda neni moc pozitivniho, co by te tam cekalo, vid? Hodne stesti.