Kolik dětí jste se rozhodly, že budete mít?

xkonecny
16. pro 2015

Zdravím všechny uživatelky. Na Facebooku jsem zabrousil do jedné debaty na téma porodnost a padaly tam různé argumenty, které podle mne nebyly ničím podložené. Napadlo mne, že se zeptám nejpovolanějších, a to sice Vás. Zajímalo by mne, kolik dětí máte, plánujete nebo chcete mít, tzn. konečný počet dětí? A také by mne zajímalo, co by změnilo Váš názor a přimělo mít dětí více, než je ten Váš plánovaný počet?

mufinka26
16. pro 2015

Plán byl čtyři děti, zatím máme dvě, bohužel k předešlím operativním porodům a komplikacím s početím doufáme, že se nám povede ještě alespoň to třetí 🙂

xkonecny
autor
16. pro 2015

@mufinka26 děkuji za odpověď

hhanca
16. pro 2015

My máme 2 a já víc neplánuji. Nikdy jsem nechtěla lichý počet a 4 je na mě moc, takže 2 🙂 Manžel chtěl vždycky 3. A co by mě přimělo mít další?...Tak chůva a finance 🙂))

samaber
16. pro 2015

V plánu jsou 3, na 4. si nechávám otevřené vrátka, zatím čekáme na narození třetího. Určitě v beru potaz počet císařským řezů a stav těla k dalšímu porodu. Jinak rodina je komplet jedinackovska.

anina32
16. pro 2015

Máme dvě děti, strašně moc bysme chtěli další, ale už to ani s pomocí IVF nevyšlo. Jaký je konečný počet dětí které bych chtěla mít? To my nepříjde jako dobře položená otázka, možná pro někoho jo, ale mě příjde označení konečný počet, jako příliš absolutní. .Jako třeba jo, mohla bych si říct, chci třeba čtyři děti, ale kdyby pak přišlo neplánovaně další těhotenství, tak bych určitě na potrat nešla. Sama jsem nejmladší ze šesti dětí, neplánovaná přesto stejně milovaná jako mý sourozenci.

lamia
16. pro 2015

Čekáme čtvrté a je v plánu jako poslední.

ivatko0406
16. pro 2015

Máme jedno a plánujeme další. Kolik? Minimálně jedno, max dvě. Taková je momentální představa, nikoliv něco, "přes co vlak nejede". Uvidíme...

vegal
16. pro 2015

Máme jednoho kluka a i když bych chtěla ještě krásnou holčičku,nebudeme to riskovat.Malej má podezření na autismus a možnost tohoto postižení je u každého dalšího dítěte o 25% vyšší,takže nebudeme pokoušet štěstí a spokojíme se s naším krásným chlapečkem 🙂

xkonecny
autor
16. pro 2015

@anina32 Chápu, že ta otázka zní hloupě. Ale nevím, jak jinak jsem měl napsat, že jde o daný naplánovaný počet dětí, ať už jde o to, že už máte "splněno", jste na začátku, nebo třeba v polovině. :D Znovu opakuji, že to zní hloupě, já vím.

xkonecny
autor
16. pro 2015

@ivatko0406 Takže celkem 2 až 3, chápu to dobře? 🙂

xkonecny
autor
16. pro 2015

@vegal Chápu, na Vašem místě bych jednal úplně stejně.

atinkaa
16. pro 2015

dve bambulky 😉
plan bol sedem 😀
aale prehodnotila som to, jednak mi moje plany na aspon prve 2x dvojicky nevysli 😅 a jednak som zistila ze chcem si deculka uzit....a to som zistila ze pri navysujucom sa pocte nebude mozne...asi by so starsich deculiek boli len pomocnici k ruke - deti co su z takych rodin, uz v dospelom veku mi potvrdili, ze to tak je, takze som si iluziu velkeho stola iba posunula a pockam na vnucata 😉

class
16. pro 2015

My jsme měli v plánu jen dvě děti vzhledem k mým komplikacím při druhém těhotenství,ale podařilo se a máme třetí a jeto už konečné jelikož další dítě už mít ze zdravotních důvodů nemůžu a i finančně je to už tak dost náročné 🙂

ivatko0406
16. pro 2015

@xkonecny presne tak.... dve urcite a dal uvidime.

xkonecny
autor
16. pro 2015

Děkuji za odpovědi. Doufám, že se nezlobíte, že to beru takto hromadně a neuvádím Vás jednotlivě.

lamia
16. pro 2015

Ja bych naopak možná uvažovala i víc než o čtyřech, ale nemáme moc výpomoc od babiček a i finančně už by víc než 4 asi nebyly tak v pohodě. Původně jsme chtěli 3,ale deti jsou tak skvělá parta a měli jsme je docela mládí,ze se nakonec realizovalo i čtvrté (zatím teda v břiše🙂). V rozhodování hrálo roli to, ze to finančně i organizačně zvladneme (nejmladší je 5,takže pote,co jsme meli 3 deti krátce po sobě už jsme jako rodina zas jinde, deti víc samostatné, bude čas se věnovat jim i miminku) no a největší motivace samozřejmě touha po ještě jednom prckovi, miminko moc chtěly i deti. A ano,člověk nesmí ty starší ukolovat příliš peci o mladší či zodpovědnosti, ale v rozumné míře mi zapojeni deti do chodu rodiny připadá samozřejmé a pro jejich rozvoj i přínosné.

lv
16. pro 2015

Mám 2, což jsem vždy chtěla..s holčičkami ovšem přišla touha mít ještě jedno..ale vzhledem ke zdravotnímu stavu, věku, no i financím jsme to zavrhli..srdce říká ano, mozek ne. Takže už je náš počet konečný.

barumat
16. pro 2015

Já neplánovala nic, brala bych bez diskuzí a váhání cokoliv od nula do 2. Tzn. bych neřešila ani pokud by nebylo žádné dítě, jedno dítě je ok, dvě děti jsou tak nějak očekávaný normál a strop. Pokud by přišlo neočekávaně třetí, rozmýšlela bych se, jestli to dát nebo ne. Rozhodoval by zdravotní stav, věk, věk ostatních dětí, atp.

elu
16. pro 2015

nebyl jste ve stejne diskuzi jako já 🙂, nicmeně odpovím, dve děti mám, víc jich nezvládnu psychicky, ekonomicky bych zvladla asi jěště další, ale není to pro mě faktor který by mi v počtu dětí zabránil, kdybych po nich toužila

bonulinka
16. pro 2015

Když mi bylo 18 let, představovala jsem si, že budu mít 6 dětí, budeme bydlet na samotě u lesa, děti bych si učila sama a manžel bude normálně v práci, ale po pracovní době bude trávit čas s námi.
Pak jsem poznala manžela a plány se změnily, on chtěl 2 děti, já jsem ustoupila na 3. Důvod byl finanční, bydlení, životní styl apod. Samozřejmě rozumné důvody, chápu to.
No, a letos si nás ten třetí stejně našel 😀 . Občas si říkám, jak by vlastně ta má původní představa byla v reálu asi krásná 🙂 . Být s dětmi mě naplňuje.

keny123
16. pro 2015

plán byl dvě děti--... a zatoužila jsem ještě po jednom... takže čekáme třetí..... nevim zda to bude konečná ráda bych řekla že ano :D ale jde o pocity co budou později... ale manzel už mi další nesvolí 😀 takze asi končíme :D

ivatko0406
16. pro 2015

U me navic touha po druhem prisla zcela necekane a najednou. A mozna uz je i zadelano. Tak uvidime, kolikrat me pak tahle touha jeste prepadne 🙂

kami1984
16. pro 2015

Chtěli jsme dvě a máme dvě. Plán splněn🙂) Už se těším na vnoučata:DDDD

xkonecny
autor
16. pro 2015

@elu Je to možné. Snažím se dopátrat, jak počet dětí lidi vnímají, aniž bych hádal nebo si něco vymýšlel.

lamia
16. pro 2015

@ivatko0406 Touha je previt, taky doufám, ze po čttvrtem ditku už další touha nepřijde a budu pak toužit už po vnoucatech🙂))

clear301
16. pro 2015

Zatím nemám žádné, moc bych chtěla 3 nebo i 4 děti, ale kvůli financím a bydlení to vidím tak na dvě...

rituska88
16. pro 2015

Já chtěla vždycky minimálně 3, ale přítel má už jednoho syna z prvního manželství a doteď jsme bohužel spláceli dluhy jeho bývalé ženy, takže zatím máme jedno, které bylo sice neplánované, ale moc chtěné. V plánu je ještě jedno a to už bude konečná, protože přítel je o 9 let starší než já a nechce mít děti příliš pozdě. Důležitá je také samozřejmě finanční stránka, jelikož teď začínáme dalo by se říct od nuly. Ale pokud by se stalo a já otěhotněla třeba neplánovaně potřetí či počtvrté, vím, že na potrat bych nešla, svědomí by mi to nedovolilo, prostě by se to muselo nějak zvládnout, ale v plánu jsou celkem děti dvě (pro přítele tedy vlastně tři) 🙂

zabzulka
16. pro 2015

já měla představu jednoho dítěte a po nějaké době jsem změnila názor, takže mám dvě. Víc už vzhledem k věku neplánuji, ale i kdybych byla mladší byl by to zřejmě konečný počet.

sasui1
16. pro 2015

Jako dite jsem si predstavovaala takovy ten klasicky standart 2 deti. Tak jakp je to v rodine kolem bezne. Ale pak jsem nejak prisla na to ze by se mi libilo byt mamou tri deti 🙂 takze jedno uz mam. Druhe se snad zadari a uvidime co to 3. Ale prekvapuje me kolil je rodin s 3 i vice detmi. Ale taky je ro mozna tim na jake jsme strance :D maminky z fb se na to mozna divaji jinak :D

kaya80
16. pro 2015

Ja som chcela jedno. Mám dve. A som rada 🙂