Mohu být těhotná?

lindule26
18. únor 2016

Ahoj holky, vim ze podobnych diskuzi je tu mraky ale nikde jsem si neodpovedela na otazky.
Uz par mesicu neberu antikoncepci a snazime se o miminko.
Posledni 2 tydny na sobe ale pozoruji zmeny, par kilo jsem pribrala casto je mi nejak tak spatne od zaludku hlavne tedy rano a po jidle. Mam strasny tlak v hlave a boli mne podbrisek. Proc sem pisu, uz jednou jsem byla tehotna ale bez nejakych vetsich priznaku bohuzel jsem samovolne potratila proto si nejsem jista zda-li muzu mit najednou takove priznaky ze bychom se vymodleneho miminka mohli dockat. Dekuji za odpoved!

no_title
18. únor 2016

Možná ano, počkej do termínu MS a pak si udělej test... Nebo zkus změřit bazální teplotu hned ráno po probuzení, sice to není přesné, protože nemáš srovnání s přechodzími dny v cyklu, ale obecně vzato, většina těhotných má teplotu nad 36,9. Nicméně lidská psychika je mrcha, já už kolikrát měla příznaky a nic. Jednou jsem dokonce měla výrazný pigmentový proužek na břiše (co mívají těhotné) a taky nic. 😎

lindule26
autor
18. únor 2016

Akorat jsem si delala test a nic..
u mne je problem naprosto nepravidelna menstruace ach jo. Dekuji za radu !

nazka
18. únor 2016

A test jsi nezkoušela? Zkus 🙂

lindule26
autor
18. únor 2016

Zkousela jsem ale ani naznakem se neobjevila druha carka.
obavam se toho ze mohu mit srusty po zanetu vajecniku ale bohuzel doktorka mi nechce udelat vysetreni

shine2015
18. únor 2016

@lindule26 za prve zmen doktorku a za druhe je nesmysl zakladat diskuzi kdyz mas test neg. Tehotna na 99%nejsi.

nazka
19. únor 2016

@lindule26 Koukám, že jsi z Prahy.. v karlíně na Křižíkově je nějaká dobrá klinika, kde sice platíš 2000,- ročně, ale opravdu ta péče je jinde. Kamarádka tam chodí, měla rizikové těhu a je spokojená.

moni92
19. únor 2016

@shine2015 to není pravda... testy sice píší na 99% ale není tomu tak.. u spousty žen se nemusí ten hormon dostat vůbec dostat do moči... mě to doktorka taky tak řekla že když 4 testy nic že nejsem a dala mi vyvolávačku a nakonec jsem v 7tt potratila... další dvě doktorky mi pak řekli že na těch testech z moči to být nemusí že nejjistější je krev...

shine2015
19. únor 2016

@moni92 je jasne ze nejjistejsi je krev...ale od toho je lekar - nedostanu ms a testy opakovane neg tak bud muzu jit jako samoplatce a nebo jdu k lekari....ale pravdepodobnost neni velka,jsou to opravdu vyjimky - rozhodne bych netvrdila u spousty zen.....takze si nedelam nadeje a radeji se k tomu neupinam.....

yelowangel
19. únor 2016

@shine2015
@moni92 Holky zase z druhý strany je to už pár let co jsem znala holku co vždycky když si udělala test měla ho pozitivní. Ale vždycky. Prostě z nějakýho důvodu měla v moči furt hormony. Řešila to několik měsíců, na UZ ani na krvi nic. Takže tolik k testům.

shine2015
19. únor 2016

@yelowangel to je podle me vubec vyjimka....ale jde spis o to nedelat si zbytecne nadeje a upinat se k tomu ze ja mam neg test a presto jsem tehotna,coz vetsina zen zde dela....a pak tu zase pisi ze tehotne nejsou....je nesmysl upinat se k vyjimkam....je lepsi drzet se zpet a pak byt mile prekvapena...nez si myslet ze jsem vyjimka....

moni92
19. únor 2016

@shine2015 to určitě je, ale je lepší brát to v potaz... mě doktorka krev nevzala, a řekla mi že na 100% nemůžu být těhotná... po 4 dnech jsem dostala angýnu, doktor měl stejný názor jak doktorka že když test negativní tak nejsu, takže nasadil antibiotika a za 14 dní jsem o to přišla, takže spíš z tohohle hlediska pozor.... ale rozhodně se na to neupínat stím souhlasím.... já už se nebudu upínat ani na pozitivní test, dokud nebude vše na ult tka to budu brát pouze jako šanci né jistotu...

nazka
19. únor 2016

@moni92 mluvíš velmi rozumně 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru