Dopolední venkovní aktivity ve školce. Jak je vaše děti tráví?

ekou
18. říj 2023

Zdravím, jen mám zvídavou otázku jak Vaše děti tráví dopolední venkovní čas ve školce? Jsou děti venku v rámci areálu školky nebo dělají i procházky do okolí apod? 😆
Osobně mi příjde, že u nás tráví veškerý čas v areálu školky až na pár výjimek za měsíc.

la_amanita
19. říj 2023

Mně přijde, že procházka ve dvojici tady po sídlišti má pro děti nulové benefity 😁 Jako malou mě ty procházky taky nebavily. Zahrada je stokrát lepší.

me_druhe_ja
19. říj 2023

My teda nežijeme v ČR, ale děti tu na procházky (takový ty klasický český 😀) nechodí. Mají zahradu, kde je pískoviště, jedna prolizacka se skluzavkou a pár parkurových překážek. Plus tam mají tříkolky, kola, odrážedla, míče.... chodí ven denně pokud neprší. Dopoledne bývají venku myslím 30-45 min a odpoledne někdy (to nevím jak dlouho, ale asi podobně).
Jinak já jsem ze školky nadšená, ale myslím, že je to jako všude na světě o lidech. Tady mají skvělou učitelku i asistentku a syn má i perfektní osobní asistentku, mají super program, dělají fakt spoustu věcí....jako věřím, že je to pro ně náročné vidím, že děti jsou víc unavení, ale já jsem fakt nadšená, co všechno se učí, zkouší...🙂

avital
19. říj 2023

V jedný školce byly děti vždycky jen na zahradě, teď ve druhý mají jen malinkej dvoreček, tak chodí na procházky. Procházky jsou fajn, že jsou děti trošku trénovaný. Ne, že jen matka chce, aby dítě chodilo. Ale na hřišti/zahradě si to užijou víc. Jinak já mám tři a dokážou mě někdy tak rozložit, že bych nejradši někam přikurtovala. A to si nemyslim, že by byly nějak extra zlobivý. Takže jít s nima na procházku, když jeden nechce chodit,druhej se nechce držet, třetí někomu šlape na nohy, čtvrtýmu teče nudle...by mě jeblo 😃

jajulin
19. říj 2023

Často vzpomínám na to, co jsem před pár lety zažila v naší školce:
Vyzvedávám dítě ze školky a jedna maminka v šatně se ptá svého dítěte, jestli dnes byli na zahradě nebo na procházce. Dítě odpoví, že na zahradě. Matka: "No jo, vy jste pořád jen na zahradě, na procházky vůbec nechodíte."
Druhý den úplně stejná situace, jen jiná matka se ptá svého dítěte, kdy byli. Dítě řekne, že šli na procházku. Na to matka: "Takovou krásnou zahradu tady máte a ani na ní moc nejste."
To jestli jsou děti na zahradě nebo na procházce, nechávám plně v režii učitelek a věřím jim, že mají své důvody, proč se ten který den rozhodnou právě tak. O těchto důvodech já jako matka vím úplný prd a je mi fakt úplně jedno, co učitelky zvolí.

kacka1994
19. říj 2023

Moje dítě se projde cestou do a ze školky, takže jsem upřímně ráda, že si ve školce pohraje na zahradě. Já nemám nervy na to, vysedávat na dětských hřištích, natož v chladnu 🙂 Takže jsem ráda, že mají prostor pro volnou hru, oceňuju to víc, než procházky dětí za ruku ve štrůdlu, natož třeba ve městě 🙂 Zatím nevím jak to tam chodí v dešti a blátě, ale klidně mu oblečení vyperu a budu šťastná, že se dítě vesele porochnilo v louži a písku a se mnou jde jen na procházku 🙂

ninive211
19. říj 2023

@kacka1994 Souhlasím, pokud mají možnost jít na procházku kousek za školku a tam skončit třeba v lese anebo na veřejném hřišti, tak OK. Ale taky bych být dítě asi neocenila procházku, kde musím 40 minut slepě jít s někým ve dvojici "odnikud nikam", někde po městě.

terulin
19. říj 2023

@avital A čůrat... 20 dětí a hezky jedno po druhém 😀

pavlinakm
19. říj 2023

Pod naší skolku spadající dve budovy, celkem 6 trid. Me deti chodili do jedne tridy. Vystridalo se tam postupnr nekolik ucitelek a vzdy to bylo poznat na ajtivitach. Ale vseobecne mohu rict, ze maji dopoledne cas od 10:00-11:30. Chodí na prochazku po okoli. Nekdy se stavi v mestskem oarku, nekdy zajdou na hriste na sidlistich, jindy do hájku.. kdyz zbyde cas pred obedem, zajdou jeste na zahradu. Do skolky se vraci opravdu az na obed. Loni nova ucitelka zavedla, ze i pri mrholeni budou chodit na kratkou vychazku, takze musi mit plastenky trvale ve skolce. Pokud je po desti, nikdy se mi nestalo ze by dite bylo promočené. Na pusek neseda, spis jim to zakazou a pripravu jinou aktivitu. Kamarádka ma deti v jine tride naší skolky, a tam teda travi cely cas na zahrade skolky, vyjimecne chodi ven. Takze ano, urcite je to ucitelkama, proste jsou pohodlné.. vypustí, nic neřeší, aktivity netvoří.

martinka0209
20. říj 2023

Jsou na zahrádce u školky,pak občas jdou i na jiná hřiště okolí města no a pak pořádají různé výlet a akce

tereza0111
20. říj 2023

U nas jsou prevazne na zahrade, jen kdyz je opravdu hodne mokro (takze ted to bude pribyvat) se jdou projit. Jsem za to rada, myslim ze z toho capani ve dvojicce nekam mam detske trauma :D desne me to nebavilo a obecne tedy moje deti prochazky po meste nijak zvlast nebavi.

jerrabina
20. říj 2023

Chodí ven a na zajímavé procházky. Jen to oblékání... Minule jí dali v dost velké zimě lehoucke kalhoty od náhradního pyžama, přitom měla i kalhoty na ven ve kterých přišla. Zrovna dnes jsem jí dala jen vršek toho pyžama s tím, že kalhoty jsou zablacene. Ale ono když je na jednu učitelku tolik úkonů, kolikrát i zbytečných, je to těžké. Prostě mě organizace v té školce štve, dcera je tam třetím rokem a nějak teď na školku nadávám každý den. Ale tam je to dost o vedení, čím dál víc plánuji hodit řeč s paní ředitelkou. Přijde mi rozumná, tak čekám, že bude otevřená pohledu odjinud, chápu, že některé věci nemá ze své pozice šanci vidět. Nám už by to tedy mohlo být i jedno, když jde dcera příští rok do školy, ale asi by si to zasloužili ostatní (maminky i děti).
Ale obecně školky s třídami o 25 dětech mi přijdou ujeté a mrzí mě, že je tak málo lepších možností.

lcn162
20. říj 2023

Nejmenší děti jsou většinou na zahradě, procházky hlavně, když je mokro. Starší děti a předškoláci chodí mimo zahradu častěji, třeba i na dětská hřiště ve vzdálenějším okolí školky

vodnarka2013
20. říj 2023

Mám už druhého syna ve stejné školce …. V první skolkove třídě se trávil čas více v areálů, ono s těmi nejmenšími dětmi to je dost nebezpečné. Ještě neumi chodit v zástupu, neposlouchaji atd. Takže ten první rok je hlavně o učení 😊 další dva roky ve školce byla každý týden nějaká akce venku mimo školku, delsi procházky, výlety 😊

ruzovyjednorozec77
20. říj 2023

U nas ti menší 3-4 jsou většinou na zahradě, ale semtam jdou i kousek na hřiště. Ale ze zacatku roku byli loni fakt jen na zahradě. Ti starší 5,6,7 jsou pořád někde v tahu. Jezdí i autobusem do města, zpátky pěšky, do knihoven, na různá hřiště. Ti maji využití opravdu paradni a pani ucitelky maji mega obdiv 🙂☝️

handulkak
20. říj 2023

U nás jsou na zahradě. Piskoviste. Procházky se nekonají.
Jedno dítě už ve školce není a mimo areal mockrat nebyli.

veruuu_kubesovic
20. říj 2023

Naše státní školka má 7 oddělení...
Vzhledem k tomu, že jsou velmi akční, jsou denně na procházce, pokud se vrací dřív z procházky než budou mít oběd, bývají na chvilku na zahradě 🙂
Osobně mají dopoledne tak "našlapané" kolem režimu, že mě nenapadlo řešit jak dopoledne můj syn tráví 🤔🤷‍♀️?

veruuu_kubesovic
20. říj 2023

@ekou jooo a u nás vyžadují převlečení na ven

veruuu_kubesovic
Autor odpověď smazal
Zobraz
rebe
20. říj 2023

"Venkovní aktivity" školky, kterou máme v ulici, byly hlavním důvodem, proč jsem tam děti nedala. Za hezkého počasí byly děti na zahradě, aby se tam vešly, jedna třída vždycky šla mimo zahradu. Učitelka se posadila na lavičku na asfaltovém plácku před školkou a děti se popelily kolem ní v trávě. Přitom padesát mětrů od školky je obrovská louka a dvě stě metrů od školky je potok a stezka kolem potoka, která vede až k velké louce s hřištěm, kde nejezdí auta – tam ale s dětmi téměř nechodili. A stačilo, aby trochu mrholilo, a ven děti nešly vůbec.

klaruskaholubinka
20. říj 2023

U nás když je teplo tak většinou dopoledne učitelky vezmou hračky a jdou do lesa si hrát, staví si domečky atd...když je chladno tak chodí dopoledne na procházky, chodí za jakéhokoliv počasí, takže musím myslet na oblečení. A odpoledne dokud je teplo tak jsou v areálu školky na zahradě, třeba včera bylo 10 stupňů a ještě jsem dceru brala z venku. A když jsou na zahradě, nikdy se mi nestalo že bych přišla a učitelky seděly a krafaly. Vždy přesně ví kde dítě má, je tam 6 tříd.

ninive211
20. říj 2023

@jerrabina Zarazilo mě - dcera za rok půjde do školy, tedy jí bude brzy 6, do školky chodí 3.rokem, ale nechá si od učitelek na ven vnutit kalhoty od PYŽAMA??? Tady asi nebude chyba v učitelce...pětileté či skoro skoro šestileté dítě (kór holka) už by podle mě mělo mít povědomí o tom, co jsou věci na ven a co věci na spaní...chápala bych, kdyby to byl čerstvý tříleťáček, co se sám ani neobleče...

vevercicka
20. říj 2023

@ekou u nás se to odvíjí od věku dětí a od toho, jaké mají učitelky. Letos chodí na procházky opravdu hodně. A to i v tomhle sychravém počasí. Loni se podle mě učitelkám (měly jiné) nechtělo nikam moc chodit. Chodily s dětmi málo i na zahradu. A pak si myslím, že moc nechodí na procházky s těmi nejmenšími špuntíky. U nás to tak bylo.

jelenice_zavodnice
20. říj 2023

@ekou Prijde mi, ze tvoje dcera je ve skolce poprve a tvoje ocekavani se trochu perou s realitou 😁. Pokud se jedna o velkou skupinu 3-4 letych deti, (25-28 deti, coz je bezny stav dle vyhlasky), ktere jsou jeste pohybove “nekompatibilni” na skupinove prochazky, ktere zaujme lecoc venku natolik, ze ztraci koordinaci a kooperaci pohybu nebo se rozptyli natolik, ze neslysi ani hlas ucitelky, tak je to narocne pro vsechny, obcas i pro rodice, kteri jsou toho svedkem. Je potreba tomu dat cas, na ty deti by to bylo moc prikazu, moc soustredeni a to je narocne i pro ty deti, pokud nezijete nekde na samote, kde nejezdi auta, kola nebo nejsou vymoly, diry a obrubniky a deti mohou volne behat a pohybovat se.

ninive211
20. říj 2023

@jelenice_zavodnice Havně doteď fakt byle hezké počasí a mohli trávit čas na hřišti, kde třeba polovinu času byli na pískovišti, bez většího pohybu...například. Až bude chladněji, tak se na procházky bude chodit automaticky častěji, protože trávit čas na malé školní zahradě v teplotách kolem nuly nebo pod nulou prostě moc nejde, zejména pro ty učitelky, když by neměly pohyb a postávaly někde bokem

ruzova_pastelka
20. říj 2023

U nás jsou dopoledne venku - obvykle procházka, hřiště + zhruba jednou za týden nějaká větší aktivita - bojovka, vykopávání archeologických nálezů, "stopování" zvířat apod. Odpoledne jsou na zahradě, kvůli vyzvedávání.

Jde o soukromou školku, za mě je to takhle ideální. V nejbližší státní školce chodí max jednou denně na zahradu nebo jako největší odvaz na 100 metrů vzdálené hřiště, a i to bylo jedním z důvodú, proč jsme tam dceru nedali.

1lenuska1
20. říj 2023

U nas vetsinou kratka prochazka, potom hry na zahrade. Chodit s detmi 1,5 hodiny prochazkou po chodniku neni zadna hitparada. Les nemame, jsme skolka v centru mesta. A stav chodniku si dokazete casto predstavit (pejskove).
Prochazka je porad rizena cinnost a pomer rizenych cinnosti musi byt ve skolce vyvazeny s temi volnymi hrami. Pobyt venku na zahrade, kdy se deti muzou rozbehnout, zalezt si nekam do domecku, na pisek nebo hrat hry podle sveho je strasne dulezite. A to, ze skolky chodi ven v kazdem pocasi je obecne znama vec. Jak rikaji v nejake reklame - neexistuje spatne pocasi, jenom spatne obleceni 😊 Takze je vhodne deti vybavit dobrym oblecenim a pak variantou na prevleceni je zaklad, pak je pobyt venku fajn 🙂

izz76
21. říj 2023

Když byly dcery ve školce tak ven se chodilo skoro za každého počasí. Nejčastěji byly na školní zahradě,ale chodily i na procházku po sídlišti, nebo na nedaleké hřiště.