Přítel se nechce seznámit s mými dětmi

poradmi12
5. pro 2021

Dobrý den, jsem rok rozvedená a màm dvě děti 7 a 4. Před třemi lety ode mě odešel muž za mladší sekretářkou. On s ní žije v našem bývalém baráčku, dokonce spolu mají již dítě. Já si před dvěma lety našla přítele. Mám ho moc ráda…Díky němu jsem zvládla rozvod a vše kolem mnohem lépe. On je a byl ve stejné situaci. Také se rozvádí a má dvě děti 10 a 6. Od začátku nebo již brzo od našeho seznámení jsem se toužila seznámit s jeho dětmi. On se s mými ale seznamovat nechce. Prý až tak za 5 let (řekl mi před dvěma lety) a tak jsem doufala, ze se třeba něco změní…přítel dostane rozum atd…Víte, Já jeho situaci chápu…každý z nás vycházíme z jiné situace…moje děti byly seznámeny s exmanželovo milenkou už třetí měsíc po jeho odchodu…bylo to hrozné!!! Čím vším jsem si museli projít…on má naštěstí větší sebereflexi, než můj bývalý…snaží se své děti chránit a ušetřit je zbytečným zklamáním z nové partnerky kdyby to třeba nevyšlo, ale řeknete mi, jak na to mám dlouho čekat??? Kdy je ta správná doba to udělat??? Mám tak trochu pocit, že můj přítel je sám ze svého rozvodu zklamaný a nešťastný a není s tím ještě zcela vyrovnaný…Svoji manželku už zpátky určitě nechce…dost ho totiž před dětmi shazuje… ví, že už by to nefungovalo, ale já už chci mít funkční vztah se vším všudy…připadá mi to i nefér vůči mým dětem, že jim nemůžu říct, ze někoho mám a vůbec je to nefér vůči mě atd…Dlouhodobě mě to trápí a nepřijde mi, že by s tím přítel chtěl něco dělat…Poradíte mi co s tím??? Nevím, co mám dělat…

merope
6. pro 2021

Najít si přítele, co bude brát tebe i děti??

marcicek84
6. pro 2021

Ja jeho pristup chapu,ale po dvou letech uz na to seznameni asi cas je,pokud to mysli vazne,navic nevis jak ho nebo jak tebe deti prijmou,jak se deti prijmou navzajem,muze to byt katastrofa nebo taky nemusi.Mela bys priteli rict,ze ten stav je pro tebe uz neunosny a ze musite zacit deti zvykat na to,ze nekoho mate a na i na deti navzajem,ze po 2 letech uz opravdu je cas to posunout dale,pokud vas vztah zrovna nemiri ke konci...

asinehri
6. pro 2021

@poradmi12 nechápu, jak se vůbec potkáváte, když děti nezná. Jakože odvedeš děti k nějaké paní na hlídání, aby je u tebe doma náhodou neviděl? Však jak dlouho bylo všechno zavřené a nedalo se být jinde jako doma nebo venku ..

camelinka
6. pro 2021

@poradmi12 Ahoj, taky nejak nechapu, jak to delate, ze je jeste nepotkal...Jako pulrok v poho, rok, no, to uz by me mrzelo, ale dva roky? To mi uz prijde jako vymlouvani a nedala bych to...

poradmi12
autor
6. pro 2021

@camelinka potkáváme se o víkendech když jsou děti u exmanžela nebo po večerech když už děti spí

camelinka
6. pro 2021

@poradmi12 Ja nevim no, uz sem zaujata, protoze sem zazila par let vymlouvani a sem na to alergicka...

zuzkasim
6. pro 2021

Tak rozdíl vidím v tom, že ty jsi rozvedená 3 roky a on se teprve rozvádí. A znám dost chlapů, kteří se po rozvodu už vázat ani nechtějí, je v nich cosi zraněného... Ty už máš vyřešeno, chceš se posunout dál, pro něj jsi byla předpokládám doposud milenkou, díky které asi taky dochází k současnému rozvodu, ještě nemá dořešenou jednu věc a už by měl řešit další? Má děti větší a možná si taky uvědomuje, že ony teď netouží poznat žádnou ženskou, která by nějak mohla nahrazovat maminku, mimochodem u rozvodu mu taky zrovna nepomůže, když jeho děti budou znát jeho milenku. Takže buď si počkáš s nejistým výsledkem, nebo budeš hledat jinde, též s nejistým výsledkem🙂

barmil
6. pro 2021

@poradmi12 chce Te jen na jedno, nema zájem s Tebou mít plnohodnotný vztah a zakládat něco jako rodinu a resit moje děti, Tvoje děti.. Takze buď to tak přijmes a budes ho mít taky jen na povyrazeni, kdyz nemáš děti, nebo musíš hledat jinde.

jjasmina
6. pro 2021

@poradmi12 mám pocit, že to tak vážně zase nebere no, bohužel plnohodnotný vztah s tebou mít nechce, ukončila bych to

poradmi12
autor
6. pro 2021

@zuzkasim Jj, právě, že se snažím tu jeho odtažitost nechápat jenom jako výmluvu, ale i jako cosi hlubšího…ale nemáte pravdu, ze jsem jeho milenkou kvůli které se rozvádí…když jsme se poznali už bydlel sám a byl 3 měsíce od manželky…a já také nejsem rozvedená 3 roky, v lednu to bude teprve rok. Manžel s námi nežije 3 roky.

zuzkasim
6. pro 2021

@poradmi12 Jo tak, to jsem nemohla tušit. Každopádně ani to na věci úplně nic nemění. A upřímných lidí, kteří ti na rovinu řeknou: "Víš, já se vázat asi úplně nechci, vyhovuje mi současný stav.", těch bude jako šafránu. Můžeš se ho zkusit někdy v klidu zeptat, ale rozhodnutí je spíš na tobě, jestli to takto budeš tolerovat nebo se raději poohlédneš jinde.

jjasmina
6. pro 2021

@poradmi12 3mes od manželky je velmi málo, rány se hojí daleko déle, vážně to nebere, chlao co to bere vážně by nečekal tak dlouho, bohužel pro tebe

irmamala
6. pro 2021

Kdybych se někdy rozvedla, měla bych to stejně. Randila bych, užívala si, ale dětem bych domů žádného strejdu nepřivedla. Myslím, že chlap, který dává nesmyslné časové horizonty na setkání s tvými dětmi, se s nimi nikdy ve skutečnosti setkat neplánuje.

johca
6. pro 2021

taky to chápu, děti bych přivedla asi až po nějaké době a jistotě 🙂

petrasipkova1
6. pro 2021

Tak 5 let je úplný nesmysl, myslím, ze ses jen na povyražení. Nechce žádné starosti, žádný úvazek v nové rodine. Takže buď si budeš užívat sex a nebo budeš hledat nového partnera pro život. Tenhle to očividně není.

drakenn
6. pro 2021

Evidentně zatím nenašel nic lepšího. Až najde, půjde vás "vztah" do kopru. A ty se budeš lízat z dalšího zklamání!

poradmi12
autor
6. pro 2021

@drakenn no dobre, Ale co s tím??? Mám ho rada…pomáhá mi snášet moji samotu, když jsou děti u ex…Chtela jsem se s nim už dvakrát rozejít…je videt, ze se od tě doby více snaží byt se mnou…byly časy kdy doopravdy jenom přespal a druhy den ráno po kafi odjel…hrozně mě to štvalo…jenže rozejít se s nim jenom proto, že chce veci jinak než chci já mi zatím nedává uplný smysl…

pginka
6. pro 2021

@poradmi12 když budeš šťastná ty budou i deti👍Chlap co stebou je a nechce se zeznamit s tvými detmi ? 5 let je dlouhá doba , Mi přijde ze se nechce vázat a má te na sex 🤷‍♀️

camelinka
7. pro 2021

@poradmi12 Nezlob se, ale tohle mi prijde jako hlavni duvod rozchodu, kdyz chce jeden veci jinak, nez druhy 🤷

antoinet
7. pro 2021

Já bych se na toho muže vůbec nezlobila, potřebuje zpracovat rozvod, to opravdu může trvat roky. I z pohledu jeho dětí (které jsou pro něj předpokládám nejdůležitější bytosti na světě a jsou pořád dost malé) je to takto lepší, bude jim v jejich vzácných společných chvílích věnovat plnou pozornost a ne jim k rozbité rodině ještě nadělit další cizí děti a paní.
Ty chceš nový vztah a rodinu, ale není připravený, navíc je tak fér, že to umí říct, já bych neznásilňovala jeho pocity a životní fázi.

drakenn
7. pro 2021

@poradmi12 ty ho máš ráda, ale uvědom si, že on se nesnaží mít rád tvé děti. A to by třeba pro mě bylo klíčové. Rozešla bych se

kamusek
7. pro 2021

@poradmi12 taky jsem se rozváděla po tom, co už s námi byvaly skoro 3roky nebyl. Přítele jsem si našla asi po 3 letech a teda děti poznal a chtěl poznat asi po měsíci. To, aby si s dětma rozuměl bylo pro mě asi to nejdůležitější 😉 neumím si představit, že bych byla s někým, kdo nebere moje děti. I když děti pravidelně jezdí co 14dni ke svému otci, se mnou a teď už s mým manželem žijí přece jenom o hodně víc dní a jsem ráda, že ho mají rádi a on je. Bere je jako svoje. Nedělá rozdíl mezi nimi a teď už naši společnou dcerou. Za mě říkám, že 2 roky je hodně a nezvládla bych to.

zelenaesmolda
7. pro 2021

@poradmi12
chlap,ktery ani po dvou letech nechce videt tvoje deti to s tebou proste nemysli vazne.

poradmi12
autor
8. pro 2021

@antoinet přesné a výstižné…to je totiž přesně jeho uvažování, jeho logika…když má totiž jednou za 14 dni své děti, chce se jim věnovat…naplno…nechce další elementy, které by mu to narušovaly…má své děti rad…dokonce mi jednou řekl, ze když by se měl poznat s těmi mými, mrzelo by ho ze je s těmi mými a ne jeho…Hrotne mi to ranilo…na druhou stranu asi chapu jak to mysli…

poradmi12
autor
8. pro 2021

@kamusek přítel asi ještě neměl žádné děti, že?? Takového napadníka mám také…dokonce přitažlivého…ale odrazuje mě jeho nezkušenost s detma a naivita…🙂 seznámil by se s mými dětmi třeba hned, ale to zase já nechci…

poradmi12
autor
8. pro 2021

@antoinet
@camelinka No jak říkám, snažila jsem se o to…ale pořad mi uniká to čeho tím dosáhnu…

poradmi12
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
poradmi12
autor
8. pro 2021

@jjasmina jako to chapu…ale proč to ukončovat?? Nechci byt sama…

camelinka
8. pro 2021

@poradmi12 Tak na co se tu tedy ptas? Nazory tu mas a stejne ho obhajujes, tak jestli budes s nekym takovym jen proto, abys nebyla sama, tak je to tvuj boj🤷

poradmi12
autor
8. pro 2021

@camelinka a když budu sama dosáhnu čeho?