Tchýni se nezdá šátkování, co byste dělaly?

lucka662006
20. pro 2013

Ahoj holky, muj syn nesnasi kocarek, tak satkujeme, docela nam to vyhovuje, ale tchyni ocividne ne. Vyhrozuje, ze si na to maly prilis navykne. Ale co mam delat, maly musi na vzduch a v kocaru breci i 30 min a jakmile zastavim, je vzhuru. Uz me ty tchyniny reci stvou, to se ji to mluvi, ona mela deti, ktere v kocaru byly rady. Je mi to lito a bere sebeduveru pri peci o deti, mam dve docela male, novorozence - v tom satku a batole. Co byste delaly? Diky...

betelgeuzz
20. pro 2013

@lucka662006 na to mám jedinou radu: ser na tchýni 😀 bohužel, spousta tchýní i matek má patent na rozum a rozdávají rady na všechno, od kojení, nočníku, příkrmy, nošení, po výchovu. Důležité je, co vyhovuje tobě, ale chápu, že je to otravný 😒

rory_g
20. pro 2013

Já sice nešátkuju, ale tchyně ať si trhne. Je spousta materiálu o tom, že je šátkování pro dítko zdravé, ničemu rozhodně nevadí, pokud je uvázáno tak, jak má být. Držím palce, určitě Tě povzbudí samy šátkující maminky líp, než já 🙂

evikmi
20. pro 2013

@lucka662006 moje tchýně (i švagrová) je taky proti mému přesvědčení pak šátkovat a používat látkové pleny, ale upřímně, je mi u oslího zadku, že jí to vadí 😉 ...... a Tobě by mělo taky, ty jsi máma a ona je "jen " babička, nevychovává. nic ji po tom není 😉 nevšímej si jí a dělej si podle svého 😉

blahova_andrea
20. pro 2013

tchýni ani nikomu jinému do toho nic není. je to jen tvoje věc. ty děláš vše nejlepší pro své dítě, tak jak vám to vyhovuje. ostatní to nemusí chápat, ale musí to tolerovat. zkoušela jsi se o tom s tchýní bavit? naznačit ji nějak opatrně a slušně, že je pro vás je to takto ideální a máma jsi ty a ona do toho nemá co mluvit?

qitecek
20. pro 2013

Myslim, ze by ti mohly pomoci tyto clanky, procti, urcite tam najdes odpoved 🙂 https://www.modrykonik.cz/noseni-deti/

https://www.modrykonik.cz/cvicitele-deti/

https://www.modrykonik.cz/kontaktni-rodicovstvi/

Nebyla bych si tak jista, ze se jejim detem v kocarku muselo libit, ale jestli zastava pristup "davej bacha,at si nezvyknou na lidsky kontakt", mohla je tam nechavat i vyrvat, dokud si nezvykli.
Poslouchej svuj vnitrni hlas a sve miminko, nikdy se nezmyslis 🙂
A mimochodem.. a)nenosi tchyne, b) nenosis tchyni, takze to neni jeji starost.
Hodne stesti! 🙂

zamilovanadonej
20. pro 2013

@lucka662006 No a? Tchýním se nezdá snad nic, té mojí (naštěstí) bývalé tchýni vadilo dokonce kojení. Je to tvé dítě a dělej co myslíš že je správné 🙂

caboonek
20. pro 2013

Ty jsi maminka svého dítěte, nenech si do toho mluvit...a už vůbec ne od tchýně!!!

llluckaaa
20. pro 2013

@lucka662006 No co bych dělala.... to co vždycky... její rady a připomínky bych pouštěla jedním uchem dovnitř a druhým ven a dál se říkala vlastním rozumem a citem 😀

smisekivuska
20. pro 2013

@lucka662006 Přesně jak píšou holky. Je to Tvoje děťátko. Ostatní Ti můžou radit, ale jak ho budeš vychovávat je jen na Tobě 🙂 Takže bych volila to, co vyhovuje víc Tobě a malému 🙂

lamarika
20. pro 2013

@lucka662006 tchýni neřeš a dál zvesela šátkuj 😉 je to to nejlepší co můžeš udělat. Jseš dobrá máma, když takhle nasloucháš svému dítěti 😉

kytkakvete
20. pro 2013

@lucka662006 Vysvětluj popř. jí stáhni nějaké chytré články, na tchýně se musí trpělivě ale důrazně 😀 , dej jí jasně najevo že do tvé výchovy smí přispět radou, ale ne opakovaně a nátlakově. Babičky jsou na rozmazlování ne na vychovávání. A šátkuj dál, dítě nerozmazlíš ale vymazlíš 🙂 .

zuza01
20. pro 2013

Na tchýni nedej. Kdybych měla dělat všechno podle ní... Já dělám všechno špatně. Používala jsem jednorázové pleny, protože jsem byla líná. Kojila jsem moc dlouho. Neostříhala jsem dceři vlasy... Bla bla. Dělej si to tak, jak vyhovuje tobě a dětem 😉

lamarika
20. pro 2013

@betelgeuzz trefné 😉

petrusew
20. pro 2013

vyprdni se na tchýni a dělej si to tak jak ty potřebuješ! Je to tvoje dítě a ty ho znáš nejlépe.

alamo
20. pro 2013

Cetla jsem: tchyni se nezda sankovani. Tak si rikam, proc prudi 😀 .
Ohledne satkovani - tak ji rekni, ze jeji matka nebo babicka nejspis satkovaly a na ni to negativni vliv nemelo 😅 .

eficenka
20. pro 2013

@lucka662006
poslala bych tchýni někam 🙂
jinak tohle ignorovat, nebo se jí vyhýbat, nebo říci- že ona své děti vychovala, ted vychováváš ty a pokud do toho bude neustále kecat, přerušíš s ní kontakt, musí Tě respektovat, jinak to bude čímdál větší peklo ( jídlo, hračky...)

killi
20. pro 2013

@lucka662006 já si to řeším po svém a řeči tchýně a rodiny mě nezajímají. Taky měli řeči, že chceme používat látkové pleny, maducu, používáme jen ekodrogerii atd. Vykašli se na ni, řekni ji, že své děti si vychovala podle svého tak ať tě nechá taky si vychovávat jak to ty sama cítíš. U dcery jsem občas dala na rady rodiny i pro svému přesvědčení a můžu říct, že teď už bych tu chybu neudělala.

jmisa
20. pro 2013

@lucka662006 kdybych měla brát v potaz vše, co se tchýni a nebo mojí matce nelíbí, tak se zblázním 😀 protože nejmíň 80% věcí jsem dělala a dělám špatně 😝 Možná jo, ale po svém.

lucka662006
autor
20. pro 2013

Ahoj všem, díky za podporu, už mě to vážně štve, jak má při každé návštěvě řeči (slušně řečeno) proti šátkování, že si na to zvykne, že ho budu muset nosit stále apod. - ale mně to vůbec nevadí! U obou dětí dělám, co mi instinkt radí. Jí by to asi u jejích dětí vadilo. (Chudák manžel:() A že si tím zničím záda apod. Vůbec tomu nerozumí, ale radit bude. Jednou bych to snesla, ale pokaždý mi to omílá dokola. Moje mamka taky radila dát měsíčnímu plně kojenému dítěti heřmánkový čaj, protože se jí zdálo, že má žízeň, ale to pochopím, staré metody, oni to dělali... a řekla to jen jednou a ok, vysvětlila jsem a pochopila. Ale tohle s tchýní už je něco jiného, nevím, co jí k tomu vede, možná i trochu závidí, štve ji, že to s dětmi celkem zvládám a skoro nikdy se jí na nic neptám... Díky a hezký večer.

katyxq
20. pro 2013

Za prvé - co je tchýni do toho? (https://www.modrykonik.cz/cvicitele.deti/ 😉, tam najdeš nějaké tipy na to, jak rady tohoto typu zvládat). Za druhé - co je špatného na tom, že dítěti naplníš jeho potřeby (a potřeba kontaktu, je potřeba, ne rozmar, navíc je jak přirozené, tak vědecky potvrzené jako prospívající psychice dítěte i maminky 🙂 - https://www.modrykonik.cz/noseni-deti/ 🙂).

katyxq
20. pro 2013

hehe, nedočítám a ona @qitecek už sem odkazy dala 😀
... na kojení jsme použila "že na střední se již jistě kojit nebude" a zafungovalo to báječně, na několik měsíců byl klid od dotazů, do kdy hodlám kojit a ať jí dám UM, když u kojení nevydrží v klidu (jakoby snad vydržela v klidu u čehokoliv jiného ta naše malá dračice).

qitecek
20. pro 2013

@lucka662006 a co jako, že si na to zvykne? Vždyť je to přece krásný, že si zvykne na tu lásku, na hlazení, objímání... naopak ti, co byli neustále separováni za účelem "učení samostatnosti od kolébky", jsou často deprimovaní, zakomplexovaní, neumí lásku přijímat nebo dávat. Na to mám životní heslo: Nezávislost se rodí s dobře prožité závislosti.

Ty řeči jsou stejné žvásty jako když si vezmeš kojence k sobě do postele a někdo ti vtlouká do hlavy, že už ho "nikdy z té postele nevyženeš".. Zajímalo by mě, jestli si to říká třeba i taková kočka, když spí se svými koťaty v pelíšku.

@katyxq lepší je to mít na očích víckrát 😀

anetka1701
20. pro 2013

Pche, tchýně ať si trhne kopytem :oD :oD

Na podobné "rady" jsem vždycky s úsměvem odpovídala, že "vy jste měla šanci si své dítě vychovat a udělala jste to jistě s nejlepším vědomím a svědomím - a taky jste udělala jistě spoustu chyb. Tak prosím nechte mně, abych si vychovala své dítě taky podle toho, jak to vyhovuje mně a nechte mně prosím taky chybovat". A tím to pro mně končilo - cokoliv dalšího jsem ignorovala a jenom si pitomě usmívala :oD (A nebo jsem vylítla jak čert z krabičky a začla ječet na všechny kolem - podle situace).

Šátkování je fajn, je to příjemné, jednoduché a s dalším dítětem praktické!! Mladší mám také v šátku a s chodícím drakem je to věc k nezaplacení!!! A musím říct, že si na nic nezvykla - spinká sama v postýlce, nevyžaduje mojí přítomnost víc, než je u malého miminka běžné a je velice spokojená :o) Rady tipu "to nedělej, on si zvykne" u mazlení, tulení a nošení mi otevírají kudlu v kapse :o( Tělesný kontakt je pro miminko zcela nejduležitější a nejpotřebnější věc!!! A oni by mu jí sebrali a nechali ho samotnýho někde ležet a čučet do stropu :o(

qitecek
20. pro 2013

Korekce: Nezavislost se rodi Z dobre prozite zavislosti 🙂

Prcek zrovna volal o pomoc, tak cvakam, co mi padne pod ruku 😀 jo a ten muj prcek spal jako kojenec jednu dobu v noci jen na mym brise a pak se sam rozhodl,ze uz chce do postylky a stacilo mu jen se drzet za rucicku treba 🙂 a nosili jsme ho v jednom kuse.. ale jen co zacnou objevovat svet,lezt a potazmo chodit, tak se sami odpoutaji,ale zustane tam jen ta citova vazba, bude se chodit pomazlit, dat pusinku.. vzdyt je to krasny 🙂 nebo ti chce tchyne nakukat,ze budes nosit do peti? Ve dvou letech ho budes honit po parku,az bude utikat za motylem..🙂 Kazda faze ma neco do sebe a vyplyne to samo postupne,az dite dozraje fyzicky i mentalne. Vsak doted se nosilo v brisku, takze na to noseni je zvykle uz davno,odjakziva! A vubec nejradsi mam ty radoby starostlive reci, ze jde vlastne o tvoje zdravi a zada..kdyz ten problem tkvi ve skutecnosti nekde jinde, ale nekdo se snazi manipulovat skrz tve zdravi.

dripik
23. pro 2013

už toho tady holky napsaly spousty a já souhlasím, jen mě napadlo, že jí možná vadí, že nemůže vozit kočárek...nebo se k němu nehrne?

kytkakvete
23. pro 2013

@lucka662006 no, jestli nemá @dripik pravdu, děláme s tchýně semetriku a možná je jí jen líto že si nepovozí kočárek

lucka662006
autor
25. pro 2013

@dripik ahoj, ma uz 5 vnoucat a je spis takova linejsi, v zime by venku jen tak nevozila...

sedmiteckas
25. pro 2013

@lucka662006 Je to asi těžké, já vím, ale dělej si podle sebe. Že se to tchýni nelíbí, to je její problém....

calabasa
25. pro 2013

Tak vsechno uz tu asi zaznelo,tak jen ze v tom nejses sama - ja mam taky uz druhou nekocarkovou slecnu, tak nosim. Mam to rada, holky jsou spokojeny, a o to jde. Moje starsi byla jen 2leta, kdyz se narodila mladsi, takze mne treba dela problem delat s ni babovky, houpat ji, kdyz mam malou na brise. Ted jsem si pomohla tim ze jsem si koupila houpaci kocar s polohovanim korby, kouka a uz se ji to libi vic. Jinak jeste k rafam, kde jsem se dala presvedcit - cesta do pekel. Budi se, ze mne citi - spi v jinem pokoji - behala jsem 3 mesice v transu 5x za nic jojit nez mi to doslo. Uspavala jsem starsi u prsa, parada, s odstavenim problem nebyl. Ucila jsem to mladsi, na tu to nefunguje. Takze uz si to fakt delam po svym. Jinak ja odpovidam takto- naopak je to zdrave, a chci li dloubnout, dodam, chces si o tom neco precist? No, tchyni bych rekla smirliveji, ze se vse porad meni

lucka662006
autor
25. pro 2013

@calabasa ahoj, mluvis mi presne z duse...me dceri je 22 mes. a nekocarkovemu synovi mdsic a par dnu. Dnes si tchyne dokonce dovolila mi rict, ze ho mam nosit v satku jen do 1.1. To uz snad neni mozny. Pak jeste neco mekta tchan a tomu jsem rekla, ze kdyby mi to vadilo, tak bych to nedelala. Snad uz daji pokoj.