VÁNOCE. Kdy začínáte péct, zdobit byt a stromeček?

makkyv
6. lis 2021

Ahoj holky, letos to jsou moje první Vánoce s dcerkou (1 rok) extra z toho rozum nemá, ale chci to tady hezky vyzdobit. Prosím abyste mi každá nějak lehce nastínila odpovědi na moje 3 otázky. Vůbec si nevím rady a chci slyšet názory i u Vás 🙂
My je nikdy moc neslavili, jen jako děti, tak už si to moc nepamatuji.

1. KDY ZAČÍNÁTE ZDOBIT BYT? (Světýlka, adventní věnec, atd.)

2. KDY ZAČÍNÁTE STROJIT STROMEK? (budeme mít umělý, aby malá nesnedla jehličí třeba 😂) takže se opadání opravdu nebojim 😂

3. KDY ZAČÍNÁTE PECT? (Vanilkové r., Linecké, perníčky + nepecene?) Budeme to mít jenom pro sebe.

Děkuji moc ❤️😍

leniczka23
6. lis 2021

1. První adventní neděli
2. Kolem 20. Prosince
3. První adventní neděli začínám perníčky, pak linecké, rohlíčky a poslední adventní neděli nepečené.

lachipie
6. lis 2021

1. Adventní věnec s adventem, světýlka až tak na třetí adventní neděli.
2. 23.prosince (taky máme umělý)
3. Tak 2 týdny před Vánoci peču... Ale peču fakt málo. Stejně to skoro nikdo nejí.

krisstina93
6. lis 2021

Menší výzdobu začínám dělat na první adventní víkend (věnec, světýlka na okno), stromek děláme na Štědrý den ráno, taky mám umělý. Peču průběžně od začátku prosince, záleží co, nejdřív perníčky, za studena až tesne před Vánoci.

zrzeckas
6. lis 2021

Stejne jako @lachipie 🙂

nikoulinka
6. lis 2021

Já jsem v tomto směru magor 😂 Vánoční atmosféru mám ráda a tak už začínám brzy.

Věnec si chytám koncem listopadu (dělám si každý rok nový). Na stůl ale jde první advent. Výzdobu dělám nejpozději první týden v prosinci, stromeček cca 2 týdny před Vánoci.

Cukroví začínám péct přelom listopad/prosinec. Dělám každý rok cca 16-20 druhů 😅 začínám perníky, linecké, a týden před Vánoci nepečené.

felixfelicis
6. lis 2021

Adventni věnec o adventu 🙂, světýlka nemám.
Stromek na Štědrý den, ale nebaziruju na tom, byly roky, kdy jsme z různých důvodů zdobili dřív.
Cukroví jsem měla dlouhé roky objednané a objednávala jsem podle prodejce v období srpen až rijen 😀 Letos chci péct sama a začnu, až bude síla. Když nebude, koupím na poslední chvíli na Rohliku 😀

ab3185
6. lis 2021

1. Zdobím v týdnu před první adventní nedělí, aby to na tu neděli bylo všechno nazdobené.
2. A následně po tom prvním adventu začínám péct, chodím do práce jde to pomalu, dělám asi 10 druhů.
3. Stromeček, dokud byli děti malý, v noci z 23. na Štědrý den, aby po probuzení bylo překvápko. Ale vloni bylo mladšímu už osm a strojili jsme všichni společně asi 3 dny předem a letos to vidím taky tak.

makkyv
autor
6. lis 2021

Holky moc děkuji ❤️

@felixfelicis To zvládneš, taky mám letošní premiéru 😀 ale zvládly jsme porod, tak co je tohle 💪🏻😀

jaja01k
6. lis 2021

1. Světýlka dávám začátkem adventu.
2. 22. nebo 23.
3. Nepeču.

eithelwing
6. lis 2021

@makkyv
1. Od 1. Adventní neděle postupně, jak to s dětmi stíhám. 🙂

2. 23.12., rozsvěcuje se opravdu až 24.12. večer. Nemám ráda stromek celý advent. Ale taky nechápu uklízení stromku na Tři krále. 😀

3. Pečení stejně tak. Nejdřív perníčky, pak vše ostatní, krémy a nepecene na závěr.

jajulin
6. lis 2021

@makkyv pro nás Advent a Vánoce nejsou to samé, takže veškerá výzdoba a vše s tím spojené je aktuální až od 24.12. Stejně tak stromeček zdobíme tajně s manželem v noci na 24.12. a děti ho poprvé vidí až na Štědrý večer po večeři. Cukroví jsme většinou dostali od rodičů, letos chci péct i sama, tak nějak průběžně.

klokanka31
6. lis 2021

@makkyv 1) zdobíme většinou 1.listopadu,letos mám teda skluz a budu zdobit nejspíš příští týden
2)stromeček nám nosí Ježíšek v noci kolem 15.-17.prosince
3)peču koncem listopadu aby se to stihlo do Vánoc sníst, vosí úly dělám tak týden před Štědrým dnem

berta3
6. lis 2021

@eithelwing máme stejně👍

zuzkasim
6. lis 2021

1. O adventu, ale žádná velká výzdoba🙂
2. Stromeček strojíme v předvečer Štědrého dne, ani kdybychom měli umělý, bychom tento zvyk neměnili.
3. Peču až mám čas, obvykle tak týden před Vánocema, nějaké 2-3 druhy, děti chodí péct k babičce už na začátku adventu, takže o část cukroví se postarají oni, pak ještě jeden druh dělá tradičně manžel, taky pár dnů před Vánocema.

makkyv
autor
6. lis 2021

A je lepší umělý nebo živý? Ja je nikdy nekupovala jde mi o cenu. Teď jsem našla umělý za 430 ,- /150 cm a kamarádka říká, jak je tedy na její vkus drahy, tak si nejsem jistá, co pro mne bude financne lepší.

Jinak děkuji holky moc❤️

klokanka31
6. lis 2021

@makkyv Za mě teda jedině živý a vysoký až ke stropu 😊

makkyv
autor
6. lis 2021

@klokanka31 To chci taky, takhle ooobr, ale až bude malá větší, teď stačí něco jen symbolicky 🙂 a prave nevím co pro nás bude lepší co se týče financi

klokanka31
6. lis 2021

@makkyv Co se týče financí tak asi umělý,vydrží ti několik let. Ale nemá tu vůni lesa...

makkyv
autor
6. lis 2021

@klokanka31 Děkuji moc❤️

penny87
6. lis 2021

1. Vetsinou konec listopadu, jak je furt tma, libi se mi ta naaranzovana svetylka. Venec ale chystam az na prvni adventni nedeli.
2. Mam maly umely v loznici, ten zdobim tak 2-3 tydny do vanoc - zase se mi libi hlavne ta svetylka, asi jsem uchyl 🙈 a hlavni velky zdobime vecer 23., maly ho vidi na stedry den uz rano, ale rozsviti se az s nadilkou vecer.
3. Nejsem mistr pekar, tak 3-4 druhy jen pro nas, vetsinou prvni pulka prosince. Nam hlavne 25. zacina kolotoc navstev, kde vsichni nabizi sve i dostanem vysluzku, tak at tu nejsme zavaleni, tak radsi pecu at se to do stedreho dne vice mene sni.

loylii
6. lis 2021

@makkyv
Výzdoba - první adventní neděli
Stromeček - zdobim v noci 23.12 a deti ho vidí až po veceri s darkama, kdy ho přetahnu ze zamčené místnosti na kulatém kusovém koberci. U nás ho nosí Ježíšek.
Cukroví - perníčky 14 dni před Vánoci a dávám je do uzavřené nádoby s kouskem jablka, aby změklo. Ostatní cukroví dělám 10 dní před Vánoci, jsem z oboru a pokud někdo dělá cukroví již dříve, muže se stát, ze už je kolem štedrého dne staré. Pouzivam klasické máslo, žádné náhražky a máslo se dříve kazí. Navíc cukroví se nesní hned na vanoce, máme rádi do Silvestra. Dělám 4 druhy, který ještě “našérujem” s příbuznými a kamarádkami. Tak mám v důsledku hodně druhů😁

makkyv
autor
6. lis 2021

Děkuji holky!❤️ Já právě když to tak čtu, tak přemýšlím, zda mám vůbec péct, cukroví bude u mamky a já ho mám ráda, ale hned to všechno sním.. s malou jsme samy dvě a ta to jist se mnou nebude žejo.. tak si furt říkám, zda ho mám letos vůbec péct.. 🤔 co myslíte? Dcerka má rok.

loylii
6. lis 2021

@makkyv pro atmosféru bych udělala 10 dni před Vánoci vanilkove rohlicky😃 provoní byt a na uzobavani super🥰

makkyv
autor
6. lis 2021

@loylii Chjo, se picnu😭😂

loylii
6. lis 2021

@zuzkasim manzel je top💕😀

martulka88
6. lis 2021

@makkyv Výzdoba bytu s prvním adventem - to i světýlka a advenťák. Stromeček je dost specifický - my zdobíme živý mezi první a druhou adventní nedělí - když už za něj zaplatíme, chceme si ho užít. A pečení cukroví - korpusy, začínám s prvním adventem. Slepuji marmeládou cca druhá neděle. A nepečené + krémy 22.a 23.12. - záleží, kolik toho dělám.

loylii
6. lis 2021

@makkyv z čeho😇

makkyv
autor
6. lis 2021

@loylii všechno to sezeru💪🏻😂😂😂😂

loylii
6. lis 2021

@makkyv znam😃…

makkyv
autor
6. lis 2021

@loylii jak jde o rohlíčky nebo linecke, to musí každý přede mnou schovat 😭😂 ještě teda ořechy v čokoládě 😭😂😂😂