Dcera nechce být přikrytá. Měla jste to také některá?

5. kvě 2021

Ahoj holky 🌸 mám skoro 7 m dcerku, která spí se mnou.
Strašně bojujeme s přikrytím, venku v kočárku to je v pohodě, ale doma když spí, tak musí být odkrytá, když ji přikreju, vzbudí se a vzteká se. Spí v body a ponožkách, s tím, že ponožky si pak sundá, overaly dáváme též. Měla jste to také nektera? Mě jde jen o ten pocit, ze já vedle ni lezim pod teplou dekou a ona chudak bez, jenomže to tak chce.. si říkám, aby ji nebyla zima nebo tak. Děkuji 😁🌸💪🏻

janapetrvalska
5. kvě 2021

Spací pytel ?

jjasmina
5. kvě 2021

My to máme stejně i skoro v 15 měsících, jak prikryju, je vzhůru. U nás už ani ty overaly na spaní nejsou, stále si to rozepinala, tak spi v body + punčochy. V létě nevim, sundava si i ponožky.. Nechávám ji tak, asi jí to prostě vyhovuje 🙂

autor
5. kvě 2021

@janapetrvalska ona cokoliv má na noze, cim je přikrytá musí pryč. To je prave to

autor
5. kvě 2021

@jjasmina no, je to proste boj 😂😂😂
Též vše sundává, overaly si taky někdy rozepne😂

leniczka23
5. kvě 2021

Hlásím se do klubu..spací pytel no tak to měl malém infarkt🤣🤣 proste jsem se s tím smířila, jsou mu dva roky.

alilali
5. kvě 2021

U nás úplně stejný, prostě spí nezakrytý, co se dá dělat 😀

lenka421
5. kvě 2021

Mam stejny problem u mladsi dcery, dlouho jsem to resila spacim pytlem, ale cca v roce a pul si ho naucila rozepnout a vylezt z nej, takze ted kdyz je jeste chladneji to resim tak ze ji proste pod pyzamo dam jeste tilko aby mela o vrstvu vic.

zelenaesmolda
5. kvě 2021

U nas uplne stejne,neprikryvam kdyz nechce.Venku v kocaru prikryvam az kdyz usne.

klokanka31
5. kvě 2021

Moje malá (skoro rok) se odkopává pořád. Spí v overálku, tak snad moc zima jí není, vždycky jí znova přikryju, a ona se zas odkope...

misicka1988
5. kvě 2021

Tohle mi dělá dcera, a je jí už 4 a půl roku. Když byla menší, zafungoval spací pytel na ramínka. Už ji je ale dávno malý. Takže teď spí víceméně odkrytá, nic s tím neudělám 🤷‍♀️ Nikdy tímto způsobem nenastydla. Dokonce si často prevrací polštář, prý aby ho měla studený 🙄 Mmch tohle dělá i můj muž 😀

martt
5. kvě 2021

Mám 5 leteho syna a od malinka spi odkryty. Ted večer chce vždy prikryt a dat pusu a do pěti minut se odkoupe lehne na peřinu a spi😂🤣. V zimě jsem to řešila tak ze jsem přez něj přehazovala lehký ručník nebo povlečení. Kdyz jsem prikryla dekou vždy se vzbudil.

lenerka1
5. kvě 2021

Je jí teplo, naše malá to dělá taky a trochu méně i syn, ten když je mu zima, tak se vzbudí řekne, že chce přikrýt. Já spím pod peřinou, když je mi horko, vyhodím ven nohy, kterýma se ochlazuju, když mi je muž z přemíry péče přikryje, tak mě to rozhodí 🙂

cherie24
5. kvě 2021

Dcera dělá to samé, chvíli pomáhal ten spací pytel, ten je fajn 🙂 akorát co je teď už větší, tak ho nesnese. Odkope se hnedka, někdy ji to i vzbudí, že ji přikrýváme jindy se odkope ve spánku, vydrží přikrytá tak 15 minut. Někdy je i úplně ledová, ale jakmile ji přikryju, tak řev a hned se odkope. Taky mi je to blbý, já jsem dost zimouřlivá, takže spím přikrytá až ke krku a ona vedle mě leží studená a odkopaná. 🤦 Krom toho spacího pytle a víc obléct asi není moc co s tím 🤷

konidana
5. kvě 2021

Holky a v kolika stupnich spite? Me se deti nekdy neodkopavaly... v noci by jom totiz jinak byla zima v tech nasich 16st az 18.st max. Ve 20 st. chapu,ze nechteji byt prikryte. Kdyz je doma manzel, tak taky musim vetrat mnohem vic, on je strasne vyhrevny😅 . A jako dite si pamatuju, ze u nasich v posteli bylo taky strasny vedro😅. Asi jak tam je vic tel, tak vic topi😉

ckei
5. kvě 2021

Dcera (4roky) to má stejné dodnes, neřeším.😂 A to spíme v 18stupnich 😁

jana_zofie
5. kvě 2021

Spi odkryta. Nechavam ji tak. Vtipne je, ze kdyz ji bylo tak pul roku, tak spala zakryta perovou perinkou az po usi a nesnesla ani hole ruce. Byl srpen a venku tricitky. Od listopadu na sobe nesnese ani decku. Nehrotim to. Od te doby spala prikryta jen jednou, na navsteve u nasich. V tom baraku je tak neskutecna klemra, ze si to odkopani ona sama rozmyslela :D

yenefer1
5. kvě 2021

Dcera nesnášela být přikrytá od narození, už v porodnici mě drbaly sestřičky za to, že má studené ruce a mám jí je pořádně dát do zavinovačky. Ale ona se vždycky vymotala a byla tak spokojená 😀. Doma pak postupně začala odkopávat všechno a i když jsem ji zakryla v noci, když tvrdě spala, tak se do 10 vteřin odkopala znovu. V zimě jsem to řešila spacím pytlem, v létě jsem ji nechala tak, jen jsem dávala na spaní overaly, aby neměla holá záda. Kolem roku a půl se to začalo zlepšovat a teď ve 2 a čtvrt už se nechá zakrýt a někdy se zakryje dokonce sama 😅

alcar
5. kvě 2021

Kamaradcina dcera se taky porad odkryvala. Koupila teplakove overaly a v tom uz ji dcerka v klidu spala.

jitushb
5. kvě 2021

Dcera 6 let spí odkopaná doteď a to má v pokojíku chladno, nikdy takhle nenastydla. A jako mimčo nechtěla spát ani v pytli. Kdoví jestli z toho někdy vyroste 😁

lentilkah
5. kvě 2021

Syn se taky vzdycky odkopaval, ted celkem vydrzi pod Lullalove dekou.

mavanka
5. kvě 2021

Myslím, že nezbývá než se s tím smířit, naše děti jako malé byly stejné, prostě horkokrevné, nechtěly být přikryté, odkopat se uměly rychleji, než já se vrátit do postele, tak jsem to vzdala, žádná katastrofa se nekonala, nenastydly (na spaní jsem dávala overal)... až s rostoucím věkem se oba naučili mít rádi pocit zachumlání do peřin (až v době, kdy už spali ve velké posteli).

nazka
5. kvě 2021

Máme to samý v 15 m, nijak to neřeším. Jen ji víc obliknu

alpakovo
5. kvě 2021

Mě tohle dělají všechny tři děti (11 a 7 let, 4mesice) a pro jistotu,pokud je snaha něčím přikrýt,je nejlepší na tom spát 🤣🤣 nejstarší syn třeba radši přikryje plyšového medvěda,než aby pod tím spal sám.... A nemůžu si stěžovat,nemocní nejsou, zima jim asi není a vstávají odpočatí,takže asi to není problém

cilkat
5. kvě 2021

Oba moji kluci mají od porodnice jasno, že peřina je od toho, aby se leželo na ní. Oba spali hodně dlouhou se mnou a ten boj, abych já zůstala přikrytá, když se deka nesmí přiblížit k dítěti na mém rameni je občas zábavný... Párkrát do roka nastane situace, kdy je jim zima - to se pak rvou co nejblíž ke mě a najednou jsou za peřinu rádi.

fifinka2020
5. kvě 2021

Mame stejne, 3 roky 🙂. Resim, ze vic obliknu na spani (treba dlouhy rukav), aby v noci neprochladnul...

handulkak
5. kvě 2021

Naše mladší taky nesnáší přikrývky, pytle apod. Kupuji ty teplejší overalky a zatím v pohodě.

lennus
5. kvě 2021

Obě děti také a nejde celou noc kontrolovat, zda jsou přikryté, proto dávám overaly, syn měl ještě loni v šesti 😂 Jde mi hlavně o záda, aby byly schované

katerina_j
6. kvě 2021

Přidám vlastní zkušenost 😁 jako mimino jsem údajně taky spala pořád odkrytá. A zůstalo mi to 😄 manžel spí zakrytý tak, že mu jsou vidět jen oči a já přesný opak 😂

luciksima
6. kvě 2021

Syn teď mu jdou 2 roky též spí odkryty ...nesnáší deku a když je přikrytý už od malinka ..spal v overalkach pak už mu začali vadit i ťapky na nich tak spí v bodyckach a kalhotech bez ponožek hlavně bez deky😀

hankaros
6. kvě 2021

Mám tři ortodoxní nepřikrývače. Holt jsou i na noc více oblečení, mívají pod pyzamkem tilko a na noc ponožky. Když jim není zima, neřeším, když jim v noci zima je, tak se na pet minut prikryjou