Délka jména a příjmení

daasqua
18. bře 2018

Ahoj, zajímalo by mě jen tak pro představu a odlehčení, jak kolik písmen mají jména+příjmení vás, partnerů a vašich potomků. Všude je plno pouček, jak jména nemají být ultra krátká či mega dlouhá, ale brali jste na to ohled? Dali jste klidně dlouhé jméno, protože se vám prostě líbilo a bylo jedno, kolik má slabik?
Přemýšlíme pořád nad jménem pro holčičku (pohlaví ještě pořád nevím) a ty, které by se mi líbily, mi možná přijdou dlouhé k našemu příjmení, i když znám i plno delších jmen...

konidana
19. bře 2018

@kafr jo pri hledani v seznamech to je vyhoda.😅

herminka
19. bře 2018

Máme krátké příjmení, v mužském tvaru na 4 písmena, v ženském na 7.
Manžel i oba synové mají shodně 10 písmen, dcerka 12. Já mám obě příjmení a celkem 19 písmen, ale tím, že tam jsou dvě mezery, je to 20 znaků a někde mi poslední písmeno ukousnou.

terulin
19. bře 2018

Já bez mezer 22 písmen, manžel 12, 1. dcera 17, druhá bude mít 16 ... nikd nebyl žádný problém 😀

hojda
19. bře 2018

@terulin ty jo 22!!!! kolik křestní a kolik příjmení? Já měla příjmení 10 občas byl problém se vejít do formulářů....☹

lillyh
19. bře 2018

Malá dostala jméno Isabelle dohromady 16 písmen a uvidíme jestli bude nadávat zatím ma 11mesicu. A to jsem ji chtěla dát ještě prostřední jméno pořád nad tím uvažuji dokud je malá 😄

aviho
19. bře 2018

já mám teď 11 (3+8 ), za svobodna 8 (3+5), moje maminka byla na dlouhé jméno vysazená, sama měla 18 (9+9), takže jsem dostala jméno co nejkratší, kdyby existovalo jméno na dvě písmena, mám ho 🙂, dělali jsme si doma legraci, že si tátu vzala jen kvůli příjmení 😃
moji synové 5+6, 6+6, 4+6, manžel 6+6
od švagrové dcera má 16 (8+8 ), bude jí 18 a moc spokojená není, ve škole jí dlouho trvalo, než se podepsala.
a kolegyně v práci měla 19 (9+10), nevešla se do kolonek na formulářích 😞 ani po svatbě si nepolepšila 🙂

adriana1302
19. bře 2018

Já mám 7 + 11, kdybych se vdala, tak budu 7 + 8, nikdy mě to netrápilo, možná jen, když se nadepisovaly sešity ve škole. Jsem ještě levák, takže mi psaní dělalo někdy problémy a v první třídě mě měla tendenci třídní předělávat a to jsem ročník 88... Dcera, kterou čekáme v červenci bude mít právě také 7 (náhoda) + 8 a neviděla jsem proč to řešit.

mmmk
19. bře 2018

Ja 7+7
Muz 6+7
Syn 3+7
Dcera 9+7
Dcera 5+6+7

Starsi dcera je teprve petileta, nicmene uz tak rok se zvladne podepsat celym jmenem. Kdo frfla jsem ja, kdyz ji podepisuju veci, ze je tezky to na ty male listecky vmacknout 😀

luccien
19. bře 2018

Já za svobodna 5+11, teď 5+7, manžel 9+5, syn 5+5. Moje babička chtěla pro mě jméno Drahomíra - po ní, naštěstí rodiče měli rozum, 9+11 je fakt dost (navíc to jméno fakt nemám ráda). Obecně mám ráda jména, která se dají při volání na osobu zkrátit na dvě slabiky a obecně nemám ráda mooooooc dlouhá jména a všechny ty ...slavy a ...míry (ale synovi Josefovi občas láskyplně říkám Pepislávku, Pepulínečku a tak..., co všechno s námi ty hormony neudělají, že) Jinak co se podepisování týče - pokud nebude ředitelka školy a nebude muset podepisovat haldy vysvědčení, tak je to skoro jedno... Ale jinak je fajn, když to dlouhé jméno má nějakou kratší variantu, kterou se můžou podepisovat věci do školky či právě dítko své sešity apod. Např. Alžběta - říkali jí Líza atd.

petronelka20
19. bře 2018

Ja 5+8, manzel 6+5, dcera 14(s mezerou 15)+8 a syn 15(s mezerou 16)+5

terulin
19. bře 2018

@hojda Křestní 6 Příjmení (mám 2) 9 + 7. Ale podpis je v klidu, to mám muří nohu raz dva 😀

elcantocheco
19. bře 2018

Dcera 27 písmen plus 4 mezery (6 jméno, zbytek příjmení). Na úřadech je to zábava...

v_erunka
19. bře 2018

Já 17, muž 10, dcera 16

vanule
19. bře 2018

já 15, muž 10, dcera 13, syn 10.
Příjmení v mužském tvaru je na 4písmena, tak dát třeba jméno synovi na 3-4 (např. Jan, i když se mi líbí) by mi přišlo krátké, naštěstí jsme měli vybrána delší

tynka9
19. bře 2018

4 + 12, jsem ráda, že naši vybrali krátké jméno. Mamka chtěla Stanislavu a to bych se asi upsala. Už za svobodná jsem měla 4+11 a svatbou jsem si nepomohla.

baris
19. bře 2018

Já mám 7+8, manžel 3+5. Obě dcery mají shodně 8+8, ale stejně se všude podepisují Káťa a Kája. 🙂

takyjedna
19. bře 2018

Jo trochu jsme to resili, kdyz jsme vybirali jmeno pro dite, aby to nebylo moc dlouhe. Treba takova Alexandra Brettschneiderova nebo Magdalena Nejezchlebova by to pak mohla mit v zivote tezky :D Nejmene v prvni tride, nez si podepise diktat, bude konec hodiny... My jsme sli tak stredni cestou, u holky 5+8. Nedala bych ani druhy extrem, kratke ke kratkemu prijmeni. To vypada hloupe.

hojda
19. bře 2018

@terulin podpis nemyslím, to spíš ty formuláře jsou někdy šílené.

luccien
19. bře 2018

@takyjedna no já nevím, krátké krátké mi hloupé nepřipadá. Třeba takový Jan Hus - klasika. Navíc u holčičích snad ani jednoslabičné jméno není... 🙂 A třeba Ewa Farna - krátké, ale blbé mi to nepřijde...

dancamich
19. bře 2018

@dzogobela vedle - Emu má každý a Ema mele maso. Dali jsme Evu, Eva tropí hlouposti (to sedí) 🙂

terulin
19. bře 2018

@hojda ahaaa, tak ty zase tak často nevyplňuju... a zatím jsem se vždycky vešla. (Mám větší problém s tím, že dcera se jmenuje po mojí ségře, ale příjmení má manželovo. A jak mám zajetý ségřino představování, tak všude to vyplňuju blbě i v porodnici jsem se dožadovala dítěte pod špatným jménem 😀 )

dzogobela
19. bře 2018

@dancamich 👍

bayt
19. bře 2018

@daasqua Moje aktuálně (vyvdané příjmení) 14 písmen, syn má dvě jména - 16 písmen

leilunka
19. bře 2018

Dcera má 20, syn má 14, já 15, manžel 12

daasqua
autor
19. bře 2018

Děkuji všem za komentáře, je to zajímavé porovnávání 🙂 Já před svatbou měla 6+9 (jméno v neúředních věcech krátím na 4), po svatbě 6+11, ale stejný počet slabik (2+4). Manžel má 6+9. Pokud bychom měli 2 kluky, tak to bude taky 6+9 (jednou počet slabik 2+3, podruhé 3+3). U jedné varianty holky jsme měli 5+11 (slabiky 2+4), ale mám pocit, že s tím jménem není manžel úplně jistý, takže možná další varianta by byla 7+11 (slabiky 4+4).
Takže 18 písmen snad ještě jde, zvukomalebné by to bylo všechno (i když já, manžel i jedno klučičí jméno má R a v příjmení taky máme R), máme české příjmení, jména hledáme česko-mezinárodní... takže spíš bez diakritiky, aby to bylo posluchači hned jasné a nemuselo se to hláskovat a spíše méně časté (naše příjmení je časté)... Nemusíme moc ten trend megacizokrajných jmen, které mi osobně přijdou, že se často ani nehodí a hlavně plno lidí neví, jak se to vlastně píše, takže jsme hledali nějaké "klasické" 🙂
Mno jsou to zajímavé a příjemné přípravy na ty naše mrňousky 🙂

sobist
19. bře 2018

Za svobodna to bylo 18 (10+8 ) písmen. Když jsem se vdala, nechala jsem si i rodné příjmení a to dělá dohromady 27 (10+8+9).
Manžel - 16 (9+7)
Syn - 15 (8+7)

Jméno jsme vybírali takové, jaké se nám líbí, naštěstí v pohodě sedí i k příjmení.

cabadajovimah
19. bře 2018

Ja mam 16 pismen(a to mam neprechylovane prijemni stejne jako dcera) , manzel 10 a deti maji oba dve jmena i v rodnem liste, takze na vsech oficialnich dokumentech je musime vyplnovat a maji to dcera 22 a syn 24

popelka1984
19. bře 2018

Pokud budu brát CH jako dvě písmena tak syn má 7+8 a já 5+8, kdybych se vdala za synovo otce tak budu mít 5+10

mrav
19. bře 2018

Já 9, dcera 12, manželka měla 15.

kituska20
29. bře 2018

Já jsem Kristýna Klobásová za svobodna Křivská ( nesnáším to přijmení) jsem ráda že jsem se vdala i když se všude setkávám s nějakou poznámkou 😂.
Manžel je Stanislav a po něm je i syn. Nic kratšiho jsme nemohli vymyslet aby to sedělo. No narodit se teď byl by to asi Václav 😂. Dcera je Ema po mojí praprababičce a má to nejlepší jak to má krátké a existuje na to milion zdrobnělin ale i Emo nezní tvrdě. Stando je horší 😂 když volám na malé miminko Stando tak si přijdu jak když volám dospěláka 😂