Jak moc Vás doma chlap cepuje?

8. lis 2020

Měla bych takovou otázku na vás, jak moc vás doma chlapi peskují, respektivě komentují stav domácnosti nebo říkají co jak by doma mělo vypadat? Co doma můžete a nemůžete? Já na tohle nejsem vůbec zvyklá a zvykat si ani nechci. Znám ale pár domácností, kde to chlapovi odkývou a když je v práci, jedou si dál to svoje. Jak to máte doma vy popřípadě dokázali jste to nějak zpracovat to chlapské komentování? On říká, že má prostě rád řád a že je tak zvyklý ze sportu i z domu z výchovy, ale já mám teda ráda jistý způsob chaosu, volnost a originalitu a nějaké cepování a řád, to mi teda nevyhovuje. Na jednu stranu jinak si ve všem sedíme, ale nevím jestli bych to uměla zkousnout nebo s ním na tom nějak pracovat, abychom došli oba k nějakému zlatému středu, kdy on vnese do svého života trošku chaosu a já trošku řádu nebo jestli se to spíš bude stupňovat až si
polezeme časem šíleně na nervy.

nita1984
8. lis 2020

Neexistuje. Je to partner, ne velitel. Může vyjádřit přání, můžeme se o věcech pobavit, ale tím to hasne.

kridav
8. lis 2020

Bejvalej manžel mi to taky dělal, ale nikdy mi s ničím nepomohl. Jen měl plnou pusu keců, jak je doma bordel, no s dvěmi dětmi ten pořádek moc udržet nešel, a ještě když jsem na ně byla v podstatě sama, když on po práci musel každý den do hospody.
Současný manžel občas má nějakou připomínku, ale pak jde a uklidí. Třeba když mu vadí, že syn tam má rozházené hračky, tak mu jde pomoct je uklidit.
Nejsem pedant na úklid, a on taky ne. Tak máme normálně uklizeno, a jsme spokojený 😊

pavlinar
8. lis 2020

Muj je pedant, ale jen v necem. Obcas se kvuli tomu dohadujeme. Kdyz se mu neco nezda, odkazu ho, at to teda uklidi a muze to delat porad. On ale uklizi celkem dost sam od sebe. Ted z ditete miva nervy, ze dela bordel furt.. a ja obhajuju, ze to je dite a tak to proste je.
Kdyby jen buzeroval a sam nehnul prstem, takoveho bych si nevzala

gruyerre
8. lis 2020

Vůbec, nikdy bych něco takového nedopustila, vážím si sama sebe.

mourovatakocka
8. lis 2020

To by manžel zkusil jednou.

bassetlady
8. lis 2020

Kdesi jsem četla, že jedním ze základů spokojeného vztahu je stejná míra (ne)tolerance k nepořádku. A pod to se plně podepíšu.
Nejsem nesvéprávná, aby mě někdo cepoval. Dělá doma bordel stejně jako já, má 2 zdravý ruce, takže může fungovat.

kometkak
8. lis 2020

Tak mu řekni, ať nekomentuje, přiloží ruku k dílu a udělá tak, aby byl spokojený..

95newmommy2020
8. lis 2020

Jediný co mi kdy řekl bylo, ty furt vysavas, neslysim film. 😂 Vzhledem k tomu, ze jsme jako bezdětný měli doma spis doupě než byt, a já jsem se změnila, začalo to mě vadit. Tak teď mu spis vadí, ze si nedokážu sednout na gauč a zevlovat s nim, tak jako kdysi a proste musim mít čisto.

slunickonanebi
8. lis 2020

Už když jsem četla titulek, tak jsem si řekla - cože?? Aby mě muž cepoval nebo já jeho, to je úlet.

miba10
8. lis 2020

Domácnost je pod mým velením a chlap by si na nedovolil mě nějak peskovat. Sám mi řekl,že je spokojený,jak domácnost a celý chod a fungování domu zvládám. Když něco potrebuji,tak si řeknu n bo třeba sám vysaje nebo uklidí kuchyň,ale nekritizuje
To by taky zkusil jednou. Předala bych mu celý chod baráku a ať mi ukáže jak to dělat lépe 😂 neměla bych s tím problém

autor
8. lis 2020

@kometkak to zas on není tak, že by mě buzeroval a sám nic nedělal, dělá toho dost, hodně pracuje a venku pořád dělá, i doma pomůže. Ale dost věci komentuje a chtěl by, aby bylo všechno podle něho. Já se taky práce nebojim, venku ani doma, ale prostě mi to vadí, že má každou chvilku připomínky a že se snaží, mě předělávat k obrazu svému. Když mu to řeknu, tak odpoví, že je k tomu celý život vedený, aby byl v životě řád, disciplína a pevná ruka. Já ale kam přijdu tam je chaos a jdu vždycky proti proudu, nesnesu být hloupá ovce, co poslouchá, jde s davem a dělá co se od ní očekává 😀

gracinka7
8. lis 2020

Vůbec. Spíš prudím já jeho 🙈

klea81
8. lis 2020

Vůbec, pokud se mu něco nezdá, udělá si to sám a lépe 😉

monilee
8. lis 2020

Vôbec, práve naopak, často mi hpvorí, že si to mám uľahčiť a nerobiť, čo nemusím. Často navrhne, že si niekam zájdeme na jedlo, aby som nemusela variť atd...

lachtanice86
8. lis 2020

Chlap nic neříká, ale ja bordel a tak nesnáším. Vše ma své místo a řád

elencze
8. lis 2020

Jak už tu bylo napsáno, to by zkusil jednou. A kecy o tom, že byl k tomu od mala vedený, tak mu předej vedení domácnosti, ať si to dělá sám, jak chce. V tom mu přece nebráníš. Ale pokud se naváží do tebe, začíná mi to maličko smrdět manipulátorstvím. Dávala bych si trochu pozor, co mu bude vadit příště. Jinak, pokud se ve věcech pořádku totálně rozcházíte, bude to asi častější důvod sporů ve vztahu.

95newmommy2020
8. lis 2020

@bassetlady to jo, to je pravda. Akorát vždy je ta žena pořádnejsi než chlap. 😂

nita1984
8. lis 2020

@95newmommy2020 tak to bych se hadala. Znam tři páry, kde teda pígluje zásadně chlap

bassetlady
8. lis 2020

@95newmommy2020 to není pravda

fandysek_1
8. lis 2020

Já jsem bordelář takže my bychom spolu být nemohli. Doma tolerujeme určitý druh provozniho nepořádku, ale ne bordel a špínu. Pedanta a člověka, který by mi dával řád bych nesnesla. Máte děti? Kolik vám je?

95newmommy2020
8. lis 2020

@nita1984
@bassetlady Fakt jo? Jako já takovýho fakt nikdy nepoznala. Spis mám pocit, ze těm chlapům je to jedno, proto většinou sedí v klidu na gauci a ženská běhá s hadrem a komanduje. :D

mourovatakocka
8. lis 2020

Řád, disciplína a pevná ruka. To je ale vůl. Ať jde dělat vojáka a ty si najdi normálního chlapa.

nagojka
8. lis 2020

@pavlinar mam to uplne stejne...s rozdilem ze jeste nename deti..tak zvedava jak to bude davat...

te_reza
8. lis 2020

Sem nepochopila. Jakože by za mnou chlap chodil a buzeroval co je třeba špatně uklizený?! To jako fakt? No to by zkusil jednou😂

lenatko91
8. lis 2020

On sám v domácnosti nedělá nic, pokud ho nepoprosím, takže si nedovolí ani ceknout. Po pravdě spíš komanduju já jeho, jelikož ho maminka nenaučila si po sobě uklízet..

anetka1701
8. lis 2020

Řád, disciplína a pevná ruka... Děti máte? Jestli ne, tak tohle chce vyřešit ještě před nima... Protože spartanská výchova není pro každého a mohl by to být mnohem větší problém, než "jen" domácnost...

Jinak za mě - domácnost není povinnost jen ženský. A když už se teda ženská stará víc, tak rozhodně je to její záležitost a ne aby skákala podle chlapa. Jestli se mu to nelíbí, může si to dělat sám. Prosím. Ale pokud něco dělám já, bude to tak, jak chci já - jak jsem zvyklá a jak je mi to příjemné... Pokud chce chlap (a že můj je takovej taky) mít všechny hrnky oušky na stejnou stranu, příbory v příborníku srovnané a barevné kelímky podle barev duhy, prosím, ať se realizuje dle libosti. Ale já to dělat nebudu. Mám ráda svůj chaos :D

tasimia
8. lis 2020

Ty joo, rozhodně si na to nezvykej. U mě by to jen zkusil, není to můj šéf, ale manžel. Jsme si ve všem rovnocenní, o všem rozhodujeme spolu, hledáme společná řešení. Řád ve vztahu, no mazec.

llluckaaa
8. lis 2020

Řád, disciplína a tvrdá ruka - tak na to bych se mohla partnerovi tak akorát vybodnout. Nejsem na vojně, abych se nechala takto buzerovat. U nás doma taky proběhly nějaké pokusy mě vycvičit, ale reaguju na ně dost nepříjemně ve stylu, že když to tak dobře umí, může si to udělat sám. Být tebou, tak si to doma vyjasním ještě před dětmi.

console
8. lis 2020

Jediny, kdo prudi, jsem ja...nesnasim bordel a jak se mu porad nekde neco vali

drep
8. lis 2020

Když jsem četla nadpis, tak jsem nevěřila vlastním očím, jak by mě mohl partner cepovat. Já teda necepuju nikoho, když něco vysvětluji mladším kolegům, sestrám, záchranářům, sanitářům nebo komukoliv, tak s nimi jednám slušně a s respektem, cepovat dospělého mi přijde fakt do armády. Máme model, že uklízí ten, kdo má víc času a síly. Někdy muž, někdy já. Každý z nás je v nečem pečlivější a v něčem míň než ten druhý, nicméně ačkoliv oba nechceme žít v bordelu, tak vydrhnutý dlaždice pro nás nejsou smyslem života. Bordel (máme dvoulete batole) občas okomentuju já, ale ne kriticky, spíš jako konstatování