Jak moc Vás doma chlap cepuje?

8. lis 2020

Měla bych takovou otázku na vás, jak moc vás doma chlapi peskují, respektivě komentují stav domácnosti nebo říkají co jak by doma mělo vypadat? Co doma můžete a nemůžete? Já na tohle nejsem vůbec zvyklá a zvykat si ani nechci. Znám ale pár domácností, kde to chlapovi odkývou a když je v práci, jedou si dál to svoje. Jak to máte doma vy popřípadě dokázali jste to nějak zpracovat to chlapské komentování? On říká, že má prostě rád řád a že je tak zvyklý ze sportu i z domu z výchovy, ale já mám teda ráda jistý způsob chaosu, volnost a originalitu a nějaké cepování a řád, to mi teda nevyhovuje. Na jednu stranu jinak si ve všem sedíme, ale nevím jestli bych to uměla zkousnout nebo s ním na tom nějak pracovat, abychom došli oba k nějakému zlatému středu, kdy on vnese do svého života trošku chaosu a já trošku řádu nebo jestli se to spíš bude stupňovat až si
polezeme časem šíleně na nervy.

jana_zofie
8. lis 2020

Vubec. Je to bordelar, oba jsme, ale s ditetem to je jiny, bordel nevadi, spina ano. Takze ted obcas vytecu ja, ze se nemuzu pohnout a neda se tu ani poradne vyluxovat a tu chci policky, tu pomoc s vynaseni vytrizenych zbytecnosti... coz zatim docela snasi. Na jednu stranu sam od sebe neuklidi, proste to nevidi jako neporadek/problem, na stranu druhou nekomentuje a dokud se tu dokazu pohybovat ja i dite, tak mam klid.

dk123
8. lis 2020

To by si jednou zkusil.. 😀 Ne, tak jsme partneři, buzerovat se od nikoho nenechám a ono pokud s takovým člověkem zůstanete, kterej vás komanduje, tak ke stáří to bude několikanásobně horší. Mám takovou zkušenost z okolí a paní na stará kolena manžel dohnal až na psychiatrii a stal se z něj naprostý magor, tak na to pozor.

natysnovec
8. lis 2020

Nikdy... 🤦‍♀️🤦‍♀️
Vim, ze parkrat byl fakt doma bordel a neudelana vecere po praci a manzel nerekl ani slovo a i veceri nam vsem udelal... Nikdy opravdu nerekl nic..

levandule_k
8. lis 2020

Kdyby mě muž cepoval, pošlu ho k šípku a ať si uklízí sám. Každý z nás po sestěhování měl trochu jinou představu o pořádku a nepořádku, ale vzájemná domluva probíhala tak, že jsme si říkali, co chceme a nechceme. Já jsem svému muži vysvětlila, že se v mírném chaosu cítím dobře 🙂. Na druhou stranu, když uklízím, dělám to poctivě, ne že jen přerovnávám bordel. Špína mi vadí, ale sterilní domácnost není můj styl.

Holt si bude tvůj přítel muset zvyknout na něco jiného 🙂 Jestli se mu líbí cepování, ať si najde generálku.

Já jsem jednou chodila s borcem, co byl také pořád na něco zvyklý. Vzhledem k tomu, že jiný způsob zkoušet nechtěl a ani se přizpůsobovat nechtěl, tak pak nebyla vůle ani na mé straně.

autor
8. lis 2020

@anetka1701
@fandysek_1 já jsem mladší o 5 let a jsem na mateřské, ale dítě mám z předchozího vztahu. Jakože je přísnější, ale hodný. Nedovolil by si vztáhout ruku nebo nadávat, to ví, že by to udělal jen jednou. Děti má ale rád, už jsem ho i viděla hlídat děti přibuzných a sám by děti chtěl. Občas zakazuje i kraviny podle mě, ale já zas ale vím, že jsem až moc hodná při výchově. Co se týká dítěte, to ví, že si nesmí dovolit a i mi pomáhá, pohlídá, abych uklidila, zacvičila si, dospala se, uvařila, snaží se zvládat noční řevy. Jen si prostě neodouští ty komentáře. Na něco je pedant a na něco zas lajdák.

autor
8. lis 2020

@levandule_k v tom mi si právě občas taky nerozumíme. Já jsem právě jistým způsobem bordelář i pedant 😁 to jak někdo uťape ledničku nebo digestoř nebo zrcadlo, tak jsem z toho nepříčetná a hned letim s hadrem, ale jinak kolikrát výbuch, hračky, oblečení, vyházená kabelka, kosmetika a z toho je zas na prášky on. Ale jinak doma pomáhá, venku dělá, bez keců pomůže, udělá co mu řeknu, ale má takové tiky a kecy, kterými se nás snaží vychovávat nebo zakazuje, co doma můžem a nemůžem.

sudylichozrout
8. lis 2020

Nejsme sef a podrizeny, abychom se ukolovali a nejsme idioti, abychom se peskovali. Takze ne, fungujeme normalne v kultivovanem modu a oba se podilime na chodu domacnosti, peci o ni i na peci o deti.

lotosek
8. lis 2020

Známá chodila kdysi s takovým panem pedantem. Měli vztah na dálku, ona přijela za ním v pátek po práci, šůrovala celý večer, aby pan domácí, toho času usazený mezi kamarády v hospodě, neměl blbé kecy, že mu po příjezdu našlapala v předsíni, že on tam měl uklizeno. Pak šůrovala celé sobotní a nedělní odpoledne, aby nebyly další kecy, že mu při vaření oběda zaflákala celou kuchyň (drobek na lince a skvrnka na baterii), protože on měl kuchyň uklizenou (aby ne, když se tam celý týden nevařilo). Naštěstí si brzo uvědomila, že není možné uklidit tak, aby byl pan domácí spokojen, on si prostě potřeboval vždy najít nějakou záminku, aby ji mohl srazit, protože si tak posiloval svoje sebevědomí.

amazonkajanik
8. lis 2020

Doma buzeruju já 😂
Tak svým způsobem chaos taky vedu a umím se v něm orientovat(a chlap za mnou chodí a ptá se,kde co je,páč ví že vím 😁)
ale jako,když zrovna umyji nádobí a hned jde a dá do dřezu hrnek od kafe,tak bych ho zabila 😂 ale dělá mi to už 10let...

autor
8. lis 2020

@lotosek to zas takhle to není 🙂 přijede z práce a běžně jsou po celém baráku roznošené hračky (včetně záchodu i sprchového koutu 😀) po zemi rozdrobené křupky a to mu nevadí. I řekne ať to nechám, že to pak posbírá.

lotosek
8. lis 2020

Tak pak záleží, jestli necháš do sebe takto rýpat, nebo muži poradíš, aby příště méně komentoval a o to víc uklízel, když se mu něco nelíbí.

mariegroth
8. lis 2020

Zajimalo by me, jestli byl spokojeny se svym detstvim a tou disciplinou. Rekla bych, ze asi ne. Ale obcas lide prebiraji chovani po rodicich, protoze vlastne nevi jak to delat jinak

lolam10
8. lis 2020

Manzel ma taky radsi poradek nez ja(nastesti jen o trochu).a pochopil ze kdyz to tak chce a ja to neudelam tak to udela on a je spokojenej.a ja vlastne taky

autor
9. lis 2020

@mariegroth právě, že spokojený je. Rodiče nejsou žádní tyrani nebo psychopati, jsou moc fajn, ale ještě v předškolním věku začal dalat sport, který dělá celý život a tam ta disciplína byla hodně velká, respektivě musí být, aby z těch dětí něco bylo. A on na ty tréninky, tresty a řev od trenéra velmi rád vzpomíná jako na svá nejlepší léta. Já jsem hodně sportovně založený člověk už od mala, ale vždy jsem dělala všechno pro radost a když jsem dělala sport, kde na mě někdo ječel, to jsem s tím hodně rychle sekla a spíš mě to naprosto demotivovalo i když mi to třeba šlo.

legelata
9. lis 2020

Chlap "cepuje"? Kristebože, to je jako ve středověku. ne, nic takového opravdu nedělá a ani já jemu.

levandule_k
9. lis 2020

On jenom praktikuje to, na co je naučený z domu a ze sportu. Vadí mu, že ty věci nejsou na místě, že to není ten řád. Já bych se mu snažila vysvětlit, že to není záměrné dělání bordelu, ale že dítě si tímhle způsobem hraje. Děti napodobují rodiče, když si maminka zkrášluje byt svými dekoračními předměty, tak dítě dělá to samé, dává všude hračky, aby to bylo pěkné 🙂 Teď to nějakou dobu takhle bude, časem ty hračky nebudou všude, ale třeba jen po pokoji.

Budete si muset najít svůj standard pořádku a nepořádku, tak abyste oba byli spokojení. U nás se to časem ustálilo. Když nebude mít cepovací řeči, normálně bych o tom s ním mluvila. Když bude zkoušet cepovat, odpálkovala bych ho.

Já si třeba nemyslím, že nejlepších výkonů lze docílit pomocí odměn a trestů.

denisahlavicova
10. lis 2020

Mně do ničeho nekeca a když už, tak se o tom pobavime a hledáme kompromis. Vybavení do bytu řešíme spolecne nebo něco vyberu, zeptám se ' líbí, nelíbí ' , úklid máme rozděleny nebo uklizime spolecne, přes týden vařím já a o víkendu on. S malou se taky stridame . Pokud se mu něco nelíbí tak mu řeknu,ať si udělá sám. Ale na druhou stranu je pravda, že generál trochu jsem, hlavně co se týká jeho oblečení na zemi v obýváku a v koupelně, na židli nebo plechovek od energy a obalů od sladkého u pc na stole. To prostě neuklidim i když je doma a buď si všimne nebo mu řeknu. Tohle jediné je u nás trochu problém. 2 roky mu vysvětluju, že to má své místo a pokud v tom nemá v plánu do 2 hodin odejít,ať to prostě schová a ty smradlave ponožky z prace ať hodí do koše na prádlo nebo do pračky.🤦‍♀️

lucca35
10. lis 2020

Když je doma bordel,protože prostě spím (nyní těhotná),byla jsem utahaná z práce, nechtělo se mi... Buď to počkalo,nebo to udělal chlap. Nikdy mi nic neřekl ohledně domácnosti, max že to nemám dělat,že to udělá on a já si mám dát relax.

volcok87
14. lis 2020

Znám takový znám. Nám na sobě s manželem vadí vzájemně různý věci kvůli kterým se steknem. Ale on je doma na HO a já pracuju a studuju a dělám s dcerou učivo do patě tridy. Samozřejmě i vařím a poklidim a když se milenku něco nelíbí, řeknu mu ze si valí prdel doma, tak ať to kouká udělat když se mu to nelíbí. Tak druhej den jde a bez kecu to udělá.

me_druhe_ja
14. lis 2020

Me chlap spíš buzeruje, že si mám sednout a odpočinout a ne furt uklízet. 😃😃 A to přísahám, že nic nepřeháním - velkej úklid jednou týdně a průběžně co je třeba. 🙂 Jen zem teď možná uklízím trochu víc, jak syn leze po 4 úplně všude. 🙂 Ale žádný jako denně dvakrát luxovat, vytřít a tak, na to se mám moc ráda.😃