Proč navštěvujete Modrého koníka?

makovice88
6. srp 2021

Menší anketka 😁
Proč chodíte na Koníka? Co vás, někdy i několikrát za den, láká se na tyto stránky podívat?

Já sama za sebe mohu říci, že sem chodím hlavně pro rady. Ještě se mi nestalo, že bych se tu něco zeptala a nikdo mi neporadil nebo neposkytl jiný náhled na věc. Taky jsem ráda, že se tu dočtu, že třeba ve svém trápení ohledně dětí to má někdo stejně. 😂
Líbí se mi i přiběhy některých žen, jak jsou silné, mnohdy k nim osud není fér. Některé ženy jsou inspirativní, jiné vtipné. Líbí se mi ta rozmanitost, která sice někdy vede k hádkám nebo vzájemnému nepochopení, ale přesto vytváří jakýsi obraz současných matek a žen. To je můj názor. ☺️

Takže...Co Vy a koník? ♥️

martulka88
6. srp 2021

@makovice88 Sice jsem registrovaná hodně let, ale defakto sem chodím od loňska, kdy jsem otěhotněla se synem. Vytvořili jsme si uzavřenou skupinu. Holky mi byly velkou oporou, po porodu, kdy jsem o syna přišla. Ale nebýt mé sestřičky, tak ani defakto nevím, že je nějaký modrý koník.

lv
6. srp 2021

Začala jsem chodit na MK těhotná, už je to cca 10let. Baví mě to, probrat děti, rodinu, partnery, poradit se, když něco potrebuju zjistit..

emamaira
6. srp 2021

Jsem registrovaná od prvního těhotenství, cca 4 roky, ze začátku jsem sem chodila hlavně pro rady, tipy, zkušenosti. Teď sem chodím i čistě prokrastinovat nebo se bavit u hádavých diskuzí 😂

ruzova_pastelka
6. srp 2021

Chodím sem pozorovat normální lidi 😃 Žiju v poměrně specifické společenské bublině a baví mě, jak je to tady jiné, sleduji, jak další ženy fungují, přemýšlí a zatím mě to nepřestává fascinovat. Mnohdy jsem z toho dost v šoku, ale to je asi hlavní ingredience toho, co mě tu nejvíc láká.

uzivatelkapetra
6. srp 2021

Začala jsem tu chodit kvůli pomoci, jak k dítěti přijít, získala dost informací o IVF a pak zůstala v termínové skupince. Nahlížím pravidelně, na zeď méně, tam mi to přijde jako hřiště pár uživatelek. Spíše chodím do skupin.

klokanka31
6. srp 2021

@makovice88 Já si sem chodím odpočinout, pokecat, někdy se zeptat na radu...🙂

cherie24
6. srp 2021

@makovice88 mě to tenkrát hodně pomohlo při odchodu s malým miminkem. Ne, že bych měla radost z cizího neštěstí, ale člověka těší a uklidňuje, že to prožily i jiné, že to mnohdy měly ještě horší a přesto to zvládly a teď si o tom s nimi člověk může popovídat, vykecat se a poslechnout si radu 🙂 Teďka třeba pro radu, prokrastinovat nebo i proto, abych se přesvědčila, že i jiné toho mají někdy na mateřské plné kecky, že děti opravdu nejsou vždy hodné a nechovají se tak, jak bychom si přáli a všechny dny nejsou jen zalité sluncem, jak se dost často mateřství vykresluje. Občas mi přijde, že se dnes od žen očekává, že mají přinejmenším superschopnosti a zvládnou celý den obstarávat děti s úsměvem, naklidit, navařit a večer uspokojit muže a to všechno ideálně ještě při práci a je fajn si přečíst starosti nás normálních žen 😁

leiladelly
6. srp 2021

Já jsem kdysi hledala svatební slib na netu, našla jsem ho na "beremese", pak mě to nasměrovalo na Modrého koníka, kde jsem zůstala. Děti už jsou dost velké, ale já tu mám tak dlouhou historii, že by mi bylo líto odejít. Je to deset let našeho života. Díky koníkovi jsem potkala bezvadné holky i v realitě, dostala různé cenné rady, plno profesních rad jsem také sama poskytla. Nemám už mnoho času pročítat zprávy, ale ani zatím nenastal čas, abych úplně odešla. Baví mě rozmanitost zde, baví mě, že v zásadě jsme schopné opravdu komunikovat slušně ve virtuálním světě, což vidím, že není samozřejmost. Baví mě fakt, že mnoho holek zde je ochotných pomoci radou,je to pro mne pozitivní svět sám o sobě. 🙂

leiladelly
6. srp 2021

@ruzova_pastelka Můžu se zeptat , v jaké specifické společenské bublině žiješ? Je to zajímavé, co píšeš. Obecně vzato, já jsem také v bublině... , pokud vezmu přátele, tak jsem v bublině nadprůměrně inteligentních a nadprůměrně vzdělaných lidí . Ordinace mě pak dává nohami do reality, protože tam mluví s každým tak, abychom si navzájem porozuměli a aby mně bylo rozuměno, co sděluji.

asinehri
6. srp 2021

@makovice88 já při čtení diskuze jím 😀

setba
6. srp 2021

Abych se dozvěděla co si mysli @sudylichozrout 😎 (nadsázka)

makovice88
autor
6. srp 2021

@asinehri Ja taky, hlavne obed 😅

sudylichozrout
6. srp 2021

@setba 😆😆

sudylichozrout
6. srp 2021

Ja sem chodim zejmena odpocivat. 🙂

holkaokomodra
6. srp 2021

@makovice88 noo asi pro pokec, uklidneni, rady, proste za holkama, ktery resi stejny nebo podobny problemy, vic hlav vic vi a i kdyz mam dost kamaradek ne vždycky se najde takova, ktera resi stejnou situaci, takze proto... navic modrého koníka prezdivam moudrý koník, protože je fakt, že nekdy umíme být taaaaak chytrý 😉😂

95newmommy2020
6. srp 2021

Začalo to nějak před porodem. Hledala sem info o vyvolání. Pak mě to tu nebavilo a spis frcely skupiny FB. FB jsem zrušila v 8 měsíci mimca, a tohle bylo jediný co mi zbylo. 😂 Dobrý je, ze je tu celkem nuda a moc se toho neděje, takže sem tak nekoukam. Zároveň jedinej zdroj mateřských informaci. Místo, kam chodím, když se hodně nudim. A nudim se často, protože mám jen jedno hodně spave dítě, malý byt a chlapa hospodynku s velkým množstvím času.

gracinka7
6. srp 2021

@holkaokomodra na to sedí spíš modrý kurník 😂

holkaokomodra
6. srp 2021

@gracinka7 😂😂😂😂 taky super to me nenapadlo

cilkat
6. srp 2021

Jsou věci, o kterých si s nikým jiným, než s matkana podobně starých děti nepokecate... A protože kolem půl jedenácté večer při uspávání dítěte a bez jakéhokoliv zvuku se k těm matkám moc jinak nedostanu, jsem aspoň online tady.

dura175
7. srp 2021

Baví mě tu různorodost a pestrost. Jako nematka mám možnost nahlédnout do duše různých lidí, které bych jinak neměla šanci potkat. Je tu také hodně inspirativních maminek. A ano, občasná hádka zde mě taky pobaví 🙈

zelenaesmolda
7. srp 2021

@gracinka7
tak to je trefne :D

zelenaesmolda
7. srp 2021

@makovice88
Me bavi ruzne diskuze a ruznorode nazory na vec,kdyz se strhne hadka je to obcas taky docela sranda.Trolli debaty obcas stoji za to.
Naopak mi dost vadi neustale nove zakladane diskuze na tema "jsem v tom?" a fotky tehu testu.

veruuu_kubesovic
7. srp 2021

relax...je třeba si odpočinout od dia dítěte 😉

maudd
7. srp 2021

Já se tu ocitla před pěti lety, když se mi narodil syn. V terminovce jsem se "potkala" se super holkama, s některýma se známe osobně. Jinak mě baví pozorovat některé holky tady, které jsou názorově nebo profesně zajímavé. Člověk se tu dozví spoustu věcí. Čas od času je tu nějaká mega kauza a to si pak říkám, že už sem chodit nebudu...ale stejně se nakonec vrátím 😁

verdos
7. srp 2021

Setrvačnost. Hodně se to za ty roky změnilo k horšímu, navíc je to strašně zaměřené na těhule a maminy s miminy, pro ty ostatní tu toho zase až tak moc není (je to spíše ve stylu "jaké si to uděláte, takové to budete mít").
Rozhodně sem nechodím několikrát za den, často ani každý den - teď teda jo, ale z konkrétního důvodu... Jsou tu maminky, které jsou ochotné pomoci, v tom je velká síla MK a děkuji těm, které jsou takové (a že tím myslím všechny, nejen ty, co mi pomáhají aktuálně). A je tu pár zajímavých lidí, se kterými chci zůstat v kontaktu. Ale už je jich úplná hrstka oproti tomu, co to bylo dříve.
Už tady ani třeba nedávám články, nechce se mi zadarmo tvořit hodnotný obsah jen pro můj dobrý pocit. Nebo fotky - poté, co musím vše sdílet se všemi... Prostě už je to jiné a už mi to tolik nedává, takže to využívám fakt jen občas (bazar, něco specifického, atd.). Ani konkrétní skupiny (termínovky, rodiče dětí s PAS a podobně) pro mě tak z 80-90 % nejsou žádný extra přínos.

penelopaw
8. srp 2021

Registrovala jsem se kdysi na beremese.cz a automaticky se mi dostalo přihlášení i na MK. Potřebu něco psát jsem získala až v okamžiku, kdy jsme sháněli nějaké kartičky z obchodu na výměnu, přes větší počet maminek se zadařilo 🙂. Automaticky jsem se registrováním dětí stala členkou různých skupin, ale po jedné zkušenosti (výměna dárků k 1. narozeninám) nějak necítím potřebu být aktivní. Velice sporadicky jsem položila nějaký dotaz nebo měla potřebu sdílet nějakou historku, ale spíše pasivně čtu příspěvky jiných. Aktivnější jsem jen ve skupinkách typu dm nebo Zapf Creation, líbí se mi tipy na produkty či recenze hraček. Coby diskutující jsem víc aktivní na jiném webu, tady se v diskusích příliš neorientuji a nevyznám. Jinak souhlasím s tím, že maminky starších dětí si toho taky asi moc nenajdou, většina článků a videí je zaměřená na těhotenství, kojení apod. (což netvrdím, že je špatně, ale coby maminku tří dětí, kdy nejstaršímu bude 7 a nejmenšímu je cca 2,5 roku, mě to sem už tolik netáhne...) Občas, když sháním něco konkrétního, mrknu i do bazárku. A to, že sem lezu několikrát za den, znamená hlavně, že nemám žádný okruh reálných osob, se kterými bych mohla trávit čas, a tak ho zabíjím u počítače, což je docela smutné 😀.

jane46
8. srp 2021

Bavi me to tu... Nemam sice potrebu si tu plnit zed svym zivotem ci dotazy... ale zasmat se, ujistit se, ze v necem neni clovek sam, neco se dozvedet noveho... Ale zrovna minuly tyden jsem uz mela odkliknuto "odejit", ale pustilo me to 😅

ruzova_pastelka
9. srp 2021

@leiladelly Já mám zrovna v téhle fázi místo ordinace Koně 🙂 Moje bublina? Řekla bych, že bychom dobře zapadli do Teorie velkého třesku 😃 U večeře se u nás běžně diskutuje o Lagrangeově bodu, velké skvrně na Jupiteru nebo botallově dučeji. Ale fyzikové nejsme... A s kamarády to máme podobně.

kevi1
12. srp 2021

Nemam rada cudzie deti a nerada sa stretavam s matkami a ich detmi, takze tu si to "mamincovanie" kompenzujem. Clovek sa navyse dostane zo svojej socialnej bubliny a spozna zivot typovo uplne inych ludi 🙂 pre mna je to jak safari trochu.. diskusie pod online spravami a na facebooku necitam, staci mi, co sa docitam tu. Byvali casy, kedy som sa asi aj viac zapajala do "nazorovych" diskusii, ale teraz ich uz skor sledujem a ze sa obcas pobavim poriadne 😁

aurum27
12. srp 2021

Já jsem přešla z beremese. Hledám tu rady, inspiruji se, nakupuji na bazarku, odreagovávam se. V těhotenstvích jsem byla rada, že je mohu sdílet s jinými tehulkami. Ujistit se, že nemám sama tak "hrozné" děti.