Znečištěná toaleta - trapas. Myjou vaši chlapi záchod?

frista
29. zář 2020

S přítelem žiji 3 roky ve společné domácnosti. Nákup a úklid mám na starosti já. Když hezky uklidím, tak nepoděkuje, neocení. Běda však, když někde objeví něco rozbitého, hned jsem v podezření já, že jsem to zavinila. Nebo i komentuje jakto, že nemáme v lednici to a to... Dnes jsem celé dopoledne uklízela, dokonce dezinfikovala podlahy, navařila, prostě pohoda jako každý den. Odpoledne mi od přítele přišla zpráva se škaredým smajlíkem, že uklidil záchod... A tak si teď připadám zostuzena, trapně, že tedy byl asi špinavej, a on si opět je jistý, že jistě po mně. Prostě jsem dnes do wc před odjezdem do práce do záchodu nalila Domestos a víc neřešila, Holky, myjou vaši chlapi záchod? Berou to jako běžnou věc, nebo špinavý záchod považují za takový skandál, že je to hodné mi psát do práce jen toto? Případám si teď jako poseroutka co si po sobě neumí umýt záchod, o co asi přítelovi šlo :D Nevím, jak zvládne být oporou u porodu, až to pustím přede všemi :D

meronym
29. zář 2020

Ja asi ziju v jinem vesmiru, ale jelikoz muj manzel se mnou zije a stejne jako ja produkuje neporadek/potrebuje jist/opotrebovava veci, tak se zcela samozrejme na chodu domacnosti podili. Schvalne nepisu, ze mi pomaha, protoze to neni jen moje povinnost! Vas pritel je nesvepravny, ze umyti toalety povazuje za hodne samostatne zpravy? A cim presne vas to zostuzuje? Po trech letech zjistil, ze taky vylucujete? Ztracim sa v tom...

somalicats
29. zář 2020

@frista Tohle dělal můj ex. Byl schopný mi vypisovat do práce kvůli něčemu, co jsem zapomněla uklidit, můj úklid byl vždycky nedostatečný a nepečlivý 😀. Já jsem flegmouš, takže jsem to osm let úspěšně ignorovala (nakonec jsme se rozešli, ale kvůli něčemu jinému, i když to, že jsem dle jeho měřítek bordelář, slýchám doteď 😀 ). Pokud Tě to stresuje už teď, tak se dobře rozmysli, zda v tom chceš pokračovat, protože lepší to nebude. Jinak můj manžel je schopný po sobě nechat neumytou toaletu, ale abych mu kvůli tomu vypisovala, to fakt ne. On se naopak snaží i pomáhat s úklidem, je fakt, že on tu laťku úklidu má nastavenou o dost níž, než já, ale už se naučil 😀.

uzivatelkapetra
29. zář 2020

Bych mu odepsala jestli čeká fanfáry?
Můj chlap teda záchod nemyje (ale já zase neštípu dřevo a celkově venku většinu věcí dělá on a doma já), ale kdyby jednou umyl, nic by z toho nedělal

jarla
29. zář 2020

rozmysli si jednu dost zásadní věc:......jsi jeho partnerka nebo služka? Pokud jsi partnerka,pošli ho hezkým způsobem do prdky a k tomu umytému záchodu mu připiš pár věcí,které může udělat,aby se nenudil a ty měla čas na sebe,pokud jsi jeho služka,tak se svému pánovi omluv,že jsi to neumyla pořádně

te_reza
29. zář 2020

Většinu úklidu mám doma na starosti já. A mít chlap nějaký kecy, pošlu ho do prdele.

misicka1988
29. zář 2020

Jasně že můj muž myje taky záchod.. Dělá vše co je potřeba a důležité je, že mu nic nemusím říkat, vše vidí sám. Chodíme do práce oba, uklizime a vaříme taky oba. Neměla bych chuť ani čas dělat někomu služku 🙄

alcar
29. zář 2020

Joo, obcas po nem umyju posr... zachod ja, obcas ho umyje on po mne a kazdy den i po deckach. 😃 Nevycitame si to. Se stane obcas kazdemu, ze po nem nezustane kristalove cista a navonana misa. 😃 Jinak o uklid koupelen se staram v pravidelnych intervalech vyhradne ja, protoze on je chlap a co si budem povidat, nikdy to neumyje tak peclive, jako ja. Tak to tak proste beru, ze ja delam tohle a on zas treba misto toho vyluxuje, coz zas nesnasim ja.

ninive211
29. zář 2020

A já mám dotaz k tomuto "nákup a úklid mám na starosti já". A co má na starosti přítel?kromě toho, že (asi) chodí do práce? Jinak teda drobná "nehoda" nebo prostě něco nedokonale uklizenýho se běžně může stát, ale fakt mu přijde normální ti tohle vypisovat do práce? Poslala bych ho někam. Můj manžel je taky občas rejpavej, co se úklidu týče, je to prostě pořádná Panna, ale já se nenechám tlačit do kouta a do pozici služky a získávat pocit viny, že jsem něco "měla". Když se mu něco nelíbí, jak jsem to udělala já, tak ať si to udělá podle svých představ.
No a teď jsem si vzpomněla na jedné drobné extempóre na chatě s tchánama, byla nějaká diskuze už nevím přesně čeho se týkala (myslím vaření něčeho, co já nejím, tudíž neumím a učit se to nehodlám že prý se to mám naučit, protože on to rád, tak abych mu to mohla uvařit), ale já prohlásila, že přece nejsem JEHO SLUŽKA, že si to přece může ukuchtit sám taky. No tak škaredý pohledy, co na mě tcháni vrhali...🙈 No prostě u nich je to nastavený tak, že tchyně doma vaří, komplet pigluje, tchán dělá tak leda opravy (a dřív teda chodil do práce a byl hlavním živitelem rodiny, teď je v důchodu), jinak má "full servis". A to je něco na mě toto.

mourovatakocka
29. zář 2020

@frista Můj muž uklízí všechno. Bydlí tady, tak proč bych měla být jediný, kdo uklízí??? Tenhle chlap ti oporou nebude ne že u porodu ale nikdy.

hezz17
29. zář 2020

1.zachod meje
2. Co jsou jen jeho povinnosti?
3. S takovym bych nebydlela natož planovat společně rodinu.

krtcice
29. zář 2020

Tak u nás mám většinou úklid a domácnost na starost já, ale manžel chodí do práce, já jsem na rodičáku tak to beru jako samozřejmost že asi mám doma víc času. Ale zrovna konkrétně záchod myje jen manžel 😀 a koupelnu taky. Plus okna. Tak nějak to vyplynulo. S velkým úklidem pomáhá automaticky. Na mě je zas to každodenní, jako vaření, nádobí, vyluxovat, mytí podlah, prádlo, obstarat děti... Nákupy děláme velké společně, ty malé typu došlo mléko a chleba udělá ten, co má cestu kolem obchodu.
Ale teda na tu zprávu bych upřímně sama nevěděla jak zareagovat ☹ asi bych se cítila špatně.

@hezz17 podle profilu už je miminko na cestě... tam je plánování už minulost

llluckaaa
29. zář 2020

Zvláštní, ze začíná s těmito móresy ještě před MD. Asi takhle - před dětmi byl u nás úklid, nákupy ap. 50:50, na RD to tak nějak automaticky přešlo na mě s tím, že jsem si občas vyslechla blbé kecy. Na to jsem startovala, že místo řečí má chystit štětku a hadr a jít drhnout sám. Po mém návratu do práce jsem se trochu feminizovala a několikrát jsem se doma nechala velmi nahlas slyšet, že tu odmítám neustále dělat všem služku a že uklízet budou všichni, co tu žijí. Takže starost o úklid záchodu přešla na děti 😀 Laťku uklizenosti jsem musela kvůli tomu poněkud snížit, ale funguje to. Občas to vezmu z gruntu, stále je většina úklidu na mě, ale naštěstí už si tu nikdo nemyslí, že úklid po všech členech rodiny je moje záležitost.
Nevím, co by ti vyhovovalo? Chceš doma po všech uklízet jen ty sama? Nebude ti vadit, že tě někdo bude kritizovat a upozorňovat na nedokonalosti? Nebude ti vadit, že ty budeš běhat kolem dětí, úklidu a domácnosti, zatímco on si bude válet šunky? Mně by to vadilo a chlapa bych asi nasměrovala velmi rychle do patřičných mezí.
Podobná SMS by mě velmi překvapila a v závislosti na náladě bych nejspíš odpověděla stylem:
a) Skvělé, miláčku, jsem ráda, že ti to tak jde. Od teď ho tedy budeš uklízet jen ty, ano?
b) Já jsem včera nakoupila, navařila, umyla nádobí, utřela ho, vyluxovala, vyprala, srovnala prádlo, utřela prach. Předevčírem jsem nakoupila, vyleštila zrcadla, umyla koupelnu, srovnala věci v kuchyňských skříňkách, umyla ledničku, atd. atd. Dala bych si záležet, aby to bylo dostatečně dlouhé a detailní.
c) Bylo na čase, já ho po tobě uklízím pořád!

lucca35
29. zář 2020

Mám chlapa úplně zlatého. Přijde,svlíkne,odhodí,ať je to oblečení,nářadí,cokoliv. Já prijdu,udělám hromadu a už ví která bije. Uklidí po sobě,po mně,po psovi...vysaje,umyje uvaří vypere. Bez řečí,keců, výčitek. Sám,bez remcani a upřímně...děláme oba všechno. Dům,zahradu,vaření,vrtání,cokoliv

baraskaska
29. zář 2020

Muj chlap taky vecne peskuje. Ale ja jsem docela flegmous takze nastve me to ale dl to neresim. Okoli mi vzdycky rika jednu super vetu, kterou mu mam vzdy zopakovat. '' kdyz se ti neco nelibi tak to uklid,,
Neni nesveprvny, z popisu ani fyzicky postizeny aby si to neudelal sam.
Jinak dobrej nazor🤣👍 @alcar na vyjmecne zaprasenej zachod ma pravo kazdej, tak se proste stane no booooze. Lepru z toho mit nebude, staci par vterin a zachod muze bejt jak z alabastru🤪
U nas se o koupelnu staram vicemene jen ja. Akorat kdyz ma manzel dojem ze to neni ono tak naleje wc kachnu a umeje stetkou ale to je ojedinela zalezitost. 🙈

zuzineckah
29. zář 2020

nějak jsem nerozklíčovala problém... posraný záchod si snad každý myje sám po sobě, ne?

gracinka7
Autor odpověď smazal
Zobraz
purplerain
29. zář 2020

Tohle zní, jako dotaz minimálně z minulého století. Domácnost je snad obou a oba se o ní starají, ne? Jsem momentálně na rodičovské, takže se starám převážně já,ale manžel dělá taky. A rozhodně nemá problém umýt WC. Natož aby mi to vyčítal. Holka zlatá, nedělej mu služku a pracuj na tom, umět se ozvat. Tohle nezní do budoucna moc dobře....

jjasmina
30. zář 2020

Rada číslo 1 nedělej mu uklízečku a podle toho , co píšete , utikejte.Kritizovat jde dobře .jinak u nás funguje společny úklid, manžel třeba vaří..

mariegroth
30. zář 2020

Muj muz bezne uklizi. A i sam rika, ze bordel delame oba dva, tak je fer, ze to taky uklidi.

nazka
30. zář 2020

@frista mě teda zaujala nejvíc věta "Dnes jsem celé dopoledne uklízela, dokonce dezinfikovala podlahy, navařila, prostě pohoda jako každý den.". Takhle si já moc každodenní pohodu nepředstavuju. Úklid mám na starosti převážně já.. Ale manžel nemá problém něco uklidit. Teď jsme s detma byli 3 dny u našich a přijeli jsme včera. On mezitím vypuliroval celou kuchyň. A po 3 hodinách všude samozřejmě ten klasický "bordel", dcera navíc nemocná.. A tak rika: "ještě tu před chvílí bylo tak kraasne uklizeno".. Tak jsem mu říkala, že si může vybrat, že buď naklizeny, ale prázdný byt nebo plný být a bordel 😁 bacha na to, za mě teda nejde s dětmi mít ten "sterilni" být. Začnu někde uklízet a na druhém místě bordel vzniká.. Tak aby ses pak z toho nezblaznila.. A já si radši hraju s holkama, než abych dokola jen uklízela.

vineta
30. zář 2020

Tak to asi nějak nechápu, myslela bych, že znečištěný domestosem 🙈...
Uvést po sobě wc do čistého stavu mi přijde samozřejmé a jako takový projev základní hygieny a úcty k ostatním uživatelům. Naštěstí máme s mužem stejný pohled na věc.
Jinak běžný úklid děláme oba, respektive spíš víc manžel, než já, uklízí pravidelně, sám si všímá, nic mi neoznamuje a nevyčítá. Větší úklid děláme společně.
Kdysi jsem měla muže, který veškerou péči o domácnost vnímal jako můj úděl a klidně mi vyčítal nedostatky, naštěstí jsem vztah ukončila, nebyla bych tak schopná ani ochotná dlouhodobě fungovat.

ai30
30. zář 2020

@frista Hele, to, ze delas doma submisivni sluzku asi vis, jestli ti to tak vyhovuje, je fajn, ze ses nasla.
Me na cele situaci nejvic zaujalo to dezinfikovani podlah. To se opravdu dela? Ja podlahy jenom normalne vytiram octovou vodou, asi jsem jeste nikdy nedezinfikovala.

ninive211
30. zář 2020

@ai30 Ja umyvam Sanytolem na podlahy a v podstate ale i ten ocet je svym zpusobem desinfekce

hasara33
30. zář 2020

@frista no nevím, nemůžu soudit z jednoho příspěvku, ale tohle mi nezní jako chlap do nepohody a někdo a kým bych zakládala rodinu a chtěla strávit zbytek života 🤔 nicméně to musím tedy vedět hlavně ty 😉 ....můj manžel je tedy na čistotu fakt pes (má OCD), ale nikdy mi nic ohledně úklidu nevyčetl a když jsme chodili oba do práce tak jsme se o úklid dělili, teď jsem na mateřský takže uklízím spíš já pochopitelně. Jinak záchod tedy myju výhradně já, ale to jen protože zrovna tohle si prostě chci uklidit sama podle svého abych věděla, že je to čisté tak jak má být 😁 každopádně pokud už teď tě peskuje za neuklizený záchod a jiné věci tak jsem zvědavá, jak to bude pak až se narodí dítě a ty na dokonalý úklid prostě čas mít nebudeš...asi bych se nad tím vážně zamyslela zda je takový vztah vůbec zdravý 😉

dejvitka
30. zář 2020

@lucca35 to mi reknete, jak jste docilila toho, ze to vidi, ze nejakou hromadu ma 😀?
Ja mam super chlapa, hodne se stara, rad vari, doma mame vzdy vse opravene a funkcni a nemusim mu ani rikat, vsimne si sam, s uklidem pomuze kdyz mu zadam co je treba (jinak si radsi uklizim dle sveho, jemu to moc trva, je peclivka). ALE hadry nevidi. Haze je na zem k posteli, kdyz se hecnu a nesbiram je, klidne tam bude mit tydenni hromadu hadru a bude mu to jedno, jak kdyby tam nebyla. Uz jsem zkousela dat mu veci do cesty, ale prohde ladne kolem a podeziram ho, ze fakt nevidi 😀

lucca35
30. zář 2020

@dejvitka jednoduché, mám naučené, že pokud mu mezi to co svlíkne nahazu i to co používá a potřebuje,tak sklidí vse. Není v koši není vyprané,není ve skříni,není v vem chodit 😉🤣

klokanka31
30. zář 2020

@frista Tak mi neříkej že byl záchod špinavý jako ŠPINAVÝ. Snad každý normální člověk si po sobě toaletu umyje štětkou, když je to třeba.

firefly13
30. zář 2020

No jak jste si to nastavili tak to máte... a pokud ti to nevyhovuje a vadí když rejpe, tak je potřeba si to vyříkat. Upřímě, já už bych ho být tebou asi poslala do pr****
Myslím, že je naprosto normální aby i chlap uklízel nebo pomáhal s domácností. Bydlí tam? Bydlí, tak ať se taky zapojí, zvlášť pokud se mu něco nezamlouvá.
Já manželovi řekla hned jak jsme spolu začínali, že nejsem služka a, že pokud chce jíst, tak mi pomůže i s vařením, pokud zrovna nemá jinou práci. Já mu taky pomáhám třeba v dílně nebo když je potřeba pohrabat seno a pod.

bonavoxa
30. zář 2020

Čekala jsem nějaké historky, například největší stres, když člověk musí na velkou na návštěvě a oni mají jiný záchod, který nejde spláchnout. To je sekunda jako věčnost...a v mysli mi hraje ta známá podkreslujici hudba z filmu Psycho. Jednou se mi stalo doma, krátce po svatbě, že jsem spěchala na trolejbus a byla na velké, splachla jsem a letěla. Jenže se zásilka jaksi neodeslala, což už nebyl čas zkontrolovat. Našel ji až manžel, kterému srotovaly v hlavě různé konspirace jako pomsta sousedů, návštěva Lorda H., apod. Nakonec se to vysvětlilo. Je to třináct let, ale občas to vytáhne, že to určitě bylo schválně 🙂 U nás toaletu čistím i několikrát denně. Obyčejně se pachatel odmítá přiznat...nebo si toho prostě nevšimne no.

jako_mala_holka
30. zář 2020

A ja si myslim, ze myslel jako ze ho "umyl" od toho domestosu... kazdopadne s takovym clovekem bych nebyla, my se o domaci prace normalne delime