Co místo klasické postýlky do mini ložnice?

kachiiina
1. bře 2018

Zdravím maminky... Potřebovala bych poradit, nějaký typ či vlastní zkušenost 😊 Jedná se o naši mini ložnici, kde je tak akorát prostor na to abych tam narvala postýlku o rozměru 120 na 60, jinak se tam už nehnem 😂 Přemýšlela jsem o nějaké jiné menší variantě, něco jako takový ten košík, kolébka, nevím co je uplně ideální. S tím že postýlka ta klasická bu byla normálně v dětském pokojíčku a sloužila k hajání přez den 😊 Prosím tedy ty co mají podobný problém a zkušenost o nějaké doporčení případné alternativy 😁 Děkuji a hezký den všem 🍀

lennus
1. bře 2018

@kachiiina Já to měla stejně, ale dospěli jsme k tomu, často se mi stalo, že jsme spolu s prckem v noci usnuli u kojení přitulení a došlo mi, že abych ho zalehla, musela bych být opilá či zfetovaná. Uvidíte. 🙂

ssandy
1. bře 2018

@kachiiina co treba jen prouteny kosik na koleckach vedle postele?

kafr
1. bře 2018

Ke spaní miminka v posteli se vyjadřovat nebudu, pokud vám to někomu vyhovuje... U nás by to nešlo, nevyspal by se nikdo.

Taky máme pidi ložnici, větší pokoj jsme přenechali jako pokojíček (logicky) a po porodu to udělám stejně jako švagrová (obě její děti to zvládly bez újmy): v pokojíčku bude mít miminko veškeré zázemí a já postel. Jestli sundám bočnici a postýlku si přirazím k posteli, ještě nevim. Budu tam s ní, jak bude potřeba. Ono mimčo stejně má jiný spací režim než dospělí, takže si tak vyhovíme nejlíp. Když budu jinde, a malá bude spát, tak bude na monitoru dechu a s chůvičkou. Až bude spát většinu noci můžu se přesunout natrvalo do ložnice, když pride nemoc nebo zuby, půjdu zase zpět... Výhoda je, že dítě spí od začátku ve svém a odpadá přeučování a přesouvání dítěte z ložnice do pokojíčku.

kafr
1. bře 2018

Jo a takovou tu kolébku budu mít dole v obýváku. To fakt není na klasické ke spaní... Spíš odložení mimča (dokud se moc nehýbe) přes den...

kachiiina
autor
1. bře 2018

@ssandy klidně... Chtěla bych ale něco co vydrží alespoň do těch 5 měsíců... 🙂

kachiiina
autor
1. bře 2018

@kafr jj to zní logicky... To spinkání v posteli taky spíše momentálně odmítám... Fakt bychom se s manželem ani jeden nevyspali a jak jste zmínila, to přenaučování na samostatné spaní pak je určitě taky težší...

andelka
1. bře 2018

@kachiiina spala jsem s oběma dětmi a nikdy jsem je nezalehla. Napřed byli v zavinovačce a potom už poněkud větší a živější,že by se nedaly ani kdyby nevím co. Starší šel do postýlky v 8 měsících a mladší tam byl párkrát a když měl rok a půl tak jsme ji prodali úplně.

kachiiina
autor
1. bře 2018

@kafr ale to je pouze můj názor jakožto nezkušené matky :D

andelka
1. bře 2018

@kachiiina proč myslíš že nevyspali? Když ležíš hned vedle, probudíš se hned, dáš prso,pořád ležíš,mimco se napije a oba usnete.

kachiiina
autor
1. bře 2018

@andelka nedalo by mi to usnout a mít miminko vedle sebe... Prostě ze strachu... Nemluvě o manželovy, který ze spaní mává rukama 😃 a chtěla bych aby si malá zvykala v postýlce... Pokud to nepůjde, to už bude jiná 😃

andelka
1. bře 2018

@kachiiina to jsou zbytečné obavy. Já měla mimco na kraji,se zábranou,ne uprostřed. Vstávat k miminku a zvedat ho a ukládat pro mě bylo mnohem náročnější a víc mě to probralo. Takhle to bylo pohodlnější. Naopak jsem byla klidnější když bylo hned vedle mě.

kafr
1. bře 2018

@kachiiina máme to dost podobné, manžel taky ze spaní různě cuká a háže rukama, už jsem dostala i přes břicho, až jsem vyskočila a on se divil, co mi je- ráno si to nepamatoval. Na druhou stranu ho vzbudím při každém WC. A já zas neumím normálně usnout- otočím se asi 10x než najdu správnou polohu. Takže s mimi vedle bych se bála pohnout. A postel máme 160cm, takže akorát. Mimčo potřebuje spokojenou maminku, což já jako nevyspala fakt nejsem...
Ať si to každý dělá jak chce, já tohle nehodlám ani zkoušet.

kachiiina
autor
1. bře 2018

@kafr to fakt mame 🙂 plně souhlasím... I s tím wc 😂 A že teď chodim vážně často a o mém usínání ani nemluvě :D

cheerion
1. bře 2018

Ahoj, máme malou garsonku a pro mimi budeme mít obdelnikovy koš na kolečkách po pritelovi, sám v ní byl jako mimco. Sehnala jsem do ní plnohodnotnou matraci s kokosem vel. 40×80, včetně chranice matrace a prosteradel. Pro mě je super, že má kolečka, můžu ho mít u postele, "vzít" s sebou do kuchyně nebo když se potřebuju dostat do nějaké skříně, tak snadno posunu 🙂

dominikaromanova
1. bře 2018

@kachiiina, já mám v ložnici dřevěnou kolébku, ale po tom, co se mi malý budí cca co hodinu a čtvrt na kojení, spí snáma v posteli. 😂

kachiiina
autor
1. bře 2018

@cheerion taky dobrý 🙂 Škoda že po mém muži z dětství taky něco takového nezůstalo 😂

monny3
1. bře 2018

Taky máme ložnici, do které se postýlka nevejde (ideálně jsem ji chtěla přirazit bez bočnice k naší posteli), tak jsme pořídili proutěný koš na kolečkách, že bude u postele a snadno ho posuneme kvůli přístupu do skříně. No ale už v porodnici mě štvalo vytahovat malého v noci z toho vozíku, takže v košíku v noci nikdy nebyl a hned od prvního dne doma má v náší posteli (šířka 160 cm) hnízdo a v něm spí. Manžel se bál, že ho zalehne, ale hnízdo je taková akorát bariéra 😉 spí se nám všem dobře, manžel o nočním kojení ani neví, malého dám k prsu dřív než začne řvát, protože mě vzbudí jak začne mlaskat hladem a já nemusím vstávat a někam přecházet (nebo dokonce spát v jiné místnosti než manžel, to bych nechtěla ani za nic). Jak psaly ostatní, musíte si svůj systém nastavit sami, aby vám vyhovoval 😉 Mně to takhle vyhovuje a dává smysl, protože ani já (a to se tmy a hluku nebojím) bych nechtěla spát sama v pokoji, takže verze dát prcka do pokojíku byla u nás hned ze hry 🙂

luciklim
1. bře 2018

@kachiiina take mame malou loznici, postel 160 a vedle postele cca 40 cm mista, postylku mame pred posteli a mezi tim asi pul metru. Kos mame dole v patre a pokud chces, aby v tom mimi chvili vydrzelo, tak taky to neni rozmerove uplne malo, my mame teda velkej no 🙂 jinak to, ze neme prirazenou postylku nam nijak nevadi, je to uplne v pohode 🙂

martiniquest
1. bře 2018

Resila bych to spolecnym spanim a zabranou na postel.

luj89
1. bře 2018

@barumat každá to máme jinak 😉

@kachiiina člověk míní, dítě mění 😀. Co takový ten ,,balkonek,,?

pavlinakm
1. bře 2018

Osobne zkušenosti nenam, ale prodavaji se postylky mensi nebo si nechat udelat u truhlare.
https://m.detskezbozi.com/postylka-baby-scarlet...

darkwitch
1. bře 2018

@kachiiina taky jsem si myslela ze mala v posteli spát nebude a pak mi ji v porodnici po porodu dali do postele, no já nebyla schopna se po nakojeni zvednout a dát ji do postýlky a po te první společné noci u me v posteli uz zůstala i kdyz jsem ji dávala spat do postylky po prvnim nocnim kojení uz jsem ji nevracela

aktakd
1. bře 2018

Taky jsem nechtela spat v posteli s ditetem...no, plany jsou skvela vec 🙂v postylce se uz skoro rok vali kde co, jen to dite nejak nee...

swetlusska
1. bře 2018

Normálně si půjčte na pár měsíců to jezdítko (mini postýlku) Mimi Linet. Je to super, jezdí to po bytě, do koupelny, spí v tom, je to polohovací. No a pak se to vrátí zas a nemáš doma žádný krám navíc. Fakt doporučuju.

kachiiina
autor
1. bře 2018

Tak ještě jednou :D momentalně neplanuju, že miminko bude s námi spinkal v posteli. Pokud v postýlce nebude chtít spinkal a prostě to nepůjde, to už je věc druhá. Teď bych byla ráda připravená na variantu menší postýlky, košíku apod. :D Děkuji všem maminkám za infa a tipy 🙂 kouknem, zvážíme a uvidíme 😊👍

ada22
1. bře 2018

Měla jsem v obýváku cestovni postýlku od patronu Maia . Koupila jsem si do toho matrací do kolébky, kterou jsem teda musela malinko zkrátit. Šlo normálně použít i s monitorem dechu. Zabrala minimum místa, ale minimálně do půl roku vydrží. Asi i déle, ale my měli krapet akční dítko, takže pak jsem měla v obýváku již ohradku.

bayt
1. bře 2018

@kachiiina ono se ti to bude hodit, když bude prcek spát přes den a ty budeš chtít, aby spal v místnosti, kde jsi ty - to mi třeba chybí, ale na těch pár týdnů se mi to nevyplatí pořizovat...stejně spinká v šátku a to je nejlepší

monny3
1. bře 2018

@kachiiina to není myšleno jako agitace ke společnému spaní, spíš zkušenosti, že mnoho z nás to třeba původně taky úplně neplánovalo a skončilo to tak. A podle mě je dobré vědět, že se to tak vyvinulo u plno dalších rodin hlavně ve chvíli, kdy by to tak nakonec přece jen vypadalo i u vás a někdo z okolí nebo z rodiny by měl hloupé řeči. Prostě jen abys věděla, že je to normální a že to má svoje výhody 😉

arevb
1. bře 2018

@kachiiina myslela jsem tu samou, jak v komentářích www.slune.....a 9 měsících šla do velké postýlky do pokojíčku

kachiiina
autor
1. bře 2018

@arevb děkuji 🙂 Ta mi zatím sedla nejvíce 😁