Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Tříkolka

Dětská tříkolka je šlapací vozítko se třemi koly určené pro děti předškolního věku. Některé typy mají přední kolo poháněné přímo na něm umístěnými pedály a jiné typy mají z pedálů řetězovým převodem poháněné zadní kolo, v prodeji jsou i typy s vodicí tyčí pro rodiče.

Tříkolky poskytují vyšší stabilitu než dětská kola4 a odrážedla14, ale nepodporují, kromě nácviku šlapání, rozvoj motorických dovedností a udržování rovnováhy. Alternativou tříkolky s předpokládanou delší dobou využití je dětské kolo s přídavnými balančními kolečky.

Ilustrační video - dítě jedoucí na tříkolce (CZ)

Značky tříkolek

 • BIEMME
 • Hauck
 • Injusa
 • Kettler
 • Merkur
 • Puky
 • Smart Trike
 • Smile
 • Smoby

Více o tříkolkách na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. http://cs.wikipedia.org/wiki/Tříkolka
 2. http://detskakola.info/
 3. http://www.mall.cz/jak-vybrat-detske-vozitko/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s tříkolkou

Máš zkušenost s tříkolkou?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
lucie1985  4. srp 2015

Tříkolka s vodící tyčí

Máme tříkolku s vodící tyčí Kettler 2015, při výběru rozhodovali určitě nafukovací kolečka, sice byla cena o něco vyšší, ale vyplatilo se. S tříkolkou jezdíme cca půl roku skoro každý den, zkoušeli jsem i terén na polní cestě a v lese a obstála.

Další výhoda je, že je pro děti od 2 do 6-ti roků, má nastavitelné sedadlo, aretaci řídítek a podložku pod nohy, když dítě nešlape. Náš malý na ní moc rád jezdí.
0 poděkování
lauramyn  13. únor 2015

Nevyužili jsme

Měli jsme nachystané pro děti starší modely tříkolek, ale všechny upřednostňovaly odrážedla a pak kolo bez pedálů, taky jako odrážedlo. Nakonec jezdily rovnou na kole. Tento mezičlánek nechtěly, i když stál na dvorku k dispozici.
Osobně si myslím, že pro ně bylo jednodušší se odrážet než šlapat, a na dlouhou vycházku tedy i praktičtější.
1 poděkování
nikissek28  5. lis 2014

Retro tříkolka

Dlouho jsem přemýšlela, jestli malému koupit kolo-odražedlo, normální kolo nebo tříkolku. Ale nototka odrážedlo ho nebavilo, a tak jsme koupili tříkolku ,takovou jak byly ještě za nás, když jsme byly děti.

V ten den, kdy ji dostal, se naučil šlapat. Byly mu dva roky. Teď už jezdí jako drak. A já vím, že budeme muset koupit kolo a tříkolku podědí Klárka.

Jinak se nám stalo jen jednou, že spadl a to když dělal hlouposti. Za normálních okolností a užívání je tříkolka stabilní a nepřevrátí se.
0 poděkování