Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Tříkolka

3 zkušenosti

Dětská tříkolka je šlapací vozítko se třemi koly určené pro děti předškolního věku. Některé typy mají přední kolo poháněné přímo na něm umístěnými pedály a jiné typy mají z pedálů řetězovým převodem poháněné zadní kolo, v prodeji jsou i typy s vodicí tyčí pro rodiče.

Tříkolky poskytují vyšší stabilitu než dětská kola4 a odrážedla14, ale nepodporují, kromě nácviku šlapání, rozvoj motorických dovedností a udržování rovnováhy. Alternativou tříkolky s předpokládanou delší dobou využití je dětské kolo s přídavnými balančními kolečky.

Ilustrační video - dítě jedoucí na tříkolce (CZ)

Značky tříkolek

 • BIEMME
 • Hauck
 • Injusa
 • Kettler
 • Merkur
 • Puky
 • Smart Trike
 • Smile
 • Smoby

Více o tříkolkách na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. http://cs.wikipedia.org/wiki/Tříkolka
 2. http://detskakola.info/
 3. http://www.mall.cz/jak-vybrat-detske-vozitko/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s tříkolkou

Máš zkušenost s tříkolkou?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
lucie1985
4. srp 2015

Tříkolka s vodící tyčí

Máme tříkolku s vodící tyčí Kettler 2015, při výběru rozhodovali určitě nafukovací kolečka, sice byla cena o něco vyšší, ale vyplatilo se. S tříkolkou jezdíme cca půl roku skoro každý den, zkoušeli jsem i terén na polní cestě a v lese a obstála.

Další výhoda je, že je pro děti od 2 do 6-ti roků, má nastavitelné sedadlo, aretaci řídítek a podložku pod nohy, když dítě nešlape. Náš malý na ní moc rád jezdí.
0 poděkování
lauramyn
13. únor 2015

Nevyužili jsme

Měli jsme nachystané pro děti starší modely tříkolek, ale všechny upřednostňovaly odrážedla a pak kolo bez pedálů, taky jako odrážedlo. Nakonec jezdily rovnou na kole. Tento mezičlánek nechtěly, i když stál na dvorku k dispozici.
Osobně si myslím, že pro ně bylo jednodušší se odrážet než šlapat, a na dlouhou vycházku tedy i praktičtější.
1 poděkování
nikissek28
5. lis 2014

Retro tříkolka

Dlouho jsem přemýšlela, jestli malému koupit kolo-odražedlo, normální kolo nebo tříkolku. Ale nototka odrážedlo ho nebavilo, a tak jsme koupili tříkolku ,takovou jak byly ještě za nás, když jsme byly děti.

V ten den, kdy ji dostal, se naučil šlapat. Byly mu dva roky. Teď už jezdí jako drak. A já vím, že budeme muset koupit kolo a tříkolku podědí Klárka.

Jinak se nám stalo jen jednou, že spadl a to když dělal hlouposti. Za normálních okolností a užívání je tříkolka stabilní a nepřevrátí se.
0 poděkování