Autosedačky Chicco

    1 zkušenost

Autosedačky Chicco jsou od italského výrobce. Kromě autosedaček10 jsou od výrobce dostupné kočárky, hračky a potřeby pro miminka a děti2. Autosedačky Chicco jsou vysoce hodnoceny jak rodiči, tak i nezávislými testy.
Chicco - logo

Přehled autosedaček Chicco

Kategorie 0+0 - 13 kgAuto-Fix FastSynthesisXT-Plus
Kategorie 0/10 - 18 kgEletta
Kategorie 19 - 18 kgOasys 1Oasys 1 IsofixXpaceXpace Isofix
Kategorie 1/2/39 - 36 kgNeptuneGro-Up 123
Kategorie 2/315 - 36 kgOasys 2-3Oasys 2-3 FixPlusKey 2/3Key 2/3 UltrafixQuasar Basic Plus

Autosedačky Chicco

Autosedačka Chicco přichází s těmito doplňky

Doplňky k autosedačkám Chicco

  • Isofix: Auto-Fix Fast,
  • základna pro 3-bodový bezpečnostní pás: Auto-Fix Fast,
  • adaptér na autosedačku pro kočárek Chicco Urban,
  • zmenšovací vložka,
  • letní potah: Auto-Fix Fast, Synthesis XT-Plus, Oasys 1 Isofix, Eletta.

Autosedačka Chicco 0 měsíců +

Auto-Fix Fast (0 - 13 kg)

Autosedačka Chicco Auto-Fix Fast je homologovaná podle normy ECE R44/04 a lze jo použít se základnou i bez ní. Systém Clik Clak umožňuje připevnit autosedačku jednou rukou na konstrukci kočárku, který je k tomu uzpůsoben (kočárky Chicco). Zmenšené polstrování je tvarované tak, aby předešlo syndromu "zploštělé hlavy". Autosedačka má nově ergonomicky tvarované madlo, které musí být během jízdy v automobilu umístěno proti opěrce zad v horizontální poloze, čímž zaručuje dítěti další extra bezpečnou ochranu. Pro větší pohodlí dítěte jsou bezpečnostní pásy vybaveny měkkým polstrováním.
Autosedačka Chicco Auto-Fix Fast

Rozměry autosedačky:

Délka:67 cm
Šířka45 cm
Výška56 cm
Váha:3,3 kg

Synthesis XT+ (0 - 13 kg)

Má pohodlné polstrování z prodyšného materiálu, které je vhodné pro novorozence7 do 6 kg. Při zafixování polohy je možno autosedačku doma používat jako lehátko19. Systém Clik Clak umožňuje autosedačku připevnit na konstrukci kočárků značky Chicco. Autosedačka je vybavena Side Safety Systémem, který chrání dítě i v případě bočního nárazu. U autosedačky je možno nastavit centrálně 3-bodový bezpečnostní pás a také sluneční stříšku. Pohodlné polstrování zajišťuje správnou polohu pro hlavičku novorozence.
Synthesis XT+

Eletta (0 - 18 kg)

Je homologovaná autosedačka Chicco podle normy ECE R44/04 pro skupiny 0 a 1, díky tomu lze autosedačku použít pro děti od narození do zhruba 3 let věku dítěte. Má zmenšené polstrování pro novorozence, které zajišťuje podporu pro dětskou hlavičku, boky a nožičky. Autosedačku je možno nastavit do 4 různých poloh. Sedátko pro dítě je prostorné a pohodlné. Autosedačka je na sedadle v autě připevnitelná po směru i proti směru jízdy.
Autosedačka Chicco Eletta

Autosedačka Chicco 12 měsíců +

Neptune (9 - 36 kg)

Autosedačka Chicco Neptune je homologována podle normy ECE R44/04 pro tři váhové skupiny autosedaček - 1, 2 a 3, což znamená, že v autosedačce smí děti jezdit od 9 kg 36 kg. Této váhové kategorii odpovídá věk dítěte 1 rok - 12 let. Patří-li dítě do skupiny č. 1, musí být připoutáno 5-ti bodovým bezpečnostním pásem. Pro větší děti ve skupině 2 a 3 je možno 5-ti bodový bezpečnostní pás sundat a dítě připoutat bezpečnostním pásem, který se nachází v automobilu. Pro děti od 22 do 36 kilogramů je možno autosedačku použít s opěrkou zad nebo jí lze zcela sundat a jezdit bez ní. Díky ergonomickému knoflíku lze pohodlně nastavit opěrku hlavy i výšku bezpečnostních pásů. Pro větší bezpečnost dítěte je autosedačka Chicco vybavena zvýšeným polstrováním v oblasti hlavy a ramen.
Autosedačka Chicco Neptune

Oasys 1 ISOFIX (9-18kg)

Autosedačky Chicco Oasys 1 jsou vhodné také pro menší automobily s jednoduchým připevněním - pomocí 3 jednoduchých kliknutí. Autosedačka je homologovaná podle evropského standardu ECE R44/04, která slouží dětem od 9 do 18 kg. Připevnění autosedačky je zajištěno isofixovou základnou, která zaručuje dítěti nejvyšší stupeň bezpečí. Autosedačku není nutno v autě poutat pomocí automobilových pásů, pouze se isofixové úchytky ukotví pomocí speciálních háků, které jsou v autě umístěny mezi opěrkou zad a samotným sedadlem.
Oasys 1

X-Pace (9 - 18 kg)

Autosedačka X-Pace je homologovaná podle normy ECE R44/04, která umožňuje převoz dětí od 9 do 18 kg. Autosedačka Chicco má prostorné sedadlo a opěrku zad, která zajišťuje dítěti velké pohodlí až do 4 let věku. Opěrka zad je polohovatelná do 5 různých poloh a opěrka hlavy do 6 různých poloh. Opěrku zad i 5-ti bodový bezpečnostní pás lze nastavit najednou. Pro snadnou údržbu autosedačky Chicco je možno potah z ní sundat bez toho, aniž by bylo nutno odepínat bezpečnostní pásy.
Autosedačka Chicco X-Pace

X-Pace Isofix (9 - 18 kg)

Použití systému Isofix u autosedaček zaručuje vysoký stupeň bezpečnosti cestujícího dítěte a maximální praktičnost. Speciální úchyt Isofix se připevní v zavazadlovém prostoru auta do výrobcem určeného místa. Správné upevnění zajistí mechanický systém dvojité ochrany. Pokud jsou oba úchytné body autosedačky IsoFix upevněny správně ke kotvícím bodům vozidla, příslušná kontrolka v autě bude svítit zeleně. Potom je možné dokončit instalaci autosedačky pro zajištění dokonalé bezpečnosti.
X-Pace s isofixem

Autosedačka Chicco 2 roky +

Key 2-3 Ultrafix (15 - 36 kg)

Dva kotevní úchyty Ultrafix připevněné do kotvících bodů IsoFix zajišťují stabilitu autosedačky. K zafixování dítěte je nutné použít trojbodový bezpečnostní pás auta. Výšku opěrky zad je možné nastavit do 8 různých pozic. Extra boční polstrovaní zaručí bezpečí dítěte i v případě bočního nárazu.

Autosedačka Chicco 3 roky +

Quasar Basic PLUS (15 kg - 36 kg)

Je anatomicky tvarovaná autosedačka, která slouží k připoutání dítěte v autě. Přídavný úchyt, který se nachází na páse autosedačky Chicco, zajistí bezpečné uchycení 3 bodového bezpečnostního pásu, aby pás nešel dítěti přes krk nebo pod rameny. Autosedačka Chicco je homologovaná podle normy ECE R44/04 pro skupinu 2 a 3. Pro snadnější údržbu autosedačky je možno potah sundat a vyprat.
Autosedačka Chicco Quasar Basic Plus

Oasys 2/3 (15 - 36 kg)

Výšku i šířku autosedačky je možno nastavit zvlášť. Autosedačky Chicco Oasys 2/3 jsou vyrobeny podle homologace normy ECE R44/04 pro skupinu 2 a 3. Sedátko i opěrku zad je možno pomocí centrálního tlačítka nastavit do 4 různých poloh. Součástí autosedačky je také praktický držák na lahve. Polstrovaný a prodyšný potah autosedačky je možné kompletně sundat a vyprat.
Oasys 2/3

Oasys 2/3 Fix Plus (15 - 36 kg)

Díky systému FixPlus lze autosedačku připevnit k sedadlu auta pro ještě větší bezpečnost dítěte. Výšku i šířku autosedačky je možné nastavit individuálně. Opěrka zad je polohovatelná do 4 různých pozic. Sedačka je vybavena praktickým držákem na láhve a opěrkou hlavy s 3-D síťovinou pro lepší prodyšnost autosedačky.
Oasys 2/3 Fix Plus

Video - představení autosedačky Chicco (ENG)

Více o autosedačkách Chicco na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. https://www.chicco-cz.cz/
  2. http://www.chiccousa.com/ (ENG)

Nejnovější články

Hodnocení a zkušenosti s autosedačkami Chicco

Máš zkušenost s autosedačkami Chicco?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
marunac  11. únor 2015

Spokojenost s X-Pace

Pro první dítě jsme se po vajíčku rozhodli koupit X-pace 9-18 kg, byla nám doporučena v obchodě. Už ji používáme pro druhé dítě, je stále jako nová, díky snadno pratelnému a kvalitnímu potahu. Dokonce není ani zatrhaná od botiček, jako se nám to stalo u sedačky, kterou má ted první syn.
Takže já ji doporučuji, není nijak drahá a podle mě je kvalitní.