Ovulační kalendář

Sledování měsíčního cyklu je zvláště vhodné, snažíte-li se o miminko. Přehled o tom, jak váš cyklus probíhá, jeho přesnost a průběh krvácení, ale také doprovázející symptomy vám mohou ve snaze počít velmi pomoci.

Sledování cyklu a ovulace vám pomůže při snažení o miminko

Samozřejmou součástí mnoha menstruačních kalendářů, které si můžete stáhnout do telefonu nebo do počítače, je sledování ovulace6. Po zanesení data, kdy probíhá menstruace2, kalendář sám nabízí výpočet dní, kdy by u vás měla probíhat ovulace.

Video: Pokud chce žena otěhotnět, ovulace je nezbytná.

Rozhovor s odborníkem: MUDr. Štěpán Machač

V rozhovoru s gynekologem MUDr. Štěpánem Machačem:
00:00 Úvod
00:10 Představení hosta a tématu
00:19 Co je to ovulace?
00:46 Co ovulaci předchází?
01:30 Dochází u ženy k ovulaci vždy?
01:54 Kdy má žena ovulaci?
02:33 Cítí žena ovulaci?
03:42 Jaký význam má ovulace?
04:50 Jak často žena ovuluje?
05:12 Je třeba absenci ovulace řešit s lékařem?
06:36 Jak se léčí problémy s ovulací?
08:05 Kdy je nutné navštívit lékaře?
09:37 Shrnutí a rady na závěr.
--
YouTube Modrý koník

Nevynechejte další zajímavé video rozhovory s odborníky na YouTube kanálu Modrého koníka:


🎞️ Jak otěhotnět?


Sledování ovulace online

Při snažení se o miminko, zvlášť, pokud trvá déle, než jste si plánovala, je dobré využít všech vymožeností, které se nabízejí. Jedním z klíčů k tomu, aby se snažení vydařilo, je dobrá znalost svého cyklu a také plodných dní. Vypočítat ovulaci lze i online - kalkulačka , která po zadání dní, ve kterých menstruujete, vypočítá datum ovulace.

Výpočet přesného datumu, kdy by u vás ovulace měla probíhat, probíhá v aplikaci samo ihned po zanesení datumu menstruace do kalendáře. K dosažení naprosté přesnosti k výpočtu ovulace je pak dobré zapisovat do kalendáře i další symptomy, které ovulaci doprovázejí. Mezi hodnoty, které se vám budou při snažení hodit pozorovat, pak patří výše bazální teploty, hustota děložního hlenu a případné pocity v podbřišku.

Mějte přehled o svých plodných dnech a ovulaci

Pokud si děláte ovulační testy6, můžete jejich hodnoty do kalendáře zapisovat. Hodit se bude také možnost zapisování si, kdy jste měla sex. Všechna data, která do kalendáře zanesete, se pak mohou hodit případně k nahlédnutí vašemu lékaři.

Při snažení se o miminko1 vám bude aplikace sloužit i déle, než jen pro zapisování menstruace a zjišťování data ovulace. Pokud se vám podaří vaše plodné dny využít naplno, určitě se vám bude hodit přímý přechod z kalendáře do módu těhotenského deníčku. Ten vám vypočítá nejen datum porodu, ale také můžete sledovat postupný růst vašeho miminka týden za týdnem.

Více o ovulačním kalendáři na modrykonik.cz

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s ovulačním kalendářem

Máš zkušenost s ovulačním kalendářem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost