Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti s Möller‘s

konik_testuje28.7.2020

Maminky a budoucí maminky s námi testovaly produkty s obsahem rybího oleje Möller 's Omega 3, které jsou výjimečné nejen svou kvalitou, ale i oceňovanou chutí. Podpořily tak mozek a posílily imunitu svých dětí. A jak toto testování dopadlo? Přečtěte si jejich recenze!


Posilovat obranyschopnost organismu, zvláště u dětí a těhotných žen, je nesmírně důležité. Nyní máte šanci s námi otestovat výjimečný Möller´s Omega 3. Značka Möller's má více než 160 let zkušeností s výrobou a vývojem omega 3 výrobků a je nejprodávanější značkou ve své kategorii v Norsku. Naše maminky testovaly 2 produkty:

1) Möller´s Omega 3 Želé rybičky
2) Möller’s Mama

Omega 3 mastné kyseliny EPA a DHA jsou důležitými stavebními jednotkami všech buněk lidského organismu. Organismus si tyto látky nedokáže vytvořit sám, proto je důležité doplňovat je prostřednictvím stravy nebo potravinových doplňků.

Suroviny nejvyšší kvality, přísné kontroly i nejnovější metody se postarají o prvotřídní kvalitu a bezpečnost.

Möller´s Omega 3 Želé rybičky

Rybička Mölli je tu pro to, aby vašim prckům představila želé rybičky obsahující Omega 3 mastné kyseliny, vhodné pro děti od 3 let. Díky výborné malinové příchuti a měkké chutné konzistenci si je oblíbí každé dítko. Tyto rybičky přispívají nejen ke správné funkci imunitního systému, ale také k udržení normálního stavu kostí a zubů. Také přispívají k normální činnosti srdce a mozku. Postarají se zkrátka o to, aby vaše dítě v plné síle a zdraví objevovalo a zdolávalo svět.


Möller’s Mama

Těhotenství je jedním z nejkrásnějších období v životě ženy. Abyste svému děťátku dopřály to nejlepší hned od začátku, je třeba myslet na svou výživu. Tento výživový doplněk dodá vašemu tělu potřebné živiny v období, kdy je nejvíce potřebuje. Je určen těhotným ženám, ale i těm, které chtějí otěhotnět, nebo kojí. Díky tomuto balení pokryjete potřebnou dávku Omega-3 (DHA a EPA), vitaminu D3 a B6, kyseliny listové, jódu, železa a hořčíku.

Zdraví pro maminku i miminko

Když jsem byla před nějakou dobou vybrána na testování doplňku stravy pro těhotné od Möller's, byla jsem příjemně překvapená 🙂 Nejen, že v dnešní hektické době člověk nestíhá jíst tak, jak by potřeboval, navíc vím, že pro miminko jsou důležité vitamíny a další prvky, které v běžné stravě do svého těla nedostanete.

Po rozbalení krabičky s doplňky mě překvapilo, že se dávka na jeden den skládá z tobolky s rybím tukem a vitamínové tabletky. Také velikost tobolky mě zarazila, ale opravdu není problém ji spolknout. Tabletky velikostně odpovídají jednomu konkurenčnímu výrobku, který jsem užívala před Möller's.

Příjemně překvapená a jako výhodu beru to, že jednotlivá platíčka obsahují jak tobolky, tak tabletky. U jiného výrobku, který byl také ze dvou složek, mi vadilo, že musím pamatovat na to, vzít ze dvou platíček, protože byly rozdělené. Také za plus beru to, že jedno platíčko vyjde na sedm dní, takže pokud se chystáte na nějakou dobu mimo domov, stačí si vzít jedno (dvě, tři) platíčko. K úplně dokonalosti balení by jednotlivé dávky mohly být ještě označeny dny v týdnu. To by se hodilo těm, které, stejně jako já, občas už v poledne neví, zda si ráno "zobly" 😁

Už v prvním těhotenství jsem trpěla na nedostatek železa. U Möller's oceňuji, že zrovna železo obsahují. Když jsem musela brát tabletky železa "extra", nebývalo mi po nich dobře a moje zažívání také dostalo pěkně zabrat. V Möller's je ho optimální dávka a žádné podobné problémy jsem nezaznamenala. Naopak mám pocit, že díky ideálnímu složení vitamínů a minerálních látek se mi zažívání po začátku těhotenství srovnalo.

Za dobu, co Möller's užívám, jsem ještě nebyla na kontrole u svého lékaře, čeká mě za dva dny. Tak jsem zvědavá, zda bude i díky užívání testovaného doplňku všechno v pořádku a jak má být 🙂

Pokud některá přemýšlíte, zda do tohoto doplňku jít, za mě osobně po dvoutýdenním testování mohu jen doporučit 👍

#test_mollers2

#recenze

Testování s Möller's

Asi jako každá stávající i nastávající maminka si přeju pro svoje děťátko to nejlepší, hlavně, aby bylo zdravé.

Jsem proto moc ráda, že jsem měla tu možnost testovat produkt Möller's Mama. 

Tyto vitamíny pro těhotné, jež obsahují rybí tuk a vše s tím spojené a prospěšné, určitě dali mně i mojí dcerušce v bříšku vše, co potřebuje ☀️

Vitamíny se lehce polykaly a nebyly cítit rybinou. Čehož jsem se trochu bála🙂

Naprosto skvěle mi sedlo jejich složení.

V jednom ze svých těhotenství, myslím, že to bylo moje třetí, jsem užívala nějaké jiné vitamíny pro těhulky a bylo mi po nich špatně, zvracela jsem ☹️

Na první pohled se tabletky s rybím tukem zdály být velké, ale jejich užívání bylo naprosto ok.

Jako velké plus vidím v obsažení Omega-3 mastných kyselin EPA a DHA, jež přispívají k udržení normální činnosti mozku a srdce.

Jako mínus bych možná viděla ve složení vitamínů. Jiné vitamíny pro těhotné obsahují větší množství různých dalších vitamínů a minerálů, než tyto. Což je trošku škoda.

Ale jinak nemůžu vytknout absolutně nic.

Jsem ráda za tu možnost dát sobě i své dcerce v bříšku jen to nejlepší ♥️

Děkuji za sebe i ji ☀️🍀♥️

#test_mollers2

#recenze

Kvalitní vitamíny pro vás a vaše nenarozené miminko

V první řadě bych chtěla moc poděkovat týmu MK za vybrání k testování.

Doma téměř žádné vitamíny dětem nedávám, až na Möller's rybí tuk - mám k němu důvěru a dávám jim ho od miminek. Proto mě mile překvapilo, že vynalezli vitamíny i pro dospělé - a navíc těhotné.

Na začátku testování mě velice překvapila velikost kapsle a že se berou dvě tabletky. Jedna s vitamíny a minerály a druhá s Omega 3 kyselinami. Lze je používat při plánování těhotenství, v těhotenství, nebo pak v době kojení. Velikost tabletek nakonec při polykání vůbec nevadila, ba naopak, šlo to dobře. I když jsem si ráno vzala tabletku na lačno - nebylo mi zle. Což po konkurenčních vitamínech mi je vždy a nevím proč.

Během používání jsem zaznamenala nižší míru únavy, vyšel mi ukázkový krevní obraz (u prvních dvou těhotenství jsem musela železo dodávat) a taky jsem ani jednou neměla křeče v lýtku, s kterými od poloviny těhotenství bojuji. Celkově jsem se cítila velmi dobře. Jako kdybych těhotná ani nebyla.

Dneškem jsem vitamíny kvůli magnéziu vyřadila, jsem 35tt a už je žádoucí, aby děloha pracovala a připravovala se na porod. A začnu je brát hned po porodu při kojení. Přitom mám vždycky hladovou a tělu určitě něco chybí, nikdy jsem nepřišla na to, co.

Celkově hodnotím vitamíny Möller's Mama velice kladně, jelikož značně Möller's plně důvěřuji a velice ráda od nich vyzkouším další produkty pro děti i pro dospělé.

#test_mollers2 

#recenze

Co můžu udělat pro mimčo už v těhotenství?

Asi každá nastávající maminka si říká, co dobrého může udělat pro svoje miminko. Možná už při plánování těhotenství většina přemýšlí, co udělat pro to, aby tělo na těhotenství bylo dobře připravené. Krom zdravé stravy, pohybu a psychické pohody je možné vše podpořit vitamíny.

V prvním těhotenství jsem používala těhotenské vitamíny konkurenční firmy už před otěhotněním, jelikož jsem mnoho let brala antikoncepci a bylo mi to doporučeno i jako podpora očištění těla od chemie.

V současném těhotenství jsem začala vitamíny používat až po zjištění, že jsem těhotná, a sáhla jsem po stejných jako v prvním těhotenství. Pak se naskytla možnost testovat Möller's Mama a já, i když už skoro na konci těhotenství, zkusila své štěstí, a to se na mě usmálo. A já tak cca měsíc před porodem obdržela balíček s vitamíny. Moje recenze tak bude obsahovat i porovnání s konkurenčními (nejmenovanými vitamíny).

První mě překvapila velikost krabičky, která oproti dosud používaným vitamínům byla cca poloviční. Dále mě překvapilo, že popis neobsahuje upřesnění, zda se mají užívat před či po jídle (respektive na lačno, nebo po jídle), což je věc, na kterou jsem také byla u konkurenčních vitamínů zvyklá. Rozhodla jsem se tedy neměnit zajetou denní rutinu a vitamíny užívat vždy ráno po snídani.

Na krabičce se dočtete, že vitamíny jsou vhodné pro období plánování těhotenství, období těhotenství i období kojení, což je fajn, že jde stále o jedny a ty samé. Je to podle mě velká výhoda, kterou do té doby mnou užívané vitamíny neměly (tam je období plánování a cca první trimestr jiné složení než pro pokročilejší těhotenství).

Po otevření a vyndání prvního platíčka mě upřímně vyděsila velikost kapsle, která obsahuje rybí tuk. Ač nemám s polykáním léků problémy, tak jsem se trochu obávala, jak se mi bude polykat. Musím ale říct, že i přes její velikost to bylo v pohodě a druhá tabletka, obsahující ostatní vitamíny a minerály, je malá, tak tam není problém vůbec. 

Na platíčku je tedy vždy dvojice na celkem 7 dní, což je fajn a jsem na to zvyklá i od konkurence.

Co se týká složení, tak oceňuji množství DHA a EPA. Dále je pro mě významné železo, kterého je skoro dvojnásobek oproti do té doby mnou užívaných vitamínů. Vhledem k tomu, že většina těhotných má dříve či později s železem problém, je to super. Stejně tak vyšší dávka hořčíku je asi fajn, jelikož od začátku užívání Möller's mama mi ustaly křeče v lýtkách v noci, které mě trápily zejména po náročnějších dnech a musela jsem užívat Magnosolv. Ten jsem s počátkem užívání Möller's mama přerušila a křeče se nevrátily ani po náročných dnech, několikakilometrových procházkách, dlouhém cestovaní apod. Ostatní látky, které naopak proti konkurenci chybí, jsou asi na zvážení, zda je potřebujete nebo ne. Já bych třeba zinek nebo vitamin E ještě uvítala.

Po 14 dnech užívání je celkem obtížné hodnotit, jak moc velký účinek vitamíny mají, zda mají nebo nemají vliv na velikost mimča (ostatně, to je věčný dohad ohledně všech těhu vitamínů a jelikož už mi ani nekontrolují železo, nemohu ani posoudit, zda zvýšená dávka železa se nějak projevila. Ale cítím se dobře, po vitamínech mi není špatně, tak asi dobré).

Takové shrnutí v bodech:

Plusy:

+ velikost balení

+ stejné složení po celou dobu užívání, nemusí se myslet, kdy už přejít na další

+ 1 platíčko na celý týden

+ vyšší dávky určitých látek (železo, DHA, EPA, ...)

+ cena - co jsem tak koukala proti mnou dosud užívaných, vychází cenově cca na polovinu

Mínusy:

- chybějící další látky a vitamíny (ostatni B, zinek, lutein, vitamin E, ...) - ale to je spíš asi pak individuální

- pro někoho možná velikost kapsle s rybím olejem

Žádné další mínusy mě nenapadají.

Celkově si myslím, že jde o velmi kvalitní vitaminy.

#test_mollers2  #recenze

Möller's omega 3 - děti je budou milovat

Jako máma 4 dětí se snažím podporovat jejich imunitu všemi možnými způsoby, protože když se s nemocí "chytne" jeden, jede to pak už jako lavina a na měsíc mám o zábavu postaráno. Navíc nemám ráda, když mají nějakou bolístku, takže mají pohyb a vitamíny v podobě ovoce a zeleniny. Jako tanečnice mají holky toho pohybu víc než dost po celý rok a během soutěží není prostě možné, aby onemocněly a vypadly z tréninku nebo formace. Páťa hraje fotbal a za míčem běhají ať je slunce, nebo déšť. A Sebíček? To je z nich snad největší živel, který si během jeho 1.roku prošel opakovaným pícháním oušek, bronchitidou a laryngitidou. 

Kvůli mé štítné žláze jsem začala užívat rybí tuk od Möller's ve formě kapslí a všimla jsem si, že od doby, co je beru, se mi vyhýbají bacily obloukem. 👌 

Zařadila jsem tedy rybí tuk i dětem, ale v tekuté formě to bylo peklo pro ně - a pro mě každodenní rozčilování, a to i když byl s příchutí. Po čase jsem to vzdala. 🙈 

Během jara a léta už je k dispozici široká nabídka ovoce a zeleniny a úroda je i na zahrádce. Ale co na podzim a v zimě? Jak je udržet ve formě? 🤷‍♀️ 

Když jsem viděla tuhle pecku od Möller's, musela jsem ji mít - ať nás na testování vyberou, nebo nevyberou, objednám ji tak jako tak. A budu objednávat dál. 

Při čtyřech dětech rybičky zmizí a ani nemrknete. Navíc, když za vámi chodí i nejmenší s nataženou rukou, s pohledem kocoura ze Shreka a slovy: "Mami, bobon." 😍

Na krabičce je uvedeno od 3 let. Naše čtyřka je už ostřílená, a tak jsme prubli rybičky i u něj. Poctivě a bez problémů vše rozžvýkal a pronesl "mňam, etě." 👌

Anetka, která si pečlivě vybírá, co sní, si každý den nosila s nadšením krabičku a čekala na vyloupnutí rybky jak pes na aport. 😀

Nicolka jako jediná neměla problém ani s tekutým rybím tukem, ale bonbon je prostě bonbon. 🐟

A Páťa? Na toho než vždy došla řada s přídělem, četl si zajímavosti na zadní straně krabičky. Velmi chválím balení. ☝️

Takže suma sumárum 🤔 Balení obsahuje 45 rybiček, tedy 5 platíček po 9 rybičkách. S užíváním 1-2 🐟 denně nám jedno celé balení vystačí na týden. Při ceně 264,- za krabičku se člověk vcelku prohne 😀 - lze nějaká množstevní sleva? 😀😀 No tedy, jak už jsem psala výše, želé rybky lze dobře rozžvýkat, voní po malinách a jsou lehce mastné.

Na vnitřní straně víčka krabičky si můžete označit, zda jste již rybku vzali, nebo ne, a odpadá vám díky tomu přemýšlení a počítání, kdyby náhodou jste třeba málo spali... 😀

Jako máma, i z vlastní zkušenosti, Möller's doporučuji pro děti, ale i pro vás.

Želé rybky jsou skvělý nápad a rozhodně nebudou chybět v naší domácnosti a ani v taškách na tréninky nebo soutěže.  💪 🏆

Děkujeme za možnost testování a přejeme krásné prázdniny. 👌

#test_mollers2 

#recenze

Test želé rybičky 🙂

Když mi někdo řekne rybí olej, vzpomenu si, jak máma na lžíci dávala hnusně chutnající a páchnoucí tekutinu. A mám to v sobě prostě do dnešní doby. Moc nevěřím, že dnešní rybí oleje jsou jiné 🙂 Přeci, je to pořád rybí olej 🙂

Chtěla jsem ale něco pro své dítě vyzkoušet a sama neměla odvahu něco koupit. Takže jsem měla radost, že mohu testovat želé rybičky. 

Za mě tedy super balení. Praktické žvýkací tablety (bonbon), které mohu napočítat a dát sebou dítěti přesný počet kusů na prázdniny k babičce 🙂 

Nikde se neválí ulepená sklenička se sirupem. 

Dítě se obslouží samo bez toho, abych měla sirup po celé kuchyni.

No asi jedno z nejdůležitějších je, že tablety jsou chuťově moc dobré. Balení, které jsem dostala, je malinové a opravdu mě tak strašně vonělo, že jsem musela vyzkoušet 🙂 

Můj syn má rád všechny sirupy, tak jemu jsem nemohla věřit na 100 % 🙂

Samozřejmě, na hodnocení toho, jaký vliv mají dvě tablety denně na synův imunitní systém, je ještě brzo. Myslím, že ale už vím, co budu chtít, až se budou babičky ptát, co má přinést Mikuláš a čert 🙂 

#test_mollers2 a #recenze

Rybičky, rybičky, rybáři jedou aneb testujeme s Möller´s

Když redakce Modrého koníka vyhlásila možnost testování želé rybiček od norské legendární firmy Möller´s, byla jsem v pozoru. Známá a velká firma, legendární rybí oleje, mnoho zkušeností a oni přesedlají z léty ověřené formy podávání oleje z tresčích jater na něco jiného? A ještě ve formě "bonbonu"? Jsem šťoural a nemám problém s kritickým pohledem, takže jsem u toho chtěla být. Kupodivu to vyšlo a testování je za námi... Tedy spíš za mými dětmi 🙂

Složení je alfa a omega

Pozitivní účinky pravidelného užívání rybího oleje bohatého na omega 3 mastné kyseliny a vitamínu D netřeba rozporovat. Obzvlášť v zimě, kdy je nedostatek slunečního záření a děti jsou často víc doma než venku, kůže nestačí produkovat potřebné množství D3. V roce 2016 SZÚ nechala udělat velkou studii u českých dětí a zjistila, že až 2/3 dětí má především v zimě a na jaře málo vitamínu D. Jeho nedostatek se neprojeví hned, ale až v dlouhodobém horizontu. Deficit není radno podceňovat, Möller´s rybičky suplementují 200 % denní dávky vitamínu D3, proto je velmi záhodno nabízet je dětem především v zimním a jarním období. 

K omega 3 MK je nutné dodat, že si je tělo nedokáže vyrobit samo a je nutné je dodat zvenku. Jenže kdo z nás si dává alespoň dvakrát týdně mořské plody, tučné ryby nebo aspoň pstruha? Čí dítě je ve fázi, že s láskou jí ryby? Jeden exemplář mám sice doma, ale popravdě, rodinný rozpočet nedovoluje kupovat dvakrát týdně lososa/tuňáka v biokvalitě, abych měla čisté svědomí. Jenže pro děti je pravidelný příjem omega 3 důležitý pro rozvoj mozku, nervové soustavy (každý chce mít doma génia) i zraku. 

Rybička plná oleje

V ideálním světě by ideální dítě ráno před snídaní nastoupilo, poslušně otevřelo ústa a nechalo si do nich šoupnout lžíci rybího oleje. Jenže my v ideálním světě nežijeme, rybí olej nechutná zrovna jako jahodová zmrzlina a děti se mu raději vyhnou obloukem. S touto realitou pracuje i Möller´s a svoje oleje zabalilo to jiného kabátku. Ve formě ochucených želé rybiček je děti rozhodně slupnou jako malinu. V tomhle případě je ale nutné dětem vysvětlit, že ten "bonbonek" je potravinový doplněk, nikoliv sladkost. U malých dětí by mohlo lehce dojít k návyku, že každý bonbon je to pravé ořechové pro jeho vývin. U nás doma děti bonbony nekonzumují vůbec, pouze ve výjimečných případech jako jsou narozeniny/svátek kamarádů ve škole a ve školce. I tak je na místě obezřetnost a vysvětlení, že ty dvě rybky u snídaně jsou v pořádku, ale pytel želatinových medvědů je něco úplně jiného. 

Co do obsahu omega 3 MK vychází pořád lépe klasický olej, v jedné DDD má téměř dvojnásobné množství. Což se pochopitelně negativně odráží na jeho chuti. Vitamínu D3 je v rybičkách stejné množství, tady mohou být konzumenti bez obav. 

S velkým otazníkem je použití sladidla sorbitol. Farmacie ho má ráda, medikace pro děti je ho plná (ATB, sirupy na kašel...), ale má projímavé účinky, nadýmá a metabolizuje se na glukózu a fruktózu, vede k riziku hyperglykemie. A protože se po něm nekazí zuby, najdete ho v pastách na zuby. Takže jestli máte doma dítě, co neplive pastu na zuby, pozor na příjem umělých sladidel v průběhu dne. Není to zdravé pro nikoho, natož pro citlivý malý organismus. 

Naštěstí je hlavním sladidlem xylitol alias březový cukr, za ten má Möller´s velký palec nahoru. Nezvedá hladinu cukru v krvi, je vhodný pro diabetiky a nekazí se po něm zuby. Je to sladidlo, které používají i vyznavači LC, keto, paleo či jiného odvětví nízkosacharidového stravování. 

A co na to děti? 

První volbou mě jako rodiče by byl pochopitelně čistý olej, ale nebudeme si lhát do kapsy, od určitého věku ho děti prostě přijímat nechtějí. Je skvělé, že výrobce vymyslel alternativu, která bude dostatečně lákavá pro konzumenty, s relativně rozumným složením a pokryje doporučenou denní dávku MK i vitamínu D. 

Obě moje děti (6 a 8 let) každou dávku rybiček ráno ke snídani vyžadovaly, jakmile jsem na ně zapomněla, okamžitě se připomínaly. Bavila je i samotná konzistence, která je měkčí než u želatinových bonbonů, ale, naštěstí, se nepatlá po rukou a nelepí. Nemluvě ani o malinové barvě, která má evokovat malinovou příchuť. Tu tedy nikdo z nás třech na první ochutnání nerozpoznal, ale na vůli jíst rybičky to vliv nemělo. 

Každá rybka má svoje samostatné balení, což sice produkuje víc odpadu, ale v tomhle případě je to jedině dobře. Rybičky se k sobě nelepí, nenechavé prstíky nic neopatlají a každé z děti si vyloupne svojí denní dávku. S tím souvisí i hravé balení, kdy si na vnitřní klopě děti mohou vybarvit značky a motivuje je to k pravidelnému dennímu užívání. 

Co bude pro mnoho rodičů důležitým faktorem, je i cena. Jedna krabička vydrží dítěti 22 dní, cena na eshopech začíná na 250 Kč. Když si s dětmi odpustím dvě návštěvy oblíbené zmrzlinárny nebo kavárny, mám jednu krabičku hravě doma.  

Samozřejmě Möller´s stejně jako každý jiný výrobce potravinových doplňků cílí na mateřské pudy, všichni chtějí pro své děti to nejlepší. Strach prodává a nikdo nechce být tím, kdo ohrozí zdravý vývoj vlastních potomků. Pro Möller´s hovoří ale léta zkušeností, neustálá kontrola kvality a v případě rybiček i forma, kterou děti bez problémů přijímají. 

Závěrem velmi děkuji redakci Modrého koníka za možnost testování! 

#test_mollers2 #recenze

Ochutnávka bonbónů, které obsahují vitamíny

Před několika týdny jsem byla vybrána s dětmi k testování rybiček.

Samozřejmě, když jsem se tuto novinu dozvěděla, trochu mě zamrazilo... při představě, jak jsem dostávala rybí tuk ve školce já... brrrr. Z hnědé tubičky přímo do pusy, fuj, do dnes si dobře pamatuji tu odpornou chuť, to se snad nedá zapomenout.

Ale co, když to před dětmi nezmíním, určitě to projde hladce.

Nějak se zdrželo doručení, takže jsme toužebně očekávali zásilku. Když dorazila, děti už byli nadšené, že poprvé vyzkoušejí. Se zpožděním, ale přeci.

Nastalo dilema. Děti berou stávající vitamíny, otázkou bylo, jestli se smí rybičky brát zároveň, nebo budeme muset stávající vitamíny vysadit, po dobu užívání rybiček. Nikdo mi bohužel na koníkovi neuměl poradit.

Obě děti jsou dost rozdílné, krom toho, že mají mezi sebou 7 let rozdíl, tak hlavně ve stravování to mají každý jinak. Dcera (3r) jí v podstatě vše, není vybíravá. Syn (10r) je přesný opak, nejí téměř nic a ještě ve velmi malém množství. Takže jsem byla ráda, že mohou vyzkoušet oba.

Balík přišel, první rozbalení, veliké nadšení. Po rozbalení mě velmi překvapilo balení každé rybičky zvlášť, příjemný gelový vzhled. No přiznám se, že první ochutnání ve mě trochu vyvolalo hrůzu, když jsem viděla ty tváře. Oba přesvědčivě tvrdili, že rozhodně už další jíst nebudou. Já rybičku neochutnávala (přestože mi ji chtěli vnutit, ať vím, co že jsem jim to dala, ale odolala jsem), takže netuším, jak chutná.

S každým dalším dnem ale bylo lépe a dokonce i 2x po sobě sami přišli, že nedostali rybičku.

Děkujeme velmi MK za možnost otestovat rybičky, silně uvažuji, že v užívání budeme pokračovat dál.

Přejeme krásné slunečné léto 🙂

#test_mollers2   #recenze

Möller's rybičky pro Vaše dětičky ♥

Již od útlého věku dítěte je nezbytné dbát na jeho zdravou a vyváženou stravu doplněnou o pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Od jara do podzimu je snadné všechny sportovní i nesportovní aktivity směrovat do venkovního prostředí a radovat se ze slunečních paprsků - přirozeného zdroje vitamínu D.  

K tomu všemu nám jen oči přecházejí z ohromného množství všech možných (sezónních) plodů ovoce a zeleniny. A ještě větší radost má samozřejmě ten, kdo se stará o vlastní zahrádku a společně s dětmi sklízí vypěstované poklady. 

Ovšem přelom podzimu/zimy a období předjaří kvůli absenci intenzivního slunečního svitu, omezeného pobytu venku a hojného výskytu respiračních onemocnění značně oslabuje a vyčerpává (nejen) dětský organismus. Všichni to známe - pomyslné baterie z teplých dní jsou již dávno vybité. Tyto nedostatky můžeme alespoň z části ovlivnit vedle častých procházek či zimního sportování také správným stravováním. 

Cenným zdrojem vitamínu D a omega-3 mastných kyselin jsou ryby (losos, sleď, sardinky, makrela, mořský pstruh nebo tuňák). Ty by samozřejmě měly být do našeho jídelníčku zařazovány v průběhu celého roku (ideálně dvě porce týdně). Ne všechny rodiny rybí maso preferují, ať už kvůli chuti nebo financím... Najdou se však i takové domácnosti, kde sice rodiče ryby vyhledávají, ovšem jejich ratolesti si na specifickou rybí chuť velmi pomalu zvykají. 

Naštěstí jsou pryč doby, kdy děti musely (i přes svůj značný odpor rybímu odéru) denně polknout povinnou lžíci rybího tuku. Na dnešním trhu jej také objevíte, ale s možností výběru příchutí. 

A ještě v lepším případě v podobě Möller's omega 3 Želé rybiček s malinovou příchutí! 😉 Doporučeným dávkováním dvou rybiček Möller's denně si dítě (starší tří let) doplní vitamín D k zocelení imunity, kyselinu DHA k udržení normální činnosti mozku a spolu s kyselinou EPA dopomůže k dobrému fungování srdce.👍 

My jsme díky Modrému 🐴 měly se starší dcerou možnost zúčastnit se testování tohoto norského pokladu vyrobeného z tresčích jater. 

Po rozbalení zásilky dceru nejprve zaujala atraktivní krabička s užitečnými informacemi na zadní straně v podání ilustrovaných mořských živočichů. Než jsme se pustily do ochutnávání, vyjmenovala Adélka mořské tvory a já jí posléze přečetla a vysvětlila jejich vzkazy. 

Během otevírání balení rybiček Möller's na nás ještě vykouklo 23 praktických poznámkových bublin pro každodenní záznam/vybarvení užitých rybiček. Nutno dodat, že v pěti baleních po devíti rybičkách jich je dohromady 45 kusů. Z toho plyne, že po dobu 22 dní bude Vaše dítko jíst 2 rybičky, na 23. den zbyde poslední rybička. 

Velmi oceňuji, že Möller's rybičky jsou zabalené zvlášť, neboť během užívání nedochází ke slepení, jak tomu mnohdy bývá u jiných vitamínových doplňků.👍

A co se týká chuti, tak dcerka, přestože od mala ryby zbožňuje, v tomto případě vůbec nepoznala, že jde o rybí produkt (také bych neřekla). Myslela si, že jí nabízím želé rybičky, přestože jsem předem prozradila, že je to téměř opravdová rybka. 

Jestliže právě Vaše dítko utíká rychlostí kulového blesku od stolu s rybou, zkuste vyzkoušet tyto vynikající rybičky od Möller's!😉 

Cena za jedno balení začíná na 264,- ve vybraných e-shopech. 

A my děkujeme týmu Modrého koníka za hravé a přínosné testování Möller's omega 3 Želé rybiček! 👍 

Krásné prázdninové dny plné slunce, zážitků a především pevného zdraví Vám všem přeje 

Jarka s rodinou ♥ 

#test_mollers2 #recenze