Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti se Sunarem premium 2

konik_testuje24.10.2018

10 hladových bříšek mělo možnost otestovat pokračovací mléko Sunar Premium 2. ☺

Ano, deset dětí testovalo ze své oblíbené lahvičky tradiční a léty výzkumu ověřený Sunar Premium 2, který přišel s vylepšeným složením receptury, která se ještě více přiblížila mateřskému mléku.

Sunar vždy obsahoval po vzoru mateřského mléka mléčný tuk a nyní díky nejnovějším vědeckým poznatkům a moderním technologiím ve spolupráci s týmem světových odborníků na dětskou výživu se potvrzuje, jak důležitou složkou je v kojenecké mléčné výživě. Díky obsahu mléčného tuku a dalším přidávaným významným složkám jako např. prebiotická vláknina GOS vznikla revoluční receptura kojeneckých mlék Sunar, která se o významný krok přiblížila ke složení mateřského mléka.

Mléčný tuk působí v kojeneckých mlécích Sunar jako superingredience, která:

- je významným zdrojem energie,
- je důležitá pro vstřebávání vitamínů A, D, E a K, rozpustných v tucích,
- pomáhá ke spokojenému bříšku,
- mléku dodává lahodnou mléčnou chuť, která nemusí být zvýrazňována přidáváním mléčných aromat
- je zdrojem řady biologicky aktivních látek.

Kojenecká mléka Sunar obsahují mléčný tuk podle vzoru mateřského mléka ve všech svých řadách. Sunar Premium má ale unikátní složení, které významně přispívá díky níže uvedeným složkám k rozvoji mozku, imunity a kognitivních funkcí:
• Mozek - kyselina alfa-linolenová, patří mezi omega‑3 mastné kyseliny, které napomáhají rozvoji mozku
• Imunita – díky obsahu vitaminů* A, C a D přispívá ke správné funkci imunitního systému
• Kognitivní funkce - železo* významně přispívá k rozvoji kognitivních funkcí u dítěte, navíc přítomný vitamin C zvyšuje vstřebávání železa v organismu.

Sunar Premium 2 je určen pro dětí od ukončeného 6 měsíce věku, v období odstavování nebo pokud už nemůžete své dětičky kojit a má být součástí pestré a vyvážené stravy.

Spokojená bříška a lahodná chuť jsou jen jednou z výhod, které maminky během testování postřehly. Další postřehy a názory z testování, si můžete přečíst v recenzích níže.

---

Více se o Sunaru dozvíte na: https://www.sunar.cz/

*Podle zákona. Kojení je pro kojence nejlepší způsob výživy. Kojenecká výživa by měla být podávána na základě doporučení pediatra. Způsob použití a další informace na obalech a webových stránkách www.sunar.cz. Uvedené informace se dle zákona nevztahují k počáteční mléčné výživě.

---

Tradiční a lokální značka dětské výživy má na Modrém koníku neodmyslitelné místo. O kvalitě jejich produktů se predvedčily i naše maminky.

Recenze na Sunárek BIO křupky si můžete přečíst v tomto vlákně: https://i.modrykonik.sk/recenze_sunarek_bio_krupky

Adélka testuje Sunar Premium 2

Adélka byla vybrána do testování se Sunarem, respektive do testování s umělým mlékem od značky Sunar.  

 

Nebudeme si nic nalhávat, samozřejmě, nejlepší je mléko mateřské, ale když není, nezbyde nic jiného, než sáhnout po mléku umělém. Na trhu je nespočet značek těchto mlék a dcera Adélka už měla možnost ochutnat mléko od Nutrilonu, Hami, Hippu a díky testování na Modrém koníkovi i od značky Sunaru.  

Nejsem žádný znalec přes umělá mléka, a tak můj názor je skrze subjektivní. Také jsem nikdy dopodrobna nezkoumala složení. Za prvé tomu moc nerozumím, a za druhé všechna tato mléka, co jsou u nás k dostání, musí splňovat dost přísné normy, které jsou pro všechny výrobce stejné. Ve finále jde jen o to, jestli vaše dítě mléko přijme.  

 

K testování nám přišlo jedno balení Sunaru Premium 2 a láhev na mléko od Tommee Tippee. Mimochodem, značku těchto lahviček používáme už několik měsíců a jsme s ní velice spokojeni. Dcera, i když dostávala mléko z této lahvičky, nikdy neodmítala kojení, a proto tuto lahvičku můžu doporučit i pro kojící maminky.  

 

Adélka dostává umělé mléko jednou denně - ráno. Když jsem ji udělala mléko od Sunaru, nepostřehla jsem jakoukoli změnu. Nevypadalo to, že dcera by si uvědomovala, že má mléko od jiné značky a vypila stejné množství jako obvykle. 

Ani po vypití mléka jsem nezaznamenala žádnou negativní reakci. Ale pravda je, že Adélka už má zavedeny všechny potraviny a je velký jedlík, sní prakticky všechno, co ji přijde pod ruku a netrpí žádnou alergií.  

Co mi trochu vadí, je obal. Sunar se nachází v papírové krabici (v ní problém nevidím, přesypávám do plastové, kterou mám k tomu určenou), v krabici jsou dva sáčky prášku. Nikdy jsem se nesetkala, že by v jedné krabici byly ještě dva sáčky a v množství 600 gramů, které se v balení nachází nevidím rozdělení na 300 gramové sáčky jako smysluplné. Co se týče dnešního trendu “snižování spotřeby”, vidím dokonce rozdělení do dvou sáčku jako nesmysl.

 

Cenově ale Sunar určitě nepatří k těm levnějším mlékům, a vychází dokonce dráž než Hipp, který mám zafixovaný jako jednu z těch dražších značek. 

Na Sunaru nevidím nic, proč bych měla někoho od jeho koupě odrazovat a určitě ho s Adélkou můžeme doporučit.

#test_sunar #recenze #zkusenosti_sunarpremium2

Prsomil testuje Sunar

Milé Koníkovky,

na začátku si musíme vyjasnit jednu věc - můj 10-měsíční asistent Tonda, který mi ne zcela ochotně při testování produktu Sunar Premium 2 pomáhal, je zkrátka prsomil. Tak to je a ani Sunar na tom nic nezměnil. Ale k tomu se dostaneme 🙂

Asi jako u většiny kojících maminek, přišla i u nás různá období, kdy bych ráda měla možnost dát výjimečně UM, jako zánět prsu, pocit hladu u miminka, nemoc nebo prostě jenom únava a vyčerpání maminky. Během posledních pár měsíců jsem čas od času zkoušela Prsomilovi udělat UM a doufala, že ho třeba na noc zasytí a všichni se vyspíme trochu lépe než doposu. Nebo, že by třeba mohli večer pohlídat a uložit rodiče a my mohli s mužem na večeři nebo do kina, aniž by bylo vzhůru celé sídliště. Z toho důvodu jsem sháněla malá zkušební balení UM, abych nemusela kupovat celé velké a většinou ne moc levné balení. Ještě že jsem kupovala jen vzorky, protože jak se ukázalo, u nás UM nemělo úspěch. Bohužel to je něco, co jsem u Sunaru nenašla - menší balení na vyzkoušení. Proto jsme Sunar vyzkoušeli až teď, když jsme dostali možnost testovat.

Už po rozbalení balíčku bylo jasné, že Tonda nesrší nadšením, zatímco máma doufá v zázrak. Začali jsme tedy testovat. Dělali jsme Sunar na noc před spaním. Nejprve doporučovaných 200ml. Potom už jen 100ml, protože ze začátku jsme prostě neměli sebemenší úspěch a mně je líto to pořád vylívat.

S lahvičkou problém není, to umí. Výjimečně vzal na milost MM v lahvičce, vodu pije bez problémů, ale UM prostě ne. Jen se mlíčko dotkne jeho vybíravého jazýčku, tak je řev. A stejně tak to vypadalo při našem testování dlouhých 10 dní. Pláč, odstrkování, křik, házení lahve na zem, slzy. Dokud nedostal prso, tak nebyl spokojen. Jeden večer dostal lžíci Sunaru přimíchanou do kaše a bez problémů snědl. Ale v lahvi prostě ne. Až jeden večer, po klasické scéně a odmítání, najednou asi na 5. pokus lahev vzal na milost a celých 100ml vypil. Další den už dostal 200ml, lahvičku si sám vzal a všechno vypil. Testovali jsme dodnes 3 týdny a večer už je Sunar kamarád. Vypije si 100-200ml a vypadá spokojeně. Jinou značku opět bojkotoval 🙂


A teď k dojmům - tak zaprvé, velké plus, že mu Sunar zachutnal a vůbec nějaké mlíčko si vezme, sláva! Rozhodně jsem nezaznamenala, že by po mlíčku přišel nějaký břichabol, zácpa nebo podobně. Ale taky jsem nezaznamenala zlepšení co se týká spánku - v noci se Tonda dál pravidelně budí co 2-3 hodiny a dopíjí se z prsa, stejně jako dřív.

Chuťově mi Sunar přijde jako jeden z nejlepších, co jsem zkoušela. Hezky voní a nemá takový „smradlavý ocásek“ jako některé jiné značky. Příprava je snadná, mléko se snadno rozpouští a nenechává hrudky. V balení jsou dva samostatné sáčky, což třeba pro mě bylo milé zjištění. Vzhledem k tomu, že jsem připravovala mléko v malých dávkách a jen jednou denně, tak mám malou spotřebu a nemusím tak mít velké balení otevřené moc dlouho. Ale plastové pytlíky jsou i pro mě méně praktické, než pevná pixla podobně jako má konkurence. Jak jsem už psala, uvítala bych menší balení na vyzkoušení.

Celkově můžu Sunar Premium 2 doporučit všem maminkám, které už dávají dětem i UM. Já ani můj asistent jsme na konci testování nezaznamenali žádné zásadní nedostatky na výrobku nebo jeho účincích. Nicméně pro Tondu pořád vítězí máma a to co schovává pod tričkem. Každopádně pro případ potřeby už máme doma další krabici a jak říkala moje babička - budeme vidět 🙂

#test_sunar #recenze #zkusenosti_sunarpremium2

Pokračovací mléko pro malé prďolky


Zhruba před 14ti dny na náš zvonek zazvonil pan pošťák a přinesl nám balíček. Ale nebyl to jen tak nějaký balíček, byl to SUNAR PREMIUM 2.

Díky portálu modykonik.cz jsme se zapojili do soutěže o testování pokračovacích kojeneckých mlék a byly vybrány. Moje dcera Karin – hlavní aktér a já, její máma – dozor… 🙂 🙂 🙂Předně bych chtěla vyzdvihnout balení a malý dárek navíc v podobě lahve na kojenecké mléko. Děkujeme.


Samotné testování probíhalo hladce. Karin, zvyklá na konkurenční značku, jednoduše přešla na testovaný Sunar Premium a musím říct, že mě to skutečně překvapilo. Po dlouhých peripetiích hledání vhodného mléka (a zkoušeli jsme i Sunar klasik) a vyzkoušení asi pěti, možná šesti druhů, jsme skončili u konkurence v domnění, že je to jediné, které vyhovuje.Jediné malé mínus, které musím uvést, je, že výsledné mléčko v lahvičce je o stupeň sladší než konkurence, kterou pije běžně. Nicméně, ze všech zkoušených mlék je druhé nejméně sladké, takže skutečně příjemná alternativa. Jsem totiž máma, která nechce naučit hned od porodu své děti chutím na sladké, a upřimně řečeno, nevím, proč je tolik kojeneckých mlék tak moc sladkých :(Jako maminka dvou dětí musím říct, že hledání vhodného kojeneckého mléka je velmi individuální proces a opravdu každému vyhovuje něco jiného. Za nás ale Sunar (pozor!) PREMIUM skutečně chválím.DĚKUJEME

Karin & její máma


#test_sunar 

#recenze


Naše první neshoda? 🙂

 

Díky Modrému koníkovi jsme měli možnost vyzkoušet umělé mléko od Sunaru z řady Premium. Na příkrmy umělým mlékem jsme museli přejít někdy okolo čtvrtého měsíce, jelikož mé mlíčko nestačilo a nepomohli ani čaje, ani homeo, ani dobře mířené rady. Jako neznalá jsme si myslela, že prostě koupím "nějaký to mlíko", nejlépe to, které má na tuty nej složení se 100% recenzemi. Jenže chyba lávky. Než jsme se dopracovali k mléku, které by naše madam přijala, nebylo vůbec jednoduché. Naše štěstí bylo alespoň v tom, že nikdy netrpěla na bolesti bříška nebo na nějaké alergie, takže jsme měli opravdu širokou škálu výběru, která v dnešní době je. Proto jsem se trochu testování Sunaru obávala, zda vůbec zachutná. Ale v tomto ohledu byly obavy zbytečné. Hned na první dobrou vyžahla plnou dávku 200ml a kdyby bylo víc, vypije snad i to (sněd jsme mámu, sněd jsem tátu a tebe taky sním).

Nedalo mi to a mléko jsem sama ochutnala a byla jsem dost překvapená, že oproti námi již ozkoušeným značkám je Sunar Premium dost sladký. Hned jsem koukala na složení, ale množství cukru se nijak nevymyká konkurenci. Takže nevím, co si o tom mám myslet, protože mléko je sladké dost. A to bylo to první, co se mi nelíbilo. Pro madam to bylo, ale evidentně naopak. Složení je plus mínus stejné, jako mají ostatní prodejci umělých mlék v této řadě a cenové kategorii. V tom problém moje hlava nevidí. Ale proč je to sakra tak sladké ?!

Balení má 600g a je baleno v papírové krabici po dvou sáčcích s odměrkou. Balení pro mne bylo velké mínus. Musela jsme si přesypávat do svých nádob a hodně chyběla "stěrka" na odměrku, jako tomu je u konkurence (samozřejmě také ne u všech). Prášek je totiž hodně hutný a když jsem si chtěla odměrku zarovnat třeba jen poklepáním o hranu nádoby, dařilo se mi sypat Sunar všude po kuchyňské lince. To u jiných značek neznám, byť třeba jsou také bez stěrky na přebytečný prášek. Celkově tedy mlíčko opravdu malé chutnalo, krabice nám vydržela na cca týden a pár dní - pije cca 3 mléčné dávky denně (aktuální jí je 7 měsíců). Problémy nebo zlepšení zažívání jsem nezpozorovala. Jak jsem psala již na začátku, s tímhle my problém díky bohu nemáme.

Takže pokud mám zhodnotit za sebe - vadí mi hodně sladká chuť a i naše vybíravá dcera se do mlíka přímo hrnula (pro mě šok). Z pohledu naší madam měl však Sunar Premium jednoznačný úspěch. 

#test_sunar #recenze #zkusenosti_sunarpremium2

Sunar Premium 2

Předem chceme s Aničkou poděkovat za možnost testování Sunaru Premium 2. Do testování jsem se přihlásila, protože jsem zrovna přestávala kojit (bohužel jsem měla málo mlíčka), a tak jsem se zrovna rozhodovala, jaké umělé mlíčko začnu naší Aničce dávat. Vyzkoušely jsem nějaké mlíčko,  ale zatím nám moc nesedlo, tak testování Sunaru Premium 2 nám přišlo vhod.Jak balíček dorazil,tak po otevření jsem byla velmi mile překvapena. K Sunaru byla přibalena i kojenecká láhev Tommee Tippee.Pak jsem si přečetla informace na krabici. Jsem ráda, že obsahuje mléčný tuk a další potřebné a důležité vitamíny a látky pro rozvoj imunity a poznávacích funkcí mozečku.

Po rozbalení se v krabici nachází dva sáčky po 300 gramech a odměrka. Akorát škoda, že krabice nejde lépe uzavřít. Hodila by se k tomu nějaká dóza.První dávka naší Aničce moc chutnala a opravdu jí vypila s chutí. Mlíčko nijak nevoní, dobře se rozpouští, netvoří hrudky a musím říct, že Aničku zasytilo na delší dobu. Vždy se mi budila aspoň jednou v noci na jídlo. Od té doby, co dávám Sunar Premium 2, spinká celou noc, což je pro mě, jako pro matku dvou dětí, opravdu velká úleva.Takže, závěrem chci říct, že u nás je velká spokojenost. Mlíčko hodnotím na jedničku.

Koník mi ulehčil výběr a u Sunaru Premium už zůstaneme. Cena je také příznivá.

Ještě jednou moc děkujeme.

Není víc, než vidět spokojené děťátko 🙂


#test_sunar  #recenze

Naše velké testování Sunaru

Předem mockrát děkuji za výběr při testování Sunaru. Hned, jak nám došel balíček, jsem byla mile překvapena za dárek v podobě lahvičky. Samozřejmě, i naše hlavní aktérka z toho měla radost. Hned druhý den jsme se pustily do testování.

Ale při prvním testování jsem s tím moc neuspěla, jelikož Kája mi to zcela odmítla. Ale dalsí den už si něco málo alespoň cucla, a jelikož dávám UM především na noc, tak jsem na to byla velmi zvědavá.

Bohužel během prvních pár nocí moc neuspěl. Karolínka se tak 2-3 za noc vzbudila a měla hlad. Ale nakonec si na něj relativně zvykla a už se nebudila, jen opravdu výjimečně.

Jako velké mínus je podle mě balení krabice, které je je docela nepraktické. Spíš bych upřednostňovala nejakou dózu. Takže jsme to nakonec alespoň přesypali do misky s víčkem.

Za druhé jako další mínus je podle mě, že chybí stěrka. Jinak jako plus je balení 2x300g, jelikož malá mi jednou za čas úplně odmítá UM, takže jen kojíme. A tím pádem není celé balení tak dlouho otevřené. A samozřejmě, jako další plus považuji to, že Sunar Premium obsahuje mléčný tuk.

Ještě jednou obě moc děkujeme za možnost testování.

#test_sunar #recenze #zkusenosti_sunarpremium2

Testování: Sunar Premium 2

Možnost testování Sunaru Premium 2 se naskytla právě v čase, kdy se blížily natálčiny šestiměsíčniny a já se začala rozhlížet po pokračovacím mléku. Štěstí se na nás usmálo a Naty byla vybrána jako testerka. 

Porcí mlíčka dělám pro Natálku přes den celkem dost. V době testování jsme dávali jen k obědu masozeleninový příkrm. V noci a před usnutím má raději mateřské mléko. Jinak přes celý den dělám UM. Mateřského mlíčka už bohužel nemám dostatek. Umělé mlíčko máme připravené prakticky neustále. Natálka jídlu totiž moc nedá. Je nejspíš zvyklá z kojení na častější malé dávky. Připravuji dávku vždy ze 120 ml vody. Malá vypije na jedno krmení totiž jen cca 70 ml, zbytek dopije zhruba za půl hodiny. Balení Sunaru, které jsme dostali, nám vydrželo čtyři dny, ale nespotřebovali jsme ho celé. Proč? K důvodům se vrátím dále v recenzi. 

Sunar jsme obdrželi v pátek v krásně naaranžované krabici s velikou mašlí. Součástí balení bylo i překvapení v podobě lahvičky na mlíčko značky tommee tippee. V sobotu měla Natálka 6 měsíců, tak jsme se mohli vrhnout na přípravu první porce. 

K testování jsme dostali 600 g balení Sunaru Premium 2. Obsahuje dva pytlíky s práškem a odměrku. Bohužel na krabici nejsou háčky pro znovuzavření. Krabice také nemá držáček na odměrku. Tu tedy musíte buď hodit do pytlíku nebo do krabice mezi ty dva pytlíky. Při dalším použití ji hledáte, ruce celé od prášku, no nic moc. Samotný prášek je velmi jemný, má strukturu jako hladká mouka. 

Prášek se ve vodě dost špatně rozpouští. Zůstávají v mlíčku hrudky, které je potřeba dobře rozmíchat, čímž se dostáváme k další nepříjemné vlastnosti tohoto umělého mléka. Čím více mícháte, tím více vzniká pěny v lahvi. Po pouhém prokroužení lahví se mi podařilo vytvořit cca 15 ml pěny v porci ze 120 ml vody. Tato pěna má bohužel neblahé důsledky pro malé strávníky. Rozhodně může zadělat na malér u miminka, které má problém vyloučit prdíky. Naše testerka Naty reagovala na pěnu častým říháním a dokonce ublinkáváním. 

Mléko od Sunaru mě zklamalo i svým složením. Je doslazováno umělým sladidlem maltodextrin. Myslím, že právě toto je příčinou toho, proč se Natálce po čtyřech dnech užívání mlíčka rozjel ekzém tak, že jsme museli mlíčko vyměnit. V dnešní době už lze na trhu snadno najít UM bez umělých sladidel. Výrobci to tedy umějí řešit a Sunar by nad tím měl také zauvažovat. Dále mléko obsahuje palmový olej. Zde už se hledá na trhu hůře, ale také lze koupit mléko bez palmové oleje. Sunar neobsahuje probiotika a prebiotika, což hodnotím také jako minus. 

Natálce mlíčko chutnalo. Vypila bez problémů svoji tradiční dávku a dobře ji to zasytilo. 

Sunar Premium 2 z výše uvedených důvodů není naším favoritem a zkoušíme mléka jiných značek. 

#test_sunar #recenze #zkusenosti_sunarpremium2

Testování Sunar

Ahoj maminy,

ukončoval se nám 6.měsíc a já už nějakou dobu řešila otázku, jaké mlíčko na druhé období zvolit. Přece jen, všechny chceme, aby mrňous byl spokojený. A co si budeme nalhávat, taky, abysme byly spokojené i my a nelítaly co dvě hodiny k postýlce, že má mrňous hlad a ráno se přes pytle pod očima nepoznat v zrcadle...

Moc mi pomohlo vybrání do testování Sunaru 2. Čemu musím dát plus, je složení. A co nejvíc oceňuji, tak to, že nenechává krupičku na lahvičce. To bylo první umělé mlíčko, co mi krupičku nedělalo. A že jsme jich vyzkoušeli dost... Pro mě, jako maminku, je mínus pytlíková forma uložení. Mám raději prodej v boxikách.

Bohužel, u malého sem se sunarem taky neuspěla. Baštil a moc mu chutnalo, ale z jednoho vstávaní vstza noc na krmení se stalo, že sem k němu vstávala 4-5x. A přes den taky víckrát papal, takže sme museli přejít ke konkurenci. Jinak miluje všechny ostatní produkty od Sunaru, jenom mlíčko bojkotoval.

A i když je malý obíranec, tak chci poděkovat za tuhle šanci testování. Dalo nám to mnoho nových zkušeností 😊

#test_sunar #recenze #zkusenosti_sunarpremium2