Endometrióza a porod. Jaký má na něj vliv?

Zodpovězené
5. srp 2022

Dobrý den,

jaký má vliv endometrióza na porod?

Lze zjistit před porodem, v jaké fázi ji mám? Ohrožuje mne při porodu?

Absolvovala jsem laparoskopii a hysteroskopii před těhotenstvím a v porodnici mi řekli, že císařský řez se bude dělat dle toho, jestli byla poškozena děloha a okolí při této operaci.

Kdo a jak bude zjišťovat tento fakt, když jsem v 31. týdnu?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

během těhotenství Vás endometrióza nebude ničím ohrožovat. Progesteron v těhotenství ve velkém množství chrání Vaše tělo.

Nevím, jaký stupeň endometriózy máte, a co zjistili během operace, ale během porodu lékař, který bude vést porod, to bude vědět a bude postupovat dle nálezu a informací o Vaší anamnéze.

MUDr. Mastura Kadyrová
GENNET - Centrum lékařské genetiky a asistované reprodukce
www.gennet.cz
info@gennet.cz