Hypotéka. Jak dosáhnout na 100% hypotéku bez vlastních úspor?

Zodpovězené
12. únor 2020

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda lze nějakým způsobem dosáhnout na 100% hypotéku bez vlastních úspor.

Chceme si koupit s manželem byt, ale jelikož nemáme 20% "vkladu", které požaduje banka, chci se zeptat, zda to jde řešit i jiným způsobem.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dobrou zprávou je to, že Vám teoreticky stačí jen 10 % z "vlastních zdrojů". Vyřešit to lze různě. Není to samozřejmě úplně ideální, ale hodně klientů řeší "vlastní zdroje" tím, že si tuhle část půjčí někdě jinde - ať už v bance, v rodině, ve stavební spořitelně atd. Druhá varianta je ta, že dáte bance do zástavy ještě jinou nemovitost. V tomto případě jde totiž o poměr částky, kterou si chcete půjčit vůči hodnotě zastavované nemovitosti/nemovitostí. Pokud je tedy hodnota zastavované nemovitosti/nemovitostí dostatečná, pak nejsou potřeba žádné vlastní zdroje.

Hezký den
Ing. Martin Sládek