Hypotéka. Je v našem případě možná alespoň 2 miliony?

Zodpovězené
13. kvě 2020

Dobrý den,

s přítelem bychom chtěli vzít hypotéku 2 miliony na koupi domu. Byla u nás finanční poradkyně, ale bylo to takové jen, že si psala na papír poznámky a částky. Nemáme našetřeno, ale paní nám řekla, že by to šlo tak, že by se připůjčilo od jiné banky. Přítel by bral hypotéku na sebe, mzdu má 30 tisíc čistého základ, mívá i více, já pracuji jen za minimální mzdu.

Má otázka zní: Je možné, že by nám i přesto nějaká banka dala aspoň ty 2 miliony?

Žádné výdaje nemáme, jen jsme teď v nájmu, takže se platí nájem a splácí se auto, nic víc.

Děkuji

Dobrý den,

opravdu se nedá bez dalších podrobností říct, jestli Vám nějaká banka hypotéku dá nebo ne.

Pokud to ale budu brát obecně a je příjem 30.000 Kč a nemá přítel žádné další závazky, čisté bankovní a nebankovní registry. Splatnost hypotéky budu brát 30 let a přítel bude mít 20 % vlastních zdrojů, tak ano, je reálné, že hypotéku dostanete.

Je to ale hodně obecné......

Pokud by to mělo být přesnější, tak potřebuji znát věk, závazky (současné - minulé), vlastní zdroje, úvěrovou historii a mnoho dalšího.

Pokud byste chtěla více info, tak napište, případně zavolejte.

S pozdravem

Ing. Zdeněk Hromek
zdenek.hromek@partners.cz