Jaký sportovní kočárek do terénu i do auta?

Zodpovězené
28. led 2019

Dobrý den,

hledám a jde mi hlava kolem, budu ráda za vaši radu.
Vybírám sportovní kočárek, nejprve co je u něj nutné:
* jednoduchá skladnost, nízká váha a aby nezabral v autě moc místa (bydlíme "mimo civilizaci" a často jej budu nakládat a skládat)
* pohodlí pro dítě (polohování nožiček a zad, hluboko sklopná stříška, aby tam nefoukalo...)
* kvalita provedení (sporťák by měl sloužit nekolik let, nerada bych, aby byl za sezonu rozvrzaný a rezavý)
V čem tápu jsou kolečka: gumové, nebo nafukovací? Jak už jsem naznačila bydlíme v terénu, taky budeme jezdit na výlety. Přijdou mi pohodlnější a i hezčí ty nafukovací, ale opravdu je tam tak vysoké riziko píchnutí? Nebo proč se jim maminky vyhýbají? Spíš se přikláním k 4 kolům, než ke 3 (nevidím tam výhodu). Na Valcu nelpím, ale zatím mi připadá nejvhodnější, i když ani u něj nevím který typ...

Moc děkuji za váš čas

Ahoj!

Škoda, že neuvádíš maximální rozpočet, neboť to značně omezuje šířku toho, co všechno je pro tebe dostupné. Co se Valca týče, je to fajn městský lehký kočárek, ale pokud bydlíte v terénu a hledáš něco, co bude sloužit více let bez hrozby většího opotřebení, nejsem si úplně jistá, zda Valco Baby Snap má být tvá volba. Nepřijde mi dostatečně pevný a stavěný na to, co od něj očekáváš.

Valco Baby Snap 4

Co se kol týče, do terénu určitě dříve nafukovací, gelová, nebo alespoň kvalitní bezúdržbová - tedy guma nebo opravdu dobrá pěna. Další věc, pro kterou Valco tak úplně ne, a pokud, tak jedině s nafukovacími Sport koly.

Takže, co bych zvažovala na tvém místě. Kola by jakš takš splňoval Joie Mytrax, který je typově podobný Valcu, ale bytelnější a spíše vhodný na to, co od kočárku požaduješ.

Joie Mytrax

Podobně funkčním oblíbeným modelem je i Britax B-Motion 4 Plus, který je větší i těžší, ale za to terénem přejde jednodušeji.

Britax B-Motion 4 Plus

Z o něco dražších bych se určitě podívala na Emmaljunga NXT 60 F či Easywalker Mosey+.

Emmaljunga NXT60 Flat

Easywalker Mosey+

A i když vzpomínáš spíše čtyřkolky, tak přece jen bych zvážila i tříkolový Mountain Buggy Terrain V3 či Urban Jungle V3.

Mountain Buggy Terrain V3

Mountain Buggy Urban Jungle

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.