Odpružený terénní sporťák, lehčí a skladnější, do 10tis. (i z bazaru) - Oyster Zero, Hauck Rapid 3R, Baby Jogger City Elite..?

Zodpovězené
14. led 2021

Dobrý den,

mám doma Petite&Mars Street Air a Britax B-Motion 4 Plus, bohužel ani jeden úplně nevyhovuje. Bydlíme na vesnici, takže potřebuju opravdu odpružený sportovní kočárek na polňačky, štěrk, kamenité a rozbité cesty, ve kterém z dcery nevytřepu duši. Petite je super co do skladnosti, váhy a všeho, ale to odpružení nestačí. Britax je tank, který nevyhovuje vůbec.

Trojkolce se nebráním, měl by být spíš skladnější, váha maximálně jako ten Britax. Otočné sedadlo není podmínkou, ale byl by to příjemný bonus. Každopádně priorita je to odpružení a nižší váha, samozřejmě polohování do úplného lehu. Dívala jsem se třeba na Oyster Zero, Hauck Rapid 3R, Baby Jogger City Elite.

Byl by některý odpovídající? Případně nějaký jiný?

Cenově tak do 10 tisíc, klidně bazarový.

Díky moc 🌸

Ahoj!

Hodně pozor na ten požadavek skladnějšího a ne příliš těžkého kočárku, který má zároveň mít i hodně dobré odpružení. Čím terénnější, odpruženější bude, tím bude těžší a neskladnější. Z Tvého výběru je to za mě jednoznačně Baby Jogger City Elite, ten má jízdní vlastnosti i prostor v sedadle (+ nosnost) oproti druhým dvěma - skutečně jenom městským - kočárkům neporovnatelné. Takže silně, silně doporučuji ten.

Baby Jogger City Elite

Kromě toho se podívej i na Casualplay LOOPi All road, co je kočárek s vyměnitelnou nápravou (jde na něj dát i běžecká/terénní Casualplay LOOPi Running náprava), a díky Allroad nafukovacím kolům větší velikosti ti i terén projde, a přitom není těžký.

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

Jestli hodně řešíš velikost - skladnost a váhu kočárku, z těch menších opravdu koukni jenom na TFK Dot 2. Nebude ani zdaleka tereňákem typu BJCElite, ale projde kde co.

TFK Dot 2

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.