Sporťák na výlety do přírody pro dvouletého spáče - skladný, prostorný, i na polňačky, a cenově dostupný

Zodpovězené
24. srp 2020

Ahoj,

potřebovala bych poradit, jaký kočárek na výlety do terénu vybrat pro 2letého syna (13 kg, 95 cm), který v kočárku prospí klidně i 2 hodiny v kuse.
Na běžné vycházky používám retro trojkombinaci (4 nafukovací kola 14"), která je, co se jízdních vlatností týče, skvělá, ale absolutně nemobilní (těžká a obtížné složení do auta), a na rychlocesty do obchodu, k doktorům apod. mám Oyster Zero, který ale terén zvládá jen velmi špatně (jsem strašně utahaná, když ho musím tlačit po jakékoli trochu nerovné cestě, natož po cestě lesní). Syn je opravdu dlouhý, z Oysteru mu koukají nožičky a musím dávat pozor, abych ho nekopla do hlavy, když spí - má ji opřenou o látku za hlavou tak, že ani nemohu mít pověšenou tašku na madle.

Ráda bych tedy něco prostorného, cenově dostupnějšího na občasné výlety, co projede běžnou českou polní cestu, syn nebude při spaní úplně vyklepaný, já ho uvezu a nebudu si připadat jak v posilovně - a dobře se složí do auta.

Díky moc.
Verča

Ahoj!

Z toho, co píšeš, mně osobně přijde, že to jednoznačně bude o kompromisu. Konkrétně to bude o tom, že asi váha a skladnost nebudou top, i když určitě to bude o dost lepší než u retro modelu, co již máš. Mně přišel nejvhodnější, jako hned první myšlenka, Britax B-Motion 4 Plus,

Britax B-Motion 4 Plus

resp. ještě lepší by bylo vzít jeho B-Motion 3 Plus

Britax B-Motion 3 Plus

tříkolovou verzi (ovladatelnost a terénní výkon jsou o tolik lepší u třech kol). Poměrně dostupný, ultra prostorný, projde i nerovnosti. Totiž, najít dostatečně dlouhou ložnou plochu pro dvouleťáka již není nejjednodušší (myslím tak, aby netrčely nožičky), takže kupř. ten šikmější sed v poloze sedu bude určitě ústupkem, ale dá se řešit přidaným páskem vzadu.

Dražší, ale výbornou možností, by pak ještě bylo něco jako Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Mini GT2

nebo terénnější no většíCity Elite.

Baby Jogger City Elite

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.