Sportovní kočárek doma i na cesty. Jaký mi doporučíte?

Zodpovězené
7. říj 2019

Ahoj, prosím o radu. Sháním sportovní kočárek, který bude mít následující:

  • otočné sedadlo
  • dlouhou stříšku
  • polohování do úplného nebo takřka do lehu (záda, nohy)
  • skladnější než "Poláky" typu Roan- chtěla bych ho brát hlavně na dovolené, když potřebuji něco zařídit ve městě, atd.
  • terén - jezdíme převážně po silnici, chodníku, ale máme pár cest děravých, pár polních cest, občas vyrážíme do lesa, na hory a taky, aby projel sníh. U nás se sníh z chodníků neuklízí, tak aby se nezasekavala kola.
  • cena do 10 tis.

Nyní mám sportovní kočárek Roan Emma, je to tank, který projede úplně všechno, ale také zabere celý kufr.

Predem dekuji za tipy.

Ahoj!

Aby byl kočárek lehčí, skladnější, menší než polské robustní tanky, bude muset mít jednoduše menší, méně odpruženou konstrukci a o něco menší kola. Takže pokud hledáš něco s vlastnostmi tanku, ale aby byl malý, to tak úplně nepůjde. Když tak pak kompromis, a tím by mohl být například takový Cybex Balios S, Zopa Move, Moon ReSea Sport či něco jako Jané Kendo. Projdou co-to, ale tedy obrovské kola pěkně jedoucí po sněhu to tak úplně nebudou.

Cybex Balios S

Zopa Move

Moon ReSea Sport

Jané Kendo

Když tak potom něco jako Emmaljunga NXT60 F, ale to už je zase dražší kočárek.

Emmaljunga NXT60 Flat

Doporučím však také možnost nechat si svůj neskladný tank, se kterým ten sníh dáš lépe, alespoň tedy ještě na tuto zimu (nebo i na další - záleží, jestli ho máš jako uskladnit) - a k němu dokoupit něco buď z výše uvedených, nebo něco ještě skladnější a s neotočným sedadlem (například jako EasyGo Minima Plus, Cybex Eezy S+ apod.), a ten mít právě na nakládání do auta, na výlety apod. - a zůstane ti až do konce kočíkovacího období, s tím, že zastané budou i terénní funkce (kočárkem, který už máš), i skladnost (kočárkem na cestování, který si koupíš). Hlavně pak později, i při větším dítěti takový malý a šikovný sportovní kočárek (buginu) opravdu oceníš.

EasyGo Minima Plus

Cybex Eezy S+

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.